|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 6:42:27   
la-na
Kakšno je vaše mnenje? Z možem sva malo gledala montažne hiške, pa imajo več ali manj vse predvidene po 2 otroški sobi, midva pa si (zaenkrat) želiva 3 otroke. Zdaj pa tuhtam, kako bi 3 otroke spravila v 2 sobi user posted image .  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 7:17:55   
Spark
Dokler imata 2 otročka naj imata vsak svojo sobo. Sobi naj se mejita, da kasneje ko se odločita še za tretjega lahko samo steno podreta in dobite en velik prostor, ki bi bila soba za 3. Ali pa naj ostaneta dve sobi, samo naj bo ena predvidena kot spalnica za 3, druga soba pa soba za igranje, kasneje pa za učenje (notri bi bil računalnik, mizice, knjige,...).

(odgovor članu la-na)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 7:36:41   
Anonimen
Tudi projekte montažnih hiš se da spreminjat.

In kaj ti koristi dat par 1000 € manj in ne dobit kar želiš, kukr dat delat hišo po projektu in dobit kar želiš in potrebuješ. Tud 'costume made' hiše se da narest v montažni izvedbi. Če se odpoveš 'avtorskim pravicam' dobiš še neki znižano projektno dokumantacijo in če pol tvoj projekt pridajajo naprej pa še vse stroške projektiranje 'vrnejo'. No vsaj taka je bila do sedaj navada.

Hudiš s temi bajtami iz kataloga je, da nikoli niso take, ki bi bile 'pisane na kožo' so vedno rezultat nekih povprečnih zahtev. Al pa ostanki pisanja na kožo nekomu drugemu.

Pa ne da delam reklamo zdej za foh, sam povem kako je pol ponavadi. Ljudje niso zadovoljni. Sej največkrat nikoli nihče nič ne reče in je srečen, da je do svoje strhe nad glavo prišel. Ampak po določenem času pa se začnejo kaj bi in kako spremenili. Ker vidijo, da ne špilajo stvari. Mislim, da je res vredno žrtvovati par 1000€ več za spodoben in soliden projekt, ker dolgoročno se privarčuje, poleg tega pa če smo pošteni in realno razmislimo, da par 1000€ pri investiciji par 100.000€ ni tak velik denar. Živiš pa v hiši, ki ti je pisana na kožo.

Še glede spalnic:

Če je dovolj oken poskrbi, da bo v začetku ena soba, ki se jo bo dali kasneje razdeliti na 3 čumnate. Predvsem pa pazi, da bo predvideno okno za vsako čumnato in da bo razdalja med okni tolikšna da bo šlo v vsak prostor tisto kar mora it. Postla, miza stol. Omara je lahko na ostanku velike sobe za vse tri froce skup in se s tem prišpara na placu za tiste pajzle kasneje.

Btw: kaj pa če ne boš imela treh otrok?

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 8:02:55   
nuala
Moje mnenje je, da imajo otroci lahko skupno sobo, dokler so majhni.
Kasneje ( najkasneje do začetka pubertete ) pa naj bi imel, če je le mogoče, vsak otrok svojo sobo ( čeprav majhno; ko so večji v sobi itak samo spijo in se učijo ).


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu la-na)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 8:03:45   
rija
s temle, da naj imajo 3 otroci dve sobi skupaj, kot piše spark, se nikakor ne morem strinjati.
naj ima raje manjšo, pa vendarle vsak svojo. otroci ne bodo vedno majhni, da bi se skupaj igrali in prej ali slej bo vsak rabil svoj prostor, svojo intimo.

ok, če pač ni možnosti je eno, ampak pri gradnji nove hiše pa le glejte, da ne boste šparali na teh 10 kvadratih.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 8:09:43   
MarijaPo
Po moje je lustno, ce se malo socializirajo, torej bi imela raje 2 v sobi, kot da je vsak sam.
Ampak, ker imate 2 sobi in 3 ljudi, se to ne izide, torej, moj predlog je, da imate 4 otroke in tisti predvideni 2 otroski sobi. :)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:03:43   
Nika v službi
Če greš v novogradnjo, bi jaz pač naredila vse, da bi bile 3 otroške sobe. Saj se lahko še vedno kje skupaj igrajo, ampak kasneje bo fino, če bo vsak imel malce zasebnosti.

