|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zgodba o Miklavžu
14.11.2008 11:24:30   
honey
Prosim, pomoč. Moja nečakinja, ki hodi v 1. razred OŠ in hkrati v 1. razrec verouka, me je včeraj prosila, da naj ji na internetu poiščem kakšno zgodbico ali pesmico o Sv. Nikolaju (Miklavžu). Pa sem sicer vpisala v googla, ampak mi ne vrže nič pametnega ven. Ali mogoče kdo ve, kje najti kakšno zgodbico, pesmico o tem? Ker niti ne vem, kje oz. pod kaj naj to iščem, glede na to, da nimam nobenih stikov z veroukom in vero. Hvala že vnaprej.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zgodba o Miklavžu
14.11.2008 11:29:26   
Anonimen
Kaj se le dogaja tam v nebesih zdaj?
Malo si poglejmo ta strašen direndaj!
Angeli hitijo in pridno delajo.
Zbirajo darove in jih zavijajo.
V veliki peči piškote pečejo.
Jabolka, orehe v škatle mečejo.
Tamle čudovite igrače nosijo,
saj otroci zanje v pismih prosijo.
Barvice in zvezki ter knjige polne slik.
opice in kape, veliko rokavic.
Še Miklavž prihaja in nekaj godrnja.
Angelčke priganja, pomaga kar se da.
Spet prišel prekmalu je letos god njegov.
Jutri gre na zemljo, pa manjka mu darov.
A za vas, otroci, je že pripravljeno.
Le bodite pridni, pa vse lepo bo šlo!

Glej, sveti Peter ima ključa težka,
z njima odprl je vrata nebeška.
Angeli nosijo lepe darove,
ki jih imajo za pridne otroke.
Sveti Miklavž prav počasi prihaja,
s palico dolgo prijazno pomaha.
Dobro poglejte sedaj belo brado,
plašč ima zlat in na glavi še kapo.
Ko škof Miklavž je živel tu na zemlji,
vsem je pomagal, ki so bili revni.
Zdaj pa kristjani svetnika častimo,
dobri kot on in pobožni bodimo.
Enkrat na leto Miklavž je med nami,
vsi mu zapojmo: Imamo te radi!

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zgodba o Miklavžu
14.11.2008 11:31:18   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Prosim, pomoč. Moja nečakinja, ki hodi v 1. razred OŠ in hkrati v 1. razrec verouka, me je včeraj prosila, da naj ji na internetu poiščem kakšno zgodbico ali pesmico o Sv. Nikolaju (Miklavžu). Pa sem sicer vpisala v googla, ampak mi ne vrže nič pametnega ven. Ali mogoče kdo ve, kje najti kakšno zgodbico, pesmico o tem? Ker niti ne vem, kje oz. pod kaj naj to iščem, glede na to, da nimam nobenih stikov z veroukom in vero. Hvala že vnaprej.


Orposti, honey, da smetim, samo me res zanima, kako si potem poštimala s tistim kosilom za 14 ljudi? Je uspelo? Kako pa puran?

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zgodba o Miklavžu
14.11.2008 13:46:20   
honey
Kind Lady, zlata si, najlepša hvala. Ena user posted image  zate.

Volga, user posted image  si me pa našla. Ja, kosilo je bilo 1A user posted image  Vse smo speljali kot je bilo treba, puran je bil pa tako pečen, da so vsi samo gledali. Kako je bil dober user posted image   Drugače sem pa bolj podrobno opisala že na tisti temi. Evo ti bom kopirala:

Samo sporočam, kako je šlo.

V četrtek sem imela k sreči dopust. Najprej sem spekla biskvit za sadno torto, nato sem šibala na krvodajalsko akcijo, ko sem tam opravila, sem dirkala v mesnico po purana (ja, sem se odločila za purana), nato po malega in domov. Potem sem dokončala prvo torto, nato sva s sinekom naredila biskvit še za nutella torto, sem na hitro skuhala nekaj za pojest in šibala dalje. Tako da sem, ko sem končala torto, začela delati na puranu. Najprej sem pripravila nadev, potem pa sem to zatlačila v purana, ga zašila in zvezala in postavila v pečico. Ker sem bila poučena, da se peče puran toliko časa, kot ima kg, sem si naštimala uro za ob 4.00 (gostje so bili povabljeni za ob 12.00). Purana sem pokrila s folijo, prižgala pečico na 180°C in šla nazaj spat. No, ob 6.00 sem se zbudila in potem sem ga od 6.00 naprej na približno 30 min polivala z omako, ki se je nabirala v pekaču. No, in glej ga šment, ob 10.00 je  bil puran že pečen, čeprav je imel 8 kg!!!! Tako da sem ga imela potem še 2 uri na 50 °C v pečici, da je ostal topel. Bil je pa tako lepo pečen, da kar res ni bilo user posted image  Pa dober  tudi user posted image  Pa sploh ni kakšna umetnost ga spečt. Mogoče je bilo edino pametno, da sem ga imela ves čas pokritega s folijo, da se mi ni preveč zapekel po vrhu, ampak se je lepo enakomerno spekel skozi in skozi, pa še hrustljavo pečen je bil. Sem naredila skomine? user posted image   

