|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 14:13:05   
Petra_Videm
Zdravo!

Vem da je teh tem že bilo nekaj, ampak v nobeni nisem zasledila še enih mojih vprašanj.

Namvreč glede krem in vsega kar je potrebno sem se že pozanimala. Zanima me samo, če ste bile na morju z dojenčkom ste ga tudi kaj kopali, ali pa če ste ko ste se s partnerjem odpravljale v vodo tudi imele kakšno posebno blazinico na katerega ste dale otročička gor ( naše bo takrat ko bomo šli na morje star približno 3 mesece) , ker ga ne bi rada pustila na plaži ko bi se z partnerjem odpravljala malo osvežit bi ga želela vzeti s sabo. In nekje na internetu sem videla takšne blazinice napihljive ko lahko malega not daš, majo pa še takšno strehico da ga sonček ne ožge, katero je potem hkrati tudi dobro za na plaži ko leži not. in me zanima če je kdo to kje videl,da se da kupiti in če ima kakšni link ali nasvet kje to nabaviti.

Hvala

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 14:14:09   
Anonimen
Toliko stare nisem kopala v morju.
Vprasanje, ce sploh toliko trdno glavico drzi, z njim telovadis v globoki vodi.
Sicer pa se kreme ne priporocajo za toliko stare. Tanka bombazna majica in klobucek na glavo.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 12.7.2009 14:15:19 >

(odgovor članu Petra_Videm)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 14:37:26   
pearl
Nič komplicirat. Prvič smo bili na morju, ko je bila punčka stara še ne dva meseca, spala je po štiri ure naenkrat in takrat sva se kopala izmenično. Glede mazanja sem že malo pozabila. Namakali smo edino nogice, kaj drugega pa ne. Kakšna blazina ali čolniček ni slaba ideja, za kakšnih par minut.

Mi smo se takrat imeli najbolj brezskrbno.

Prijeten in brezskrben dopust.

< Sporočilo je popravil pearl -- 12.7.2009 14:38:27 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 14:39:52   
ledenka
najmanj komplikacij je, če se kopata izmenično. problem v vodi je tudi to, da se sončni žarki odbijajo in ga lahko zelo hitro opeče, tudi če imaš blazino s strehico. sicer pa se mi zdi ok Fredov obroč, narejen posebej za dojenčke od 3 mesecev naprej, v tem ga pripneš.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 19:39:29   
Paštetka
če grem s tako malim dojenčkom na morje:
1. ga niti pod razno ne mislim mazati s kremicami za sončenje -nobenimi
2. ga niti pod razno ne mislim v največji vročini (torej od 10-17 ure) vlačiti na plaži ali kje drugje po soncu.
3. ga niti pod razno ne mislim dajati v čoln, ker na morju te najbolj opeče sonce, pa od vode se očno odbijajo žarki, kar prav tako ni Ok za oči. Tam nekje okrog 3. meseca se dojenčku najbolj oblikuje vid.
4. mi niti pod razno ne pade na pamet, da bi dojenčka nekje pustila in la s partnerjem skupaj v morje


torej pred 10. uro in po 17. uri pa zveseljem otroku lahko namočiš nogice.
Med tema urama pa se prav tako zveseljem lahko s partnerjem izmenjujeta in kopata izmenično v morju,in izmenično čuvata otrka v aprtmaju

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
12.7.2009 20:57:24   
Anonimen
Kaj ne bi bilo morje premrzlo za malčico?
Ne priporočam nobene kreme,... rajši zaščiti z obleko in klobučkom!

Kopajta se izmeničnouser posted image

Mi bomo tudi šli na morje avgusta, ko bo malček star dobre 3 mesece,... če bi bil to najin prvi otroček, potem se za morje letos verjetno ne bi odločili, tako pa bomo šli in skušali čim bolj uživati,... če bo voda dovolj topla, mu bom namočila nogice, kaj več pa,... bomo videli.

