|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je veliko domačega dela v 1. razredu?
29.5.2012 22:15:00   
summer2005
Ker bomo septembra prvošolčki, me že sedaj malo zanima, a je za prvošolčke res tudi doma toliko dela, kot sem občasno že od koga tako mimogrede slišala, pa da eden od staršev celo popoldne sedi zraven in pomaga iskati informacije, podatke itd. za razne referate in domače naloge. Sem mislila, da je 1. razred bolj igra kot pravo učenje, pa verjetno ni tako.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
29.5.2012 22:32:06   
HHH

IZVIRNO SPOROČILO: summer2005

Ker bomo septembra prvošolčki, me že sedaj malo zanima, a je za prvošolčke res tudi doma toliko dela, kot sem občasno že od koga tako mimogrede slišala pretiravajo, pa da eden od staršev celo popoldne sedi zraven in pomaga iskati informacije, podatke itd. za razne referate bog ve, da jih v 1. razredu ni in domače naloge. Sem mislila, da je 1. razred bolj igra kot pravo učenje, pa verjetno ni tako. ja pa v glavnem je tako

[

čist na kratko user posted image

Glej, res ni panike. Mi nismo nič sedeli pri knjigah. Samo kadar smo malo zvezke pogledali iz firbca, da vidimo kaj počnejo. To pa ji je bilo v veselje. Se je rada pohvalila z njimi user posted image

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
29.5.2012 23:25:46   
petarda
Kot tudi v drugih situacijah - 100 ljudi, 100 čudi. Eni res sedijo cele popoldneve s svojim prvošolčkom za mizo, tarnajo koliko nalog imajo, jih delajo namesto njih... Na drugi strani, pa nekateri še niso pregledali zvezka, ker se jim to ne zdi pomembno.

Moja izkušnja - Pričakovala sem enako, kot ti...bolj igro, kot učenje...pa se mi vseeno zdi, da je vrstni red zamenjan. Ampak ni neke panike. Glede domačih nalog - naš jih večinoma naredi v podaljšanem bivanju, za doma mu ostane samo kako lepljenje, pa takrat, ko je kak izdelek za naredit ali pripravo na govorni nastop (ta teden bodo imeli že tretjega v tem letu). Učimo se pa doma še ne...prav tako, da bi se vsedli za mizo in učili... vse tako, kot do zdaj...ob priliki v vsakdanjem življenju. user posted image  Naučili so se pa vse črke, številke in računanje do 20.user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
29.5.2012 23:58:10   
Anonimen
ok, otroci ne znajo štet do 25 pa bojo celo popoldne za pisalno mizo. NOT. se opravičujem če sem nesramna ampak tole je mal smešno uprašanje. kokr js vem do tretjega razreda ni ocen. oziroma ppar let nazaj jih ni bilo. deloma sm še ne dolgo nazaj skrbela za šestošolko in naloge res ni bilo veliko. sicer pa, vsi si želijo imet popolne otroke polne znanja, za mizo nebi pa nihče sedel z njimi. pa brez zamere ampak take stvari me vržeje pokonci. sosedovi punčki mama nalogo dela ker se ji NE DA sedet z njo in ji razložit določenih stvari. od druge sosedice mama pa je cele dneve u bajti al pa na kavici, zapufana do kraja in jo sploh ne briga kaj otrok dela zunaj. če pa je dež pa tamala igrce špila. in to za piko na i VOJAŠKE pa je v tretjem razredu, pa ob pol 10ih je ta otrok še vedno zunaj nekje. pa lahko bi še naštevala.

(odgovor članu petarda)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 8:26:14   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: lott

ok, otroci ne znajo štet do 25 pa bojo celo popoldne za pisalno mizo. NOT. se opravičujem če sem nesramna ampak tole je mal smešno uprašanje. kokr js vem do tretjega razreda ni ocen. oziroma ppar let nazaj jih ni bilo. deloma sm še ne dolgo nazaj skrbela za šestošolko in naloge res ni bilo veliko. sicer pa, vsi si želijo imet popolne otroke polne znanja, za mizo nebi pa nihče sedel z njimi. pa brez zamere ampak take stvari me vržeje pokonci. sosedovi punčki mama nalogo dela ker se ji NE DA sedet z njo in ji razložit določenih stvari. od druge sosedice mama pa je cele dneve u bajti al pa na kavici, zapufana do kraja in jo sploh ne briga kaj otrok dela zunaj. če pa je dež pa tamala igrce špila. in to za piko na i VOJAŠKE pa je v tretjem razredu, pa ob pol 10ih je ta otrok še vedno zunaj nekje. pa lahko bi še naštevala.



