|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zaprtost
30.11.2007 14:42:10   
žoži
Ker nimam svojega mleka smo na adaptiranem. Najprej smo imele aptamil 1, potem je dobila krče smo probale Aptamil comfort, ji ni odgovarjal, smo šle na Novalac proti krčem, jo je zaprl. Krči prenehali in smo nazaj na Aptamilu in je ponovno zaprta. Pijemo sladkan kamilični čaj, termometer ji dajem v ritko in jo ne odpre. Kakamo pa vsak tretji dan in to tako trdo da je le kaj. Joče kot dež in strašno jo boli. Ali naj zamenjam mleko in katero naj probam?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zaprtost
30.11.2007 16:06:38   
katra55
Kar se tiče mleka ti ne vem pomagat. Za zaprtost pa je meni pediater svetoval glicerinske svečke, ki jih kupiš v lekarni. 

(odgovor članu žoži)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zaprtost
30.11.2007 16:16:38   
tančica
Pa probajta Novalac proti zaprtju, nam je pomagal.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zaprtost
30.11.2007 18:07:56   
ursy78
tudi pri nas smo imeli novalac ,pa ga je zapiral.poj smo pa probal beba H.A1,pa je blo  boljše,no sam je pa tud veliko čaja moral spiti.zdej pa kaka 1x na dan ali pa na dva dni,prej pa ni 3-4 dni

(odgovor članu tančica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zaprtost
30.11.2007 20:13:11   
erna14
za mlek ne vem ti pa lahko svetujem
1.sladke kamilice na tesce zjutraj
2.slivova kasica(skuhana iz suhih sliv)
3.glicerinske svecke(vendar ni uredu vsak dan)
4.pojdi k pedijatru po recept za sirup prorektal(uravnava prebavo)
5,2 zlicki donata

_____________________________

moj soncek Ziga-12.3.2007

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zaprtost
30.11.2007 21:07:35   
erna14


za mlek ne vem ti pa lahko svetujem
1.sladke kamilice na tesce zjutraj
2.slivova kasica(skuhana iz suhih sliv)
3.glicerinske svecke(vendar ni uredu vsak dan)
4.pojdi k pedijatru po recept za sirup prorektal(uravnava prebavo)
5.2 zlicki donata
6.hipp caj za prbavo
7.cim vec tekocine

_____________________________

moj soncek Ziga-12.3.2007

(odgovor članu erna14)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zaprtost
30.11.2007 21:15:39   
alesha

Glede mleka ti jaz svetujem definitivno BEBA H.A.1.
Tudi mi smo imeli razno razne probleme (krči, napenjanje) in samo mleko BEBA ji je edino odgovarjalo. Ker ima refluks smo uporabljali Aptamil AR, ki je katastrofalno, vsaj za našo tamalouser posted image . Celo noč ni spala, skos jo je napenjalo, jokala,.... v glavnem katastrofa. Ker nisva mogla več tega prenašat sva probala še z mlekom BEBA, ki je pravo nasprotje. Seveda ga moramo mi mešati z rižolinotom, ker ima pač refluks. Po tem mleku je vsak dan odvajalo mehko blato... ne se pa ustrašit, ker je drekec take čudno zeleno-(modre) barve.

Za zaprtost lahko probaš tudi sok od kuhanih sliv, mogoče bo pomagalo.



(odgovor članu erna14)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zaprtost
30.11.2007 21:45:07   
karla 04
Tudi jaz uporabljam Aptamil AR zaradi refluksa in je zelo zaprta. Ampak odkar ji dajem 1 zlicko laktoze (mlecni sladkor) 1x na dan v mleko, kaka lepo normalne konzistence. So mi svetovali v lekarni laktozo.
Prva hcerkica je prav tako pila to mleko, ampak ona ni imela tezav z odvajanjem. Uf, kako so si razlicni....user posted image

LP,Karla

Aja se to. Pomaga tudi caj od HIPP-a. Gor pise CAJ ZA PREBAVO (kamilica, janez, komarcek). Je ze sladkan in instant

(odgovor članu alesha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zaprtost
30.11.2007 22:53:44   
kšpela
jaz imam mleko milumil 1 in kaka 3 na dan.sem ful zadovoljna z tem mlekom.stara je pa slabe 4 mesece.drugace pa ni dobro skos mleko menati.

(odgovor članu karla 04)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zaprtost
1.12.2007 23:18:02   
december06
Mi smo uporabljali Novalac proti krčem in nas je zapiral, prav tako tudi navaden Novalac. Sedaj pa smo probali še Novalac proti zaprtju in je vredu. Nam je pa tudi pediatrinja svetovala proti zaprtju veliko tekočine med obroki in mlečni sladkor (laktoza). Upam, da boste čimprej odpravili neprijetno težavo.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zaprtost
1.12.2007 23:42:13   
Marogica
Obvezno dodaj tekočino, torej čaj ali vodo!!! PRi kamilicah pa je tudi tako, da lahko zapirajo, če jih pustiš predolgo noter. Max 1 minuto, takoj ven, pa na ca. 1 dlc čaja ca. 5 žlic sladkorja. Samo tako pomaga, drugače ga daješ brezveze.

Če pa vse to ne pomaga, pa daj svečko. Vendar verjemi, da se bo to z dodajanjem tekočine uredilo. Otrok, ki pije samo adaptirano mleko MORA piti še tekočino...

Pa lepo porihtajte...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zaprtost
2.12.2007 12:05:54   
sandra85
v lekarni se kupi plantex čaj
je tudi za dojenčke in je za odvajanje plinov in za krčke
Enej je imel na začetku probleme z pliniuser posted image , pol mi je ena fajn RR-jevka svetovala ta čaj, sem takoj poslala dragega v lekarno po ta čaj in ko ga je spil, se je že čez par minutk fajn sprdel, pol pa še fajn pokakal...ta čaj se mu dajala vse do 3 meseca  čim sem videla, da ga kej napenja (recimo 3x na teden po 40ml), zaj pa je hvala bogu to že mimo...

resno probaj ta čaj! js sem mu ga začela dajat nekje pri 1 mesecu


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zaprtost
2.12.2007 12:07:31   
sandra85
glede mleka pa ti ne znam svetovat, ker ne dodajam...vem pa da hvalijo BEBO

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?