(odgovor članu Petra_Videm)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
13.7.2009 8:42:59   
tikatonka
Mi gremo na morje v avgustu ko bo imela mala ravno 3 mesece in sploh nisem pomislila da bi jo kopala v morju. Razen mogoče mal nogice pomočt v morje. Se bo treba kar izmenično kopatuser posted image .

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.

(odgovor članu Petra_Videm)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
13.7.2009 9:00:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

če grem s tako malim dojenčkom na morje:
1. ga niti pod razno ne mislim mazati s kremicami za sončenje -nobenimi
2. ga niti pod razno ne mislim v največji vročini (torej od 10-17 ure) vlačiti na plaži ali kje drugje po soncu.
3. ga niti pod razno ne mislim dajati v čoln, ker na morju te najbolj opeče sonce, pa od vode se očno odbijajo žarki, kar prav tako ni Ok za oči. Tam nekje okrog 3. meseca se dojenčku najbolj oblikuje vid.
4. mi niti pod razno ne pade na pamet, da bi dojenčka nekje pustila in la s partnerjem skupaj v morje


torej pred 10. uro in po 17. uri pa zveseljem otroku lahko namočiš nogice.
Med tema urama pa se prav tako zveseljem lahko s partnerjem izmenjujeta in kopata izmenično v morju,in izmenično čuvata otrka v aprtmaju


Sem misilila, da sem samo jaz tak komplikator user posted image , pa vidim, da je to kar praksa.
Praksa je bila podobna, razen da sem se izogibala tem uram. Tam do enejatsih dopoldan se mi je uspelo naplavat, prej ne. Mi je pa to plavanje po porodu takooooooo pasalo. Skok v morje in sem bila prerojena user posted image . Pa toliko sem gledala, da je bil zraven plaze park s senco in klopco in tusi s sladko vodo, da sem se stusirala, ker je bila ona itak po enem plavanju zejna in lacna.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
14.7.2009 8:37:47   
honey
Naš je bil sicer 2 meseca starejši, ko smo šli prvič na morje - je bil 5 mesecev. Kupila sva mu obroč s streho, oblekla sem ga v majčko in klobuk na glavo, tako da je bil kljub strehi na obroču popolnoma zaščiten in ni bilo nobenega problema. Je prav užival, ko je namakal nogice. No, voda mu je prišla tudi do ritke, ampak ga ni prav nič motilo user posted image . Bili pa smo na plaži čez cel dan - zakaj bi spreminjali navade zato, ker imamo otroka user posted image Midva z možem sva bila vajena (in tako je še danes), da gremo na plažo okrog 11., 12. ure in smo na plaži do večera. Res pa je, da smo cel dan v senci, na soncu smo tistih par minut, da se posušimo in ogrejemo, ko pridemo iz vode, potem pa spet v senco nazaj. Ker mi nikoli ni niti na pamet prišlo, da bi šla za 1 uro na plažo in potem čepela cel dan v stanovanju, zvečer pa še za kakšno urco ali dve na plažo. Potem je povsem vseeno, če sem doma in si v bazen natočim vode. Mi bi isto odleglo. 

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
15.7.2009 13:10:47   
livia
Mi smo se kopali izmenično. Če to ne gre kupi kak mini čolnček, pa ga daj not. Če mu voda ne bo mrzla lahko tudi v šlauf za otroke, ali fredov ali pa tak za dat nogice not kot stolček. Imajo jih povsod.
Na plaži se s kremami nismo mazali ko smo bili tako mali. Oblečeno smo imeli takno majčko in klobuček, bili non stop v senci in se zogibali plaže med 11-17 uro.
Lep dopust

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
17.7.2009 15:54:15   
pf
- kopanje izmenično
- mazanje s faktorjem po šestem mesecu
- od 12.00 do 4.00 naj bo definitivno nekje notri
- morska voda za tako malega (3 mes) po moje ni dovolj topla
- čoln ja, ampak bolj dopoldne in proti večeru in ne dolgo
- za take male bavce ni najbolj primerna blazina za v vodo


(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
18.7.2009 17:30:37   
vanilla
Mi smo se ravno včeraj vrnili iz morja, tamala stara 2,5 meseca.
V vodi smo ji namočili samo nogice in ritko (za slikico za spomin), drugo pa nič, ker je voda za tako malega dojenčka absolutno premrzla. Njegovo telo se hitro ohlaja in tudi meni je sprva mrzlo, ko grem v vodo, kaj bi bilo šele dojenčku.

