|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:12:12   
Anonimen
Na razmišljanje me je vzpodbudil verjetno najbolj pogost "razlog" končanja razmerij v današnjem času. Zanimivo, da se kot razlog poka ljubezni  najpogosteje navaja ravno preljuba, malokdo pa se poglobi ali pri preljubi gre pravzaprav za vzrok takšnega konca ali je ta le posledica dolgoletnega mučenja in razhajanja med partnerjema, ki v preljubi (predvsem prednjačijo moški) najdejo le nek začasen izhod iz običajno duhamornega in apatičnega družinskega vzdušja. Ne opravičujem takšnega početja, vendar pa se v večini primerov zgodi, da partnerja enostavno nista zrela rešiti situacije na drugačen način kot tako, da se počaka na prvo napako, ki bo opravičila konec razmerja in bo ta napaka partnerju koristila kot dober temelj za razračunavanje s partnerjem, tudi za stvari, ki so se zgodile v daljni preteklosti. To postavljanje sebe v vlogo žrtve in sataniziranje grešnega partnerja mi je skrajno hinavsko, bolano in sebično.     

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 18.8.2008 11:16:59 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:14:36   
Kerensa*
A "preljuba" je "ljubica"?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:16:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
, da se počaka na prvo napako, ki bo opravičila konec razmerja    

Modra. Morda pa je le kaplja čez rob. Ali pa enostavno "napaka" preko katere pač ne more iti.

Odvisno od posameznega primera.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:17:27   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
A "preljuba" je "ljubica"?

preljuba je prevarati

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:20:10   
Kerensa*
Aha... "preljuba" je "prevara"... no, pa saj tako ali tako nisem nikoli razumela, kako je lahko nekomu fizična prevara hujša od psihične... tvoj partner seksa z nekom drugim in - paf, razmerja je konec... a to, da te pa npr. 5 let prej sploh ni imel rad in je bil zaljubljen v drugo (seksal pa ni z njo) - to je pa sprejemljivo?... to mi ni jasno.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:24:55   
Anonimen
Zanimivo, da pari sebi dovolijo odtujiti se, nemo in pasivno dopuščajo, da se jim skupna življenjska pot v neki točki sobivanja razcepi in niso pripravljeni, nimajo moči ali preprosto ne znajo storiti kaj dosti da bi stvar spravili nazaj v kolotečino. In tako lahko v nedogled, desetletja... Meni osebno se zdi večji greh porabiti večji del svojega življenja v mrcvarjenju kot en skok čez plot. In zakaj ravno čakati na to, da je čaša prelita?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:27:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
A "preljuba" je "ljubica"?

preljuba je prevarati



Jebentiš, šele zdaj sem videl, da preljuba sploh ni slovenska beseda. Pardoniram.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:27:55   
Kerensa*
Družbeni vpliv... ko sta dva par, naj bi seksala samo drug z drugim... vzroki za takšno razmišljanje tičijo drugje (o tem sem pisala na svojem blogu)... bistvo je, da sta par... koga briga, kako se razumeta doma za zaprtimi vrati... to je njun problem... dokler sta skupaj... čim nekdo fizično prevara, pa se vmeša tretji... tukaj se pa kar vse zaključi... meni nerazumljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:37:18   
piščanc
jaz pa mislim, da je najpogostejši razlog za končanje razmerja nasilnost enega izmed partnerjev.

in se strinjam, da prevara z drugo/im sploh ni razlog temveč le posledica nezrelega človeka ali nezrelega razmerja


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:38:34   
Kerensa*
Fizična prevara je ponavadi samo pika na i... izgovor za dokončen konec.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:40:24   
Anonimen
Jaz pa ne razumem če je bilo nekomu tako hudo v nekem razmerju, tako dolgčas, če je bil tako sam tako osamljen da si je pač zato(kao) omislil ljubico.....zakaj hoče it pol nazaj k ga namočiuser posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:42:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Jaz pa ne razumem če je bilo nekomu tako hudo v nekem razmerju, tako dolgčas, če je bil tako sam tako osamljen da si je pač zato(kao) omislil ljubico.....zakaj hoče it pol nazaj k ga namočiuser posted image

Ker ljubica ni nikoli "hotelski servis"... ne kuha, ne pere, ne pospravlja, ne skrbi za (tuje) otroke... ona je za seks... če je pa še za vse zgoraj našteto, potem pa tipa že lahko obtožiš bigamije... kar ima z ljubico, je namreč (po zakonu) že izvenzakonska skupnost. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:42:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Družbeni vpliv


Itak. Govorim o tem kaj je dopustno kaj pa ne oziroma je manj. Tradicionalne vrednote. Osupnil sem, ko sem slišal eno staro kmečko "modrost" kako je bolje imeti kakršnega koli moža, kot pa nobenega. Zgleda, da je ženam nekoč bilo lažje trpeti neznosnega moža kot neznosno sosedsko/vaško drhal. Ali pa gre samo za osebno zablodo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:43:21   
Kerensa*
Danes pač ni večč tako... ženske smo se... hmmm... osamosvojile? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:44:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Jaz pa ne razumem če je bilo nekomu tako hudo v nekem razmerju, tako dolgčas, če je bil tako sam tako osamljen da si je pač zato(kao) omislil ljubico.....zakaj hoče it pol nazaj k ga namočiuser posted image