Tudi če ne bo 3 otrok, pa bo tam igralnica ali garderoba ali pa pač kaj tretjega.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:14:54   
Anonimen
Je kar nekaj tipskih hiš ki imajo tri sobice oz. dve sobice in pisarno, ki jo imaš lahko kasneje za otroško sobo. In pri večini ponudnikov montažnih hiš lahko tlorise spreminjaš oz. ti zrišejo hiško po tvoji želji. Jaz tudi mislim da če greste v gradnjo hiše se tistih par 1000€ ne bo poznalo, otroci pa če bodo trije bodo če ne prej v puberteti želeli imeti svoj mir.
Ko/če bova midva delala hišo je tudi ena od zahtev da ima tri otroške in od tega sploh ne mislim odstopat. Tudi če ne bodo trije otroci bo pač ena spalnica za pisarno ali pa garderobo namenjena. Raje tri majhne sobice kot dve veliki.
Tole bi jstuser posted image :
http://www.luxhaus.si/galerija/blues_261.htm

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:19:23   
rija
karin, svetujem ti, da glede tele hiše še 10 x premisliš user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:23:53   
lelaval
Saj imajo montažne hiše 3 sobe v 1. nadsropju, vidva pa spalnico izkoristita kot tisti kabinet, ki je narisan v načrtu. Ali pa dnevno zmanjšata. Če ne, pa izbeita drug tip hiše, ki ima kakšno sobo več.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu la-na)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:24:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

karin, svetujem ti, da glede tele hiše še 10 x premisliš user posted image user posted image user posted image


Zakajuser posted image
Dej razloži mi.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:25:09   
soncece24
Če imaš 3 otroke v planu je res najbolj pametno, da že vnaprej planiraš 3 otroške sobe. Tudi če bodo na začetku vsi v eni, vsi v tvoji postelji ali pa če boš na koncu imela manj otrok je dosti lažje najt drug namen uporabe prazni sobi kot pa iz ničega pričarat še eno otroško. Najkasneje konec osnovne šole je res fajn, če otrok dobi svojo sobo, da ima malo intime in se navadi nekega reda in vzdrževanja svojih stvari. Če pa bodo cene stanovanj dalje tak rastle, pa bo generacija naših otrok itak do 40. doma živela user posted image user posted image Tak da se splača v sobe investirat.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:32:21   
rija
tole steklo v streho user posted image user posted image user posted image  je moj hotel enako, pa sem presrečna, da se nisem pustila prepričat......

nam je že zdaj prevroče in ne folagamo stekel čistiti, kaj bi bilo še, če bi meli stekleno streho user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:38:13   
Anonimen
Men so razložil da je neko drugačno steklo to, naj nebi sonce not nabijalo. Čistla jih pa itak neb samauser posted image . Če bom mela za bajto bom mela tud za čistilkouser posted image .
No pa sej pomoje se da to hiško dobit tud brez tega stekla, čeprav pol ni tko dobrauser posted image ...hm...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:41:11   
rija
bla, bla.....jaz ne verjamem v take štorije.....

so na ta način prepričali v naši bivši službi upravitelja zgradbe, da je dal narediti vse stekleno na terasi, ker kao ne prepušča vročine, pa so drugo leto montirali klimo v vsako pisarno, pa nameščali posebne screene.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 9:42:24   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

Jah bo pa taka hiška brez stekla.....k tloris mi je ful dobruser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 10:52:46   
la-na
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Tudi projekte montažnih hiš se da spreminjat.
In kaj ti koristi dat par 1000 € manj in ne dobit kar želiš, kukr dat delat hišo po projektu in dobit kar želiš in potrebuješ. Tud 'costume made' hiše se da narest v montažni izvedbi. Če se odpoveš 'avtorskim pravicam' dobiš še neki znižano projektno dokumantacijo in če pol tvoj projekt pridajajo naprej pa še vse stroške projektiranje 'vrnejo'. No vsaj taka je bila do sedaj navada.
Hudiš s temi bajtami iz kataloga je, da nikoli niso take, ki bi bile 'pisane na kožo' so vedno rezultat nekih povprečnih zahtev. Al pa ostanki pisanja na kožo nekomu drugemu.

