|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:15:22   
veselje07
...da jim ni potrebno nič "dofilati"????

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:18:47   
Volga
Ja, moj je. Še prej kot pri dveh letih.

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:19:20   
tt79
Odvisno od tega, kako jih navadiš in kako zgodaj jim dopustiš, da smi eksperimentirajo z žlico.

Pri nas v vrtcu lahko rečem da je 50:50

Drugače pa je moja tamala pri 1,5 leta gosto hrano jedla sama, juho z mojo pomočjo, od drugega leta dalje pa tudi juho popolnoma sama, ostale stvari pa že z vilico...

zdajle pri 2,5 letih ji kažem kako uporabljati jedilni nož, sam ji ne gre user posted image

Se bomo še matral.....user posted image

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:23:16   
rija
kak se mu je glih dalo. načeloma pa ja....je začel zelo zgodaj jesti sam....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:26:50   
veselje07
hm pol smo pa mi tud čudni

in kakšna je t količina ki jo pojejo?
NAPRIMER: 1 pest makaronov, 20 žlic juhe ?????

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:30:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: veselje07

hm pol smo pa mi tud čudni

in kakšna je t količina ki jo pojejo?
NAPRIMER: 1 pest makaronov, 20 žlic juhe ?????



Nisem štela, toliko, da je bil sit.

Pa kaj ti je to tako čudno?

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:32:52   
muki1
Ja, moja mlajša je zdaj dve leti stara in je že več kot pol leta sama. Ampak je kot en pujs.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 14:52:56   
veselje07
ja ker pač toliko kot poje sam se mi zdi premalo...mogoče pa se motim da mu še dajem pol

no kokrkol je zdrav in bo najbrž zrastel kot ostali....ali pač bi me moralo skrbeti?

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 15:00:44   
krfjolca
Moj bolj ali manj niti ne dovoli, da bi mu jaz kaj tiščala v usta, že od 15 mesecev dalje. Pri tašči je pa čisto kontra, brez problemov ga ona "pita", kar mi sicer ni všeč, ampak bomo preživeli, saj si sama dela delo. Otrok pa pri nejj ful več poje, kot doma.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 15:12:55   
komarka
Hojla!

Gotovo je odvisno od tega kako ga navadiš oz kako zgodaj dobi zlico v roke.

Mi smo mel problem ker pr 9 meseceih ni še skor nč jedu goste hrane, potem smo bli pa nekje na obisku in so mu dal drobne testenine na kroznik pa žlico v roke- da ti vidiš kako je jedu. Nekaj je slo tud mimo sam vseen...

Po tistem se ga vednno posadila pred kroznik in je jedel. Sedaj je dobrih 14 mesecev in vse je sam.razem mesea seveda, ki ga je treba narezat... Od zacetka je bil od jogurtov in juh zelo umazan, sedaj se je pa ze zlo navadu.

Otroci zmorejo veliko vec, kot mi mislimo!!! Je pa res nekaj časa-kak mesec veliko pucanja, sam za moje pojme odtehta.

Aja, pa pije tud sam iz kozarca.

če dovolj poje? KO je lačen mi vedno pove/pokaze in odkar je v vrtcu kjer imajo obrok vsaki 2 uri mislim da ni bojazni. Vmes pa ima skos vodo da lahko pije.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 15:46:29   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: veselje07

ja ker pač toliko kot poje sam se mi zdi premalo...mogoče pa se motim da mu še dajem pol

no kokrkol je zdrav in bo najbrž zrastel kot ostali....ali pač bi me moralo skrbeti?


Če je sam poje toliko kolikor rabi, ga ne bi rabila dofilat. Jaz nisem tega nikoli prakticirala po tistem ko je sam začel jest. user posted image  Bi bilo boljše, da mu daš kasneje malico kot pa da se mu želodček raztegne.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 17:14:05   
sonjaka
Ja seveda, pa ne samo 2-letniki, tudi pol leta mlajši otroci (ali pa še manj). Jaz tudi nisem nikoli nič dohranjevala, potem, ko sta otroka jedla sama. Ko sta oz. ko nehata, to pomeni zame, da sta sita.
Pa saj 2-letni otrok sam pove, če je slučajno še lačen in tudi kaj bi jedel (pa imam enega, ki slabo govori pri skoraj dveh letih). Pa priznam, da še nisem videla 2-letnika, ki bi se pustil pitat.

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 17:31:48   
SONČEK LARA
Pozdravljena

moja mala Lara je stara 16 mesecev, in vse do vrtca (do 13 meseca) sem jo vedno,a mpak vedno hranila jaz, niti pomislila nisem da bi ji ponudila žlico. Po prvem sestanku v vrtcu pa mi vzgojiteljica v  smehu pove, da naša Lara je pa prava gospa, samo čaka kdaj bo žlica priletela v usta...no  kosem videla vse tiste otroke ki so v bistvu pri dobrem letu jedli sami...tako smo v enem mesecu osvojili veščino hranjenja in danes tudi juhico poje sama brez problema.

včasih imamo mame v glavi, da so otroci še premajhni za to in ono...ampak nas presenečajo v marsikateri stvari

toliko iz moje strani

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 17:35:11   
kaya2007
naša je stara leto in pol, malo ji jaz dajem v usta, sama pa ima tudi vilico ali žlico in si nosi v usta...zaenkrat pri tem še precej packa, za kar sem verjetno kriva tudi sama, ker ji ne pustim da bi packala po mili volji in jo zato raje sama hranim.

