|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali sem ga razvadila?
24.9.2006 18:07:32   
Anonimen
 Naš user posted image  je star 4 mesece in vedno sem se trudila, da ga nismo imeli veliko po rokah, še manj pa ga nosili. Pri treh mesecih pa se je začelo, da se je hotel nosit in gledat naokoli, ampak jaz sem ga vseeno veliko prestavljala iz podlage na drugo podlago in zelo malo nosila. Ampak vseeno pa je najbolj srečen, če se ga nosi. Na kolenih noče sedet pri miru in vsi mi očitajo, daem ga razvadila, sama pa ne mislim tako, ker sem ga res malo nosila. Ali sem gaes razvadila in imajo prav ali je to samo faza in kdaj to mine?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 18:16:18   
Anonimen
Na kolenih noče sedet pri miru in vsi mi očitajo, daem ga razvadila, sama pa ne mislim tako, ker sem ga res malo nosila. Ali sem gaes razvadila in imajo prav ali je to samo faza in kdaj to mine?


Bodi srečna, da ti pol ure ne sedi na kolenih pri miru. Otrok mora biti živahen, zvedav, pa čeprav šele pri teh mesecih. Raste pač in čedalje več ga bo zanimalo, ti ga kar nosi okrog, pa mu kaži in razlagaj stvari, je dobra naložba za naprej. Otroci, ki samo ležijo in petkrat na dan, ponavadi ob hranjenju slišijo ogovarjanje staršev in okolice, so meni zelo bogi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 18:48:58   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Na kolenih noče sedet pri miru in vsi mi očitajo, daem ga razvadila, sama pa ne mislim tako, ker sem ga res malo nosila. Ali sem gaes razvadila in imajo prav ali je to samo faza in kdaj to mine?


Bodi srečna, da ti pol ure ne sedi na kolenih pri miru. Otrok mora biti živahen, zvedav, pa čeprav šele pri teh mesecih. Raste pač in čedalje več ga bo zanimalo, ti ga kar nosi okrog, pa mu kaži in razlagaj stvari, je dobra naložba za naprej. Otroci, ki samo ležijo in petkrat na dan, ponavadi ob hranjenju slišijo ogovarjanje staršev in okolice, so meni zelo bogi.


Bravo Alba user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 18:56:34   
til
Pri meni je blo pa tko da sem tudi pazila da ga kao ne bi razvadla pa ga tri mesece tudi nismo preveč nosil. No kaj se je zgodilo po treh mesecih? Ni hotel bit več v vozičku hotel je bit samo na rokih in to je trajal do petga meseca zdej je spet vse o.k.Jst pravm da tako majhen otrok ki hoče biti na rokah najbrž potrebuje mamino in očetovo bližino tako se počut bolj varnega! Zato imeti otroka na rokah ni nič slabega, po mojem je to samo dobro ( v mejah normale seveda)!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 20:15:21   
Anonimen
Ah dej nehaj no.
Otroka vzami lepo v naročje tako, da bo s hrbtom obrnjen proti tvojemu trebuhu, pa gremo hodit po stanovanju, pa mu kazat čimveč stvari.
Jaz sem svojega veliko prenosila, pa razne tega, da imam zdaj malo več mišic na rokah, ni nobenih drugih posledic.
Kdaj mine? Ko se bo začel postavljati na vse štiri.
Če si ga razvadla? Če zaupaš tistemu, ki ti to reče, potem te mi ne bomo prepričali o nasprotnem.
Moje mnenje? Ne poslušaj neumnosti. Če se tebi zdi, da ga moraš nosit 20 ur na dan, ga pač nosiš 20 ur na dan, pa če se mame, tete in strici razpočijo od zgroženosti.
Ti si mama, kajne?

