|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali ste zamenjali prijatelje, ko ste postali ...
8.12.2007 21:52:38   
Anonimen
Moja tema se navezuje na vse, ki pravijo, da so jih zapustili stari prijatelji, ko so postali starši.

Ja sure..., moja teorija je drugačna...večina vas je zapustila prijatelje!!!


Le dva primera: 1. primer - po rojstvu prijateljičinega otroka sem jo klicala...kakšen teden dva po porodu, da čestitam. Odslovila me je v treh sekundah. Klicala sem jo ponovno...iz obzirnosti po enem mesecu...nima časa (niti za minutko), tretjič ji pravim, naj me pokliče, ko bo imela čas...preteklo je že par let, še vedno čakam na klic user posted image .
2. primer - prvi mesec ji ni do obiskov (kar spoštujem), drugi mesec...tudi ne, tretji mesec, še vedno je vsa pobita od poroda (bebico mi je enkrat pokazala, ko se je peljala mimo...), zdaj teče...kater že mesec user posted image


Moj primer: po rojstvu sem in bom še vedno našla čas za vse prijatelje, celo več jih imam kot kadarkoli!!! Nikoli se ni zgodila, da ne bi imela par minutk za pogovor...nikoli, pa čeprav zvečer, zjutraj, al pa če ne gre drugače kak sms, kavice in podobno so obvezne, sprehodi pa še bolj!!! in za vse si najdem čas, še najmanj me skrbi, če se kak prahec suče okoli mene, al pa da je vsak kozarec sproti pomit user posted image , to lahko počaka, na prvem mestu so pomembnejše stvari v življenju.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 21:54:09   
juniorka
Ne namerno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 21:55:10   
Anonimen
Ja sure..., moja teorija je drugačna...večina vas je zapustila prijatelje!!!


Resnica je pa nekje na sredini :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 21:59:10   
Anonimen
mislim, da niso bile tvoje "prave" prijateljice...  user posted image     ostala pri istih prijateljicah user posted image user posted image user posted image user posted image   Si najdejo čas zame? JAAAA! Si najdem jaz čas za njih? Malce manj - se pa potrudim...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:02:48   
Marogica
Za mojega najboljšega prijatelja si vzamem vedno čas. Je pa res, da ga oba imava vedno manj...Jaz družino, on še fax ob delu in zahtevno službo. Ostale "prijateljice" so pa pač tako..prihajajo in odhajajo....

Konec koncev imamo vsi kakšne obveznosti, pa če imamo otroke ali ne... Priznam pa, da je časa in tudi energije vedno manj...Leta pač...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:04:50   
piščanc
se strinjam s tabo, odkar imam otroke mi je najpomembnejša družina. in dokler je nimaš ne veš, koliko dela imaš na začetku in koliko lepih stvari se ti lahko zgodi. tisto čvekanje in kofetkanje postane res brez veze.

ampak zgleda da imam srečo, ker ima večina prijateljic tudi otroke in se razumemo pa čeprav parkrat na leto.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:15:18   
Anonimen
Mislim, da tiste, ki nimamo družine zdaj drugače razmišljamo kot ostale, ki jo imajo. user posted image  Je pa res, da bi se pa sama izolirala zaradi rojstva user posted image , to pa ne, ker sem že od vedno rada v stiku z drugimi.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:15:28   
Gina
Ne bi rekla, da sem zamenjala prijatelje, ko so se rojevali otroci. Večina jih je imela otroke še pred mano, vsi pa ne. Zdi se mi, da sta dva človeka prijatelja, ko sledita isti ali podobni ideji, ko imata podobna razmišljanja, ko en drugemu nekaj dajeta, kar medsebojno rabita. Če se zamenja ideja, razmišljanje, potrebe, vrednote, če si ne dajeta več, kar rabita, se njune poti razidejo, tudi moje so se z nekaterimi prijatelji....vsak gre za svojim trobentačem v glavi. Nič ni narobe s tem. Vsakič, ko izgubiš prijatelja, prideta dva nova. To ni nobena tragedija.
Pa še nekaj je, če so bili prijatelji, je velika možnost, da jih imaš lahko še naprej rad, čeprav na drug način, čeprav nisi več tako zelo povezan frend, čeprav si bil razočaran od njega. Odvisno od tvoje posesivnosti. Pa od časa, ki mine, odkar ti prijatelj več ne daje tistega, kar nucaš. V vsakem primeru pa vsak prijatelj pusti na tebi nekaj lepega, nekaj, kar si se od njega naučil o življenju v trenutku, ko si to rabil. Nič pa ni večno. OK je tako.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:34:57   
mami_miki
jaz mislim, da nimam koga zapustit...nimam dost prijateljev...bolj znance bi rekla...mi2 z mojim partenerjem sva nekako prijatelja...

drugač pa sem se videla s kolegico, ki se ful dolgo prej nisva videli, pa je prišla v porodnišnico...ta je bila nekoč prijateljica- zdaj je še sam znanka...

no....je ena izmed tistih, ki bo zavedno v mojem srcu..takih je pa malo...pa ni važno, če se ne vidima vsak dan,,,je dovolj 1x na leto...al pa nikdar več

