|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Začetnica-help!
21.3.2010 12:07:01   
Sibil_
Pozdravljene poznavalke!

No, čez dva tedna cca se selimo in tam, kamor sedaj gremo, me čaka manjši košček zemlje oziroma zelenice.user posted image

Sem si včeraj malo ogledovala tole in je tako-na eni strani imam neke rožice, ki poganjajo, so zaenkrat samo taki ozki zeleni listki-sklepam, da kake narcise al kej podobnega. Potem imam tri tiste grme z velikimi cvetovi-menda rododenroni al neki tazga.Potem imam ob stanovanju neke grme (so zeleni, nimam pojma kaj so, višji).No, pred balkonom imam pa en grmiček z takimi rumeno-zelenimi listki, tudi pozimi je imel listke gor.

Zanima me, kaj moram delat v zvezi s temi grmi (rabijo obrezovanje, posebno gnojilo, kaj razkopat? In če lahko (in kdaj) presadim tega z zeleno-rumenimi listki? Je namreč na sredini in bi ga dala malo na rob?

Aja pa še ene palčice imam, zgledajo kot neko trsje, samo je tega dosti-enih 30 cm obsega in gosto. Kaj je to?

Pa kdaj se okopava in gnoji in vse to?Verjetno kmalu, a?user posted image

Hvala vsem za nasvete, res nimam pojma-še zaenkrat, ampak bom z veseljem prebrala vaše nasvete.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Začetnica-help!
21.3.2010 15:22:51   
Gina
Fajn bi bilo, da bi poslikala tele tvoje rastline, ker si jih res zelo na splošno opisala. Načeloma moraš dodati rododendronom kislo zemljo spomladi ali jih pognojiti z gnojilom prav za rododendrone, medtem ko ostale grme večinoma gnojiš z navadnim gnojem ali kupljenim umetnim gnojilom. Obrezuje se tudi grme zelo različno, nekatere spomladi, druge jeseni, ene samo stare veje ven, druge se mora porezat čisto drugače, tretjih se sploh ne obrezuje.... Res bi bilo fajn vedet, kaj sploh imaš.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Začetnica-help!
21.3.2010 16:17:32   
Sibil_
Hvala Gina!Bom poslikala drug vikend, pa bom pripopala slikice.

Kako pa je, če presadiš grm?Raje zdaj ali kasneje?user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Začetnica-help!
22.3.2010 9:27:25   
Ribi Bibi
Včasih se splača odtrgat kakšen listek in/ali cvet in ga odnest v botanični vrt/vrtnarijo (kar imaš bližje). V botaničnem res razturajo in ti ugotovijo takoj katera rastlina to je in kako se z njo ubadat. Glede na to, da si iz Kopra, bi ti kakšna vrtnarija vrjetno bolj ustrezala. Sicer pa najbrž ne bo nobene škode, če boš letos malo zamudila z "vzdrževalnimi deli", bo manj škode kot pa da bi kaj narobe porezala. Sicer pa čestitke za vrtiček! user posted image

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Začetnica-help!
22.3.2010 15:27:49   
Gina
Sem bila včeraj na primorskem, pa imate pravo pomlad, tako da čist komot presadiš grmiček - če je seveda grmiček, če ni velik grm. Samo je vseeno fajn vedet, kaj sploh je, ker mu boš dodala tako zemljo, kot jo rabi. Kaj pa če bi kakšnega soseda vprašala, ki ima več grmičkov, pa se na to spozna, kaj ta tvoj grm je, ti bo zihr povedal?

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Začetnica-help!
22.3.2010 20:28:41   
bumerang
A ne poznaš nikogar, ki se razume na zadevo? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Začetnica-help!
22.3.2010 20:31:18   
Sibil_
Ja itak, ta nekdo bo itak vabljen, ko bom v stanju kavico ponudit...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?