|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za zanositev potreben E vitamin
26.5.2008 16:41:26   
sajka
Hej punce!

Bila sem pri alternativnemu zdravilcu-priznanemu in svetoval mi je glede na to da delava na otroku ze vec kot eno leto naj si kupim vitamin E.
Je zelo pomemben pri zanositvi, pospesuje prekrvavitev, uravnava delovanje spolnih zlez.
Pravijo mu vitamin plodnosti,in ima se veliko funkcij.
Priporocil mi je dozo 600 mg/dan. pri nas je najvecja 100 mg od krke e-vitol, tko da sem sama jemala 3/dan,kar je se vedno premalo.v avstriji se dobi 600mg.
No in... moram povedat same dobri ucinki na meni... lepa koza,spolna sla se mi je fulll povisala. prijateljica je zanosila po 3 mesecih in je jemala 300 mg/dan.r ekel je da je potrebno v telesu povecati vitamin ki je zato pomemben in to je to. preprosto.
Bom porocala dalje, se 3 dni do, ce se je kaj prijelo...
user posted image

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 27.5.2008 11:17:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZA ZANOSITEV POMEMBEN VITAMIN
26.5.2008 16:54:19   
divans1
Ja in kakšne tablete si potem kupila in kje???? Jst trenutno jemljem tifol, bi pa probala... A se to lahk skupi jemlje?

(odgovor članu sajka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   vitamin
26.5.2008 17:08:04   
sajka
Jemljem od krke evitol 100 mg. in to je tudi najvec kar se pri nas dobi. ce vzames 3/dan je to 300mg. meni je rekel da je treba dozo e vitamina ful povecat ,saj je to vitamin plodnosti!
Lahko ga jemljes skupaj s tifol in s centramed mami. probat ni greh.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 27.5.2008 11:14:18 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZA ZANOSITEV POMEMBEN VITAMIN
26.5.2008 17:20:12   
tinč407
tudi jaz jemlem EVITOL. mislim pa, da ni priporočeno jemat treh tablet dnevno, ker še ima folno kislino, pa dosti drugim vitaminov, katerh dnevna doza ne sme biti trikratna. Raje preberi navodila, da si ne boč naredila večje škode kot koristi.
če že hočeš vzeti tolko e vitamina dnevno ga raje kupi v lekarni posebej, brez drugih vitaminov in ga jemlji poleg evitola kot pa tolko evitola na dan!

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu sajka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZA ZANOSITEV POMEMBEN VITAMIN
26.5.2008 17:30:06   
divans1
Ja pa lahko jemlješ evitol skupaj s tifolom?

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   E vitamin
26.5.2008 17:37:04   
sajka
Tinc pomoje si ti mal zamesala. evitol je cisti e vitamin. dnevni odmerek je 2-3/dan. nima nobenih drugih vitaminov. preberi navodila!
Pomoje ga lahko jemljes skupaj s tifolom. saj je tifol samo folna kislina

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 27.5.2008 11:15:27 >

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   E vitamin
26.5.2008 17:40:57   
tinč407
tifol ima folno kislino in nima drugih vitaminov. elevit pa ima folno kislino in tudi druge vitamine. dnevna zadostna doza folne kisline je 400 mikrogramov. toliko je ima tudi tifol. elevit pa ima 800 mikrogramov folne kisline. če jemlješ oboje skupaj je to preveč folne k.in ker je več ne potrebuješ kot 400 mikrogramov je dovolj če jemlješ samo tifol + e vitamin ali pa elevit + mogoče res e vitamin če ti je že tako pomembno da ga ješ. to, da jemlješ tifol in elevit hkrati je brezveze, čeprav se presežek folne kisline izloči z urinom.
upam, da sem ti kaj pomagala
user posted image

ja, pa res sem zamešala user posted image user posted image user posted image user posted image
sem celi čas govorila o ELEVITU!!! SE OPRAVIČUJEM!

pišem o EVITOLU, mislim pa na ELEVIT

ta imena... user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 27.5.2008 11:18:30 >


_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: E vitamin
3.6.2008 20:52:42   
Athina
Al naj to jemljemo samo punčke al tudi fantki? user posted image A katera ve?

