|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 12:33:20   
Tejči
Ojla,

stvar je sledeča..najverjetneje se bomo vsi skupaj selili v MB..tudi oma, pri kateri bi drugače ostala moja psička. Ta odločitev je padla včeraj. In danes smo se z mojimi pogovarjali, da psička pa ne bo mogla zraven, ker je prevelika za tisti mali kos trate In potem padem v jok, še sedaj ne morem k sebi 10 let sem se trudila, da sem starše prepričala, da nabavimo psičko..hodla sem jo gledat v LJ..prve dni sem se ponoči vstajala, jo hodla cartat, da se je navadila novega doma..ji dajala hrano in piti..jo česala..zanj sem posebaj kupila škaf, da se je poleti lahko hodla kopat..sedaj pa jo bom morala dati vstran Komu?? Ne vem, mogoče sosedom..mogoče kakšnemu drugemu znancu..vendar se bojim, da nas bo preveč pogrešala in bo od žalosti umrla Ne vem, jaz sem obupana, žalostna, ne morem ustaviti solz

Tea

p.s. Nekje sem si morala olajšati dušo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 13:06:30   
Pupica
ja zakaj ne poizkusiš poizkati rešitve, kako jo vzeti s abo. Če sem prav razumela je čez 10 let stara a ne? , ji boš   

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 13:15:45   
Urša
Probaj najt kakšno rešitev, no...

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 13:54:34   
Anonimen
Prevelika za majhen kos trate?
Kako pa je potem z vsemi tistimi psi, ki jih imamo v stanovanju, pa jim čisto nič ne manjka?
Nikar, Tejči... vzemi jo s sabo...
Njej je vseeno, koliko trave je tam... samo, da si ti...
Pes se navadi na človeka, ne na prostor...

Tejči, nikar...

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 14:00:45   
Anonimen
Ja, res je, moja je sicer majhna, ampak nima prav nobenega kosa trate, ki bi bil njen. Imamo jo v stanovanju, kot še mnogo drugih ljudi. Jo pa seveda vodimo na sprehode in tam so vse trate njene.
A zdaj ste imeli psičko zunaj ali kako? V pesjaku? Ne razumem, zakaj ne bi mogla iti z vami.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 14:25:18   
Kadija
Nikar je ne zapuščaj! Neka rešitev mora obstajati, no, saj je vendar tudo ona član družine ali ne? Toliko prostora pa se bo ja našlo, da bo lahko pri vas.Tudi nimamo nekega ogromnega posestva, pa smo si omislili ogromnega psa!!!!
Poskusi!!! Zelo ti bi hvaležna!!! Prosim!!!!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 14:38:04   
Pupica
aja tut mi smo imeli 16 let staro psičko Kajchi, ki je bila celo življenje v stolpnici. Kos travce je videla le na sprehodu.Ne je zapustiti!!!

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 16:10:27   
polona2
Vedno se najde rešitev, če se hoče...
Jaz osebno raje ostanem brez stanovanja, kot brez svojega psa in mačke, ker sta tretirana kot člana družine, bi se že pri misli na selitev ukvarjala z idejo, kako in kam, da bo primerno za vse nas, tudi za njiju.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 16:41:48   
PIKA
Nikoli ne bi niti pomislila na to, da poleg mene ni prostora za moje živali.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 16:44:40   
6666
Za posrat! Najdi ji novega lastnika, ti je nisi vredna.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 17:48:25   
brianna
Pa ne no!!!

Mi smo se tudi selili. IZ Jesenic v MB, pa smo s seboj vzeli tri mačke in enega psa. Niti pod razno sploh nismo študirali, da gredo kam drugam, kot z nami odkrivat nove pokrajine.

Kako lahko pristaneš na tak dogovor? Pa toliko je že stara? To bo pa tudi psičko prizadelo, če jo boste kar pustili, nekje pri tujih ljudeh.

Groza, to ni rešitev, rešitev je, da je tudi tisti kos trate dosti za njo, samo da ostane član neke družine.