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 18:08:09   
nuala
Moj starejši je samostojno jedel sam od 18 meseca,
ta mlajši pa že pri enem letu ni potreboval nobenega dofilanja.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu veselje07)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 19:42:40   
sazi
Pa priznam, da še nisem videla 2-letnika, ki bi se pustil pitat.

Uh, poznam skoraj 5-letnika, ki se pusti "pitat".

Kot rečeno je res tako, kot jih navadiš in kdaj s tem začneš, ampak...

Pravite, da otrok sam pove, če je še lačen. No, moj mali bi po tem sistemu pri vsakem obroku pojedel 3 žlice (toliko, da si malo umaže želodček) in bi zaključil. Hrana mu je nekaj odvečnega. Med dobroki sploh ničesar nikoli ne je, ne mara grickanja...
Pri skoraj treh letih je izjemno suh (ima cca 12 kg, s tem, da niti približno ni majhen) in JA, še sedaj mu, ko neha sam jest, dam naprej še sama, če le hoče, ker mi je bolj pomembno, da se naje, kot pa da sebe in njega prepričujem, da mora biti samostojen in vse obroke jesti sam.

In ne, moj otrok ne pove, kdaj je lačen, le siten postane in takrat se ga k hrani spravi še težje.

Torej veliko je odvisno od vzgoje, zelo veliko pa tudi od otroka samega in njegove želje po hrani - naš mali nikoli ni nobene stvarim nobene igrače, nobene hrane nosil v usta - in to mu je ostalo.

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 20:38:58   
katra55
Naša že od 15. meseca sama je, mi sploh ne pusti da bi jo pitala.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 20:50:54   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

Naša že od 15. meseca sama je, mi sploh ne pusti da bi jo pitala.
naš isto in me naša 75 letna pra babica vsak teden ene dvakrat vpraša, pa kaj a res ne pusti da bi mu kej kdo dal v usta?(kadar hoče jest njeno kosilo, in ko postane užaljena ko si sine ne dovoli pitanja) in ko odgovorim ne ona pove da je vse otroke morala do šole hranit...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 20:54:55   
Mišni
Oh, kje pa. No, pri dveh in pol vem, da je sam že vse znal jest, ker takrat je šel v vrtec in ni bilo nobenega problema glede tega.
Samo, če bi njemu pustila, da bi jedel samo toliko, kot bi sam v usta nesel, potem bi bil ful suh. Tri žlice in gotovo. Tako da smo  ga "dopitovali"na razne finte. In je še danes blazno neješč.

Po moje je tudi od tega odvisno, koliko človeček rad je. Če rad, potem se hitro nauči, če mu dovoliš, če pa ni jedec, potem mu je pa vseeno, če sploh ne je.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 20:57:35   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: sazi
Torej veliko je odvisno od vzgoje, zelo veliko pa tudi od otroka samega in njegove želje po hrani


No, si že ti prej napisala.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 20:57:39   
K_a_t_i
Jaz sploh ne pomislim več na to, da bi ga pitala. Ko neha jest ima dovolj (pa če tudi je to po dveh žlicah juhe - rekord ima en grah user posted image ). Če mu ne paše, mu pač ne paše. Samostojno je od 13h mesecev, juho od kakih 16-17h. Res je pa tudi, da ni med peresnokategorniki, tako da mi ga niti s tega razloga ni treba pitat. Zna povedati, če je lačen in to je to. Star je 21m.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 21:37:29   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: komarka
Gotovo je odvisno od tega kako ga navadiš oz kako zgodaj dobi zlico v roke.

Tole verjetno drži, sama pa imam tudi čisto drugačno izkušnjo: imam dva otroka in prvi bi se še pri štirih letih najraje pustil pitati, ker ni imel že od rojstva absolutno nobenega interesa za hrano in bi še zdaj jedel samo koruzne kosmiče (eno skodelico je 25 minutuser posted image ), mlajši pa je pri enem letu sam pojedel vse z žlico in je totalen jedec. Tako da je odvisno tudi od otrokovega interesa za hrano. To pišem tudi zato, ker sam sama pri prvem otroku pokasirala nešteto čudnih pogledov in kretenskih komentarjev in sem se par sekund celo zasekirala, pa da mogoče komu to prihranim.

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
1.12.2008 22:54:02   
kaya2007
ja, tisti, ki imamo neješče otroke jih pač malo dlje pitamo user posted image  nimaš kaj, če hočeš, da sploh kaj spravi vase!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 8:08:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

ja, tisti, ki imamo neješče otroke jih pač malo dlje pitamo user posted image  nimaš kaj, če hočeš, da sploh kaj spravi vase!


Se moram nazalost kar pod tole podpisatuser posted image

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali 2.letniki pojejo vse obroke sami????
2.12.2008 8:16:40   
igranje
tudi mi se še pol pitamo pol jejo sami

me veseli da nas je več.....

me pojezi ko berem da vrtec to vrtec ono...naš je pri 18 mesecih zelo samostojen,....ko pride v družbo bi se igral in pogovarjal in nič mu ne fali...KLJUB TEMU DA NE HODI V VRTEC

se mi zdi da zadnja leta je rata prou modern da mora bit v vrtcu
najbolj me čudijo mamice ki so na porodniški z drugim otrokom prvega (ki naprimer še 3 leta ni star) pa imajo v vrtcu
tiste par let ki so nam namenjena z našimi malčki pa še takrat jih dajo od sebe če se le da


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?