|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec VS. Privat
7.7.2009 14:56:57   
wonderland
Lepo bi vas prosila za vase mnenje. Sem namrec v hudi dilemi, kam naj dam svojega fantka. v vrtec mi ga ni najbolj za dati, ker so velike skupine, vecja moznost za bolezen in ne vem kako se kaj vzgojiteljice ukvarjajo z 11m starimi otrocki. skrbi me kako jejo, kako spijo, najbolj pa me skrbi, kako grejo ven, ce se ne hodijo. nazadnje sem jih videla sedeti na mokri travi...
nasli smo eno privat gospo, ki pazi 4 otrocke (13m, 12m in 2 leti ter nas 11m). stanuje v bloku, 2 nadstropje. gospa je zelo prijetna, vendar imam pomislek glede hrane...ne vem kako ji uspe pazit otroke, pripravit zajtrk, malico in kosilo.
res ne vem kaj je boljse in bi bila zelo vesela vasih izkusenj.
hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:02:16   
rija
jaz bi ga ziher dala raje privat.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu wonderland)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:09:29   
travica
do 2 let privat, potem pa vrtec ker že rabi družbo in vzgojo user posted image
tudi veliko boleznim se pri tako malm izogneš
smo tudi sami tako naredili in nam ni žal (čeprav nas je prišlo dražje)
kuhanje pa te naj ne skrbi. če že pazi otroke nekaj časa ima nek red in rutino in nihče ne bo lačen

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:13:30   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: travica

do 2 let privat, potem pa vrtec ker že rabi družbo in vzgojo user posted image
tudi veliko boleznim se pri tako malm izogneš
smo tudi sami tako naredili in nam ni žal (čeprav nas je prišlo dražje)
kuhanje pa te naj ne skrbi. če že pazi otroke nekaj časa ima nek red in rutino in nihče ne bo lačen


a do dveh let pa ga niste vzgajali, al kako?

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:14:34   
rija
a ti ga doma vzgajašuser posted image

jaz čakam, da pride sept. v vrtec....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:16:59   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: rija

a ti ga doma vzgajašuser posted image

jaz čakam, da pride sept. v vrtec....user posted image


ne, pa kaj si ti nora , da se bom z njim ubadala...čakam, da gre drugo leto v vrtec, pa da ga naučijo jesti, pa ringaringaraja, pozdravljat , umivat zobke...in boljše za vzgojiteljice, da konec leta to obvlada user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 15:25:47   
Anonimen
Jaz pa imam bolj pomisleke nad usposobljenostjo in primernostjo takih tujih domačih varušk. Ne more ravno vsak, ki ima 5 minut cajta in malo smisla za otroke kvalitetno čuvati otroke.

Že pri starih mamah imam dvome, pa so prvič (ponavadi) čustveno navezane na vnuka, pa še samo enega čuvajo. Ampak za stare mame sem, za razne tuje varuške pa redkokdaj.

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 18:37:07   
mamamajča
1.)
Sama sem osebno proti, da varstvo na domu izvajajo tisti ljudje, ki pač drugje ne dobijo službe, so ostali brez službe ipd.
Otrok rabi varstvo, to je res. Ampak to še zdaleč ni vse, kar varuške, poleg hrane in oskrbe, nudimo tem malčkom ali naj bi nudile.
Torej, če nisi človek za to in to delaš le zato, da hitro kaj zaslužiš, se mi zdi to zelo narobe.

2.)
Ja, varuške vzpostavimo določeno rutino. Res je prve dni malo težje, ker se privaja otrok, in ker se privaja tudi varuška. In sčasoma se vse stabilizira in stvari tečejo gladko, tako da za hrano in varuškin čas za otroka ti po moje ni treba skrbeti.

3.) Varuške, ki za enega otroka, ki ga čuvajo 8 ur dnevno, vsak dan, računajo 5eur na uro (preračunajmo v mesečno plačo) zelo obsojam!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec VS. Privat
7.7.2009 18:41:34   
Anonimen
Jaz pa imam bolj pomisleke nad usposobljenostjo in primernostjo takih tujih domačih varušk.