 
Kind Lady, še enkrat hvala!

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zgodba o Miklavžu
14.11.2008 13:48:53   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Drugače sem pa bolj podrobno opisala že na tisti temi. Evo ti bom kopirala:

Samo sporočam, kako je šlo.

V četrtek sem imela k sreči dopust. Najprej sem spekla biskvit za sadno torto, nato sem šibala na krvodajalsko akcijo, ko sem tam opravila, sem dirkala v mesnico po purana (ja, sem se odločila za purana), nato po malega in domov. Potem sem dokončala prvo torto, nato sva s sinekom naredila biskvit še za nutella torto, sem na hitro skuhala nekaj za pojest in šibala dalje. Tako da sem, ko sem končala torto, začela delati na puranu. Najprej sem pripravila nadev, potem pa sem to zatlačila v purana, ga zašila in zvezala in postavila v pečico. Ker sem bila poučena, da se peče puran toliko časa, kot ima kg, sem si naštimala uro za ob 4.00 (gostje so bili povabljeni za ob 12.00). Purana sem pokrila s folijo, prižgala pečico na 180°C in šla nazaj spat. No, ob 6.00 sem se zbudila in potem sem ga od 6.00 naprej na približno 30 min polivala z omako, ki se je nabirala v pekaču. No, in glej ga šment, ob 10.00 je  bil puran že pečen, čeprav je imel 8 kg!!!! Tako da sem ga imela potem še 2 uri na 50 °C v pečici, da je ostal topel. Bil je pa tako lepo pečen, da kar res ni bilo user posted image  Pa dober  tudi user posted image  Pa sploh ni kakšna umetnost ga spečt. Mogoče je bilo edino pametno, da sem ga imela ves čas pokritega s folijo, da se mi ni preveč zapekel po vrhu, ampak se je lepo enakomerno spekel skozi in skozi, pa še hrustljavo pečen je bil. Sem naredila skomine? user posted image     

 


o, kul. Sem geldala potem še kak dan po tisti temi, pa nisem našla tvojega sporočila, me je pa zanimalo. A osem kil da ima puran? madona, to je pa že kot odojek. user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zgodba o Miklavžu
16.11.2008 18:59:47   
dalara
Če ti bo tale pesmica kaj pomagalauser posted image .
Mi jo vedno pojemo v zaćetku decembra. Otroci pa jo imajo radi, ker je kratka in pove vse!

Sveti Miklavž, ljubitelj dobrote,
celo jesen že peče piškote,
da pridne otroke, vse dobre ljudi
vedno na god svoj on obdarii!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zgodba o Miklavžu
18.11.2008 10:53:15   
staši
V knjižnici si lahko sposodi pesmiceSREČKO KOSOVEL -DEČEK IN SONCEtam je pesmica o miklavžu

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zgodba o Miklavžu
18.11.2008 17:18:34   
Gina
Vprašaj katerokoli tvojo sosedo, ki ima otroka v Miklavževem vrtcu - tam dobijo vsako leto seznam vseh pesmi, od katerih je čisto vsako leto ena ali dve na temo miklavža, ker je to tudi zavetnik vaše lokalne cerkve. Poleg tega sem in tja razmnožijo tudi zgodbice na to temo v vrtcu. Če jih letos še niso, pa so jih prejšnja leta, samo pobrskat je treba med rečmi doma.

< Sporočilo je popravil Gina -- 18.11.2008 17:19:15 >

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zgodba o Miklavžu
18.11.2008 19:52:15   
honey
Gina, hvala za nasvet. Ji (svakinji) bom povedala. Z ljudmi lahko pa sama govori user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zgodba o Miklavžu
18.11.2008 21:39:28   
massylou
A si na googlu iskala samo v SLO ? Probaj še v angleščini. Mogoče kaj najdeš.

http://jmm.aaa.net.au/articles/2603.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Nicholas_Day

... To sem na brzino našla. Ni pa v slovenščini.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?