(odgovor članu til)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 20:48:42   
Gina
A veš, da so nekoč v krutih časih (mislim da je Hitler te poskuse delal, ali kdo že, povedali so nam pa pri razvojni psihologiji) poskusili, kaj se zgodi, če otroku nudiš vse reči, ki jih rabi za razvoj (se pravi hrano, toploto, zavetje, preoblačiš ga...), razen dotika? A veš kaj se je zgodilo otrokom, ki jih ni nihče dvignil in pestoval? Umrli so. Niso preživeli. Zato trdim, da je stiskanje in dotikanje najbolj osnovna biološka potreba, ki je morda kdo rabi manj, drugi več, ampak na to nimaš vpliva, ker količino, koliko rabi, prinese gensko s seboj na svet. Pa še v nekaj sem zihr. Če je otrok tak, da se sam zamoti že od malega, bo vendarle tisto količino crkljanja, ki jo je zamudil v rani mladosti, nadoknadil kasneje. Če boš otroka nosila okrog, stiskala k sebi celo prvo leto njegovega življenja, bo čutil dovolj varnosti, da bo lahko odcepil od tebe, šel raziskovat svet, ugotovil, da je varen. Če pa tega kao ne bo rabil, bo celo otroštvo in vprašanje če tudi kasneje ne, iskal potrditve in bližino kje drugje - ali morda tudi pri tebi. Ampak vsekakor ti obdobje, ko otrok išče fizično bližino in totalno ukvarjanje z njim, nikoli ne uide. Slej ko prej pride za tabo, če ga izpustiš. Zato nikar ne verjami, da ga boš razvadila. Vsak otrok mora biti razvajen, kar se ljubezni tiče. Ljubezni ni nikoli dovolj (beri varnosti ni nikoli dovolj).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
24.9.2006 21:16:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 21:41:43   
petja
Draga moja, tvoj otrok je čist normalen.

Moja user posted image  je prvih 6 tednov hotla bit samo na rokah - nisem imela časa jest, lulat, se oblečt ... Potem ni hotla bitveč na rokah, se ni marala crkljati ... do 7. meseca.

Zdaj se spet pusti crkljati. Hvala bogu, sicer bi jaz umrla user posted image .

Verjemi, vse mine, to je samo faza. Nisi ga razvadla!


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Na kolenih noče sedet pri miru in vsi mi očitajo, daem ga razvadila, sama pa ne mislim tako, ker sem ga res malo nosila. Ali sem gaes razvadila in imajo prav ali je to samo faza in kdaj to mine?

Mama si pa ti in ti si največ časa z njim, tako da lahko drugim poveš, naj si te komentarje vtaknejo nekam ... Matr me pogreje, da vsi nekaj pametujejo glede vzgoje tujih otrok user posted image .


_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 21:55:03   
mayflower
he, he. Moj fant se je hotu nosit vse do 7 meseca, ko je končno odkril tla in je zdaj najbolj srečen na tleh. Prej pa sem ga 6 mesecev nonstop nosila. No, sej ga je tudi mož, če ni bil v službi. Pa nisem nikoli mislila, da je razvajen. Najprej smo ga nosili, k je mel krčke, potem pa se je navadu user posted image Stare mame so mi pravle: Ti ga kar nosi, sej ga ne boš dosti cajta. In je res. Zdej mu v naročju ni več zanimivo. Sej se kdaj pocartava, drugače je pa večinoma na tleh.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 22:36:28   
m76
Na kolenih noče sedet pri miru in vsi mi očitajo, daem ga razvadila
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen


TO JE PA BIL (in je še) MOJ NAJBOLJ OSOVRAŽEN STAVEK odkar imam otroka.  Vsaj prve 4 leta ko smo še živeli z ljubitelji takšnih in drugačnih stavkov, pod isto streho.

