|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija na citruse ali?
7.11.2007 10:43:16   
Magi*
pozdravljene!

naša miška bo decembra stara 3 leta. do 20. meseca je bila dojena, nekako pri enem letu pa je začela uživati tudi kravje mleko. punca nikoli ni imela problemov (razen malo bolj počasno prebavo od rojstva dalje), je bila zdrava, 1x antibiotike do sedaj.

kako leto nazaj je prvič dobila koprivnico. nismo ugotovili od česa, ker ni nič novega pojedla. vse je jedla že tudi prej in nikoli ni bilo problemov. pediatrinja nas je takrat pomirila, da je lahko tudi enkratni dogodek. OK, smo odmislili. do sedaj je bil mir.

sedaj pa se je, skupaj z dolgotrajno virozo, spet pojavila koprivnica. in to večkrat zapored. nekako smo ugotovili, da se je prvič pojavilo po zaužitju mandarine (domače, kao nešpricane - na morju). prej je jedla pomaranče in limone brez problema. no, čez kakih 14 dni (to je par dni nazaj) pa je popila sadni čaj z limono in se je urtika pojavila v še večjem obsegu. pediatrinja je samo rekla: "ja fino, zdaj vsaj veste na kaj je alergična". BTW, naša pediatrinja je alergologinja.

alergija pri nas zgleda tako: nekaj ur po zaužitju se pojavijo rdeči srbeči izpuščaji, ki so tudi natekli, natečejo ji oči. izpuščaji so po obrazu, za ušesi, po vratu in po prsnem košu ter okoli zapestij. ti izpuščaji se v nekaj dneh malo umirijo, koža pa ostane zelo suha in posuta s takimi drobnimi zrnci, oteklina okoli oči uplahne, ostanejo samo živo roza-vijolični podočnjaki. res grozno za videt. srbi jo pa še kar.

naročeni smo na bioresonanco in čakamo na termin. itak ne vem ali so zares citrusi in ali so samo citrusi ali je še kaj drugega. aja, mleka in mlečnih izdelkov ogromno poje, tako da mislim, da verjetno to ni od tega - ali pa tudi, kaj pa vemuser posted image

zdaj trenutno me najbolj zanima kako naj tako kožo negujem? ali lahko namažem te suhe izpuščaje s kako kremo in s katero? kopamo jo pa brez mila že od nekdaj, edino intimne predele in podplate ji umijemo z nežnim oljnim milom. s kremami je nikoli nisem mazala, ker niti ni bilo potrebe.

hvala za pomoč.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 11:59:02   
kofetek2010
Žal, nimam pojma.

Našega mulca, ki ima dermatitis smo mazali z Linolo fett in ga s to oljno kopeljo tudi umivali.

Pediatrinjo imate pa v Dravljah, a ne? user posted image




(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:04:29   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Žal, nimam pojma.

Našega mulca, ki ima dermatitis smo mazali z Linolo fett in ga s to oljno kopeljo tudi umivali.

Pediatrinjo imate pa v Dravljah, a ne? user posted image






ej, ti si pa res taka faca. user posted image

ja, mamo v Dravljah. a vi tut?

saj mi zdaj tudi Linolo furamo, pa citrusom se izogibamo. celo babice so zakapirale, da je treba še deklaracije prebrati. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:05:22   
April
za nego ne vem. Hotela sem edino dodat, da sem jaz bila na bioresonanco na vrsti v enem dnevu. Samoplačniško, ampak ni to nek velik znesek.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:08:42   
kofetek2010
Ne, mi ga imamo na Viču. Sva pa bili s tamalo pri njej eno soboto, ko je bila dežurna. user posted image  

Da ne boš Linole kupovala ti naj da P recept in ti jo v lekarni zmešajo. user posted image  


(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:08:51   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: April

za nego ne vem. Hotela sem edino dodat, da sem jaz bila na bioresonanco na vrsti v enem dnevu. Samoplačniško, ampak ni to nek velik znesek.


