|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vztrajno odklanja zelenjavo
12.10.2006 14:15:38   
Vesnika
Prosim za nasvete... Stara sva šest in pol mesecev;
pred kakim mesecem sva začela z uvajanjem goste hrane...sadje nama zelo lepo gre.
Da pa ne povem, da se s krompirjem in korenčkom mučiva že od samega začetka!!!
Na katerikoli način mu skuham in pripravim zelenjavo, jo vztrajno on odločno zavrača. Poskusila sem že tudi malček posoliti - pa ni učinka!

Sem že čisto obupana!
Lepo vas prosim za predloge, kaj naj še storim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
12.10.2006 14:21:35   
lenika
Poskušaj naredit kombinacijo korenčka in jabolka ter bučke in banane. Baje kombinacije sadja in zelenjave delajo čudeže. In če bo šlo, potem vsakič malomanj sadja notri vmešaj.
Mi začenjamo v nedeljo in sicer najprej s korenčkom, tako, da bomo še videli, kako nam bo šlo.

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
12.10.2006 14:22:17   
dskubin
pa poskusi zelenjavo zmešat z jabolkom (korenček+jabolko).

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
12.10.2006 14:34:03   
Anonimen
Stara sva šest in pol mesecev;


A oba skupaj al kako?

(odgovor članu dskubin)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
12.10.2006 14:51:47   
Mojca P.
Pred manj kot mesecem sva imela midva iste tezave...ce bi k cvetaci dala banano, bi po mojem pojedeluser posted image , samo zelenjavo pa nikakor ne (ne glede na to kako je bil lacen). Pa sem vsak dan vsseeno vztrajala in mu v casu kosilo vedno vsaj zlicko ali dve zelenjave "vsilila". Vsak dan je z vedno manj tezav pojedel eno zlicko vec...in danes nimava vec teh problemovuser posted image .
Ti pa priporocam, da poskusis z zelenjavo bolj sladkega okusa...mislim,da jim prav slano (ker je tako drugace od vsega, kar so prej poznali)-mat. ali adapt. mleko) dela tezave. Jaku je bila zelo hitro vsec Hippova mlada zelenjava (seveda sva vsako posebaj ze prej uvedla zlicko po zlicko), prav zato, ker je sladka.

Moj nasvet...pocasi vztrajaj...cetudi poje samo pol zlicke, ampak mu jo ponudi vsak dan...mislim, da bi bilo skoda, da ze na zacetku kar odpiseta vso zelenjavo in s tem vse vitamine, ki jih rabi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
13.10.2006 14:30:56   
Vesnika
al bina...mislim, da sem prosila za drugačno pomoč - pa vseeno hvala user posted image

Vsem ostalim mamicam pa hvala za pomoč, bom torej poskusila še kombinirat s sadjem. Upam, da mu bo to šlo, glede na to, da je nad sadjem zelo navdušen.

Če še ima katera kak nasvet, se toplo priporočam...

(odgovor članu Mojca P.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
13.10.2006 14:33:06   
Anonimen
al bina...mislim, da sem prosila za drugačno pomoč - pa vseeno hvala


Prosim.

Če rabiš nasvet, morda: zelenjavo ji pripravi tako, da bo okusna, uporabi malo masla, kisle smetane in soli oz. druge začimbe - kumina, peteršilj. Voden zelenjave kuhane na vodi ne bo jedel verjetno.

(odgovor članu Vesnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
13.10.2006 21:10:18   
KatjaD
Matic je začel intenzivno jest zelenjavo šele, ko je nisem kuhala več samo na vodi, ampak sem v bistvu skuhala kar zelenjavno juho z vsemi možnimi začimbami (zelena, timijan, sol,...). V bistvu tako, kot za nas, samo soljeno je bilo dosti manj. Ali pa, če sem jo popekla (npr. bučke na malo olivnega olja, pa potem zaliješ z malo vode, da se zmehčajo do konca,..). To nam je potem čisto odprlo nove horizonte hrane. Res pa, da je bil zelo "špurav" samo za cvetačo, ostalo ni bil tak problem. Cvetačo pa sem potem vmešavala drugam (čisto malo k ostali zelenjavi, ali pa k bananam,...).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
13.10.2006 22:50:10   
BarbikaB
Kolegica ima s svojo hčerko iste težave. Par dni nazaj je odkrila, da je zelenjavna rižota prava poslastica, medtem ko so se prej mučili z vsako žličko.
Mogoče poskusiš še to: ona je naredila rižoto s par vrstami zelenjave, skoraj razkuhala riž (da je bil res mehak), za tamalo jo je vzela stran in jo je s paličnim mešalnikom še malo zmiksala. Za sebe pa so rižoto še malo posolili.....
Menda tudi polenta in zelenjava gre lepo v želodček...

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
15.10.2006 21:32:38   
Vesnika
Hojla!

Moram vam povedat, da sva poskusila zelenjavi primešat sadje - in glej - user posted image je zelo veselo papcal...

Bom sedaj poskusila še z različnimi začimbami, kot ste mi tudi predlagale.

Se mi pa tudi tista rižotka in polenta zdita zelo privlačni... bom jutri poskusila še to.

Res hvala vsem za prijaznost. Sem namreč prvič mamica in me je včasih kar malo strah poskusit kaj novega, čeprav sem ugotovila, da bo treba čedalje bolj eksperimentirat, da se bo moj malček navdušil tudi nad zelenjavico.

Hvala vsem! user posted image


_____________________________

Andražek je pa smeheca pojedel... :)

(odgovor članu BarbikaB)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vztrajno odklanja zelenjavo
16.10.2006 19:54:00   
katerina
lepo, vesnika, da vama gre bolje! naš mulček je tudi star 6 mesecev in pol in poje sadja veliko več kot zelenjave, mislim, da je večina otrok takšnih. prav veliko vrst zelenjave še sicer ni poskusil, kombinacija sadja in zelenjave mu je pa zelo všeč.
in veš kaj: krompir mu tudi ne gre nič kaj rad po grlu. jaz delam tako - če mu nekaj ne gre par dni (recimo krompir+korenje), naredim pavzo, mu vmes dajem kaj drugega in potem poskusim ponovno. običajno gre, sicer pa kombiniram drugače.
počasi nam bo že uspelo!
srečno

(odgovor članu Vesnika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




note
čevap

ali bi mi poslali note na golici in kjer lastovke gnezdijo

da (28%)

ne (47%)

za vse (0%)

na kater e-mail naslov (15%)

nikoli (4%)

za katero kitaro (6%)


Število vseh glasov: 47

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!