Vedno, ampak res vedno me preseneti, koliko sosedje vedo o drug drugem. No, mene prav nič ne briga, kako in na kakšen način naši znanci svoje otroke vzgajajo, učijo, ujčkajo. Resda imam izoblikovano svoje mnenje o ujčkanju otrok, ki si pri petih ne znajo očistit ritke ali uporabljat besedico prosim/hvala, ampak konec koncev ni moj problem in dokler svojega otroka učim bontona in osnovnih življenjskih zadev, je zame to dovolj.

Kar se pa tiče šole. Zame je vrtec v prvem pomenu igra, v drugem vzgajanje in učenje. Šola pa ima namen izobraževanja - torej nekako sklepam, da se otrok v prvi vrsti uči in v drugi igra. Tudi pričakujem, da se otroku naloži vsaj neka domača naloga - koliko dela bo to za sabo prineslo, pa se bo videlo v prvem razredu.
Nikakor ne podpiram, da se otroke v prvih treh letih šolanja ujčka in nosi po rokah, ker slej kot prej ga zadane realnost ocen. In če otrok v prvih treh letih pridobi vsaj delovne navade - kot je opravljanje domače naloge, domačih obveznosti, priprava na šolo, da ne zamuja, da se nauči, da izpolnjuje obveznosti, ki mu jih učiteljica naloži - potem je to super. Ker potem bo v četrtem razumel, da je potrebno vsaj nekaj dela vložit v opravljanje domačih obveznosti in učenje - kar za sabo potegne povprečne, nadpovprečne ocene, ne pa šok in jok in starše pri učiteljih, ker otroci ne vedo, da ni vse samo igra.

Iz pripovedovanja kolegic, kolegov, ki imajo otroke v šoli, v prvem razredu, zadeva zgleda približno takole:
- domače naloge se večinoma opravijo v podaljšanem bivanju
- kar ostane se da brez problema opravit v cca pol ure (recimo 10 računov za matematiko)
- otroci vsaj 2x tedensko dobijo eno zadolžitev (domačo nalogo), kjer morajo vložit svoj prosti čas - torej poiskat kakšno žival (recimo prinest polža), naredit herbarij iz 3, 4 rož, poiskatat življenjsko dobo metulja itn.
- priprava na govorne nastope (učenje psemic, domače branje)

NIhče še ni omenil, da celo popoldne otrok sedi za knjigami in dela predsstavitve ali referate. To potegnejo za sabo višji razredi.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 30.5.2012 8:27:06 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 8:39:50   
divna
Pri nas so otroci v 1. triadi imeli zahtevno in strogo učiteljico, za kar smo ji zdaj v 4. razredu bili vsi hvaležni.
Otroci so imeli od 1. dne v šoli zadolžitve oz. domače naloge. Največkrat so morali šolo kaj nesti, nabrati, tudi izdelati (SAMI!). Naloge so opravili v OPB. Doma so se poleg tega učili pesmice, in teh je bilo ogromno, in se pripravljali na govorne nastope. Velikokrat je raured nastopil na kakšnih prireditvah in so imeli delo tudi s tem.
V glavnem, v primerjavi s paralelko veliko več zadolžitev in obveznosti.
Koliko je kateri starš sedel ob otroku, ne vem, niti ni moja stvar, da bi to ocenjevala ali kritizirala. Pri nas smo imeli urejeno tako, da mi je redno pokazal stvari, ki so jih delali. Če česa ni razumel, sva se usedla in ponovila. Pesmice se je učil sam, pomagala sem pri izgovorjavi in naglaševanju. Pa tudi večkrat kot je meni ponovil pesmico manjšo tremo je imel.
Ne morem pa reči, da smo z njim sedeli za mizo. Določene stvari smo ponovili med sprehodom, med odhodom na dejavnost,...
Malček več domačega dela je bilo v 3. razredu, v 4. pa je zdaj bil precejšen poskok. Še vedno pa ne sedim jaz celo popoldne poleg.

lp

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 9:36:32   
*pepelka*
Tudi mi smo pričakovali ogromno dela v 1. razredu, vsaj po pripovedovanju naših predhodnikov. Vsi so govorili, kako se je vse spremenilo, pa da je treba cele dneve delat z njimi...
Mi nismo presedelin nobenega popoldneva, sama je v opb naredila nalog. le redko ji je kaj ostalo še za doma, pa še to le kadar so imeli kakšne druge obveznosti dejavnosti. Je pa veliko odvisno tudi od učiteljev,
1. razred ni noben bav bav in ne se ustrašit.
Pe lepo začnite jeseni

(odgovor članu summer2005)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 10:10:48   
*bubi*
Doma ni bilo veliko dela, morda malo več zdaj proti koncu.
Če pa je kaka dva, tri dni manjkal v šoli, pa smo res sedeli. Predvsem je veliko risanja in barvanja, kar pa traaaaaja.