Ker nikoli ne veš kakšnega mačka boš potegnil iz žaklja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:45:58   
Anonimen
eno staro kmečko "modrost" kako je bolje imeti kakršnega koli moža, kot pa nobenega. Jaz tud eno dobro staro kmečko poznam: boljš sam k v slabi družbi. Zgleda, da je ženam nekoč bilo lažje trpeti neznosnega moža Lažjeuser posted image . Ti si pa faca. Včasih niso imele izbire. Dandanes nas jo pa večina ma. In če nočmo met ob sebi zgube ki ga drugje namaka je to naša pravica.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:46:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Jaz pa ne razumem če je bilo nekomu tako hudo v nekem razmerju, tako dolgčas, če je bil tako sam tako osamljen da si je pač zato(kao) omislil ljubico.....zakaj hoče it pol nazaj k ga namočiuser posted image


Ker nikoli ne veš kakšnega mačka boš potegnil iz žaklja.


Aha. Strahopetnost torej. Zanimivouser posted image

In še en razlog več da so ženske ki jih ne vzamejo nazaj pametneuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:47:29   
Kerensa*
No, no... samo zato, ker ga namaka drugje, pa še ni zguba user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:51:11   
Anonimen
Pa še to glede nezvestobe in vračanja k partnerju. Se mi zdi, da je stvar vedno sladka ne samo zaradi tega ker je "prepovedano sadje" ampak zaradi te odsotnosti obveznosti. Dva, ki prešuštvujeta, od drugega običajno ne pričakujeta nič več kot le dober seks. Brez gnjavaže o dolgočasni službi in primitivnemu šefu, utrujenosti, brez sive preteklosti in črne prihodnosti, brez razprav o položnicah in realnemu stanju na osebnem bančnem računu, brez razmišljanja o njenih in njegovih starših, problematičnih otrocih...

Čisti in goli fizični užitek!

Problem se pojavi, ko odsotnost zgornjega mine.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:51:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

No, no... samo zato, ker ga namaka drugje, pa še ni zguba user posted image .


Zguba je zato k nima jajc pa ne gre stran iz razmerja ki mu ni.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:55:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Zguba je zato k nima jajc pa ne gre stran iz razmerja ki mu ni.

Saj to, da namaka drugje, ne pomeni vedno, da mu ni do razmerja, ki ga ima... večinoma je res tako, ampak vedno pa ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:56:14   
Kerensa*
Rutina ubija, Bakfark... in prepiri se lahko začnejo šele, ko imata dva skupne probleme... posledice se pa potem lahko nekako takšne, kakor si napisal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:58:35   
Anonimen
Jah če ga namaka pa iz športa pa še hujš. Za moje pojme. Z moško zastojn kurbico si pa ja noče nihče življenja ustvarit.
Pa tak človek itak nima pojma kaj je ljubezen. Ker če nekoga ljubiš in spoštuješ ne naskakuješ drugih. To meni ne gre skupaj. In me nikoli ne bo nihče prepričal da gre.
Itak pa ljudje nimajo pojma več kaj spoštovanje pomeni.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 11:58:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Na razmišljanje me je vzpodbudil verjetno najbolj pogost "razlog" končanja razmerij v današnjem času. Zanimivo, da se kot razlog poka ljubezni  najpogosteje navaja ravno preljuba, malokdo pa se poglobi ali pri preljubi gre pravzaprav za vzrok takšnega konca ali je ta le posledica dolgoletnega mučenja in razhajanja med partnerjema, ki v preljubi (predvsem prednjačijo moški) najdejo le nek začasen izhod iz običajno duhamornega in apatičnega družinskega vzdušja. Ne opravičujem takšnega početja, vendar pa se v večini primerov zgodi, da partnerja enostavno nista zrela rešiti situacije na drugačen način kot tako, da se počaka na prvo napako, ki bo opravičila konec razmerja in bo ta napaka partnerju koristila kot dober temelj za razračunavanje s partnerjem, tudi za stvari, ki so se zgodile v daljni preteklosti. To postavljanje sebe v vlogo žrtve in sataniziranje grešnega partnerja mi je skrajno hinavsko, bolano in sebično.     


Ne bi se ravno strinjala, da je hinavsko, bolano ali sebično. Bolj bi rekla, da je človeško, ker smo res samo ljudje in logično je, da najprej iščemo napake pri drugemu, ne pa pri sebi. Ker če bi začeli pri sebi, bi odkrili še marsikaj drugega, da bi se lahko prekleto zamislili. In mnoge medčloveške tegobe in razhajanja bi bile nepotrebne oz. do njih sploh ne bi prišlo.....

Varanje....ja, je nekje tisto, kar iščemo in ne najdemo doma oz. mislimo, da ne najdemo doma, ker kot sem rekla, se ne poglobimo vase in temu posledično v razmerje. In najenostavnejše je seveda to..skok čez plot. Je brez besed, brez poglabljanja, brez komuniciranja....je najlažje dejanje...In kot sem rekla, smo samo ljudje...., ki večina stvari delamo po liniji najmanjšega odpora.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vzrok/posledica- konec razmerja???
18.8.2008 12:01:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Jah če ga namaka pa iz športa pa še hujš.

Kaj pa odprta razmerja?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?