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vitamin
3.6.2008 21:48:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sajka

Jemljem od krke evitol 100 mg. in to je tudi najvec kar se pri nas dobi. ce vzames 3/dan je to 300mg. meni je rekel da je treba dozo e vitamina ful povecat ,saj je to vitamin plodnosti!
Lahko ga jemljes skupaj s tifol in s centramed mami. probat ni greh.


Sajka, kaj pa tole? Slučajno poznaš? Pa še to glede prijateljice me zanima - koliko časa se je pa prej trudila zanositi predno je začela jemati vitamin E?

(odgovor članu sajka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vitamin
3.6.2008 22:16:41   
Anonimen
Punce, tole sem zbrskala:

Kako Evitol deluje
Vitamin E je antioksidant, ki preprečuje oksidacijo pomembnih celičnih sestavin. Veže se z aktivnimi škodljivimi snovmi, kot so prosti radikali, ki nastajajo v organizmu pod vplivom endogenih in eksogenih dejavnikov. Tako varuje celice pred okvarami ter ohranja njihovo funkcionalno sposobnost. Vitamin E deluje pozitivno na celoten organizem: pospešuje prekrvitev, zboljšuje mišično storilnost, preprečuje nastanek poškodb ožilja, pospešuje transport maščob in varuje ožilje pred aterosklerotičnimi spremembami. Prek hipofize posredno vpliva tudi na žleze z notranjim izločanjem in kot vitamin plodnosti uravnava delovanje spolnih žlez. Tablete Evitol z vitaminom E varujejo organizem pred prezgodnjim staranjem, vzdržujejo prožnost telesa, ohranjajo vitalnost in vsestransko aktivnost.

Odmerjanje in način uporabe
Odrasli vzemite 2 do 3 tablete na dan med obrokom ali po njem. Tableto lahko raztopite v ustih ali pogoltnite s kozarcem vode. Tablete Evitol lahko jemljete dalj časa.



Se pravi, lahko poješ največ 3 tablete Evitola na dan, kar znese 300mg vitamina E. V literaturi pa sem našla, da je največja dovoljena količina zaužitega E vitamina na dan, brez tveganja stranskih učinkov: 1000mg - tega odmerka se ne sme prekoračit, ker drugače že ogrožamo svoje zdravje.

Več pa si lahko preberete tukaj: http://www.lekarnar.com/Vitamini-in-minerali/Vitamini/Evitol-oblozene-tablete/

Drugače pa E vitamin razen v tabletah najdemo še: v jajcih, zelenjavi (zlasti z zelenimi listi), parmezanu, soji, koruzi, pšenici, rižu, avokadu, olivah, korenju, pastinaku, paradižniku, pšeničnih kalčkih in sojinem olju, mandljih, lešnikih orehih, sončničnih semenih in drugih vrstah semenskega olja.

Pa še tole Athina, je dobro, da ga jejo tako moški, kot ženske :

VITAMIN E je močan antioksidant, ki sodeluje pri presnovi beljakovin, ogljikovih hidratov in maščob, ščiti pred prostimi radikali (oksidacijo) maščobe in maščobne kisline, oziroma vse celice v telesu. Predstavlja mladostnost, moškost in rodovitnost. Poskusi na podganah z vitaminom E so povzročili pravo eksplozijo razmnoževanja. Moda samcev so postala krepka in nabito polna, samice pa so postale nekajkrat rodovitnejše.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 3.6.2008 22:34:03 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vitamin
4.6.2008 6:35:47   
crvicek
Dobro jutro punce!

Ta link, ki ga je navedla EjaRR sem že pred časom brala in sva potem z mojim čez zimo pila Q10 od Fidimed. Jaz sem sicer v lekarni tudi vprašala za E vitamin, pa so mi svetovali kar to. Res sva se počutila dobro, polna energije, napeta koža... Glede boljše plodnosti, pa vam ne vem povedat, ker sem ravno v tistem obdobju čakala na operacijo pregrade, tako, da nisva niti poskušala.