Edino bralna značka je taka zadeva, da terja večjo vpletenost staršev, ostalo je vse delal sam.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 10:19:44   
saska27
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: lott

ok, otroci ne znajo štet do 25 pa bojo celo popoldne za pisalno mizo. NOT. se opravičujem če sem nesramna ampak tole je mal smešno uprašanje. kokr js vem do tretjega razreda ni ocen. oziroma ppar let nazaj jih ni bilo. deloma sm še ne dolgo nazaj skrbela za šestošolko in naloge res ni bilo veliko. sicer pa, vsi si želijo imet popolne otroke polne znanja, za mizo nebi pa nihče sedel z njimi. pa brez zamere ampak take stvari me vržeje pokonci. sosedovi punčki mama nalogo dela ker se ji NE DA sedet z njo in ji razložit določenih stvari. od druge sosedice mama pa je cele dneve u bajti al pa na kavici, zapufana do kraja in jo sploh ne briga kaj otrok dela zunaj. če pa je dež pa tamala igrce špila. in to za piko na i VOJAŠKE pa je v tretjem razredu, pa ob pol 10ih je ta otrok še vedno zunaj nekje. pa lahko bi še naštevala.



Vedno, ampak res vedno me preseneti, koliko sosedje vedo o drug drugem.


Podpis pod tutan.
Lott, vprašanje, ki ga je postavila summer 2005, je na tem forumu povsem na mestu. Smešno je tvoje zlivanje gneva na malomarne sosede, ki nima nobene zveze s to temo in vprašanjem, in obsojanje kar poprek. In vse to brez pravih lastnih izkušenj - pač kokr ti veš in pazila si eno šestošolko??

Summer2005, tako je, kot pišejo predhodnice - večino domačih nalog otroci opravijo v podaljšanem bivanju. Pri nas to pomeni eno šolsko uro, ker potem delajo druge stvari (krožki, igra ...). Tudi če gre otrok domov po kosilu, torej nima več kot za dobre pol ure dela. Domača branja, javni nastopi in referati pa tudi niso vsak teden na vrsti. Meni osebno šola vzame tistih nekaj minut, ko pregledam zvezke, pogovori o dogajanju v šoli pa so itak del vsakdanjika.

< Sporočilo je popravil saska27 -- 30.5.2012 10:24:38 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 14:07:27   
Anonimen
lej kukrkoli si si to zdej ti zamislna, men pa ni vseen za tiste otroke čigar starši so jih naredli za foro. men se smilijo tej otroc k ne grejo nikoli v nedeljo na izlet, kosilo, kamorkoli, magar peš nekam. ker njihovi starši "nimajo časa" za njih. poleg tega pa, ja, briga me kakšni so starši dokler njihovim otrokom js pomagam nalogo delat in referate! pa mi noben ni nikoli rekel hvala. ampak z veseljem pomagam.

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 15:50:02   
nyna84
Vso nalogo naredijo v podaljšanem bivanju (ena šolska ura), če so res počasni - kot naša, jim ostane še kaj za doma. Ampak ni nikoli več kot pol ure dela.
Domače naloge v prvem razredu so bolj zaradi privzgajanja delovnih navad, zato naj jih delajo otroci sami, ne pa njihovi starši. Jaz z našo ne sedim za mizo, ker imam dovolj svojega dela, sem pa v bližini. Ko nalogo konča, jo pregledava in popraviva, če kaj ni prav. Pa seveda me lahko vedno vpraša, če kaj ne ve. Če vidim, da ji kje škriplje (npr. računanje), ji dam potem sama še kakšno vajo več. Sedaj končuje drugi razred, pa nama tak sistem super funkcionira. user posted image
Še največ dela je z bralno značko, predlagam, da jo naredite čim prej, da je potem mir. user posted image
lott, še dobro, da povsod živijo take dobre duše, kot si ti, da se ukvarjajo z našimi otroki, ker se nam ne da. Ko začne pamet soliti nekdo, ki nima pojma, je pa too much. user posted image Dobi si hobi, namesto da se ukvarjaš s sosedi in smetiš temo. Normalno, da vsakega zanima, kako obremenjen bo otrok ob prehodu iz vrtca v šolo (že zaradi spremembe), pa to ne pomenmi da jamramo in da se nam ne da ukvarjati z njimi. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 16:38:38   
Doll
lott: saj nam se tudi smili tvoj otrok,ker visiš že cel dan tukaj gor !!! tega pa ne vidiš? Po pisavi sodeč mislim,da vsi dvomimo da si komu pomagala user posted image