LP

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 18:00:03   
Busybee
Mi živimo v stanovanju in naš kužek vidi travo, ko gre na sprehod. Oprosti, če imate sploh travo je že luksuz, ne pa da jo je premalo! Potem ne vem s kom je nekaj narobe. Jo boš pa na sprehod vozila redno - tako vidijo kužki iz blokov in večstanovanjskih hiš kdaj travo, ne pa da jih potem ne bi imeli, ker nimamo trave - da me kap, kakšen je izgovor tvojih staršev. A jo bodo pol pa kar na enem postajališču ven iz avta fliknili in nikoli več nazaj pogledali?

Busybee

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 20:05:27   
Tejči
Oj, spustila sem eno podrobnost: ta kos trate je pri mojih starših v vrstni hišici..trenutno pa je ta hišica še prazna, ker sta starša v Bruslju. Mi trije pa smo 50 m stran v stanovanju v bloku in ni nič travice..če pa bi bil samo 1 kvadratni meter, bi jo takoj vzela zraven-brez premisleka! Pa psička je stara komaj 2,5 leti. Seveda se bom potrudila, da probam starše prepričat, da jo vzamejo tja..čeprav bo tudi to za njo hudo, ker je navajena velikeeee trate in svobode. Na sprehodu pa podivja in je jaz ne obvladam..samo moj jo obvlada. Za v stanovanje pa ta kuža res ni-je preveč velik, pa še preveč močen vonj, pa vse zgrize..., pa še nikogar ni zraven, ki bi ga lahko pazil...ma, komplicirano..pa žalostno

Upam, da bomo našli rešitev, ker ne vem če bi prenesla izgubo moje kužike

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 21:20:41   
polona2
Če ti je res tako hudo, boš pač naredila vse, da do izgube psičke ne bo prišlo, ne?

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
10.9.2005 22:13:13   
Anonimen
Če na sprehodih podivja, po moj pomeni samo to, da se premalo prehaja in da tega ni navajena. Psa je treba itak peljati na sprehod 3-krat na dan, od tega enkrat na daljšega, vsaj eno uro, recimo. Ne glede na to, ali je v stanovanju ali na vrtu. Po moje bi se hitro privadila. Jo bo pa tvoj mož več ven vozil na začetku. Pa v kakšno pasjo šolo pojdite, če je tako neposlušna. Da bodo vas naučili, kaj se še da narediti pri prevzgojitvi psa. Ker najbrž ste veliko že zamudili, če se pri dveh letih in pol tako obnaša. Se pa gotovo da še kaj narediti.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
11.9.2005 0:10:07   
Anonimen
No, jaz sem ravno vceraj bila v pasji soli (mala sola) in je rekla vaditeljica, da pes ni nikoli prestar za vzgojo, ce imas le pravi pristop. (mi bomo solali s klikerjem).

Lp, Riba

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
11.9.2005 13:35:29   
Tejči
Splišni, na sprehod je res ne vozimo vsak dan, ker ni potrebe..ima veliko svobode na dvorišču velikem 1400 kvadratov. Gremo pa vsaj 2 krat na teden malo po glavni cesti, kjer jo imamo na žnurci, potem pa po poljski cesti, kjer je spuščena in lepo gre. To pot sama že zelo dobro pozna in nam je enkrat celo sama šla na sprehod..takrat sem se zelo vstrašila, ampak je na srečo takoj prišla nazaj, ko je videla da ni nikogar zraven. V mestu pa ne vem kako bi se odrezala.. V šolo žal ne moremo hodit (smo že probali), ker jo je zelo strah vožnje z avtomobilom, se začne vsa tresti in joj grozno jo je dati v avto.
V glavnem upam, da bodo starši zato, da je psička pri njima-bodo morali bit, ker če ne bo joj...

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
12.9.2005 4:20:31   
ursa_p
No, najprej si napisala, da je psicka tvoja, kasneje, da jo imajo tvoji starsi.

Ce bi bila tvoja bi edino ti (ali pa tvoj dragi) skrbela zanjo. Pes kljub ogromni parceli potrebuje lastnika in sprehode. Pa ne 2x na teden, ampak VSAK dan. Kot si ze sama napisala, zacne noreti na sprehodu. Seveda, je cisto normalno, ce pa gre na sprehod 2x na teden. Mi zivimo v hisi in imamo 4 pse na 60 kvadratih. Pa da ne bo pomote ... dve dogi in dve bokserki - da ne bos mislila, da imamo ze mickene pse. Imamo tudi nekaj ograjene trave zadaj za hiso, ampak psi so v vecini noter ... mogoce grejo 2x na teden za pol ure zadaj, ko smo mi zraven, drugace NE (ker tudi ne zelijo biti same zaprte na vrtu). Na sprehod grejo vsaj 3x na dan.