Bili smo na plaži ves ljubi dan - ker smo imeli debelo, res debelo borovo senco user posted image , da me je na momente zazeblo, hehe. Če ne bi imeli tako dobre sence, potem se med 11. in 17. uro sploh ne bi kazali na plaži.

Nobeni obroči, blazine niti nič ni tako primerno za tako malega otroka ,da bi ga nesli v vodo, ker je tudi sonce premočno. Naša je bila skos v senci in s klobučkom na glavi, pa je kljub temu dobila malo barvice po ličkih.

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
23.7.2009 15:20:20   
tanja_t
kje pa ste bili, da ste imeli na plaži tako fajno borovo senco?
jaz manreč iščem točno tak kraj za mojga 3-mesece starga jaka

LP

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
23.7.2009 15:27:30   
vanilla
Tanja,
Medulin, plaža pred hotelom Belvedere. Je pa dostop do plaže možen tudi ostalim, ne samo gostom hotela, ker je dostop odprt iz ceste. Ogromno borovcev in zelene trave, da se maš res kam namestit, ne glede na to, kdaj v dnevu prideš (sicer res boljše dopoldan, ko je manj ljudi, da res dobiš dober plac).
Dostop do same vode je malce grši, ker so kar veliki kamni in je dobro met kake plavalne čevlje. Drugač pa super in nisem menda še nikjer vidla toliko sence kot tu.

(odgovor članu tanja_t)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
23.7.2009 15:32:06   
tanja_t
hvala :D
sam moj partner noče it v istro (ne vem zakaj). tak da verjetno bomo mogli kako senco na lošinju al kje drugje v kvarnerju poiskat ...

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 10:48:11   
petra87
Mi trije smo letos z našo punčko šli na morje z njenimi 7 meseci. V vodo je šla z Fredovim obročekom, brez problema... user posted image  Pri 3 mesecih pa z dojenčkom ni ravno najbolj pametno hoditi v morje, ker sam user posted image  še zelo težko kotrolira glavico. Smo pa mi bili "oboroženi" z Fredovim obročkom, klobučkom in majčko.

Je pa (po mojem mnenju) bolj utopično misliti, da bo možno plavanje obeh staršev skupaj z 3 mesečnim dojenčkom, malce kasneje pa ne bi smelo biti težav  user posted image

(odgovor članu Petra_Videm)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 10:55:25   
jajula
mi smo pri 4m že mazali s kremo, ker nam je P rekla, da je to vseeno manj škodljivo kot sonce. pa svetovala je da naj je ne kopamo, tko da smo ji sam nogce namakal . pa tudi čez dan nismo hodili na plažo, ker tud v senci kar pripeka.

sm se pa malo nasmejala tej ideji, da bi se šla s partnerjem skupaj osvežit, ker men se je zdel že super dosežek ureditev, da je en pazil na user posted image , drug pa je v vodo skočil in obratno. user posted image  

(odgovor članu Petra_Videm)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 11:16:52   
petra87
o tem sem govorila *jajula* user posted image  letos sva jaz & moj dragi se kar "namatrala" user posted image , na koncu dopusta pa ugotovila, da smo se imeli zelo lepo, samo da je bilo celi čas zeeeeeelo pestro.... user posted image  naj omenim btw, da je to naša prva user posted image

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 12:23:42   
tosja
Smo bili s 3 mesečnim user posted image  user posted image  user posted image