Glede domačih nalog: nikjer ni enako.... Mi smo imeli včasih toliko nalog,da jih je delal 2 uri( pa ni počasne sorte),velikokrat pa seveda se naredi v največ pol ure.

lep danuser posted image

< Sporočilo je popravil Doll -- 30.5.2012 16:39:44 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
30.5.2012 17:03:48   
Anonimen
če te že ne brigajo druge zadeve kaj potem delaš tu gor?
če se ti zdi normalno da se otroke zapostavlja, se mi pa res smiliš.

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 7:34:52   
Tippi
Po mojem mnenju je veliko odvisno od otroka. Nekateri potrebujejo več, drugi manj, nekateri sploh nič. Jaz sem bila, sicer že pred daaaaavnimi časi user posted image totalno neobremenjena, ker je pupa vse naredila sama, niti ni pustila, da kaj zraven šarim.

Bi pa dala en nasvet, če dovolite. Če otrok nima ravno kakšnih učnih težav, sem spada tudi koncentracija, potem jih ne razvajajte, naj se sami spoprimejo s šolo (ciljam na domače naloge, razne plakate,ipd.), ker ko bodo večji, enostavno brez vas ne bodo znali nič naredit. In mu s pomočjo prej škodite, kot koristite.

Drugač pa, šola je šola. Bila pred 40 leti al pa zdaj. Otroci so s šolo bili in bodo vedno obremenjeni in mene osebno moti, ko se govori kako je zdaj težje in bolj obremenjujoče. Konec koncev je za otroka to edina skrb, ki jo ima in prav je, da se z njo "ukvarja" kolikor zmore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 10:28:02   
Anonimen
se čist strinjam,
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Po mojem mnenju je veliko odvisno od otroka. Nekateri potrebujejo več, drugi manj, nekateri sploh nič. Jaz sem bila, sicer že pred daaaaavnimi časi user posted image totalno neobremenjena, ker je pupa vse naredila sama, niti ni pustila, da kaj zraven šarim.

Bi pa dala en nasvet, če dovolite. Če otrok nima ravno kakšnih učnih težav, sem spada tudi koncentracija, potem jih ne razvajajte, naj se sami spoprimejo s šolo (ciljam na domače naloge, razne plakate,ipd.), ker ko bodo večji, enostavno brez vas ne bodo znali nič naredit. In mu s pomočjo prej škodite, kot koristite.

Drugač pa, šola je šola. Bila pred 40 leti al pa zdaj. Otroci so s šolo bili in bodo vedno obremenjeni in mene osebno moti, ko se govori kako je zdaj težje in bolj obremenjujoče. Konec koncev je za otroka to edina skrb, ki jo ima in prav je, da se z njo "ukvarja" kolikor zmore.


(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:17:20   
Doll
lott mislim,da nisi nepismena in vidiš kaj je spraševala avtorica??
In saj veš rek: najprej pospravi pod svojim pragom,potem pa pejt srat na sosedovega user posted image


lep dan ti želim

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:29:40   
Nika v službi
Pri nas zvezke in vse, kar potrebujejo v šoli čez teden, nosijo domov zgolj ob petkih, tako da zvezke pregledujemo preko vikenda. DN praviloma ni oz. če je kaj, naredijo v podaljšanem bivanju. Zdaj v maju so začeli domov nositi edino kratke zgodbice na A4 listu, ki jih morajo prebrati (pri nas so začeli že z branjem in pisanjem, stavnico - ker sta učiteljici presodili, da je razred tega sposoben), potem pa se starši zadaj podpišemo, da smo nalogo naredili. To naši vzame mogoče 10 min max. (prebere 1x, 2x, če je daljši ali zahtevnejši tekst tudi 3x).

Bralno značko smo imeli 3 zgodbice in 3 pesmice, opravila jo je že v začetku leta, uradni zaključek so imeli aprila. Nekateri BZ niti niso opravili, ni nihče nič rekel, pač niso. Tega sicer ne podpiram, ampak če otrok noče pred razredom povedati zgodbice/pesmice... ga jaz - vsaj v 1. razredu - tudi ne bi na vse kriplje silila. Saj imajo še čas, pri nas imajo nekateri res še težave z javnim nastopanjem.

