|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 18:18:24   
brundi
Ko tkole berem kakšne probleme imate nekatere glede dojenja,izbire "mleka" pravzaprav umetnih dodatkov bi vam povedala samo tole:če bo bral kteri zdravnik ne bo navdušen samo kaj pa včasih,ko niso imeli ničesar kot navadno kravje mleko,pa smo vsi "gor"zrasli'?Tud ni vse FAJN kar propagirajo zdravniki;po svojem občutku;namreč,jaz sem sina dojila 1 mesec,nisem imela več mleka,dala aptamil,po katerem se mu je olupila do mesa ritka-ko se je pokakal-in čeprav je zdravnik rekel da to ni od te umetne hrane!!! sem vse zabrisala v koš PA V TRGOVINO,ALPSKO 0.5 MLEKO -2DC VODE 1DC MLEKA PA ŽLICO SLADKORJA..JE JEDEL KO TAVELIK IN ŠE DO DANES KO JE STAR 9 LET ni blo nobenih zdravstvenih problemov!!!Prav tako velja za kapljice proti krčem..in ne vem kaj še vse..tolko enih stvari "rinejo"pa tud brez njih bi šlo;verjemte,zato,čimmanj skrbi in zaneste se na svoj občutek,vedenje vašega dojenčka in ne tistega kar vedno pravi "zdravnik"

< Sporočilo je popravil Mič -- 26.9.2006 18:25:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 18:22:00   
Anonimen
brundi VSE kar je bilo v starih časih in kar so delali ni bilo tudi zdravo za njih a ne.Nekateri so imeli težave,nekateri niso.
In se kažejo posledice tudi kasneje v starosti.
In vsaka mama dela po svoje.Prav tako kot si ti,ki si dojenčku dala pri enemu mesecu sladkor ,navadno mleko in ne vem še kaj

< Sporočilo je popravil Mič -- 26.9.2006 18:28:27 >

(odgovor članu brundi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZA VSE MAMICE-NAVADNO MLEKO
26.9.2006 18:26:15   
natalia
jaz sem že pozabila...zakaj točno ne priporočajo alpskega mleka prej?

hvala

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 18:47:27   
sato
Se samo meni zdi, ali bi naj otroci dobivali polnomastno mleko, oz. tisto z 3,6% mlečne maščobe? Ni 0,5 premalo hranljivo?user posted image

< Sporočilo je popravil Mič -- 26.9.2006 18:53:41 >

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 18:50:27   
brundi
PETTYY-sem napisala-po svojem občutku in po vedenju otroka;drgač pa ČE JE TKO /DANS /VSE ZDRAVO kako pa da je danes več otrok bolanih tako al drga kot jih je blo včasih?Delam s temi številkami,tko,da ti lahko iz prve roke povem..Kaj bi mu pa dala,če mu prav noben umeten pripravek ne bi ustrezal?Bi ga kr sestradala?Pa lp

< Sporočilo je popravil Mič -- 26.9.2006 18:54:40 >

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 19:04:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brundi
zaneste se na svoj občutek,vedenje vašega dojenčka in ne tistega kar vedno pravi "zdravnik"


Se mi zdi, da je to glavno sporočilo posta. Da delajmo po svojem občutku, po svojem premisleku in po svojem srcu.

Veseli me, da imamo danes možnost izbire. Izberite tisto, za kar vi presodite, da je za vašega otročka dobro in ne obremenjujte se s tem, kaj izberejo drugi; oni so izbrali po svojem občutku in po svoji pameti ter z morebitnim zavedanjem posledic svoje izbire.

Paleta ponudbe je velika in škoda bi bilo časa, ki ga namenimo kritiziranju tistega, česar sami nismo izbrali.

Kritika drugega še ne pomeni, da smo se sami odločili bolje user posted image .

(odgovor članu brundi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 19:19:49   
NTS
user posted image user posted image user posted image
mič  lepo povedano
user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil NTS -- 26.9.2006 19:23:06 >


_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 20:16:28   
Anonimen
brundi preberi še enkrat prosim!!
In kdo je rekel,da je VSE ZDRAVO user posted image
Zakaj je pa vse bolj bolnih ljudi pa valda veš in tukaj ni kriva samo hrana

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 20:18:23   
Anonimen
Včasih, če že, so dajali vsaj polnomastno mleko, ki ni bilo homogenizirano. 0,5 maščobe je premalo za dojenčka, še toliko bolj razredčeno z vodo, on nujno potrebuje polnomastno. In homogenizirano mleko povzroča poapnenje žil. Tudi pri otrocih. Če že, dajajte vsaj samo pasterizirano.