Pa ne da delam reklamo zdej za foh, sam povem kako je pol ponavadi. Ljudje niso zadovoljni. Sej največkrat nikoli nihče nič ne reče in je srečen, da je do svoje strhe nad glavo prišel. Ampak po določenem času pa se začnejo kaj bi in kako spremenili. Ker vidijo, da ne špilajo stvari. Mislim, da je res vredno žrtvovati par 1000€ več za spodoben in soliden projekt, ker dolgoročno se privarčuje, poleg tega pa če smo pošteni in realno razmislimo, da par 1000€ pri investiciji par 100.000€ ni tak velik denar. Živiš pa v hiši, ki ti je pisana na kožo.

Vem, da se da projekte spreminjat, ampak kar jaz vem, lahko pri spremembah kar hitro poskoči cena. Nam je v interesu, da čimprej pridemo do hiške, imamo pa seveda omejena sredstva. Nam se v bistvu niti ne gre za ne vem kakšne luksuzne hiše z garderobnimi sobami in utility-jem in gromozansko dnevno sobo ipd (če bi zadela na lotu, bi najbrž drugače razmišljala). Bolj nam gre za to, da imamo svoj košček zemlje. Smo ugotovili, da nismo ljudje za v blok user posted image . Zdaj živimo na 66 m2 (z enim otrokom) in nam glede prostora prav nič ne manjka, tako da računamo na hiško max 150 m2.

Še glede spalnic:

Če je dovolj oken poskrbi, da bo v začetku ena soba, ki se jo bo dali kasneje razdeliti na 3 čumnate. Predvsem pa pazi, da bo predvideno okno za vsako čumnato in da bo razdalja med okni tolikšna da bo šlo v vsak prostor tisto kar mora it. Postla, miza stol. Omara je lahko na ostanku velike sobe za vse tri froce skup in se s tem prišpara na placu za tiste pajzle kasneje.

Poleg tega, da mora imet vsaka soba svoje okno, mora imeti tudi vsaka soba vrata iz hodnika, ker prehodnih sob pa res ne bi imela. In potem spet izgubiš nekaj prostora... V bistvu je problem v tem, da meni taki pajzli niso všeč, da se še obrnit ne moreš notri. Meni deluje tako utesnjeno. Jaz sem si vedno želela imeti veliko sobo, pa četudi bi jo morala s kom deliti. Ampak če bi se otrokom to zdelo uredu, sam da so "na svojem", potem je pa tudi meni prav.

Btw: kaj pa če ne boš imela treh otrok?
Če jih bo manj, mislim, da ne bo problema user posted image user posted image . Več pa težko verjamem, da jih bo... čeprav nikoli ne veš user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 10:58:03   
la-na
IZVIRNO SPOROČILO: lelaval

Saj imajo montažne hiše 3 sobe v 1. nadsropju, vidva pa spalnico izkoristita kot tisti kabinet, ki je narisan v načrtu. Ali pa dnevno zmanjšata. Če ne, pa izbeita drug tip hiše, ki ima kakšno sobo več.


