|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:26:26   
Kerensa*
Mi je jasno, da ste nekatere prvič mame, poleg tega pa še zbombardirane z raznimi "dobronamernimi" nasveti tetk in babic in nafilane z informacijami iz knjig in z interneta, ampak... resno - too much komplicirate!
 
Naj dam otroku tako ali drugačno mleko? Ja, daj, če ni alergičen nanj, če mu je všeč in če si ga lahko privoščiš.
 
Naj olupim sadje? Daj, če ti ni težko in če otrok še ne more žvečiti olupka, drugače pa olupek jabolka menda ni strupen.
 
Do kdaj naj "faširam" sadje in zelenjavo? Sveta preproščina - dokler otrok ne more jesti celega!
 
Kaj je lahko narobe, če mu dam fast-food? Nič, če ni zastrupljen, samo kakšen gram bo pridobil, pa še to ni nujno.
 
Bo zbolel, če bo spil malo gazirane pijače? A ve zbolite?
 
Kolikokrat sladoled? Tolikokrat, kolikorkrat želite. Ne ubija.
 
A lahko to-in-ono je pred enim letom starosti? Ja ne vem - poskusite, če bo šlo. Nekateri pri 8ih mesecih glodajo rob pizze, drugi pa še pri 2h letih ne pogoltnejo jabolka.
 
A to paše k onemu?
 
Naj ga umijem prej ali potem ali vmes?
 
Kolikokrat na dan naj je? Tolikokrat, kolikor je lačen! A če vam tukaj napišemo, da naj je 5x, ga boste pustile, da kriči od lakote, ker on bi pa jedel 6x? Al' mu boste 5. obrok vsilile, da bo bruhal, ker on bi pač pojedel samo 4?
 
Mamice drage... dajte no, malo, zaupati svojemu instinktu (zagotovo ga imate). Če se vam nekaj zdi prav, potem je to najverjetneje tudi prav. Preprosta kmečka logika, materinski nagon ali pa, kakor želite temu reči. Kaj vas briga, če je vaša babica dojila vašo mamo do 3.leta - a to pomeni, da morate tudi ve svoje hčerke? A je pomembno, če sosedova Micka svojemu sinu umiva zobe 5x dnevno? Vi mu jih pa pač 3x, ker vaš otrok je samo 3x dnevno. In tako dalje, in tako dalje...
 
Resno. Razumem skrb, pa neznanje, neizkušebnost in vse ostalo, ampak nekatere pa res pretiravate. Pa brez zamere, no. Eh, če boste pa zamerile, boste pa še odmerile. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:32:11   
Anonimen
Kerensa...vsak najbolj ve kako z otrokom, brez tvojih navodil, ker teh je že itak preveč.user posted image Brigaj se zase in ti bo bolje.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:34:31   
Taddy78
user posted image user posted image user posted image

No, sicer sem ena izmed tistih, ki se je striktno držala oznak na embalaži (po 6.meseceu, po 8.mesecu), ampak nam je očitno štimalo user posted image
Edino ko je mali na sistematskem pri 6.mesecih pred P bruhnil jagodno kašico, me je vprašala če vem da so jagode zelo alergene in se ne priporočajo pred 1.letom, sem malo podvomila v resničnost oznak user posted image

Mogoče še ena pripombica (no, niti ne) glede fast food-a...če bi tako redil, bi naš moral biti mali debelušček, je pa prava štrigla user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:34:58   
Kerensa*
Nisem napisala navodil, temveč mnenje in zase se brigam z največjim veseljem (dobro mi je pa že, hvala user posted image ), nisem pa teme odprla zato, da bi se s komerkoli kregala. Omenila sem pač, da vidim (oz. se pač meni tako zdi) pretiravanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:35:14   
Taddy78
Prepozno...moj post je odgovor Kerensi user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:38:20   
Kerensa*
Saj je logično, da enomesečnemu dojenčku ne tlačiš faširanega zrezka v usta, ampak pri enem letu in nekaj zobeh je pa res "malce" odveč spraševati npr. to, ali naj se mu da jabolko ali hruško, recimo.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:38:45   
*miska.mcc*
jaz sem malo komplicirala glede uvajanja GH.
pa se to samo iz razloga, ker pri tadeju nisem nič komplicirala in je fasal vse zive alergije in AD...(mozno zaradi prehitrega uvajanja....mozno. ampak sem bla raj previdna, kot da imam se 1-ga tazga malega revcka doma, kot sem ga imela user posted image )

zdaj pa mi je P dala zeleno luc, da lahko je --->VSE!user posted image



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:39:50   
Naja31
Kerensa je napisala to kar si tudi jaz mislim.
Ker včasih je za vsaj prdec treba najprej vprašat na RR.