(odgovor članu NTS)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 20:20:19   
Anonimen
ja,sem pozabula tudi jaz povedati,da se otroku ne daje 0,5 mleko ,ampak mleko z 3,6 % maščobe
To bi ti npr. povedal že sam zdravnik

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 20:44:45   
brundi
MIČ se pridružujem tvojemu mnenju;(se pa daje 0.5 od začetka ker je črevesje še preobčutljivo oz.mleko 3.5 pretežko,kasneje pa 3.5-birekel zdravnik/
Na to temo nimam več komentarja ker je vsekakor preveč mamic ki svoje dojenčke "spravljajo gor"po kjigah ki jih berejo.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 20:52:06   
Anonimen
Na to temo nimam več komentarja ker je vsekakor preveč mamic ki svoje dojenčke "spravljajo gor"po kjigah ki jih berejo.
Saj je vseeno kako se otroci spravljajo gor.
večina mamic delamo PO SVOJEM OBČUTKU in tako kot me mislimo da je prav
In tudi če mamice spravljajo otroke gor po knjigah in... ,saj jim nič ne fali.
Ti se brigaj za svoje otroke in me se bomo za svoje.
vsako mnenje je pa itak dobrodošlo takšno ali drugačno.



(odgovor članu brundi)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 21:20:31   
rainbow
še lahko jaz svoje povem, plizuser posted image
meni pa se zdi normalno, da tudi z medicinskega vidika stvari napredujejo, in zakaj tudi ne?? seveda pride potem do generacijskih razlik; pred 30-leti so veljale neke norme, zdaj druge, takrat smo dobili pri treh mesecih juhce pa kekseke v mleku+čaj, pa zaspali smo sami že od začetka, ker so mamice odhajale hitro delat, zdaj je drugače (beri: nasveti moje mame), in prav je tako. Napredek gre dalje, na vseh področjih.
Normalno, da sedaj sledimo tendencam, ki veljajo sedaj. Morda bo čez nekaj let spet drugače (čeprav dvomim).


_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 22:38:57   
eya
Če dajete kravje mleko, potem naj bo to res tisto s 3,6 %... to pa že nekaj časa velja...če delate tako "kot so pred 30 leti"...takrat mame sigurno niso dale mleka z 0,5% maščobe, če pa so že redčile, so zaradi preveč beljakovin (ker te obremenjujejo ledvička) v mleku in ne zaradi maščob.
Pa meni je tudi moja mami 26 let nazaj dajala kapljice z vitamini.

Pa jaz, ki delam tako kot v knjigah piše in zaupam Žigovi pediatrinji (mimogrede, stara je cca. 55 let) ne napadam nobene mamice, ki dela tako, kot so delali pred 30 leti. In pričakujem tak odnos tudi v obratno smer.user posted image

< Sporočilo je popravil eya -- 26.9.2006 22:42:28 >

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
26.9.2006 22:53:31   
kofetek2010
kot so delali pred 30-imi leti? user posted image user posted image user posted image  

stara sem 33 let in sem "gor zrastla" na Milumilu user posted image   tako, da tudi pred 30-imi leti nismo bili tako za leseno žlico user posted image


pa nisem goreča zagovornica dojenja, pa tud ne hranjenja z raznimi mlečnimi formulami - btw. prvega sem dojila 16,5 mesecev in je samo 1x poskusil PreHipp, drugo pa 8,5 mesecev in tamala je še na Milumilu (ker jo je Aptamil zapiral) in bo nekaj časa še, čeprav vse mlečne izdelke dobro prenaša user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: Mič

Veseli me, da imamo danes možnost izbire. Izberite tisto, za kar vi presodite, da je za vašega otročka dobro in ne obremenjujte se s tem, kaj izberejo drugi; oni so izbrali po svojem občutku in po svoji pameti ter z morebitnim zavedanjem posledic svoje izbire.

Paleta ponudbe je velika in škoda bi bilo časa, ki ga namenimo kritiziranju tistega, česar sami nismo izbrali.

Kritika drugega še ne pomeni, da smo se sami odločili bolje user posted image .

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
27.9.2006 11:31:42   
natalia
jaz sem že pozabila...zakaj točno ne priporočajo alpskega mleka prej?

hvala



nobena mi ni odgovorilauser posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
27.9.2006 12:19:32   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: natalia

jaz sem že pozabila...zakaj točno ne priporočajo alpskega mleka prej?

hvala



nobena mi ni odgovorilauser posted image


KRAVJE MLEKO IN DRUGI MLEČNI IZDELKI
Če imate v družini zgodovino alergij, se kravjega mleka in izdelkov iz kravjega mleka preventivno popolnoma izogibajte najmanj do otrokovega drugega rojstnega dneva. Edino mleko, ki ga do te starosti otrok potrebuje je še vedno materino mleko. Če mati ne doji več, naj otroku ponudi prilagojena mleka, primerna za to starost. V nekaterih delih sveta odrasli mleka sploh ne uživajo (Azija) ampak uživajo druga živila, ki so pomemben vir kalcija, tako da so prav tako dobro prehranjeni. Sirčke, naravne jogurte in skute ponudimo otroku po devetem mesecu starosti, če v družini nimate zgodovine alergij.
Kopirano iz tele strani: http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/knjiga_alergije/uvajanje_goste_hrane.php

