|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:23:04   
Tiha voda
Zanima me, če zavod za zaposlovanje laho napoti nekoga z univerzitetno izobrazbo na delo v proizvodnjo, oziroma ali je napoteni dolžan to sprejeti, brez da ga črtajo iz evidence iskalca zaposlitve.
Ali ni tako, da te lahko napotijo na le dve stopni nižja prosta delovna mesta. Torej nekoga s 7. stopnjo na najmanj 5.?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:25:43   
Anonimen
Jp. To je najnovejši načrt zavoda, da ti lahko ponudijo delo za 2 stopnji nižje. Če zavrneš, ti zbijejo 20% socialne pomoči, če še enkrat zavrneš, ti jo ukinejo za 6 mesecev.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:25:50   
Anonimen
Men se zdi da še ta zakon dve stopji nižje ni sprejet,
ne pa da bi te dali v proizvodnjo delat.
Tiuser posted image user posted image kaj delajo.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:27:42   
Anonimen
Nati, kje si pa to zvedela?
Al pa men nič ne povejo??????
Saj tak al tak mi pa niti nič ne ponujajo delauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:41:46   
Anonimen
To je zapisano nekje v njihovem zakonu. Je pa sprejeto od novega leta, no,vsaj mislim, da od takrat.
Men je slučajno to enkrat razlagala ena kolegica, ki dela na zavodu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:45:46   
Tiha voda
Jaz sem bila danes kar malo šokirana, ko mi je rekla svetovalka na zavodu, da mi predlaga, da se izpišem iz zavoda (prostovoljno???), ker "sva" na mrtvi točki in se ni od prejšnjega srečanja nič spremenilo (sem poskušala,da bi imela osebno dopolnilno delo, pa ne znese), da imam tako specifično izobrazbo (univ. VII.), da povpraševanja ni, socialne podpore itak ne prejemam (ima mož službo) in češ zakaj sploh sem na zavodu. Potem mi reče, a za prodajalko v trgovini z živili bi šla (za trgovino s tekstilom sem rekla, da ja, ker je vsaj malo povezano z izobrazbo)? Odvrnem, da zaenkrat ne. Pa v proizvodnjo tudi ne bi šli???... Sem samo čukasto gledala in izdavila, da pa vseeno iščem redno zaposlitev in da bi se sigorno lahko kaj zame našlo. Pa reče, da mi zavod drugače itak ne more pomagati, da naj se pač sama javljam na razpise. Pa povem, da potrebujem potrdilo o statusu iskalca zaposlitve za znižano plačilo vrtca in odvrne, da samo zaradi par potrdil, me ne morejo voditi v evidenci. Potem sem se pozanimala in če tega potrdila ne posredujem, plačam avtomatično polno ceno vrtca za oba otroka - super, ravno cela moževa plača.
Na koncu je rekla, naj se odločim v enem mesecu, ali se izpišem iz evidence ali redefinicijo zaposlitvenih ciljev.
Sploh nisem razumela kaj točno hoče. Kot da se sončim na zavodu in se še zmišljujem kaj bi in kaj ne bi. user posted image
No, zato sprašujem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:48:29   
Anonimen
Veš kaj, sprejmi vsako delo, nekaj šuškov bo pa le.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:54:31   
Anonimen
Glej jas ko sem bila na razgovoru natadnje, to je bilo ta mesec, mi je svetovalka rekla, (ko sem ji omenila, da mi naj iščejo zaposlitev glede na mojo izobrazbo), mi je rekla, da ker še nisem dve leti nezaposlena (to bo septembra) da mi do takrat iščejo zaposlitev, katero sem nazadnje opravljala. Šele od septembra naprej pa lahko glede na mojo izobrazbo.
Drugače mi niti omenila ni, da bi morala (po dveh letih) sprejeti kakšno zaposlitev dve stopnji nižje.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 19:57:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tiha voda

Zanima me, če zavod za zaposlovanje laho napoti nekoga z univerzitetno izobrazbo na delo v proizvodnjo, oziroma ali je napoteni dolžan to sprejeti, brez da ga črtajo iz evidence iskalca zaposlitve.
Ali ni tako, da te lahko napotijo na le dve stopni nižja prosta delovna mesta. Torej nekoga s 7. stopnjo na najmanj 5.?



