|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj otrok s PP
15.10.2009 22:29:27   
Anonimen

Imam eno vrasanje. Zanima me, zakja uporabljate oznako "otroci s posebnimi potrebami" in ne katero drugo?
Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj otrok s PP
15.10.2009 22:31:51   
Anonimen
Vprašaj pristojne, ki so take otroke tako opredelili. Meni je osebno najlepše slišat otrok s posebnimi potrebami .user posted image   Pa še vsak butec razume kaj poveš.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj otrok s PP
15.10.2009 22:33:58   
benika
Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A tebi se zdijo ti izrazi bolj prijazni kot otrok s posebnimi potrebami???? Pa ti nisi resna.user posted image

Moj otrok je otrok, ki ima posebne potrebe. Potrebuje slušni aparat pa še par drugih stvari. In zaradi tega ni prav nič hendikepiran pa tudi izključen ni iz nobene okolice niti nanj ne gledajo drugače kot na popolnoma zdravega otroka!

Pa daj no.....



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 7:38:16   
lukec
 .


< Sporočilo je popravil lukec -- 16.10.2009 7:39:29 >


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 7:38:40   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A tebi se zdijo ti izrazi bolj prijazni kot otrok s posebnimi potrebami???? Pa ti nisi resna.user posted image




Moj otrok je otrok, ki ima posebne potrebe. Potrebuje slušni aparat pa še par drugih stvari. In zaradi tega ni prav nič hendikepiran pa tudi izključen ni iz nobene okolice niti nanj ne gledajo drugače kot na popolnoma zdravega otroka!

Pa daj no.....






user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 9:34:46   
emaa
Moj ravno tako ni hendikepiran in izključen iz okolice, ima pa posebne potrebe, kar se tiče njegovega črevesja. 

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 13:05:32   
ely*
A hendikepiran se pa lepše sliši?!?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 13:08:05   
luan

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


Imam eno vrasanje. Zanima me, zakja uporabljate oznako "otroci s posebnimi potrebami" in ne katero drugo?
Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".




Se hecaš al kaj...user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 14:03:29   
ajataja
Nekdo pač brije norce sej se vidi ker je pod anonimenuser posted image Žal se še vedno najdejo taki ljudje ki se iz takih otrok s pp norčujejo. user posted image

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 14:11:46   
blaža
meni se tudi hendikepirani otroci zdi bolj user posted image , da paso vsi taki otroci izključeni tudi ni res. Imajo pa posebne potrebe.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 15:01:13   
doroteja23
Benikauser posted image user posted image user posted image !

Anonimna nisi resna! Te pa ti tvojega otroka tako poimenuj! Kdo pa je reko, da so ti otroci izključeni! Če si starš in znaš otroka vzgojit v otroka, ki sprejme otroke, ki so drugačni. Ta otrok ne izključi otrka z pp, ampak se od njega celo lahko kaj nauči!

Ja, ja sem zakomplicirala.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 15:16:49   
uwaga
Ma se moram oglasit. Meni se "hendikepirani" ne čuje nič bolj prijazno, "premnogokrat zapostavljeni" pa preveč samopomilovalno. Mi je izraz otroci s posebnimi potrebami čisto o.k.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 16:09:51   
alda
ma ti sploh veš kaj pomenijo ti izrazi ??
Očitno ne, ker potem nebi brezveze pametovala tuki gori !!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 16:13:18   
Anonimen
Sama imam otroka S POSEBNIMI POTREBAMI in mi je na tako provokativno vprašanje brez veze kaj več odgovarjati!

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 16:31:54   
uwaga
IZVIRNO SPOROČILO: alda

ma ti sploh veš kaj pomenijo ti izrazi ??
Očitno ne, ker potem nebi brezveze pametovala tuki gori !!
A to leti na mene?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 20:21:38   
alda
ne Uwaga ne nate ampak na ga. anonimno, ki se dela pametno tam kjer ji ni mesta

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj otrok s PP
16.10.2009 20:26:36   
Anonimen
Joj punce, cisto narobe ste razumele. Ni provokativno. Ravno sem poslusala predavanje na to temo, in dobila informacijo, da je izraz otrok s pp neprimerna, ker s tem te posebne potrebe samo poudarimo in naj je ne uporabljamo. In da hendikepiran ne pomeni samo gibalno oviran, ampak, da ima otrok ali odrasel neko oviro.
Mislim dr.Irena Lesar, dr. je iz pedagoskih znanosti, je ravno v svoji doktorski nalogi poudarila in uporabila izraz "premnogokrat izkljuceni otroci".
In me je resno zanimalo kako starsi uporabljate te izraze.