... saj si jo,... saj jo boš... lej kakšna je pa zdaj...itc..pa otrok niti pol leta ni bil star pa so mu že pripisovali takšna in drugačna  čustvena izsiljevanja. Ne jo predolg pestvat... nej se dere, ko sem jo spat dala, vse mora popit/pojest drugač bo zberčna,  daj jo umiri saj vsga pa ne more doseči, če je kaj hotla , naprimer kakšen predmet ki ni striktno za otroke...
se mi kar pritisk dvigne ko slišim da katera mamica potarna vsi mi...
Verjemi, z veliko ljubezni in pravo mero učnih metod boš imela zlatega otroka. Najina je stara 9 let in ni ne razvajena, niti izkoriščevalska, pa se nisva držala strogega režima vojaške vzgoje. Delaj kar ti reče srce in poslušaj glavo pa bo.
l.p.user posted image

< Sporočilo je popravil m76 -- 24.9.2006 22:40:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 23:41:37   
Sita
Tudi zdravniki in pediatri pravijo, da je dojenčka nemogoče razvadit do šestega meseca starosti. Ko je še majhen potrebuje, da se z njim čim več ukvarjaš - seveda kolikor sam hoče, ne smeš ga pa dvigovat medtem, ko spi ali mirno leži. Razvajanje bi pomenilo samo to, če bi ti otroka, ko je zadovoljen sam s seboj motila. Če te otrok pokliče, se mu pa moraš odzvati. Ni treba sicer kar skočiti takoj ko le malo zajoka, saj včasih zajoka tudi v sanjah ali kar tako in takoj zatem spet mirno spi, nikakor pa ga ne smeš pustiti predolgo jokati. Dojenček išče, kot so že predhodnice povedale, varnost in toplino. Afričanke na primer dojijo svojega otročička zelo dolgo, tudi do dveh let in včasih še dlje in ga stalno nosijo privezanega nase, gredo tako z njim delat na polje itd. Posledica tega je, da se otrok počuti varnega in ljubljenega in se prej osamosvoji.
Jaz sem imela kengurujčka, v katerega sem dala svoje detece in šla tako z njim v trgovino, pa doma pospravljala ipd. Takoj, ko je zaspala, pa sem jo dala spančkat v posteljico. Dobro je tudi, da otročka pri previjanju in kopanju čim več nežno masiraš po teleščku. Tako se bo razvila čudovita vez med vama in se bo počutil ljubljenega.
Če otrok prejema od matere premalo dotikov in pozornosti, ga bo pa strah in bo zaradi tega še veliko pogosteje jokal.
Najbrž je tvoje detece lačno ljubezni, zato ga le dvigni in nosi, kadar to potrebuje, kot je napisala tudi Al bina. To obdobje še prehitro mine. Zdaj se gradijo temelji osebnosti, zato ne zamudi tega dragocenega časa, ki se ne bo nikoli več vrnil.



_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu m76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali sem ga razvadila?
24.9.2006 23:46:51   
rija
Tudi moj je bil najbolj srečen na rokah, saj je v bistvu še zdaj  samo v drugem položaju user posted image  in tudi jaz sem se naposlušala: razvadila ga boš.

Ja in?

Saj je moj, en, edini (zaenkratuser posted image ) in če ne bom njega razvajala na rokah, koga pa bom.

Delaj tako, kot ti veleva srce, ne sosedi, znanci, ki pridejo so pametni ah in oh in sploh in grejo.

Otrok te rabi. Rabi tvojo bližino. Rabi te vohat. Rabi te čutit. Rabi te ljubit.

Kdaj mine pa nimam pojma, ker mojega še verjetno lep čas ne bo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 7:45:30   
smrka
Vsi pravjo da so otroci brihtni, saj so res!!!! Hvala bogu!!! Sam a otrok ve da je scrklan in razvajen, ker se hoce stisnit v tvoje narocje???? Je ze prav da se ti stiska, da ve da si mu mama, da si zeli tvojega objema in da si zeli slisati utrip tvojega srca!!!
Ti si otrokova mama ti sama ves kako bos vzgajala svojega otroka, verjemi, se kako hitro bo zrastel, ko se nebo hotel vec stiskat in objemat.

Pri 4 mescih je pa totalno odvisen od tebe, tako da, ce ti negdo rece da je otrok scrkljan...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 8:11:57   
srki
Tudi pri nas je bilo tako, da je hotel biti že pri parih mesecih povsod zraven, pa vse videti. Če sem ga dala v lupinico, tam ni bil srečen. Želel je raziskovat, prijet določene stvari, pa sem mu to omogočila. Pa mi ni nihče nikdar rekel, da ga bom razvadila, tudi sama nisem na to pomislila. Pač sem mu ugodila, otroci so zvezdavi, vse jih zanima, ne morejo kar tri ure nekje sedet.

