|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrtec preko veze
8.4.2009 12:35:45   
xerox
Jezna sem ko user posted image .

Za svojega otroka sem dala vlogo takoj ko se je rodil in vsak teden klicala v vrtec, ali je kakšna možnost, da pridemo notri aprila in so skoz odgovarjali, žal gospa smo polni, med letom je nemogoče priti noter itd počakajte do septembra pa boste MOGOČE dobili vrtec, ampak ne računajte preveč, ker jih veliko čaka še od lanjskega letauser posted image
Zdaj mi pa prijateljica pove, ki ima mlajšega otroka od mojega za 1 mesec, da so dobili mesto v tem vrtcu, da pozna ravnateljico in ji je mož odnesel neko darilo oz najverjetneje denar in so jo takoj sprejeli, čeprav otrok še nima 11 mesecev.

Čist sem brez besed. Če jo ne bi poznala bi najraje poklicala pop tv in preverjeno in ne vem kaj še, zdaj moram biti pa tiho in plačevati za privat vrtec skoraj 90 % svoje plačeuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:38:10   
Zanica
Pa pokliči! Sej itak ne smejo odkriti identiteto otroka, lahko pa ukažeš javno na ta problem...Otroka itak ne bodo izključili iz vrtca če je že sprejet.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:38:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
zdaj moram biti pa tiho in plačevati za privat vrtec skoraj 90 % svoje plačeuser posted image

Zakaj pa ti sploh v službo hodiš (finančno gledano)? user posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:42:28   
xerox
Ne vem. Res ne vem.Zato, ker je zdej sploh taka situacija kot je in je ful problem dobiti službo in ker vsak dan (zgleda zaman) upam da bom dobila vrtec.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:45:02   
Kerensa*
Imaš npr. 1000€ plače in od tega daš npr. 900€ za varstvo. Sorry, ampak jaz tukaj ne vidim nobene matematike (pa verjemi, da ne znam računat user posted image ). Težko dobiti službo? Popolnoma verjamem, ampak v takem primeru sem jaz raje BREZ službe. Ves ljubi dan sem na voljo lastnemu otroku, primerno poskrbim za dom in družino, otroški dodatek je višji, dohodnina nižja - in, v končno fazi, če otroka na koncu le dam v vrtec (nekje), je plačilo nižje in možnosti za sprejem večje, ker je otrok iz finančno slabše stoječe družine (prednost pri vpisu).

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:48:24   
Mokka

Xerox, ne veeerjemi ljudem vsega. Ti povem mojo storijo. Nasa mala pupa se je rodila v mesecu maju dve leti nazaj. Junija, ko je dopolnila 1m sem malo povprasala v bliznji vrtec kako je kaj z vpisom. rekli so mi, da naj nikaar ne hodim z vlogo, pa ceprav sele za prihodnje leto, ko bo moja imela 16m. (leto in4m) keer imajo ze tooliko vlog, da niti slucajno ne bodo vsi prisli notri. Vloge nisem oddala, ker sem temu verjela. Oddala sem namrec samo eno in se to v vrtec, kjer je bila zaposlena moja mami. Nooobena veza ne pomaga, tudi meni ni. Vse delajo po 'regelcij' saj so sicer zeloo visoke kazni, in ne upajo vec. Zelo zal jim je bilo zame in za mojo malo, a so le rekli, da kar bo pa bo. Spomladi svaz mozem v mesecu maju (!) ko ni bilo uradno vec mogoce oddati vloge, hodila od vrtca do vrtca po celi Lj in odd ajala vloge. Povsod do mi rekli, da je zadnji rok ze pretekel, da vloge sicer ne smejo zavrniti, in da najbrz ne bo nic. Kar na jok mi je slo.user posted image Od vseh besed, moje naivnosti in vsega mogocega. user posted image
Jeseni, 1.septembra so na sreco v tistem vrtcu, ki je delala mami, naknadno odprli se eno skupino, in v toisto je bila sprejeta najina pupa. K sreci! Veseljaa pa toolkuser posted image ! In ne bos verjela.... v treh tednih pa klic za klicem iz vseh mogocih vrtcev, da imajo prostor za mojo hcerko. Torej - kljub oddanim vlogam po uradnem datumu se je prostora zanjo naslo se in se.
Ta zgodba je nauk zame, in naj bo vpodbuda tudi zate in druge. Ne veeeerjamem vec nikomr ki govori tja v tri dni, in me niti datumi ne preplasijo vec... user posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:57:05   
xerox

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Imaš npr. 1000€ plače in od tega daš npr. 900€ za varstvo. Sorry, ampak jaz tukaj ne vidim nobene matematike (pa verjemi, da ne znam računat user posted image ). Težko dobiti službo? Popolnoma verjamem, ampak v takem primeru sem jaz raje BREZ službe. Ves ljubi dan sem na voljo lastnemu otroku, primerno poskrbim za dom in družino, otroški dodatek je višji, dohodnina nižja - in, v končno fazi, če otroka na koncu le dam v vrtec (nekje), je plačilo nižje in možnosti za sprejem večje, ker je otrok iz finančno slabše stoječe družine (prednost pri vpisu).