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:35:56   
solatja
hja, mislim, da se po rojstvu otroka spremenijo teme pogovora: mlade starše zanima in skrbi tisoč stvari, o katerih njihovi kolegi nimajo pojma in si jih niti ne predstavljajo. sama opažam, da bi lahko non stop govorila o otroku, ampak ga ni, ki bi me prenašal in mu dam tudi čisto prav. user posted image je pa res, da se ti s kakšnimi znanci enostavno ne da več pogovarjat, ker veš, da ne boš od pogovora odnesel nič. tako potem tudi iščeš stike z drugimi mladimi starši, ki imajo podobne težave in so v podobni situaciji.

ta pravi prijatelji pa tako ali tako ostanejo. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:44:06   
Anonimen
Imam vec prijateljev, odkar imam psa user posted image In vec prijateljev z otroci, odkar imam fanta z otrokom. Oz. je oboje povezano - imajo in psa in otroka, vecina pa itak prek RR.

LP

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:52:26   
lelaval
MIdva imava po rojstvu otrok več prijateljev, ki imajo otroke. Ampak prijatelji, ki so bili prijatelji, preden sva dobila najine naslednike, pa so ostali prijatelji tudi po rojstvu najinih otrok - ni ne ene in ne druge strani motilo, da imava otroke. Smo se kolikor smo hoteli prilagajali drug drugemu.
Pravi prijatelj te ne zapusti, četudi si najde partnerja oz. dobi otroka.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 22:56:32   
Anonimen
Ne. Nekateri so mene zamenjali za druge... Zakaj že? So si mislili, da ne bom imela časa za njih.. Če že imam za RR čas, bi za njih tudi imela.. Ah, ja.. user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
8.12.2007 23:25:39   
malamanja
Če se zamenja ideja, razmišljanje, potrebe, vrednote, če si ne dajeta več, kar rabita, se njune poti razidejo,





Se popolnoma strinjam. Mislim, da je to res glavni razlog.

_____________________________

....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
9.12.2007 0:01:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malamanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 0:44:38   
Anonimen
Sem razmišljala tudi v tej smeri, če sem kriva sama, pa je odgovor še vedno tak, da nisem jaz popolnoma nič kriva. Drugi so se umaknili, ostala je samo ena prijateljica. Dobivali smo se itak vedno pri nas doma, ven praktično nismo hodili. Odkar sem rodila, sem bila doma še malo več, torej več časa za sprejemanje obiskov. Pa vendar kar naenkrat ni bilo nikogar več blizu. Po večkratnih klicarjenjih sem se počutila, kot da prosjačim za prijateljstvo in sem nehala. Sploh ne vejo, da sem vmes že drugič zanosila in rodila, pa je mali zdaj že skoraj 5 mesecev star. Je pa res, da sva še vedno edina, ki imava otroke. Sem oz. sva si pa našla nove prijatelje, ki že imajo otroke.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 1:17:36   
Anonimen
jaz še nima otrok odkar pa imam tega partnerja in je zveza resna pa skorajda prijateljev ne vidim. razen po naključju kje v mestu drugače pa ni časa. ko pride vikend komaj čakam da imam partnerja ob sebi in da si odpočijem. za prijateljice pa nimam časa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 7:19:30   
dory
V bistvu niti ne, sem jih pa pridobila...predvsem tiste, z otroci :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 8:55:36   
piščanc
spet se strinjam z gino. življenje je pot.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 9:01:34   
Anonimen
Ja seveda sem jih mogla zamenjat,če sem se preselila v drug kraj.No saj stiki še so z starimi vendar ne tko pogosto kot prej.user posted image

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 9:13:36   
Blejka26
tud jaz sem mela primer ko mi je ena kolegica kar sama rekla,da se bova več družili,ko bom imela otroke..smešno.No in sedaj jih imam..in kaj mislite da se je zgodilo..sedaj bi bila pri meni najraje vsak dan..Ko sem postala mati nisem zapustila nobene kolegice-kolega..meni je dolgčas doma in res rada vidim da pride kdo naokrog

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 9:17:07   
šnucika
Ne...nimam jih veliko, so pa tisti pravi!
In ko sem rodila, so  vsi dobili nek navdih, pa je tako tudi moja pupika v roku enega leta dobila tri nove prijateljčke, ki so včeraj že žurali na njenem rojstnem dnevu.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 9:23:14   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: nestrpna

jaz še nima otrok odkar pa imam tega partnerja in je zveza resna pa skorajda prijateljev ne vidim. razen po naključju kje v mestu drugače pa ni časa. ko pride vikend komaj čakam da imam partnerja ob sebi in da si odpočijem. za prijateljice pa nimam časa.

Torej se je vrnil k tebi?

Prijatelji... res se redkeje vidimo, pa vendar smo ohranili stike.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 10:04:49   
Anonimen
ja,sem jih zamenjala. ker ,ko sem prvič rodila,so one študirale,žurale 100 na uro in jih je prav brigalo za vse živo.
potem,ko je moja pupa malo zrasla in sem jaz spet začela malo pohajat okoli in sem imela več časa,so pa one rojevale in se spet nismo nekako uskladile.
zdej se družimo  s starši od prijateljic mojih punc.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ali ste zamenjali prijatelje, ko ste post...
9.12.2007 10:26:39   
cmokec
Večina prijateljev se je zamenjala.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?