(odgovor članu uwaga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj otrok s PP
17.10.2009 12:09:32   
frost
Hendikepiran ne pomeni nic slabega, in je bolje za moje pojme uporabljati to oznako, kot pa oznako invalid-beseda 'invalid' bi se iz ang namrec prevedla v 'nevreden', 'manjvreden' in tako ne zveni najbolj spodbudno.
Izraz otrok s posebnimi potrebami je cisto zadosten-ima bistvo, vsak ve kaj s tem mislimo, po drugi strani pa izraz ne zveni tako izkljucevalno, ker ima konec koncev skoraj vsak neke posebne potrebe-ne mislim odlocbe, pac ce ne vidis rabis ocala, to je neka posebna potreba.
Premnogokrat izkljuceni otroci mi je pa mimo...Ze izraz sam je izkljucevalen. Ima negativen prizvok. Daje vtis, da so otroci s pp ze po defaultu izkljuceni-kar je cista bedarija. Izkljucen je lahko otrok s posebnimi potrebami kot je lahko izkljucen tudi malo bolj sramezljiv otrok ali otrok ki laze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj otrok s PP
20.10.2009 19:54:52   
pokica_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


Imam eno vrasanje. Zanima me, zakja uporabljate oznako "otroci s posebnimi potrebami" in ne katero drugo?
Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".




No sem mislila, da nebom nič napisala, pa le bom.
S tvojim postom Anonimna se popolnoma NE strinjam. In zakaj ne oznaka hendikepiran, kot si ti nekje prebrala eno raziskavo in bi zdaj rada malo raziskovala; iz preprostega razloga: zato ker bi pol pomenilo, da so tudi otroci, ki imajo 3 ali več alergij in se smatrajo kot otroci s posebnimi potrebami tudi hendikepirani???!!! Pa ne se zezat no s takimi ugotavljanji, zakaj tako in ne drugače?!
Ko boš imela pa svoje otroke in ko boš mogoče imela res enkrat bolanega otroka s PP boš šele začela konkretno razmišljati, kateri izraz se zdi bolj primeren za tvojega otroka.
Očitno eni imate res viška cajta, da se ukvarjate z takimi vprašanji. user posted image


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj otrok s PP
20.10.2009 20:34:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


Imam eno vrasanje. Zanima me, zakja uporabljate oznako "otroci s posebnimi potrebami" in ne katero drugo?
Vem, kaj pomeni otrok s pp, in vem katere so kategorije, ki obsegajo to podrocje, vendar se mi poraja vprasanje zakaj ne uporabiti bolj prijazne oznake, npr."hendikepirani" ali celo se boljsege "premnogokrat izkljuceni otroci".




No sem mislila, da nebom nič napisala, pa le bom.
S tvojim postom Anonimna se popolnoma NE strinjam. In zakaj ne oznaka hendikepiran, kot si ti nekje prebrala eno raziskavo in bi zdaj rada malo raziskovala; iz preprostega razloga: zato ker bi pol pomenilo, da so tudi otroci, ki imajo 3 ali več alergij in se smatrajo kot otroci s posebnimi potrebami tudi hendikepirani???!!! Pa ne se zezat no s takimi ugotavljanji, zakaj tako in ne drugače?!
Ko boš imela pa svoje otroke in ko boš mogoče imela res enkrat bolanega otroka s PP boš šele začela konkretno razmišljati, kateri izraz se zdi bolj primeren za tvojega otroka.
Očitno eni imate res viška cajta, da se ukvarjate z takimi vprašanji. user posted image



Lejte, res vas ne razumem, eno preprosto vprasanje, pa toliko razburjenja. Uh, saj ne morem verjeti. Toliko netolerance, toliko jeze in besa?? Pa kaj je z vami narobe?  Sem napisla, da sem bila na predavanju - kjer so me poducili, da pri svojem delu - ki bo lahko povezano tudi z takimi otroci kot so vasi, naj ne uporabljam izraza otrok s PP, ker ni primeren. In tudi ce bi prebrala samo eno raziskavo, pa kaj potem? In namesto preprostih odgovorov, kot je recimo napisala frost,  dobim kup obtozb.
Vidim, da niste sposobne normalne komunikacije, zal.




(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj otrok s PP
20.10.2009 20:40:22   
Anonimen
Naj bom pa samo toliko prijazna-  anonimna-  in ti želim, da ne bi nikoli izkusila, kaj pomeni imeti otroka s PP, ker tiste, ki ga imamo, se ne sprašujemo, zakaj uporabljamo takšen izraz za svojega otroka (mimogrede, se tudi meni zdi izraz otrok s posebnimi potrebami čisto prijazen), ampak se trudimo našim sončkom ponuditi največ in jih čim bolje, njim in ostalim v njihovi bližini primerno, vključiti v normalno življenje- brez zapostavljanja.

(odgovor članu pokica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj otrok s PP
20.10.2009 20:40:34   
pokica_
Da ti obrazložim:
Čisto nič se ne razburjam, kvečjemu se smejem, kako eni razmišljate, vključno z predavatelji, kateri bi naj bili vsaj nekoliko poučeni o primerni terminologiji. user posted image  A tebi je pa res tale beseda "hendikepiran" in "premnogokrat izključeni otroci" primeren izraz za take otroke kot jih opisujemo? V kolikor si zasledila, se prav nihče ne strinja s tem.