Ja to je sicer res, ampak pri nas to ne pride v poštev, ker bo hiša najbrž brez kleti in bi tisti kabinet imela kot nekakšen nadomestek kleti, za vso kramo... No, drugi razlog je pa ta, da jaz ne bi upala spat v pritličju, ker moram imet okno ponoči na stežaj odprto in bi se potem bala, da bi kdo prišel noter user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 11:05:26   
ajrin
Da povem kako imamo mi urejeno: Imava tri otroke in dve sobi, ena je majhna v njej je prostora samo za posteljo, mizo in omaro (v njej so bili vsi trije kot dojenčki in najmlajši do tretjega leta, sedaj je v njej trenutno najstarejši, ki si je že zaželel malo miru), druga pa je velika ( 30m2) s tremi okni in je v njej vsa inštalacija urejena tako, da se jo lahko po potrebi pregradi in dobi še vedno dve spodobno veliki sobici. Torej v manjši tavečji spi, dela naloge, igrajo pa vsi trije skupaj v taveliki sobi. Dokler bo ostal interes, da sta dva skupaj v sobi, je ne bomo pregradili, nato pa je to možno v trenutku z montažno steno ali omarami do stropa!
Upam, da sem kaj pomagala, lep dan!


_____________________________

Irena z ropotijo (Luka 9, Domen 7, Miha 4)

(odgovor članu la-na)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 19:52:06   
Dadi
H mnja...tudi naju vsi arhitekti sprašujejo če rabiva zgoraj 4 sobe in še spodaj sobo za goste...In seveda vsem poveva da si pač želiva večjo družino in je do sedaj vsak rekel:aha aha pol pa ok...se dajo tele montažne hiške tudi preuredit...Ponekod moraš doplačat, ponekod pa ne. 

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu ajrin)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 20:08:59   
Anonimen
Jst bom pa sam še to rekla:

prijateljici sem sprojektirala bajto cca 130m2, brez kleti (shramba in ostalo je blo zunaj kot enostavni objekt, mini shramba pa v utilitiju)

zgoraj: 3 spalnice+kopalnica (16m2, ker ni hotela dveh kopalnic)+garderobna soba+ hodnik
spodaj: vhod+kurilnica+soba+utility+WC za goste+kuhinja+dnevna+jedilnica (dnevna in jedilnica sta bile isti prostor vizuelno ločen s konstrukcijo stopnic v velikosti 42m2)...

Bajta je bila domišljena do potankosti, varčevalo se je povsod (v smislu: skret nad skretom, lijak nad lijakom, da so inštalacijski vodi čimkrajši in en sam jašek namest 2 ali 3....) v obzir je bilo vzeto delno ogrevanje s soncem v zimskih mesecih in senčenje v poletnih, stopnišče kot del bivalnega prostora zarad neprestanih vnetij mehurja, hodnika je bilo skupaj 2m2, kar je ekstremno malo....itd)

In za to hišo je bil predračun ex 18mio (klasična gradnja z vsem tudi tlaki, talnimi oblogami in inštalacijami). Ampak kot že rečeno smo idejni projekt delali 3 mesece in to s skoraj vsakodnevnimi debatami. Kar posledično pomeni, da je bil sam tloris in organizacija prostorov do maksimuma racionalizirana in prilagojena končnemu uporabniku. Sploh pa ker sem bejbo poznala praktično od rojstva in sem vedela kako živi in funkcionira.

In pošteno povedano da sem na to bajto kar mal ponosna. Škoda edino, ker ne bo nikoli zgrajena.

(odgovor članu Dadi)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 20:44:10   
kalbo
Škoda edino, ker ne bo nikoli zgrajena.


user posted image Mogoče jo pa zase postavišuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 22:26:09   
Anonimen
Pa da bi sama notr strašla...nou tenksuser posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 22:26:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Tole bi jstuser posted image :
http://www.luxhaus.si/galerija/blues_261.htm


uuuuu, dobro zgleda user posted image  user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vsak otrok v svoji sobi?
10.10.2007 22:29:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: la-na

Vem, da se da projekte spreminjat, ampak kar jaz vem, lahko pri spremembah kar hitro poskoči cena. Nam je v interesu, da čimprej pridemo do hiške, imamo pa seveda omejena sredstva.


Misliš, da gre za astronomske vsote?

V hiši boste verjetno vsaj 15 let, da otroci zrastejo in je fajn, da ste v njej vsi zadovoljni.

Jaz bi naredila tri manjše spalnice, za vsakega otroka posebej in eno skupno večjo igralnico.

(odgovor članu la-na)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?