|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakupu pr...
6.3.2009 13:15:58   
sxy
Ali se vam zdi pošteno, da če kupujete preko spleta, da plačate višjo potnino, kolikor dejansko znaša, sploh pri nakupu otroških stvari, ki so že tako ali tako drage, precenjene, ker za otroka pač moraš kupit in že itak nabijejo ceno.

No bom navedla konkreten primer, da bo bolj jasna slika.

Tu na RR sem našla info o prodaji čeveljčkov za user posted image pediped in sem se nad njimi navdušla in sem jih preko njihove spletne strani tudi naročala. Ker pa sem se želela izognati dodatnim stroškom, kot je strošek višje poštnine in provizije za dostavo po prevzemu, sem naročeno plačala po predračunu, tako ima pošiljatelj manj stroškov in posledično naj bi jih imela tudi jaz. A temu ni bilo tako. Avtomatsko se mi je računala pavšalna poštnina 3 evre, čeprav je pošiljatelj internetna stran malamasa imela manj stroškov, se pravi 1,5evra za poštnino+ kuverto, ki verjetno ne znaša več kot 50 centov. Tako sem v bistvu preplačala poštnino za 1 evro, ki pa je šla na račun prodajalca, kot da ne bi že zadosti zaslužil z maržo na čeveljčkih.
Seveda sem mu poslala mail in ga o tem povprašala in opozorila, da se mi ne zdi pošteno, pa mi je odgovoril da je poštnina 1,5evra + kuverta + stroški embaliranjauser posted image , čeprav ne vem kakšni stroški naj bi to bili. Ker embaliranje je to da je dal škatlo v kuverto in napisal gor moj naslov in to opraviš v 1min. in 1 evro za 1 minuto dela je pa kar lep zaslužek. (če bi le vsi imeli tako plačane minute dela). No kot drugo mi je pa razložil, da je v to pavšalno ceno zaračunano morebitno vračanje in menjava čeveljčkov, tako da si že v naprej zagotovi, da on nima prevelikega minusa. Ja kaj pa starši ki ne vrnejo in menjajo pošiljke? Ja ti jim ta evro podarijo! user posted image
Ja kot da ne bi že na čevljih dosti zaslužu, je treba služit še postrani.
Ne vem, meni se to ni zdelo pošteno in me je kr razkurlo. Pa ne toliko zaradi 1 evra, bolj zaradi principa, ker če je nekje otrok vmes, bo pa vsak pogledal da lahka zasluži kjer se da na nas mamicah, ker bi itak dale za otroke vse, pa makar še služijo na embalaži ali pa poštnini.
No, ne zdi se mi pošteno.
Kaj pa vam?




_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:24:41   
Anonimen
Glej v bistvu je tako, da kupiš ali pa ne kupiš.

Še dobro, da ne kupujše prek Ebaya.

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:30:58   
rija
no, obrazložitev je vsekakor svetovno smešnauser posted image user posted image user posted image  da je vračunano morebitno vračanje user posted image  itak moraš vrtniti na svoje stroške, če z izdelkom nisi zadovoljna....v roku 15 dni seveda....te poštnine ti potem noben ne vrne, vrne se ti samo kupnina....

sicer pa si ti sprejela pogoje nakupa in si prodajalec lahko zaračuna tudi 10 eur poštnine, če se ti s tem ob nakupu strinjaš.

pri nekaterih je to poštnina in pakiranje. pakiranje pa si vsak ovrednoti po svoje....si pozabila, da mora še kuverto na pošto spravituser posted image

torej prodajalec je ravnal čisto v skladu z zakonom.


ah, pa še tač čisto malo mimo....skozi cel post ponavljaš, koliko je prodajalec zaslužiluser posted image  a ti bi pa delala zastonjuser posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 6.3.2009 13:31:28 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:31:18   
sxy
Ne preko ebaya ne kupujem, kupujem pa dosti preko neta in še nikjer do sedaj, upam da tudi v bodoče, niso bili tako nepošteni da so mogli na poštnini služit.
Kupujem preko baby centra, kjer poštnine ni, kupujem na bimbomarketu in prav tako nad določenim zneskom poštnine ni, pa še dosti je strani, kjer ni poštnine sploh če plačaš po predračunu in oni dobijo najprej denar, šele na to ti pošljejo robo.
Je pa res kar si rekla, kupiš ali ne kupiš in če bi vedela da me bodo na poštnini ogoljufali, vsekakor ne bi kupla, iz principa, ker se nepustim okol prenašat.

Pa ne mi napisat naj nazaj pošljem, ker v tem primeru ti poštnine tudi ne vrnejo, pa bi bila vseeno na zgubi.

Men se še pa vseen ne zdi pošteno!!!