saj bioresonanca se izvaja samo samoplačniško, sam nam je rekla, da je taka gužva ...user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:10:02   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Ne, mi ga imamo na Viču. Sva pa bili s tamalo pri njej eno soboto, ko je bila dežurna. user posted image  

Da ne boš Linole kupovala ti naj da P recept in ti jo v lekarni zmešajo. user posted image  




aaa, pol ste pri tisti tadrugi, na "Cim...." mogoče?

pa hvala za info, jaz sem jo valjda kupila. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:11:19   
Enolla
Mi smo našega mazali z 10% olivnim oljem v belobazi - dobiš tudi na recept. Sicer pa ga kopamo z linijo, ki je prav za atopike. Čaki grem pogledat: A derma se ji reče. Sicer pa kortikosteroid - malenkost na pikico, ki ga je predpisal dermatolog. Smo pa še v fazi ugotavljanja alergije - ugibajo, da so verjetno inhalacijski alergeni, ker hrano so izljučili. Osebno sumim, da je v veliki meri kriv ta čudivit zrak, ki ga dihamo, poln izpušnih plinov in ostale solate. Se mu pa stanje poslabša ko se slabo počuti. 

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:11:58   
kofetek2010
ne, smo pri moškem P (dr.Banič) user posted image

Linola zna bit kar draga, če jo non-stop uporabljaš. Je hitro zmanjka. Ti ji kar za recept reči. user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:12:33   
Anonimen
ejla,imaš kakšno pametno pediatrinjo?Če jo imaš naj predpiše posebno kremo,ki jo v lekarni naredijo za tko bolno in suho kožico.Mi jo imamo je na bazi olivnega olja.Sicer pa zakaj pa ne bi vsake tolko časa naredila kakšno oljno kopel-olivno olje?

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:15:33   
kofetek2010
Naš mulc dobi v pozni jeseni takšne krogce (v pregibih - za koleni, okrog gležnjev, pod pazduho,...), ki ga srbijo kot 100 user posted image . Takrat, ko se začne bolj debelo oblačit in ko se začne kurit. In če popije preveč čokoladnega mleka.
Pomladi in poleti pa je OK.

Ampak se mi zdi, da je vsako leto boljše. Zgleda, da z leti izveni.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:18:49   
April
ti kasneje javim št, od doktorja, pri katerem sem bila jaz

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 12:34:07   
Magi*
hvala za nasvete punce user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alergija na citruse ali?
11.12.2007 14:57:56   
April



asist. ISMET MEDJEDOVIČ, dr.med.,spec.kirurg.



user posted image
user posted image
user posted image


user posted image


Dodatni naziv:

user posted image


Naslov:

user posted image
Zaloška cesta 159

Pošta:

user posted image
1000 Ljubljana številko mobitela pa trenutno ne najdemn, ker sem jo nekam založila

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alergija na citruse ali?
13.12.2007 23:20:22   
Magi*
Hvala, April. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alergija na citruse ali?
14.12.2007 17:12:15   
madeja
moja ima enake simptome kot tvoj otroček, ko je mandarine; zdaj hodimo na lasersko terapijo za alergije (tam nekje u dravljah).user posted image Smo pa bli takoj na vrsti (u ponedeljek sm klicala u četrtek pa smo že bili na vrsti), je pa malo dražje kot bio resonanca

Lp

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alergija na citruse ali?
14.12.2007 21:17:59   
Naja30
Moja ima tudi alergijo na mandarino, dobi pikice (ampak ne vedno) hudo vneto ritko in po obrazu ji ostane suha koža in posuta s tankimi zrnci, to si dobro opisala. Ampak naša pediatrinja je noče poslat na testiranje, ker do 3.leta oni tega ne počnejo user posted image  Rekla je, da zelo dobro, da smo sami odkrili, na kaj je alergična in naj ji tega ne dajemo. Isto je rekla za jajca.

(odgovor članu madeja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?