|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zavrača gosto hrano
4.1.2010 23:45:52   
Sara3
Pozdravljene,

prosim za pomoč. Moja druga princeska v celoti zavrača GH. Stara je sedem mesecev, z GH smo pričeli počasi pri 5 in pol. Noče nič..dobesedno!!!user posted image  Šok zame, prva hčerka je jedla vse in to precej. Čim jim približam žličko zapre usta in jih ne odpre, razen za kapljice AD in to je vse. Pa sem ji poskusila dati sok, kompot, zmiksano hrano, samo naribano,..nič. "Je" samo kruh in piškote in še to verjetno samo zaradi tega, da si "masira" dlesni. Tako, da se v celoti samo dojimo. Tako se tudi ponoči dojimo vsake 3 ure, medtem ko smo do 4 mesecev spali do 7-8 ur (verjetno ji je moje mleko premalo). Sedaj bom poskusila za en teden prekiniti z dodajanjem in bom potem poskusila znova.
Prosim za pomoč, nasvet...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zavrača gosto hrano
4.1.2010 23:51:28   
Najaa
Ne nerviraj se, ker mala to čuti.
Pri nas je bilo isto. Prva hčerka jedec odkar je na svet prišla, druga pa sploh ne. Pri GH ji je dolgo šlo zelo slabo. Šele zadnji teden, pa bo stara 11m, se ji malo odpira in je več količinsko in raznoliko.
Daj ji čas, počasi in če noče, jo pač doji.

(odgovor članu Sara3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zavrača gosto hrano
4.1.2010 23:59:39   
ledenaa
In????
Sprijazni se,ni konec sveta
In ni niti nič narobe ,ravno obratno
kaj se dandanes otroke v vse forsira in mame potem panične če nekaj njihov otrok nočeuser posted image
Niso vsi otroci enaki,a še ne veš tega??
In četudi do 1 leta ne bo nič jedla tudi  ne bo nič narobe za vednost

Noč

(odgovor članu Sara3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 8:03:17   
naomy
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

In????
Sprijazni se,ni konec sveta
In ni niti nič narobe ,ravno obratno
kaj se dandanes otroke v vse forsira in mame potem panične če nekaj njihov otrok nočeuser posted image
Niso vsi otroci enaki,a še ne veš tega??
In četudi do 1 leta ne bo nič jedla tudi  ne bo nič narobe za vednost

Noč



ledenaa,

vedno ko berem tvoje komentarje, se čudim... lej, če nimaš kaj pametnega svetovati ali povedati, se raje zadrži in ne kometiraj. user posted image

vedno samo kritiziraš in to na takšen način, da ne vem no... ena mamica, ki ima problem res ne rabi tvojega pametovanja!

pa srečno v novem letu in veliko pozitivne energije ti želim! user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 8:40:58   
manna
Se strinjam, ledenaa res si preveč ledena.

Glede GH pri nas je isto..ampak tudi dojenje ji ni več preveč všeč... menda je najmanj do 9.meseca materino mleko čist dovolj za otroka...saj bo, počasi! Kar ponujaj, pa se ji bo odprlo. Mogoče najprej redke mlečne kašice.

(odgovor članu naomy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 9:22:59   
Urska09
Oh, ja, gugalnica hranjenja (tole se je pa kar prijelo user posted image )! Po mojem se čisto vsaki mamici vsaj enkrat v času porodniške zgodi, da njen otroček štrajka. Če ne na začetku pa kasneje, ko že ponosno naokrog razlaga(m), kako jim(nam) krasno gre!

Kaj naj rečem? To kar tudi sama sebi ves čas dopovedujem. Ohrani mirne živce in probavaj še naprej. Po mojem ni pametno prekinjat oz. pavze delat. Treba je vztrajat. Pa ne obupat! Mogoče bo trajalo še mesece, preden bo sprejela GH. Poznam mamico, ki je celo prvo leto skoraj izključno dojila, ker tamala ni in ni sprejela GH. Pol je šla pa v vrtec in se je dobesedno čez noč uredilo.

Aja, pa ne se sekirat, ker tile naši mulčki to takoj začutijo. Potem je pa še večji odpor. Pa silit tudi ne s hrano! To napako sem jaz naredila pri prvem. Se je poznalo še vrsto let, ker je imel odpor do hrane.