To je vse res kar praviš, ampak kaj če dobim naprimer naslednji mesec vrtec, kaj mi bo potem pomagal višji otroški dodatekuser posted image .

Če bi jaz vedela da zihr ne bom dobila vrtca še eno leto, potem bi verjetno dala odpoved tako pa ne vem kaj naj naredim.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 12:59:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
To je vse res kar praviš, ampak kaj če dobim naprimer naslednji mesec vrtec, kaj mi bo potem pomagal višji otroški dodatekuser posted image .

Sorry za vprašanje, ampak koliko imaš pa plače, da daš 90% za privat varstvo? Saj še če imaš minimalca (425€), ne daš za privat varstvo cca. 380€. Nekam veliko je to, no...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 13:03:17   
xerox
Vrtec plačam 385 eur, plus približno 100 eur za prehrano( sploh nisem vedela, da se prehrana posebaj plačuje)+ 15 eur tekočih stroškov ( razni prtički in ne vem kaj šeuser posted image , s tem da bom še za bencin ne vem kok porabila do tja, ker se vozim v eno smer skor 25 km.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 13:03:45   
Taula
380 je v lj normalna cena, za privat varuško. Privat vrtec je pa caa 500, vsaj te katere sem jaz preverila. Žaluser posted image

In ja, otroka se da spraviti v vrtec po vezi, moja frizerka ga je spravila marca, in to pove brez zadržkov, da ima tam veze.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 13:04:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
Vrtec plačam 385 eur, plus približno 100 eur za prehrano( sploh nisem vedela, da se prehrana posebaj plačuje)+ 15 eur tekočih stroškov ( razni prtički in ne vem kaj šeuser posted image , s tem da bom še za bencin ne vem kok porabila do tja, ker se vozim v eno smer skor 25 km.

OSTANI DOMA!!!

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 13:06:55   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Vrtec plačam 385 eur, plus približno 100 eur za prehrano( sploh nisem vedela, da se prehrana posebaj plačuje)+ 15 eur tekočih stroškov ( razni prtički in ne vem kaj šeuser posted image , s tem da bom še za bencin ne vem kok porabila do tja, ker se vozim v eno smer skor 25 km.


Jap, okoli 500user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 13:07:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mokka
Vse delajo po 'regelcij' saj so sicer zeloo visoke kazni, in ne upajo vec.


Točno tako, samo "regelci" se včasih mal spregledajo, pa kazni so neizvršljive. :-).

(odgovor članu Mokka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 14:04:56   
end1
da meni to nardijo naredim tak romopompom

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 14:26:26   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: xerox
Vrtec plačam 385 eur, plus približno 100 eur za prehrano( sploh nisem vedela, da se prehrana posebaj plačuje)+ 15 eur tekočih stroškov ( razni prtički in ne vem kaj šeuser posted image , s tem da bom še za bencin ne vem kok porabila do tja, ker se vozim v eno smer skor 25 km.

OSTANI DOMA!!!


pA če porabim celo plačo za vrtec, NIKOOOOOOOOOOOOOOLI  ne bi ostala doma. Razen, če maš brezvezno službo, pol je to nekaj druga.

V službo ne hodim samo zaradi denarja...je ključen faktor, to definitivno. Moramo pa tud starši ven iz domačega okolja, med ljudi.  Počutim se dejansko koristno, ne pa da špilam gospodinjo.....nikoli več...no upam vsaj, da mi ne bo treba.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 14:35:33   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: mika
V službo ne hodim samo zaradi denarja...je ključen faktor, to definitivno. Moramo pa tud starši ven iz domačega okolja, med ljudi.  Počutim se dejansko koristno, ne pa da špilam gospodinjo.....nikoli več...no upam vsaj, da mi ne bo treba.

Se strinjam.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 14:38:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mika
V službo ne hodim samo zaradi denarja...je ključen faktor, to definitivno. Moramo pa tud starši ven iz domačega okolja, med ljudi.  Počutim se dejansko koristno, ne pa da špilam gospodinjo.....nikoli več...no upam vsaj, da mi ne bo treba.

Načeloma se strinjam, ampak pogledano z druge strani - finance so preveč pomemben faktor, da bi jih lahko zanemarila. Tudi ti jih očitno ne, ker omenjaš višino varstva v povezavi z višino plače. Končni rezultat je najbrž to, da te tvoja služba še stane (doplačaš zanjo iz drugih fondov). To je pa definitivno dejstvo, ki se NE splača.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 14:45:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sunny Morning

IZVIRNO SPOROČILO: mika
V službo ne hodim samo zaradi denarja...je ključen faktor, to definitivno. Moramo pa tud starši ven iz domačega okolja, med ljudi.  Počutim se dejansko koristno, ne pa da špilam gospodinjo.....nikoli več...no upam vsaj, da mi ne bo treba.