Vseeno pa hvala na tvojem razmišljanju. user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj otrok s PP
21.10.2009 10:52:46   
uwaga
Anonimna, vprašanje, ki si ga postavila je morda res preprosto, vendar se tiče izjemno občutljivih zadev. Sprašuješ o primerni oznaki naših otrok.
Nikar ne pričakuj enostavnih odgovorov.
Mislim, da si ugotovila, da je večini izraz "otrok s PP" čisto v redu.
Mi pa sploh ni jasno zakaj bi bil izraz "premnogokrat izključeni" kaj bolj prijazen ali primeren.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj otrok s PP
21.10.2009 11:32:12   
nejcko
Hendikep je med. izraz za oviranost, prizadetost;

Premnogokrat izključen otrok pa pomeni, da je tak otrok (velikokrat) izključen iz vsakdanjega socialnega življenja ostalih (otrok).

Noben od zgornjih dveh izrazov za moje pojme ne more zajeti tega, kar zajema izraz otrok s PP, in sicer zato, ker je danes veliko otrok ˝diagnosticiranih˝ z oznako otrok s PP, pa vendarle niso nikakor ovirani, še manj prizadeti, mnogokrat pa so celo vključeni in ne izključeni.

Če pogledamo, kako je bilo cca 20 let nazaj: otroci dislektiki, otroci z motnjami koncentarcije, slepi otroci, gluhi otroci, gibalno ovirani otroci, otroci s počasnejšim umskim ali fizičnim napredkom, otroci z DS etc. etc. so bili bolj ali manj šolani v raznih posebnih šolah in zavodih, torej so bili resnično izključeni iz sveta ˝normalnih˝ otrok oz. ljudi.
Danes so vsi ti otroci tretirani kot otroci s PP, zakon jim omogoča dodatno pomoč, zaradi katere lahko obiskujejo normalne vrtce in se šolajo v rednih OŠ, SŠ itd. Torej nikakor niso več izključeni, ampak vključeni, in nudena jim je dodatna pomoč, ki je prilagojena njihovim specifičnim potrebam - torej posebnim potrebam. Ker dislektik ni prizadet ne oviran, potrebuje le potrpežljivost, malo več časa, razumevanje okolice. Tudi hiperaktivnež ni oviran niti prizadet, ampak potrebuje dosledno nastavljen urnik, malo več oz. pogostejše odmore med delom, nekoga, ki ga usmerja etc.; slep otrok je sicer oviran, a vendar ne prizadet, zato potrebuje le nekoga, ki mu ˝pomaga videti˝, enako gluh potrebuje le nekoga, ki mu ¨pomaga slišati˝. Tudi otroke z DS dandanes videvamo v javnih vrtcih (celo šolah), enako gibalno ovirane otroke, alergike, otroke s takimi in drugačnimi posebnostmi v duševnem in telesnem razvoju
Torej vse, kar ti otroci potrebujejo, je, da so njihove posebne potrebe znane in upoštevane, in so tako lahko povsem vključeni.

Kar pa se tiče raznoraznih predavanj in raznoraznih člankov, dizertacij, seminarskih itd. - bolj ali manj so to le TEORIJE, s katerimi si nekateri gradijo kariero in predvsem služijo kruh, največkrat pa so milje oddaljene od prakse, realnosti, predvsem pa od resničnih potreb ljudi.
Seveda morajo taki znanstveniki nekako upravičiti svoje teoretično delo, še bolj morajo upravičiti svojo plačo, kar najlažje storijo z neko novo terminologijo - oh, kakšno novost je tale človek iznašel!!!
Ja, otroke s PP je prekrstil v premnogokrat izključene otroke in hendikipirance ... bravo ... in to novo terminologijo je celo argumentiral na 60 straneh raznih citatov in navedkov. Oh, ja - kakšen veleumuser posted image

Sori, ampak meni je to tako bedno, da glava peče. Če bi imeli straši otrok s PP resnično kakšne pritožbe čez to oznako oz. če bi imeli potrebo po novi terminologiji, bi javnost in stroka za to zagotovo zvedeli. Kakor so vsi zvedeli, da pedri nočejo biti pedri, ampak homoseksualci oz. geji, in se je to čisto lepo sprejelo.

In, anonimna, če bi želela odkrito debato na to temo, bi jo odprla s svojim pravim nikom, ker takole tvoje vprašanje deluje še bolj provokativno. Če pa si ti omenjena predavateljica, pa ne bodi užaljena, če folk tvoje nove znanstvene teorije ne sprejema. Sprijazni se - folk je celo proti.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 21.10.2009 11:36:13 >

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj otrok s PP
21.10.2009 11:49:33   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

In da hendikepiran ne pomeni samo gibalno oviran, ampak, da ima otrok ali odrasel neko oviro. In zaradi nje pač neko posebno potrebo.

In me je resno zanimalo kako starsi uporabljate te izraze.




No, lahko bi torej rekli tudi otrok s posebnimi ovirami. Aja, pa nisem dr. znanosti. user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?