Pa vso srečo še naprej!

p.s. ledenaa, se pridružujem ostalim mamicam in ti želim več pozitivne energije! Ne samo zaradi tistih, katerim so tvoji komentarji namenjeni, temveč predvsem zaradi tebe same!!!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 9:55:02   
Petka09
Se strinjam z Ursko... in ostalimi seveda.
Saj jaz sebi enako dopovedujem, pa to da je ne smem silit... pa se mi zdi, da jo vseeno silim z malicami... Samo kaj, ko se tudi meni zdi, da bi potem pojedla premalo, če ji pustila jutranje mleko, kosilo in večerjo. Pač zato jo potem tudi malo silim. Če se zelo upira, takrat pa ne. Ma, je res pravi ringlšpil s hrano tole user posted image .

Aja, glede ledenee... Saj ona da v redu nasvet, tak flegma v stilu: ne sekiraj se.. ali pa ti navede dejstva. Samo je pa res, da ni preveč prijazna punca - bi bilo lepo od nje prebrat tudi kakšno toplo besedo, saj pa so nasveti vedno dobrodošli in tista, ki ga rabi, rabi predvsem prijazno besedo ne pa žuganje s prstom.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 11:17:28   
Evica22
Mislim, da smo vse mamice glede tega enake. Čeprav vemo, da ni razloga za paniko, se po tihem vseeno sekiramo. Še posebej ko slišimo ostale mamice, kako njihovi dojenčki vse jedo. A dokler je otrok zdrav in dobro napreduje po mojem ni razloga za preplah. Tudi naš je bil na začetku "mlečen otrok", zdaj pri trinajstih mesecih pa nihče nima mira pri kosilu, ker mali venomer kriči ama ama :) Boš videla, da se bo tudi pri vas uredilo!

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 12:04:30   
hubi
Naša je rabila skoraj tri mesece, da normalno odpira usta in je (od 6, ko sva začeli z uvajanjem, do 9 meseca). To trajaaaaaaaaaaaa pri nekaterih. Samo brez panike.

(odgovor članu Evica22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 18:57:29   
pikapolončica
tud mi se matramo...pa sem se nehala sekirat, kolikor mu paše pač poje...ponudim mu trikrat na dan, pa zdaj celo poje po par žličk na obrok, ostalo pa flaška.
enkrat bo že...važno da dobro napreduje, pa da probava okuse. vem pa da je težko, sploh ko z veseljem skuhaš obrok, mali pa tud ustk noče odpret.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zavrača gosto hrano
5.1.2010 23:21:55   
Sara3
Hvala punce za vse odgovore. Danes sem ji pripravila hruško..nič, niti ene žličke. Zapre usta in konec user posted image . No ja saj bo...user posted image ...bo, bo.

hvala in lahko noč

(odgovor članu pikapolončica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zavrača gosto hrano
6.1.2010 13:12:36   
daisyb
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Se strinjam z Ursko... in ostalimi seveda.
Saj jaz sebi enako dopovedujem, pa to da je ne smem silit... pa se mi zdi, da jo vseeno silim z malicami... Samo kaj, ko se tudi meni zdi, da bi potem pojedla premalo, če ji pustila jutranje mleko, kosilo in večerjo. Pač zato jo potem tudi malo silim. Če se zelo upira, takrat pa ne. Ma, je res pravi ringlšpil s hrano tole user posted image .

Aja, glede ledenee... Saj ona da v redu nasvet, tak flegma v stilu: ne sekiraj se.. ali pa ti navede dejstva. Samo je pa res, da ni preveč prijazna punca - bi bilo lepo od nje prebrat tudi kakšno toplo besedo, saj pa so nasveti vedno dobrodošli in tista, ki ga rabi, rabi predvsem prijazno besedo ne pa žuganje s prstom.


jaz si tudi pravim, da ga ne smem siliti....in mam isti obcutek, da ce ga ne prisilim se za eno zlicko, da bo premalo pojedel....vcasih pa pri mojmu sploh ne ves ali ga silis...ali ne, ker se tako cundo vede med hranjenjem.....ze mislis, da ne bo vec..pol pa kar odpre usta....in ne vem ali bi jedel ali ne....jaz mu dajem vse dokler prav n ezapre ust in se obrne proc....ceprav jeva mal dlje casa.
drgac pa imamo tud mi vsako tolko tezave s to gh...enkrat noce mleka in je sam gh...pol spet noce gh in bi sam mleko....in pol stvari, ki jih pripravim roma v smeti....razen sadja, ki ga ima rad.

sedaj nekaj dni nam tece kot po maslu (zjutraj mleko ali kasa, pol sadje, pol kosilo, pol malica in vecerja..pa se mleko)...bomo vidli za kolko casa.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?