< Sporočilo je popravil eya -- 27.9.2006 12:28:02 >

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
27.9.2006 21:48:44   
Seven*
Alpskega mleka se ne priporoca, ker je razmerje snovi, ki jih otrok potrebuje cisto drugacno od tistih v kravjem mleku. Kravje mleko je namrec sestavljeno za teleta, materino pa za otrocka. Kravje vsebuje prevec beljakovin in premalo nekaterih drugih snovi. Ce katero zanimajo podrobnosti, lahko poiscem clanek.

Vcasih so dajali kravje mleko, ampak vcasih so alergiji na mleko rekli tudi kronicna driska, ker alergije na mleko se sploh niso odkrili.

Meni gre ful na zivce, to primerjanje z vcasih. In kot je rekla Jana. Ze pred 30 leti so imeli prilagojena mleka za otroke.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
27.9.2006 22:40:31   
eya
Saj, meni gre tudi nekam tole primerjanje danes-včasih... Pa ravno v uvajanju GH sva s tamalim, tako da pogosto slišim, predvsem od tašče "ja, naš je pa pri pol leta že prekajeno šunko jedel"

Ampak je pa res, da je mene mami hranila z razredčenim kravjim mlekom, jo moram prav vprašat, kako to, da mi niso dali milumila ali česa podobnega...verjetno pomanjkanje denarja...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
27.9.2006 23:45:51   
ČebelicaMaja
Tukaj pa moram pristavt svoj lonček, saj sem tole že prevečkrat slišala in mi grejo kar lasje pokonc...user posted image no tud mene je mama dojila samo 3 mes, potem pa po "starem dobrem receptu" začela delat prav tako kot ti brundi (mleko, voda, sladkor)  in rezultat tega je bilo... imela sem zeloooo hudo alergijo na mleko, tako, da ga do 12 leta tud pokusit nisem smela (poleg tega ima navadno mleko za tako majhne otroke čisto pretežke beljakovine)...
... torej vedno tisti stari dobri recepti, ko ni bilo tega ali onega le niso tako dobri in moja princeska bo na adaptiranem mleku, dokler ne bom presodila, da je njeno telo dovolj zrelo, da ga dobro prenese...pa ne kompliciram, toda zakaj bi tvegala, če vemo, kaj lahko med drugim vzpodbudi alergijo...pa verjemi, da veliko vem o alergijah...
Nasploh se mi zdijo trditve, kako je bilo pa včasih ko tega ali onega ni bilo naravnost smešne... včasih so bili pač drugi časi in če je danes znanost toliko napredovala, da nam je določene rezultate postregla na dlani, ne vem, zakaj jih ne bi upoštevali...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
28.9.2006 17:32:33   
PiaM
Se popolnoma strinjam s Čebelico Majo!!! Jaz mojemu otroku ne bi dala kravjega mleka, ampak poiskala tisto adaptirano mleko, ki mu ustreza, drugače pa bi se vsekakor posvetovala z pediatrom kako naprej. Ampak to:  kravje mleko, voda, cuker - meni tudi lasje pokonci gredo! To je moje mnjenje...

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
28.9.2006 18:50:08   
Anonimen
Moram komentirati:user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu PiaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
3.10.2006 14:44:31   
sarazan
Naštela ti bom slabosti kravjega mleka (povedali so jih v materinski šoli):

- vsebuje preveč beljakovin, ki obremenjujejo ledvica dojenčka
- vsebuje preveč natrija in klorida, kar lahko povzroči acidozo
- vsebuje preveč fosforja, kar pomaga k nastanku rahitisa
- ne vsebuje potrebnega C vitamina in železa, primanjkuje tudi maščobnih kislin
- povzroča majhne krvavitve v prebavnem traku in s tem slabokrvnost dojenčka
- povzroča alergije
- ima višji nivo škodljivega holesterola

Torej za moje pojme je dovolj razlogov, da se kravje mleko uvede, ko otrok uživa pestro gosto hrano in je mleko le dodatek k prehrani in ne glavni obrok!

Vsaka mamica ima pa itak svojo pamet in naj naredi, kar misli, da je prav.

(odgovor članu brundi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Za vse mamice-navadno mleko
3.10.2006 17:34:17   
natalia
hvala punce!

zdaj lahko moji mami pokažem zakaj NE kravjemu mleku! ker ona bi moji že mešala kravje mleko in vodo. hvala.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?