Kakor imas sreco.
Tko kot niso vsi, ki so obiskovali solo in dobili delo v vrtcu, primerni za vzgojo otrok, tako so tudi ljudje, ki jim majhni otroci enostavno lezijo...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec VS. Privat
9.7.2009 19:08:34   
Ribica **
Jaz bi svojega raje dala v vrtec, pa sem sicer v obratni vlogi, kot ti. Ker vrtec ima pac nek kurikulum, ki mu vzgojiteljice morajo slediti in je vecja druzba otrok, sigurno se prej naucijo samostojnosti, ustvarjajo itd. Jaz gledam otroke iz vrtcev okrog nas - malcke, ki se ne hodijo, jih vozijo z vozicki ali pa imajo ene take lustne plasticne kot ene vozove.

Sicer pa je bil sin od mojega fanta v prvem letu v vrtcu zelo redko bolan - pa nobene hude bolezni ni dobil - pac viroze, ki razsajajo povsod. LKahko vse bolezni tudi v shopping centru na sprehodu stakne.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 9.7.2009 19:09:25 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec VS. Privat
11.7.2009 9:08:46   
jakaracman
Jaz sem za vrtec.Mi imamo dobre izkušnje.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec VS. Privat
11.7.2009 9:24:39   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: wonderland

Lepo bi vas prosila za vase mnenje. Sem namrec v hudi dilemi, kam naj dam svojega fantka. v vrtec mi ga ni najbolj za dati, ker so velike skupine, vecja moznost za bolezen in ne vem kako se kaj vzgojiteljice ukvarjajo z 11m starimi otrocki. skrbi me kako jejo, kako spijo, najbolj pa me skrbi, kako grejo ven, ce se ne hodijo. nazadnje sem jih videla sedeti na mokri travi...
nasli smo eno privat gospo, ki pazi 4 otrocke (13m, 12m in 2 leti ter nas 11m). stanuje v bloku, 2 nadstropje. gospa je zelo prijetna, vendar imam pomislek glede hrane...ne vem kako ji uspe pazit otroke, pripravit zajtrk, malico in kosilo.
res ne vem kaj je boljse in bi bila zelo vesela vasih izkusenj.
hvala.



Ko sem tole prebrala, sem dobila vtis, da preveč kompliciraš.

Tudi v vrtcu imajo normativ in to je 12 otrok v jaslih, pa dve sta tovarišici. Lačni niso, preoblečeni so, ven grejo po zmožnostih. In učijo se veliko stvari. Od sedenja na malih stolčkih, pa odvajanjeod pleničk, pa samostojno hranjenje, pa še veliko pesmic, plešejo,...

Mi smo našega dali v jasli po končani porodniški. Itak nismo imeli druge izbire, ker nimamo starih staršev v bližini in tudi privat vastvo, bi nam prišlo predrago.

Je pa vprašanje kakšne vrtce imate. Naš naprimer je zlata vreden. Smo na vasi, so samo tri skupine. En od teh je jaslična in se imajo prav lepo. Naš in še ena punčka, nista hodila ob uvajanju in prve tri mesece, ko sta šla v jasli, pa so se vseeno lepo znašli in ju pocartali, tako, da sem zadovoljna. veliko se ukvarjajo z njimi in vsake toliko pride domov, ko si brunda kako pesmico iz vrtca. user posted image

Če imaš možnost je tudi privat varstvo ok, ma ne vem kako pa gre ta gospa z njimi ven, če živi v bloku, pa itak je nemogoče it ven z njimi, ker so vsi majhni.

Meni to ni več neko privat varstvo, če poleg mojega malega otroka , nekdo čuva še tri majhne, da ne more niti z njimi ven. Meni je zelo pomembno, da grejo ven. naši jaslični so pač šli na dvorišče. Po potrebi soimeli tudi voziček, za tiste, ki ne hodijo, ker sem ga jaz nesla, ker imam enega še od ta starejšega, če ne so pa pač dali nekaj na tla, zunaj, da sta tamala, ki ne hodita, bila na zraku.

Meni privat varstvo pomeni max 2 otroka, pa ne dva dojenčka, vsaj ened, da lahko ež sam jodi, če se gre na sprehod, če ne to ni več zame neko privat varstvo. Samo moje menje.

Aja pa še to. Je tudi vprašanje, koliko se ukvarja z njimi gospa iz privat varstva. Imam sorodnico, ki čuva otroke privat in nikoli ne vzame več kot dva, tako, da gre vsak dan z njimi ven, da ju vsesorte nauči, da jih odvadi od plenic, da rišejo, se igrajo s kockami, ona pa z njmi.

< Sporočilo je popravil blaža -- 11.7.2009 9:26:45 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu wonderland)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?