Jaz sem se s svojima dvema prej kar veliko selila in povem ti, da se pes na nove spremembe navadi in se bo tud na vsakodnevni sprehod vsaj 2x na dan cisto lepo navadila - SE SRECNA BO!!!

In prav vsakega psa se da navaditi, da ne vlece in bi tudi ti SVOJO psicko lahko zadrzala, le pravo zgojo mora imeti ... oziroma ne da mora biti vzgoja prava, tudi BITI mora!!!

Vsak pes je za v hiso, ne glede na velikost in kolicino in dolzino dlake. VSAK.

Na avto se seveda ne more navaditi, ce se pa nikoli prej ni peljala. Na avto se navaja pocasi, ne pa bum. Najprej ji date v avto v prtljaznik na primer kak priboljsek, da bo videla, da ni grozen. To naredite veckrat. Kasneje jo peljete na kratko voznjo, vmes pa seveda potrebuje pohvale, vaso blizino in prijaznost. Pocasi se bo ze navadila. Vsak pes se lahko navadi marsicesa!!!

In za solo ni niti priblizno prepozno. Seveda pa je to spet eno breme za vas, ki pa ste ga sedaj nosili SAMO 2x na teden! Ce bo za koga sprememba, bo to predvsem za vas ... psicka je vasa, zato naj bi sla z vami v blok ne pa z vasimi starsi v vrstno hiso, kjer je le malo trave.

Moje mnenje je, da so sami izgovori. Starsi sedaj nosijo tvoje breme, saj je psicka v koncni fazi tvoja, le da morajo oni skrbeti zanjo. Ne maram objokavanja ljudi za nekaj, kar se sami niti ne potrudijo!
Ce si zelela imeti psa je tako kot otroka. VSAK DAN, 24 ur na dan, brez izjeme in NE 2x na teden!!!

Nekaterih pa res ne razumem!!! Zakaj za bozjo voljo si umislijo psa!!!!!!!

Samo tako btw ... v kratkem pricakujem narascaj in vse punce bojo ostale noter z nama!!!!!!! Za njih se ne bo spremenilo nicesar ... tudi sprehodi bojo se vedno vsaj 3x dnevno!

Lp, Ursa

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
12.9.2005 4:30:33   
Anonimen
Svaka čast, Urša...

Jaz bi jo vzela, če bi imela čas za še eno... Ja, ČAS... Prostor ni problem, imamo stanovanje 60 m2... Vendar oba z mojim delava nočne, podnevi spiva, Jan še ne razume najbolje, kaj pomeni skrbeti za psa (uči se pri naši Avši), pričakujemo dojenčka, pa še naša Avša ima psihične težave in ne vem, kako bi prenesla še enega psa v hiši, sploh pa psičko...

Če ne bi bilo vsega tega, bi jo vzela jaz...
Že dolgo mi ni bilo za kakšno žival tako hudo, kakor zdaj za to psičko, pa je niti poznam ne...
Šele na začetku življenja je, pa bo že morala izgubiti osebo, ki jo ima najraje na svetu... To se je očitno nekoč zgodilo moji Avši... Še danes si ni opomogla...

Madonca, punce - A JO LAHKO ENA VZAME K SEBI ?!

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
12.9.2005 9:49:36   
ursa_p
Jaz mislim, da ce bi se Tejci en malo potrudila, bi se vse dalo! Jaz sem en cas zivela s sostanovalko v mini garsonjeri v 12 nadstropju stoplnice v srediscu ljubljane, s 4 psi (2x nemski bokser, 2x zlati prinasalec)! Vsaka je imela dve!!! Pa ni bil noben problem ... vse se da ce se hoce! Trave doma SPLOH ni bilo, seveda 12 nadstropjev nize ze, pa se to je je bilo strasno malo ... na sprehod je bilo potrebno iti malo stran. V Tivoli! Pa smo me imeli lusno!!!