Se strinjam.


ja, enako - raje dam otroka v vrtec, kjer je med vrstniki, ne pa samo doma z mano, jaz pa grem v službo, ker mi je tam fino, rada opravljam svoje delo in ves čas izpopolnjujem svoje znanje, si nabiram izkušnje...

najlažje je nekomu reči, naj bo doma - sam tko kot je rekla - v tem času je težko dobiti službo, ljudi odpuščajo gledat moraš tud malo za naprej, ne pa samo na danes in jutri - kakšno leto je res težko, ker plačuješ toliko varstva, potem pa dobiš vrtec in se stvari porihtajo

ne vem no, jaz bi ti svetovala takole, sicer se moraš sama odločit, ampak lahko greš le k dotični ravntalejici in jo vprašaš, kaj je potrebno prinest, da dobiš mesto v vrtcu - mogoč še tebe spravijo notri oz tvojega otroka

(odgovor članu Sunny Morning)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 16:00:02   
ksenija12
pa si res želiš v tak vrtec vpisat otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vrtec preko veze
8.4.2009 16:15:41   
xerox
Želim zaradi tega, ker je oddaljen od našega stanovanja 10 m.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vrtec preko veze
9.4.2009 7:59:44   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Želim zaradi tega, ker je oddaljen od našega stanovanja 10 m.


Pa ne moreš ti tudi vključit kakšno vezo? Mi smo jo žal tudi morali, ker so sprejemali otroke iz kraja, ki ne sodijo v našo enoto, nam pa je vrtec pred nosom. Še soseda je pobesnela, ki pozna situacijo in je rekla, da sprejemajo 'tuje otroke', naši se pa vozijo v MB. Tako smo dobili najprej zavrnjeno, potem so nas pa sprejeli.

Pa tudi če nimaš vez, pojdi do ravnateljice in jo vprašaj na kak način ona to sprejema otroke.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vrtec preko veze
9.4.2009 13:09:24   
livia
Žal očitno v današnjih časih ne gre brez vez. user posted image
Mi smo sicer dobili vrtec za obe, brez vez, a poznam kar nekaj primerov, ko je babica nekoč delala v vrtcu in zrihtala, ali pa dela v vrtcu kdo drug ali kdo pozna ravnateljico. Žal resnično.
Ti kar pokliči pop tv, ne vem zakaj potem sploh obstajajo komisije za razvrstitev otrok, itd.... Ne vem, če je v teh komisijah tudi kak predstavnih staršev, pa naj ta opozori na nepravilnosti, če še on ne dobi kaj v žep.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vrtec preko veze
9.4.2009 13:28:32   
Anonimen
jst mam tud veze, pa mi nebi nič pomagaleuser posted image pač je blo polno in nimaš kaj, nobene veze niso pomagale, ne vem kako je drugje, eni si očitno več upajo kot drugi, kaj pa vem. in gladko bi ostala brez vrtca, pa sta dve mamici izpisali otroke, tako sem dobila mesto. pa čez 2 meseca je blo še eno dodatno mesto fraj, ravno tako zarad izpisa.
in zdej pr tadrugmu bo tud štala, ker je januarski, vpis bo že maja, vpišeš lohk otroka k je star 11muser posted image ni šans da pridemo zravn, septembra, ko se začne novo šolsko leto, bo star komi 8muser posted image mal nas vleče ven to, da že mamo enga otroka notri, drgač pa upam sam na čudež, oz. spet na kak izpisuser posted image z vezami se pa lohk sam obrišem nekje...pač ne gre to tko. vsaj ne povsod.

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vrtec preko veze
9.4.2009 13:38:28   
mika
Tam kjer je red, veze ne bodo prišle v poštev. Pri nas ga pa ni, zato tudi sprva nismo bili sprejeti. Tukaj ste pisale na katerem mestu ste na čakalni listi, mi nismo vedeli nič. samo sporočilo, da je vloga zavrnjena.
Če bi pri nas  bil red, bi bili takoj sprejeti.

< Sporočilo je popravil mika -- 9.4.2009 13:39:33 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vrtec preko veze
11.4.2009 5:54:12   
roberta
samo še ta pomislek, zakaj je morda človek raje v službi za ne tako krasno plačo, ob enem pa še za otroka plačuje mastne denarce za varstvo... jaz sem to delala zato, ker če sem hotla imeti še enega otroka, sem si mogla zagotovit porodniško!  če ne bi delala, bi dobila od države piškavih 200 in nekaj eur na mesec. za to se pa že splača, čeprav ja, se ti v tistem letu, ko delaš in imaš otroka v vrtcu gotovo ne in bi se od žalosti na pogled na bančni račun ob koncu meseca kar zjokal, ker veš, da si delal cel delavnik, pa se ti to nikje ne pozna, ker daš pol svoje plače za vrtec user posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mama, otroci so bili mirni, dokler nisi pr...
Si že kdaj slišala od svojega partnerja: Otroci so bili ves dan dobri in poslušni, a ko so te zagledali, so se začeli je...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




prebivališče
s1o2

mene pa zanima tiste mamice ki imate začasni naslov prijavlen pri parterju . kam ste prijavile svoje malčke ??na vaš stalni naslov ali na stalni naslov partnerja hvala za pomoč

na svoj naslov (50%)

na naslov parterja (48%)


Število vseh glasov: 56

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!