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:35:34   
Pika Zoja
Sam eno vprašanje- A čevlje so ti v kuverti poslali?

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:36:28   
Splišni
Pošteno je, če so napisani pogoji plačevanja. je pa res tako, da je ponavadi pri vnaprejšnjem nakazilu manj poštnine.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:37:34   
sxy
Rija...
Tukaj so njihovi opisi načini plačil in jaz sem izbrala plačilo po predračunu, ker je logično manj stroškov za oba in bi posledično moralo biti tudi manj stroškov poštnine zame.
No ne vem, veliko delam s pošto dnevno pošiljam pošiljke z odkupom in plačane po prednaročilu in vem da za tako težo kot je bila ta zaračunam poštnino 3 evre, ker to je 2,5evra poštnine in 50centov kuverta, ča pa mi nekdo nakaže denar po predračunu, mu pa še nikoli nisem zaračunala poštnine, vsaj ne višje kot jo dejansko jaz plačam.

Načini plačilaSpletna trgovina Malamasa.si ponuja sledeče možnosti plačila: plačilo po povzetju in plačilo po predračunu (s položnico ali elektronsko banko).Plačilo po povzetju
V primeru, da ste se odločili, za plačilo po povzetju boste kupnino plačali poštarju ob dostavi naročenega izdelka. Ob prejemu pošiljke boste morali poštarju plačati tudi stroške provizije (0,96€ oz. 1% odkupnine) in pošta bo za vas opravila plačilo.Plačilo po predračunu preko banke
Boste ob nakupu prejeli obvestilo o računu kamor je potrebno opraviti nakazilo. V tem primeru plačate provizijo za opravljeno transakcijo banki, ki bo za vas opravila plačilo.

_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:38:45   
sxy
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Sam eno vprašanje- A čevlje so ti v kuverti poslali?


V oblazinjeni kuverti, notri je bila škatla s čevlji.



_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:41:44   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Sam eno vprašanje- A čevlje so ti v kuverti poslali?


V oblazinjeni kuverti, notri je bila škatla s čevlji.




No, sicer ne vem, samo oblazinjena kuverta, v katero gre škatlja s čevlji je malo dražja od 50centov.

Drugače pa, njihovi razlogi se mi zdijo smešni, poštnina za čevlje 3€ pa se mi zdi normalna.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:42:31   
blaža
Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.

< Sporočilo je popravil blaža -- 6.3.2009 13:43:21 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:42:44   
sxy
ah, pa še tač čisto malo mimo....skozi cel post ponavljaš, koliko je prodajalec zaslužiluser posted image a ti bi pa delala zastonjuser posted image


Ne normalno da ne bi delala zastonj in tudi ne delam, vsekakor pa ne služim dodatno še na poštnini!!! To se mi ne zdi pošteno.

A vi ob zaslužku s prodajo baby vaca služite še s poštnino???


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:43:00   
rija
sxy saj te razumem....tudi mi imamo ogromno odkupnih pošiljk...in me je žloh prejšnjič, ko me kliče ena gospa, da je plačala za odkupno pošiljko čez 5 eur stroškov pošiljanja denarja.....smo ji pa šli v bistvu na roko, ker je nujno rabila babyvace v soboto, če bi poslali po gls ki te provizije nima bi jih dobila šele v ponedeljek, user posted image  in kaj čem....oglašujemo drugače, torej smo ji vrnili ta znesekuser posted image

samo še vedno je tak, da če to piše v splošnih pogojih, si se z  nakupim strinjala in s poštnino tudi.

tale pošta je pravi user posted image  pri poštninah.....

je pa res, da je od vsakega podjetja odvisno, kak se obnaša do svojih kupcev. in tudi je res, da eni kupci vzamejo to tak, drugi drugače.
mi  se trudimo vedno najti najugodnejšo varianto, ker na tej poštnini služi edino pošta.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:44:32   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

A vi ob zaslužku s prodajo baby vaca služite še s poštnino???



ne, če se le da, se celo dogovorimo za osebne prevzeme, da odpade poštninauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:44:41   
sxy
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.


Ja saj za to ker poštnina je poštnina in v tem primeru je sama poštnina znašala 1,5evra!


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:45:43   
rija
aja...še samo touser posted image  

oblazinjena kuverta te velikosti se že skoraj približa evruuser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:46:16   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.


Ja saj za to ker poštnina je poštnina in v tem primeru je sama poštnina znašala 1,5evra!



+ nekdo je moral to v nekaj zapakirat, odnesti na pošto in poslati. Ne razumem zakaj bi bilo to zastonj.user posted image

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 13:56:46   
sxy
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.


Ja saj za to ker poštnina je poštnina in v tem primeru je sama poštnina znašala 1,5evra!