NO, pa še odgovor, moje menenje je, da sploh ni razvajen, amapk čisto normalen, zdrav otroček.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 8:14:53   
kalbo
Ma kdo ti pa sploh ma za očitat, da si razvadla otroka. Pa tud če si ga, jih to nič ne briga. Ti delaj z otrokom kot se tebi zdi prav, raznorazne pametne izjave pa spusti skozi levo uho noter in skozi desnega s svetlobno hitrostjo ven.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 9:31:47   
darjatimci
Veš tisti,ki trdi,da je dojenček pri štirih mesecih razvajen,nima nekaj pošlihtano v glavi.
Sama zagovarjam tisto varianto,da tako mali otročki rabijo dotik, bližino,toplino in zato niso razvejeni.Seveda eni več,eni manj,to je jasno.Kaj pa je pričakovati od dojenčka,da bo negibno ležal v postelji,po možnosti  tiho,da bi jokal sploh ni govora.Kaj pa tak majhen rabi,nafutraš ga previješ potem pa naj bo tiho,a tak naj bi bil.Mogoče bi moral biti povit celo v štruco,tako kot včasih.Delaj po svojem občutku,pokaži mu vso tvojo predanost,ljubezen,tako mu boš dala lepo popotnico za kasneje.Z razvajanjem se boš ukvarjala kasneje,tudi to bo prišlo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 9:53:56   
mamci
sori no ampak a si ti normalna!!!

otroka imaš samo v ležalnikih in ga prekladaš sem in tja in si se vedno trudila, da ga nimaš veliko po rokah!!! in ti so mama al kva!!!

mim si čist.







_____________________________

Otrok raste od mleka in hvale.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 11:45:34   
Mateja82
joj no naša se je pri treh mesecih samo nosla sem pa tja. sem imela  že čist oguljene podplateuser posted image  se mi je že mešal,  tud jokala sem že od otrujenosti.
 Pa še  spat ni hotla več čez dan, niti v vozičku ni zdržala če sem jo pa odložla je pa nastala prava štala. Pa smo preživel jo je po enem mesecu minilo.  Je bila samo faza ampak takrat sem se pa tud jaz spraševala če bo tega kdaj konec. Zdaj je pa prav pridna pupika.

(odgovor članu mamci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali sem ga razvadila?
25.9.2006 14:19:37   
Anonimen
Ah, joj, no! Kako bi žena pogledala moža, če bi mu rekla, da bi se rada malo stisnila k njemu, on pa bi ji nazaj rekel, da ne, da se je že dopoldne stiskala 5 minut in da se bo razvadila? Vsi se radi počutimo ljubljene.

Otroci so, tako kot odrasli, socialna in čustvena bitja. Rabijo dotike, objeme, občutek varnosti in ljubezni. In s tem se otroka ne da razvadit. Razvadi se ga z nedoslednostjo.

Seveda je vse bolj rad v naročju. Če je prvi mesec nepremično ležal v ležalniku in opazoval okolico, mu to sedaj ni več dovolj. Otroci se razvijajo, rastejo, zorijo. Svet hočejo, ne samo videti, tudi okusiti, vohati, slišati. In iz maminega naročja se vidi toliko več stvari, kot pa iz ležalnika. Poleg tega pa je v maminem naročju ta velik, strašljiv svet tudi veliko bolj varno raziskovat. Dojenček ve, da ga bo mama (ali očka) zaščitil.
Večji kot so, bolj se v svoji okolici počutijo varne in vse manj rabijo varno naročje.

Sledi svojim instinktom. Sama najbolje poznaš svojega otroka in veš, kaj rabi. Nasvete pa poslušaj v stilu: uporabno porabi, drugo presliši. In se zraven smej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?