To te lahko napotijo, ko si eno leto na zavodu.
Jaz sem se zaradi tega izpisala iz zavoda. In ja, potem moraš plačat polno ceno vrtca. Jaz sem malo pojamraja tam za vrtec in so za nekaj mesecev skozi prste pogledali.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 20:06:33   
Anonimen



To te lahko napotijo, ko si eno leto na zavodu.
Jaz sem se zaradi tega izpisala iz zavoda. In ja, potem moraš plačat polno ceno vrtca. Jaz sem malo pojamraja tam za vrtec in so za nekaj mesecev skozi prste pogledali.
[/quote]

Mislim tole mi pa ni nič jasno polni vrtec, kaj se pa grejo, že tko sedaj ga moram plačevati, ker se nadomestilo iz borze ne upošteva, ampak dohodek 2005, ko sem bila zaposlena.
kako, če ne bom sprejela kakršnegakoli dela bom pol plačevala vrtec polno al kaj????user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
24.4.2007 20:15:35   
Anonimen
To je tisti fak, ker ti upoštevajo za 2 leti nazaj prihodke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
25.4.2007 10:23:35   
Meggi
ne če se ti stanje spremeni na slabše je logično da to evidentirajo. Ko sem prinesla potrdilo iz zavoda so mi naredili nov izračun za vrtec, res pa rpi otroških se ne pozna, še prejemaš še nadomestilo iz zavoda, po prenehanju le tega, pa na nov izračunajo.

      ITAK JE ZA KOZ....

_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
25.4.2007 10:33:43   
Anonimen
Noben te ne more prisilit da vzameš službo v proizvodnji al pa v trgovini, ker to niso službe za 5 stopnjo. Kar je 2 stopnji nižje od tvoje izobrazbe.
In če ti ne morejo najdt službe je to njihov problem ne tvoj. Ti si kar še išči službo, na zavodu ostani, pa resnično si preberi vse možne zakone o pravicah nezaposlenih prijavljenih na zavodu. Prostovoljno se pa ne izpisuj-halouser posted image
Kej tacga no. Kej tako neumnega nism pa res še nikul slišala.
Ti imaš pravico bit prijavljena na zavodu, oni so ti pa dolžni najdt službo oz. pomagat najdt službo za tvojo izobrazbo oz. za dve stopnji nižje. Kar pa proizvodnja in trgovina ni. Tam iščejo največ 4.stopnjo izobrazbe. Trgovska šola je triletna. Trgovska 3+2 pa ni več naziv trgovec ampak ekonomski tehnik al neki tacga.

Tku da, ne se pustit "nategvat"!

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
25.4.2007 12:44:06   
Tiha voda
Hvala vsem za odgovore.

Naj povem še, da je svetovalka rekla, da če se sama prostovoljno izpišem iz zavoda, da se potem lahko kadarkoli vpišem nazaj (ni potrebno čakati pol leta), magari čez en teden. Kje je tukaj point?
Pa danes sem znanko iz druge občine, ki je v takšni situaciji, da ni prijavljena na zavodu, niti ni zaposlena vprašala, kolko ona plačuje vrtca in je povedala, da 10% in nobenih potrdil o statusu ji ni potrebno nositi za znižano plačilo vrtca. Je to zdaj zakon na novo, pa nekje še niso dosledni, ali na splošno niso dosledni in tu je, tam ni...?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
25.4.2007 12:50:16   
Anonimen
Če se sama izpišeš se lahko kadarkoli vpišeš nazaj, če te pa oni "vržejo iz zavoda" pa se pol leta ne moreš vpisat nazaj. Sam nimajo nobenega razloga da te izpišejo, tako da ne se pustit. Jaz bi tej svetovalki zagrozila da jo bom prijavila nadrejenemu če ne bo nehala neumnosti klatit.

(odgovor članu Tiha voda)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
25.4.2007 12:54:54   
lemavrica
Ne se ji pustit da te zavaja, ker res nimajo popolnoma nobenega razloga da te izpišejo. Nejbrž bi si user posted image  babji rad samo delo zmanjšal in te hoče po domač povedan nategnit da se izpišeš. Ne vidimsmisla da bi se zdej izpisala potem pa ponovno vpisla. Ti kar ostani prijavljena. Kero smer pa imaš končano, če ni skrivnost, da ti ne morejo poiskat nobene pametne službe primerne za VII stopnjo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zavod za zaposlovanje, napotitve...
26.4.2007 10:53:06   
Tiha voda
Sem ti odgovorila na z.s..

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




uspavanje otroka
Lelly28 RR

Na kakšen način uspavate otroka?

z dotikom (božanje, držanje za roko,...) (8%)

s petjem/poslušanjem pesmic (12%)

z branjem/poslušanjem pravljic (16%)

zdojenjem (24%)

z dudo (16%)

pustim, da se sam uspava (24%)


Število vseh glasov: 25

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!