Pa vse smo bile kdaj prvič mame, pa to ne pomeni, da smo nehale razmišljat z lastno glavo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:39:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Mi je jasno, da ste nekatere prvič mame, poleg tega pa še zbombardirane z raznimi "dobronamernimi" nasveti tetk in babic in nafilane z informacijami iz knjig in z interneta, ampak... resno - too much komplicirate!
 
Naj dam otroku tako ali drugačno mleko? Ja, daj, če ni alergičen nanj, če mu je všeč in če si ga lahko privoščiš.
 
Naj olupim sadje? Daj, če ti ni težko in če otrok še ne more žvečiti olupka, drugače pa olupek jabolka menda ni strupen.
 
Do kdaj naj "faširam" sadje in zelenjavo? Sveta preproščina - dokler otrok ne more jesti celega!
 
Kaj je lahko narobe, če mu dam fast-food? Nič, če ni zastrupljen, samo kakšen gram bo pridobil, pa še to ni nujno.
 
Bo zbolel, če bo spil malo gazirane pijače? A ve zbolite?
 
Kolikokrat sladoled? Tolikokrat, kolikorkrat želite. Ne ubija.
 
A lahko to-in-ono je pred enim letom starosti? Ja ne vem - poskusite, če bo šlo. Nekateri pri 8ih mesecih glodajo rob pizze, drugi pa še pri 2h letih ne pogoltnejo jabolka.
 
A to paše k onemu?
 
Naj ga umijem prej ali potem ali vmes?
 
Kolikokrat na dan naj je? Tolikokrat, kolikor je lačen! A če vam tukaj napišemo, da naj je 5x, ga boste pustile, da kriči od lakote, ker on bi pa jedel 6x? Al' mu boste 5. obrok vsilile, da bo bruhal, ker on bi pač pojedel samo 4?
 
Mamice drage... dajte no, malo, zaupati svojemu instinktu (zagotovo ga imate). Če se vam nekaj zdi prav, potem je to najverjetneje tudi prav. Preprosta kmečka logika, materinski nagon ali pa, kakor želite temu reči. Kaj vas briga, če je vaša babica dojila vašo mamo do 3.leta - a to pomeni, da morate tudi ve svoje hčerke? A je pomembno, če sosedova Micka svojemu sinu umiva zobe 5x dnevno? Vi mu jih pa pač 3x, ker vaš otrok je samo 3x dnevno. In tako dalje, in tako dalje...

Resno. Razumem skrb, pa neznanje, neizkušebnost in vse ostalo, ampak nekatere pa res pretiravate. Pa brez zamere, no. Eh, če boste pa zamerile, boste pa še odmerile. user posted image



Zame je to post dobesedno da nekomu soliš pamet. Vsak dela kot mu paše. če pa napišeš svoje izkušnje pa tudi prav.
Moja je tud jedla dokaj hitro vse, pri 10 mesecih se je pasulja najedla. Svinjino je tud že jedla. Pa nikoli nisem nobeni napisala, kar daj, nič mu ne bo. Torej, povzetek tvojega posta je po mojem izključno pisanje kako ti delaš. Zdej pa naj si ga razlaga vsaka mama kakor si ga hoče.user posted image
Zavedaj se, da so otroci z alergijami, nočejo jest, mame hočejo vse skupaj uvest bolj počasi kot ti, ki voziš lastne otroke od 10 meseca starosti v hitre prehrane....vidiš, na vsako tvojo napisano besedo se lahko obesim, pa se ne bom. Briga me kaj delaš, sama že veš kaj je prav.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:40:57   
MLADAMAMICA
user posted image user posted image user posted image  svaka čast kerensa... se strinjam... še bolj neumna vprašanja pa so, ali lahko iz prijateljstva preide v ljubezen user posted image  joj, joj... uglavnem se strinjam z vsem napisanim

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:41:27   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj je logično, da enomesečnemu dojenčku ne tlačiš faširanega zrezka v usta, ampak pri enem letu in nekaj zobeh je pa res "malce" odveč spraševati npr. to, ali naj se mu da jabolko ali hruško, recimo.


no, moji stari mami to ni čist logično....pa tud ne razume, zakaj je ne zasuvam s piškotki, čokolado, sladoledom, bonboni..... "grda, grda mami! nil ti ne da. moja revcika boga" poje tamali !user posted image

user posted image

zadnjic ji je dala sol za probat. tko, celo solnico, odprto na polno, da je tamala nagnila. sem bla prepozna. jo je zanimalo kako se bo spačilauser posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:42:33   
Ulla80
nisem pa teme odprla zato, da bi se s komerkoli kregala.


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:43:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Mamice drage... dajte no, malo, zaupati svojemu instinktu (zagotovo ga imate).

Zame je to post dobesedno da nekomu soliš pamet.