Midva sva ga takrat pila predvsem zaradi tega, ker je E vitamin antioksidant, ki preprečuje razvoj rakavih celic; bova pa zdaj vsekakor ponovila kuro tudi zaradi boljše plodnosti.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vitamin
4.6.2008 10:18:24   
Athina
Eja, hvala za odgovor. Sedaj moram samo še mojega prepričat, da bo vitaminčke papal user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vitamin
4.6.2008 12:04:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: crvicek
sva potem z mojim čez zimo pila Q10 od Fidimed. Jaz sem sicer v lekarni tudi vprašala za E vitamin, pa so mi svetovali kar to.
Midva sva ga takrat pila predvsem zaradi tega, ker je E vitamin antioksidant, ki preprečuje razvoj rakavih celic


Imam tale Q10 doma in sem pogledala vsebnost vitamina E v tem pripravku: ga je samo 24mg na kapsulo. Dnevna priporočljiva doza je pa ena kapsula.
Se splača potem res bolj E vitamin posebej kupit, da ga lahko zaužiješ več. Oziroma pač ješ več hrane z vsebnostjo E vitamina ;)

(odgovor članu crvicek)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vitamin
4.6.2008 14:21:25   
piamaria
oj
jaz kupujem NutriLAB E vitamin kapsule, v dm kupim, ali je to isto mislite oz.ali gre za isti učinek???user posted image
Dopolniklo k prehrani je.
Ma k bi res delovalouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vitamin
4.6.2008 15:22:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piamaria
oj
jaz kupujem NutriLAB E vitamin kapsule, v dm kupim, ali je to isto mislite oz.ali gre za isti učinek???user posted image


Preberi iz embalaže, koliko mg E vitamina vsebuje ena tableta...

(odgovor članu piamaria)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: E vitamin
4.6.2008 15:29:39   
ninchi9
tifol ima folno kislino in nima drugih vitaminov. elevit pa ima folno kislino in tudi druge vitamine.


Elevit je nekaj povsem drugega. Tukaj se pa pogovarjamo o EVITOLU-čistemu vitaminu E.

Malo površno berete in potem brezveze pride do nesoglasij.

LP

(odgovor članu tinč407)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: E vitamin
4.6.2008 16:27:53   
sajka
nekaj ze je na tem.men je reku bioenergetik da je to glavni vitamin plodnosti in je dober da bi ga jemala oba.Sploh k ful poveca spolno slo.Sama ga jemljem 300mg/dan in mi gre samuser posted image po glavi,ker prej ni blo tko.
Razni Nutrilab,pa centramed,pa...vsebujejo okoli 20-30mg,kar je ful premalo.Nabavite si vsaj Evitol.Prijateljica ga je jemala 3mesece in zanosila.Sama sem zdaj narocila na netu 300mg kapsule.

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: E vitamin
4.6.2008 16:30:16   
divans1
Kulk pa kej stane ta evitol v lekarni? A kira mogoče ve? Pa kulk tabletk je v eni škatlici?

(odgovor članu sajka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: E vitamin
4.6.2008 16:32:48   
sajka
stane prbl.4,20€ in mislim da ima 20 pastil

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: E vitamin
4.6.2008 16:57:44   
Athina
IZVIRNO SPOROČILO: sajka

stane prbl.4,20€ in mislim da ima 20 pastil

30 tablet je, preverjeno user posted image

(odgovor članu sajka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: E vitamin
4.6.2008 17:51:05   
divans1
Kolk pa stane 30 tablet??

(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: E vitamin
4.6.2008 18:28:21   
Anonimen
vse piše tukaj, tudi cena: http://www.lekarnar.com/Vitamini-in-minerali/Vitamini/Evitol-oblozene-tablete/

(odgovor članu divans1)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: E vitamin
4.6.2008 18:42:24   
divans1
Ka pa če se jemlje samo ena tableta na dan skupaj s tifolom? A je to premalo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: E vitamin
4.6.2008 19:39:23   
S@nta
In Sajka, se je že kaj prijelo ali sem spregledala kaj?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: E vitamin
4.6.2008 19:40:00   
tinč407
IZVIRNO SPOROČILO: ninchi9

tifol ima folno kislino in nima drugih vitaminov. elevit pa ima folno kislino in tudi druge vitamine.


Elevit je nekaj povsem drugega. Tukaj se pa pogovarjamo o EVITOLU-čistemu vitaminu E.

Malo površno berete in potem brezveze pride do nesoglasij.

LP


sem že skapirala in se tudi opravičila, tako da ne ti meni o površnem branju! Al naj še dam prošnjo za to da bo mir?

_____________________________

sijaj, sijaj sončece...
in sonce je posijalo z vso močjo!


(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?