In zakaj bi morala resevati psicko, ki niti priblizno ne potrebuje pomoc, ce bi se njeni lastniki le malo potrudili in ce bi si njej "obstoj" doma res zeleli!!! Koliko je psov, ki jih najdemo na cesti .. eno tako sem ze imela doma (11 let) - mi ni niti malo zal, drugo imam sedaj zato, ker je bila njena lastnica noseca in so se ji naredili eni fleki (PS: DOMA V STANOVANJU SO IMELI KAR NEKAJ MACK) pes pa je bil zunaj v pesjaku!!! Psa se niti dotaknila ni, ampak pes je moral od hise ... se dobro, ker sem presrecna, da jo imam - Aiko namrec! Macki so seveda ostali - pri njih pa NIKOLI ne ves kaj bojo prenesli nate!!! Ampak najdes vse sorte ljudi!

Prav jezna sem, ko prebiram zgodbice ... pes bo moral od hise, ker je premalo prostora, ker ima predolgo dlako za noter, ker, ker, ker ... SAMI IZGOVORI! Pa objokovanje, ki ni potrebno!

Tejci, kar potrudi se za TVOJO psicko in poskrbi zanjo tako kot se gre! Ce rabis kako pomoc pri vzgoji ti z veseljem pomagam, ce bom le vedela kako in kaj!

Lp, Ursa

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
12.9.2005 12:55:55   
Tejči
No punce, vsaka ima pač svojo mnenje in vesela sem da je tako. Psička pa NI samo moja, temveč je NAŠA! Sem pa pravkar zvedela veselo novico in psička bo odšla z nami-v vrstno hišico, ki jo bomo kupili omi (oma je tudi zelo navezana na psičko, pa še 50 m vstran je samo od nas) Glede na to kakšen pes je za v stanovanje-sem absolutno proti velikim psom! Zakaj? Zato, ker imajo svoj vonj, kopat pa ga ne smeš več kot 2 krat na leto (zaradi dlake,..). Imam pač rada čisto in vem, da moja psička ne more živeti v istem prostoru kot jaz. Vsakemu psu odpada dlaka, naši tudi (zelo), najbolj pomembno pa je to, da niti ne vzdrži dolgo v zaprtem prostoru in ne vem zakaj bi morala ubogo žival še s tem trpinčit?! Pozimi smo jo namreč spustili parkrat noter v predprostor in je bila 5 minut noter, smo jo cartali, pa vse, potem pa je že šla k vratom in je hotela ven. Če je nismo takoj spustili, je postala prav nervozna. Vrjemi, da poznam svojega psa in vem kaj je najbolje zanj ter da se bom še naprej potrudla, da bo zadovoljna tako ona kot tudi mi.
Kerensa, zaj ti pa ne rabi biti več hudo-psička bo šla z nami in bo ji prav lepo Vrjemi, da bi (oz.bom) vse naredila, da ne bo Moji Lini nič hudega Bo imela manj travice, pa več sprehodov in bo čisto zadovoljna.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
12.9.2005 23:37:45   
ursa_p
Tejci!

Vesela sem za tak razplet zgodbe!!!

Glede marsicesa se ne strinjam, pa vseeno ... vazno, da bo psicka ostala doma! Tam kamor spada!!!

Pa veliko veselja in predvsem VELIKO VEC veselih trenutkov z njo!

PS: Tudi eni od mojih "kokosk" je ime Lina!

Lp, Ursa

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
13.9.2005 1:04:40   
Anonimen
Zakaj pa naj bi se psa kopalo samo dvakrat na leto? Jaz kopam Avšo večkrat... primeren šampon, pa je... pa regenerator in sprej...

JUHUHU pa za razplet zgodbe...

Boš videla, kako bo psička vesela...

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
13.9.2005 7:00:57   
Anonimen
No, lepo. Pa da jo boste res na sprehode vozili. Lepo jo navadite, pa bo. Saj se bo navadila, samo vztrajati je treba. 2 leti in pol star pes je ravno pravšnji za učenje, vsaj po mojih izkušnjah sodeč.

(odgovor članu Tejči)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Zapustit bom morala mojo psičko:(((((
13.9.2005 9:24:55   
BARBARA R.
Saj ne da te grajam a tudi mi rešujemo stanovanjsko stisko in prva misel mi je, da bosta naša dva mucka imela svoj prostor (kabinet ) za hranjenje, mačje stranišče,.......
Naše živali so družinski člani.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?