Nismo se namakali v vodi, nismo bili na soncu, nobenih krem ( brrrrrrrrrrrrr,ko to slišim/vidim, se mi vse dlake postavijo v marš user posted image ) Ali pa veselo družinico ob 12ih na plaži, brez sence, klobuka...!!! user posted image
user posted image ...v senci smo spali, spali in spali... user posted image user posted image user posted image
Ma, kako je pasaloooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Petra_Videm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 12:25:06   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

mi smo pri 4m že mazali s kremo,


Do 12ih mesecev so vse te kreme za sončenje odsvetovane...zeloooo odsvetovane!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
24.7.2009 12:26:15   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Mi smo se ravno včeraj vrnili iz morja, tamala stara 2,5 meseca.
V vodi smo ji namočili samo nogice in ritko (za slikico za spomin), drugo pa nič, ker je voda za tako malega dojenčka absolutno premrzla. Njegovo telo se hitro ohlaja in tudi meni je sprva mrzlo, ko grem v vodo, kaj bi bilo šele dojenčku.

Bili smo na plaži ves ljubi dan - ker smo imeli debelo, res debelo borovo senco user posted image , da me je na momente zazeblo, hehe. Če ne bi imeli tako dobre sence, potem se med 11. in 17. uro sploh ne bi kazali na plaži.

Nobeni obroči, blazine niti nič ni tako primerno za tako malega otroka ,da bi ga nesli v vodo, ker je tudi sonce premočno. Naša je bila skos v senci in s klobučkom na glavi, pa je kljub temu dobila malo barvice po ličkih.




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
25.7.2009 1:21:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Petra_Videm

, ker ga ne bi rada pustila na plaži ko bi se z partnerjem odpravljala malo osvežit bi ga želela vzeti s sabo.



pa dobro, kaj sta vidva zraščena ali si tak ferdamano ljubosumna, da se bojiš, da bo partner takrat, ko bo šel sam v vodo, takoj drugi v joške gledaluser posted image

sicer si ga pa kar v culo zveži, pa na hrbet z njim....če boš plavala prsno, mu verjetno nima kaj bit...

vse ostalo so ti pa že druge napisale.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Petra_Videm)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
25.7.2009 21:42:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Petra_Videm

, ker ga ne bi rada pustila na plaži ko bi se z partnerjem odpravljala malo osvežit bi ga želela vzeti s sabo.



pa dobro, kaj sta vidva zraščena ali si tak ferdamano ljubosumna, da se bojiš, da bo partner takrat, ko bo šel sam v vodo, takoj drugi v joške gledaluser posted image

sicer si ga pa kar v culo zveži, pa na hrbet z njim....če boš plavala prsno, mu verjetno nima kaj bit...

vse ostalo so ti pa že druge napisale.

user posted image user posted image user posted image user posted image -nisem zdrava,da še nebi neki napisala-HA HA HA HA

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Z dojenčkom prvič na morje
28.7.2009 9:27:07   
Petra_Videm
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Petra_Videm

, ker ga ne bi rada pustila na plaži ko bi se z partnerjem odpravljala malo osvežit bi ga želela vzeti s sabo.



pa dobro, kaj sta vidva zraščena ali si tak ferdamano ljubosumna, da se bojiš, da bo partner takrat, ko bo šel sam v vodo, takoj drugi v joške gledaluser posted image

sicer si ga pa kar v culo zveži, pa na hrbet z njim....če boš plavala prsno, mu verjetno nima kaj bit...

vse ostalo so ti pa že druge napisale.


Lej če si ti na taki situaciji, si pač in če maš ti take izkušnje tvoja stvar. Drugače tega nebi pisala če nebi bila takšna.
Pa dobro take komentare za sebe obdrži ali pa drži go..c

vsem drugim hvala za sporočila ker so zelo pomagala...

lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





18 učno – doživljajskih poti po posameznih...
18 učno – doživljajskih poti po posameznih regijah v Sloveniji, na katerih boste uživali s svojimi otroci.
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?