Če napišem, da zaupaj svojemu instinktu, ti s tem solim pamet? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:44:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Saj je logično, da enomesečnemu dojenčku ne tlačiš faširanega zrezka v usta, ampak pri enem letu in nekaj zobeh je pa res "malce" odveč spraševati npr. to, ali naj se mu da jabolko ali hruško, recimo.

no, moji stari mami to ni čist logično....

Saj zato sem pa napisala, da so nekatere zbombardirane z "dobronamernimi" nasveti babic. Potem ni nič čudnega, če so vse zmedene in če bo na koncu katera še vprašala, če sme otroka še dojiti, ker ima že zobe.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:46:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80
nisem pa teme odprla zato, da bi se s komerkoli kregala.

user posted image user posted image user posted image user posted image

Res. Bo čisto dovolj, če bo katera po prebrani celi temi (ne samo po mojem postu) ugotovila (pa četudi tega ne napiše sem), da res preveč komplicira - in da bo nehala.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:46:22   
*miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Saj je logično, da enomesečnemu dojenčku ne tlačiš faširanega zrezka v usta, ampak pri enem letu in nekaj zobeh je pa res "malce" odveč spraševati npr. to, ali naj se mu da jabolko ali hruško, recimo.

no, moji stari mami to ni čist logično....

Saj zato sem pa napisala, da so nekatere zbombardirane z "dobronamernimi" nasveti babic. Potem ni nič čudnega, če so vse zmedene in če bo na koncu katera še vprašala, če sme otroka še dojiti, ker ima že zobe.


nene.,,, sj moja stara mama je faca...je pocakala do treh mesecev...pa ker se mala ni mela zob, ji je hotla meso prežvecit....
pa piskotek ji je tud ze v pivo namočila, da je bil tak meeeehek....
ampak bravo...je vzela baby piskotek, ne albert, da ne bi blo kj narobeuser posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 18.6.2010 10:48:09 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:46:48   
Anonimen
In kot ponavadi zavijaš svoje napisane izjave v celofan.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:47:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
In kot ponavadi zavijaš svoje napisane izjave v celofan.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Saj je vse "črno na belem", Njamka. No, ampak če ti v vsem skupaj vidiš soljenje pameti, ga pač vidiš. Tako, kakor jaz pač vidim nepotrebno kompliciranje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:49:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80
nisem pa teme odprla zato, da bi se s komerkoli kregala.

user posted image user posted image user posted image user posted image

Res. Bo čisto dovolj, če bo katera po prebrani celi temi (ne samo po mojem postu) ugotovila (pa četudi tega ne napiše sem), da res preveč komplicira - in da bo nehala.


Pa daj ženska brigaj se zase no. Kaj tebe briga kako kakšna uvaja GH? Sej ne rabiš brat vsega, kar je napisano na RR-ju.
In če bi tvoja navodila brali, bi bli vsi otroc pri 10 letih že kadilci, alkoholiki in največji razbojniki...prepuščeni samemu sebi. Zadovoljna?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:50:39   
*miska.mcc*
njamka, a mas slab dan?
al samo organsko ne prenesec kerense?user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:50:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: njamka
In kot ponavadi zavijaš svoje napisane izjave v celofan.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Saj je vse "črno na belem", Njamka. No, ampak če ti v vsem skupaj vidiš soljenje pameti, ga pač vidiš. Tako, kakor jaz pač vidim nepotrebno kompliciranje. user posted image


In spet bo tvoja tema dosegla vrtoglavo obiskano temo, vprašanje pa je, koliko ti jih bo ploskalo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:53:02   
Kerensa*
Zakaj si pa tako živčna, Njamka? A si za Rusijo navijala v nogometu?
 
Če me ne preneseš, pač ne beri in ne komentiraj tem, ki jih odprem, pa boš imela mirne živce. Če se pa že ne moreš zadržati, potem pa računaj na to, da si na istem, kakor jaz - bereš in pišeš lahko, kar želiš, z napisanim pa pokažeš, kdo in kaj si (ja, ja, vem - jaz tudi user posted image ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:54:32   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
In spet bo tvoja tema dosegla vrtoglavo obiskano temo

Čakaj malo... a se ti zdi, da odpiram teme zato, ker s kom tekmujem po obiskanosti/branosti/komentarjih (al' mogoče ti, iz meni neznanega razloga, tekmuješ z mano)? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:54:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

njamka, a mas slab dan?
al samo organsko ne prenesec kerense?user posted image



Ne, gospa Kerensa se ne zaveda, da toliko hrane kot jo je današnji čas, ne moreš vedet kdaj jo otrok lahko je. Naše drage babice niso imela na razpolago vsak dan banan, pa lubenic, pa govejih zrezkov, soje, jagod....jogurtov še najmanj, skutk tudi..ma kaj bi pisala. Brez veze. Naj soli pamet še naprej.

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Zakaj toliko komplicirate?
18.6.2010 10:55:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: njamka
gospa Kerensa

Gospodična. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?