Nekajkrat smo imeli določene naloge - prinesi semena, nalepi to in ono, naberi jesenske plodove, ipd. pač nekaj, kar ti res ne vzame veliko časa.

Je pa moja izkušnja taka, da so razlike med šolami (in pri nas celo med razredi) zelo velike - eni delajo bolj na izi, drugi zahtevajo več. Kje je prava mera, je včasih težko reči, ker je tudi od otrok odvisno. Eni so hitrejši, lažje sledijo, imajo več koncentracije, drugi manj. Meni je pomembno to, da otrok v 1. razredu vendarle še ni preobremenjen (in naša ni).

Prijeten začetek in veselo šolanje!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:35:14   
uškinamama
(pri nas so začeli že z branjem in pisanjem, stavnico - ker sta učiteljici presodili, da je razred tega sposoben)


Pišejo in berejo vsi , no vsaj vsi naj bi user posted image  pisali in brali velike tiskane črke. Saj tako so nam predstavili kriterije znanja na začetku leta. Ali je kakšna šola kjer niso jemali velikih tiskanih črk in so to pustili za drugi razred ? Me prav zanima...

Kot zanimivost...v naši šoli niso jemali malih tiskanih, podružnična lendavska šola pa ja...tako da otroci tam že pišejo z velikimi in malimi tiskanimi. Luštno.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:45:33   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Je pa moja izkušnja taka, da so razlike med šolami (in pri nas celo med razredi) zelo velike - eni delajo bolj na izi, drugi zahtevajo več. Kje je prava mera, je včasih težko reči, ker je tudi od otrok odvisno. Eni so hitrejši, lažje sledijo, imajo več koncentracije, drugi manj. Meni je pomembno to, da otrok v 1. razredu vendarle še ni preobremenjen (in naša ni).



To sem tudi jaz slišala, da so razlike med šolami ogromne. Eni imajo kar veliko dela še popoldan, se pa ne poglabljam v to, zakaj in koliko in če starši se dijo z njimi. Šola je pač šola in treba je nekaj delat kar je tudi prav. S

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:47:28   
Nika v službi
Nekaj je pisanje in poznavanje črk, nekaj pa tekoče branje. Pri nas je opismenjenvanje zgolj priporočeno, presoja je na učiteljicah. Naši pišejo in berejo velike in male tiskane črke.

Mimogrede, če otrok zna zapisati črke, še ne pomeni, da bere in je zmožen pisati po nareku. Pri nas v razredu je npr. približno polovica takih, ki znajo tekoče brati, pisati, ostali pa zmorejo krajše besede ali pa še tega ne.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 12:59:48   
uškinamama
Jaz sem pa mislila, da vsi prvošolčki zdaj berejo in pišejo . Skratka , da so dali skoz proces opismenjevanja. Očitno je tudi naša učiteljica pohitela, ker je teh narekov veliko(mi je tako luštno, ko mu je učiteljica na konec strani zapisala : Sem Pika, velika kot pikica. - ker je delal take debele pike na koncu stavka) user posted image . Bralne liste po so opustili, ko so se naučili vseh črk ( prej jim je prirejala bralne liste tako, da so vsebovali besede in stavke s črkami, ki so jih jemali) . Zdaj berejo knjige. Mi je zanimivo koliko različnih poti vodi do enakega rezultatauser posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 13:05:04   
Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

mi je tako luštno, ko mu je učiteljica na konec strani zapisala : Sem Pika, velika kot pikica. - ker je delal take debele pike na koncu stavka) user posted image .


user posted image Tudi naša je delala velike pike, zdaj pa dela take, da jih komaj vidiš.user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 13:06:36   
Tutan
Punce, kolk so pa vaši otroci brali/pisali pred vstopom v šolo?

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 13:09:09   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Punce, kolk so pa vaši otroci brali/pisali pred vstopom v šolo?


Nič ,zdaj pa "obvlada" pisanje in branje

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: a je veliko domačega dela v 1. razredu?
31.5.2012 13:09:59   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Punce, kolk so pa vaši otroci brali/pisali pred vstopom v šolo?


Nič. Napisal je svoje ime - ampak zato, ker si je zapomnil znake. Lahko bi mu rekla , da se Uš napiše đqxy pa bi to prepisal user posted image . Na ta način je znal napisai Zorro, Črt, mams, stop - ampak to  v smislu piktograma.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?