|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 13:57:56   
honey
Pred 14 dnevi je sine dobil 2 zlati ribici za darilo za rojstni dan. Zdaj pa sem opazila, da ena "plava" čisto pri vrhu in na boku. Vem, da to pomeni, da bo riba poginila. Ampak zaenkrat še diha. Kaj naj naredim? Ji lahko kako pomagam, naredim karkoli, da mi ne pogine? Ker jih ima res rad. Je možno, da jih je preveč hranil? Že tako sem mu pripravljala čisto malo hrane, da jim jo dajal zvečer, danes pa se je spomnil, da jih hoče že zjutraj nahranit. In sem mu dala pribl. 2-3 kosmiče hrane. Ali je možno, da je bil to razlog, da bo riba došla? Joj, sploh si ne predstavljam, kako mu bom razložila, da je riba poginila user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 14:02:13   
melanija
Če ste jim dajali samo toliko hrane to sigurno ni krivo, da bo umrla. Kako pa ste menjavali vodo? Predvidevam da jih imate v  okrogli posodi.

Tudi sama imam akvarij, sicer imam skalarke, vendar se je tudi meni zgodilo, da so mi pomrle kmalu po tem ko sem jih prinesla iz trgovine. Po mojem je to šok zanje, ali pa so tudi kaj bolane  pa niti tega ne veš in ne opaziš ko jih tam zbiraš.

Tako da pomagat ji ne moreš.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 14:08:28   
Muca Copatarica
Včasih jih zadane kap in ne moreš narediti popolnoma nič drugega, kot da kupiš novo. Na žalost.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 14:15:21   
Anonimen
Zlate ribice kupljene v teh raznih trgovinah za živali hitro poginejo, vsaj v večini. Pripomore to da so že tam nepravilno razvrščene v akvarije in večina ljudi jih ima tudi doma v premajhnih in nepravilno urejenih akvarijih.
Koliko velik akvarij pa imate? Filtracija? Koliko rib? Temperatura vode? Je slučajno notr direkt voda iz pipe?
Če jih imate pa v bučki pa sploh nič čudnega da so poginile. Ker to je pa čisto mučenje rib.
Pomagat ji pa nimaš dosti kaj. Verjetno ni imela dosti kisika, mogoče kkšno bolezen, mogoče premalo prostora.....hrana ni bila kriva, če ste jo pravilno hranili. Pa tudi videla bi če bi ji kdo preveč hrane natresu, ker bi kosmiči bili na tleh.

Če bi pa ribo kap bi pa pač že poginila.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 28.6.2008 14:28:31 >

(odgovor članu Muca Copatarica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 14:57:19   
a.jda
Mi smo nabavili 30 l akvarij za 2 ribi in pa filter ki ga vključiš v elektriko - ni drago. Če nimate filtra zamenjaj vodo, mogoče bo prišla k sebi.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 15:31:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: a.jda

Mi smo nabavili 30 l akvarij za 2 ribi in pa filter ki ga vključiš v elektriko - ni drago. Če nimate filtra zamenjaj vodo, mogoče bo prišla k sebi.


To je premajhnouser posted image , sploh za zlate ribice.

(odgovor članu a.jda)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 16:11:47   
potepinček
Preveri temparaturo vode. Mi smo lansko leto imeli pretoplo vodo (za zlate ribice je max. 23 stopinj)! Ribice so nam poginile, sedaj pa imamo raje tropske ribice in smo za pozimi nabavili grelec vode.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 17:37:53   
nu_tella
Meni so tudi pred enim tedno dve v istem dnevu pomrle, prej pa vse ok?!?! Me je mami panicna klicala, k sem bla glih v sluzbi, ona pa je neki nesla v mojo sobo. Je se njo kap hmalu...

Tako da mogoče niste nič narobe nardili. Glede da jih nimate še dosti časa je sigurno že bolana pršla iz trgovine. Jaz sem moje kupila leto in pol nazaj. Pa je po cca 1 mesecu  ena sla drugi dve pa sta bili leto pa pol. Tudi jaz razmišljam da bi raje imela tropske ribice. Samo so mi pajčolanke full lepe ... no zdej neki casa ne bom mela nic. K sem se zalostna za prejsnjimi.

Edin kar lahko nardis za sincka je, da mogoce kupis kako podobno, pa mogoce ne bo opazu da je druga? Ne vem kolk je star...




_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu potepinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
28.6.2008 21:47:47   
honey
Žal je ribica poginila user posted image . Takoj, ko sem napisala post, sem jima šla hitro zamenjat vodo in si je opomogla - je že lepo plavala, potopila se je že na dno akvarija, vesela sem že bila, da bo preživela. No, pa je to veselje trajalo samo kakšnih 10 min, pa je bila situacija spet ista. No in potem je poginila. Malemu (star je 3 leta) pa sva že prej z možem povedala, da je Repka (tako ji je bilo ime) očitno nekaj bolna, ker tako čudno plava. No in ko sem mu potem povedala, da je umrla, je rekel, da spančka in da jo bo nesel v svojo posteljo, da bo lahko spala. Ko pa je šel od doma sem jo pač vzela iz akvarija in jo zakopala na vrtu in ko sem mu to povedala, je bilo vse o.k. Po moje se je potolažil, ko sem mu povedala, da sem jo pokopala. No in je samo vprašal, če ima Karmen (kolegica, ki mu je ribici prinesla) še kakšno. Tako da greva v ponedeljek kupit drugo, da ne bo tej preživeli preveč dolgčas.

Ja, drugače pa sem jih hranila zelo malo, tako kot je pač priporočljivo in sem potem razmišljala, da bi najbrž potem tudi druga poginila, če bi bilo preveč hrane. Možno je res, da je bila kaj bolna ali pa kaj drugega. Nimam pa jih v bučki, imata normalen pravokoten akvarij. V vodo pa dodajam neke kapljice, ki nevtralizirajo klor ali nekaj podobnega - sem ga dobila zraven rib. Čudno se mi zdi edino to, ker je poginila samo ena - če ne bi pravilno skrbeli za njih, bi najbrž poginili obe. S tem se tolažim.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
29.6.2008 13:29:11   
hmm...
To se je meni dogajalo. NONSTOP! Pa pojma nimam. Sem redno vodo menjavala in vse, nisem dala preveč hrane, vendar so vse umrle.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zlata ribica - nujno!!!
29.6.2008 13:30:25   
hmm...
Ja, drugače pa sem jih hranila zelo malo, tako kot je pač priporočljivo in sem potem razmišljala, da bi najbrž potem tudi druga poginila, če bi bilo preveč hrane. Možno je res, da je bila kaj bolna ali pa kaj drugega. Nimam pa jih v bučki, imata normalen pravokoten akvarij. V vodo pa dodajam neke kapljice, ki nevtralizirajo klor ali nekaj podobnega - sem ga dobila zraven rib. Čudno se mi zdi edino to, ker je poginila samo ena - če ne bi pravilno skrbeli za njih, bi najbrž poginili obe. S tem se tolažim.


Popolnoma enako je bilo pri meni.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?