|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaščita za rože v koritih
12.5.2009 22:26:17   
Splišni
Ali obstaja kaj takega, s  čimer se da zaščititi rože v koritih pred kakšnim neurjem, točo, močnim vetrom ...?

Jaz imam korita nekako fiksirana, ne morem jih snet, pa bi mi bilo grozno, če bi morala pa kar gledat, kako mi kakšna toča rože uničuje.

A se kje kupi kaj takega - kakšen polivinilast pokrov ali kaj jaz vem kaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaščita za rože v koritih
13.5.2009 15:01:36   
Gina
A ne moreš pa korit dati ven iz držala za korita? Pri meni to sicer ne pride v poštev, ko jih imam čez glavo preveč, ampak če imaš samo 2 koriti, bi pa najbrž šlo.
Pa če si doma v trenutku toče, lahko najbrž kakršenkoli lonec čez povezneš. če pa prej pogruntaš, kateri je ravno pra velik, bi pa tudi šlo.

Drugače imajo nekateri vrtnarji v vrtnarijah, pa nekateri pridni domači vrtnarji napeto tako gosto, zeleno mrežo čez cel zelenjavni (rožni...) vrt, na visokih kolih, recimo tam na višini 3 m sem videla, v vrtnarija, kjer imajo sadike, sem pa videla tudi zelo nizke, take kot nizki rastlinjaki tudi. Samo to ne vem, če ravno pride na blakonu v poštev, razen če je tvoj tolk priden, da palice namontira, da čez balkon gledajo, pa ustvari tako mrežno zaščito še za rožice - v višini stropa balkona mislim. Pri nas niti to ne gre, ker imamo teraso nepokrito, brez strehe.

< Sporočilo je popravil Gina -- 13.5.2009 15:02:57 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaščita za rože v koritih
13.5.2009 15:25:15   
bumerang
Ne, narejenega nisem ničesar videla, vendar ne vidim problema v tem, da bi kdo ročno spreten izdelal iz kakih nosilcev kupolo, ki jo oblečeš v protitočno mrežo. Morda lahko uporabiš kaj, kar je sicer namenjeno toplim gredam? V Merkurju imajo take mini variante, lahko bi ti prišle v poštev. Ampak najlon toča predre tako da bi jih morala obleči prav v protitočno mrežo.
Da bi pa korita dol jemala... mhm... meni bi se vse polomilo, metrsko vodno korito tehta toliko da ga komaj dvignem pa rože so tudi več kot pol metra dolge.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaščita za rože v koritih
13.5.2009 15:41:24   
Splišni
Ne, korit ne morem dol jemat. Najbrž so tudi pretežka, ja, pa tudi ene kovinske šprikle od ograje segajo zgoraj čez korito, tako da bi se rože polomile, če bi to kaj premikala.

Ja, da bi sami naredili sem najprej mislila, samo jaz sem mislila kar z navadnim polivinilom in pač kakšne palčke ob strani  notri zapičit, da bi ga gor držale. Ampak ker ne vem, če mi bo to dobro ratalo, bi raje kaj kar kupila, če bi obstajalo. Ma čudno,d a se tea še nihče ni spomnil, ampak očitno se res ni.

A da toča prebije tak debel polivinil? A še to!

Ma že veter, ki zadnje čase res nenavadno močno piha, mi je en nageljček polomil, pa sem ga kar s selotejpom nazaj zalepila. Ma da drži!user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaščita za rože v koritih
13.5.2009 17:55:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Ma že veter, ki zadnje čase res nenavadno močno piha, mi je en nageljček polomil, pa sem ga kar s selotejpom nazaj zalepila. Ma da drži!user posted image


user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaščita za rože v koritih
18.5.2009 11:18:39   
Splišni
No, samo da povem, da zdaj pa že en teden tale selotejp odlično drži, nageljčku se nič ne pozna,d a bi bil polomljen.

Tako da če vam veter polomi rože, jih kar zaselotejpajte, pa bo.user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaščita za rože v koritih
19.5.2009 22:00:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

No, samo da povem, da zdaj pa že en teden tale selotejp odlično drži, nageljčku se nič ne pozna,d a bi bil polomljen.

Tako da če vam veter polomi rože, jih kar zaselotejpajte, pa bo.user posted image


Evo, imamo nov recept za zlomljene noge na nageljčkih. Selotejp! Drži kot bi ga zašili skupaj.user posted image user posted image  NO, ta je pa dobra.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?