+ nekdo je moral to v nekaj zapakirat, odnesti na pošto in poslati. Ne razumem zakaj bi bilo to zastonj.user posted image




a v trgovini ko plačaš kruh plačaš posebej še postrežbo in kasiranje na blagajni, ali je to že všteto v ceno kruha?  Tako da misli da glih ni zastonj, a ne?


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:00:54   
Naja31
Madona, pa ne bos vec pri njih kupovala ali pa odpovej narocilo, ce to tako zelo jezi.

Jaz bi rekla, da so nekatere druge stvari na tem svetu,ki so bolj nefer kot da ti plačaš 3 eure za poštnino. Če ti to ni všeč, pa ne naročaj, fer ali ne- fer.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:02:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.


Ja saj za to ker poštnina je poštnina in v tem primeru je sama poštnina znašala 1,5evra!



+ nekdo je moral to v nekaj zapakirat, odnesti na pošto in poslati. Ne razumem zakaj bi bilo to zastonj.user posted image




a v trgovini ko plačaš kruh plačaš posebej še postrežbo in kasiranje na blagajni, ali je to že všteto v ceno kruha?  Tako da misli da glih ni zastonj, a ne?



Če bi danes naletela name bi ti rekla hvala nasvidenje. Sporočite TRR, da vam vrnemo denar.

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:04:36   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: sxy

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Poštnina je poštnina in jo računa pošta Slo, embaliranje je ponavadi drago, pol pa kupec misli, da je vse skupaj poštnina in se jezijo na pošto in pismonoše.
ja meni se tudi ne zdi tako visoka cena 3 e za poštnino.


Ja saj za to ker poštnina je poštnina in v tem primeru je sama poštnina znašala 1,5evra!



+ nekdo je moral to v nekaj zapakirat, odnesti na pošto in poslati. Ne razumem zakaj bi bilo to zastonj.user posted image




a v trgovini ko plačaš kruh plačaš posebej še postrežbo in kasiranje na blagajni, ali je to že všteto v ceno kruha?  Tako da misli da glih ni zastonj, a ne?



Pa ravno kruh si dala, kjer je marža tudi 400%. A to te pa ne jezi?
Glej ne razumem - vzami te čevlje ali pa ne - načeloma so stvari, ki jih kupujemo preko interneta ceneješe, je pač potrebno vzeti v zakup poštnino. In poštnina se ponavadi ne plača, če je znesek večji. Ponekod od 40€, nekje pa še več.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:05:26   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ***Želva***


Če bi danes naletela name bi ti rekla hvala nasvidenje. Sporočite TRR, da vam vrnemo denar.


želva, kje pa ti delaš, da bom videla, če kaj rabim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:09:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: ***Želva***


Če bi danes naletela name bi ti rekla hvala nasvidenje. Sporočite TRR, da vam vrnemo denar.


želva, kje pa ti delaš, da bom videla, če kaj rabim user posted image user posted image user posted image


Danes sem nataknjena.

Sicer imam včasih take stranke - po telefonu, da je za znoret. Sem zadnjič enemu povedala svoje in me več ne kliče vsak drug dan.

Najtežje je delati z ljudmi. Najhujši so tisti ki pravijo:  v drugi trgovini pa stane to toliko in toliko. Ja pa kaj potem - kupi tam.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:17:45   
sxy
Pa ravno kruh si dala, kjer je marža tudi 400%. A to te pa ne jezi?
Glej ne razumem - vzami te čevlje ali pa ne - načeloma so stvari, ki jih kupujemo preko interneta ceneješe, je pač potrebno vzeti v zakup poštnino. In poštnina se ponavadi ne plača, če je znesek večji. Ponekod od 40€, nekje pa še več.


Lahka ti dam tudi čevlje za primer, a misliš da so marže dosti nižje?

Čevlje sem pa že itak vzela, saj so bili v naprej plačani, pa čez čevlje nimam pripomb, so fajn, a preveč zaračunana poštnina me pa še vedno lahko jezi.

***želva***
tudi mene kdaj jezijo stranke po telefonu, ker z ljudmi je res težko delat, vendar če so čisti računi-dobri prijatelji, al kk že rečejo. Pa jaz ne komentiram ceno artikla, ampak poštnino in pošteno vrednotenje poštnine.


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.3.2009 14:33:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sxy)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali se vam zdi pošteno-poštnina pri nakup...
6.3.2009 14:41:51   
borci
Če bi na njihovi spletni strani pogledala v rubriko Dostava in vračila, bi vidla, da je dostava v vsakem primeru 3€ in gre v bistvu za razliko le v proviziji glede plačila.

(odgovor članu sxy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?