|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu 200...
12.1.2011 19:12:45   
tetkazima
Imamo deklico rojeno konec decembra 2005, pa malo razmišljamo o odložitvi vpisa. Je pa potem problem, ker pa imamo še fantka rojenega konec septembra 2007 in če bi za hčerko preložili vpis, potem bi radi tudi zanj, saj so po navadi fantki še kasneje zreli za v šolo kot deklice. Čudno bi se mi zdelo, da bi takrat ko bo šla ona v 2. radred, šel on v prvega, saj sta vendar narazen skoraj 2 leti. Bi bila pa zato, da zanjo preložimo vpis, če bi potem lahko tudi za sina. Kakšne izkušnje imate ve, ali se da prestavit vpis za otroka, ki je rojen septembra. Pa seveda, ali boste ve vaše, ki so rojeni proti koncu leta 2005 dale v šolo že letos?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.1.2011 19:18:24   
Precious
če starš misli da otrok ni za v šolo,potem daste za odložitev za 1 leto. Morate pa na šolo,potem bo opravljen pregled pri otroku,mislim da psiholog in oni podajo mnenje če je otrok za šolo ali pač še ni zrel.Oziroma komisija odloča  o tem,če gre ali ne. osebnih izkušenj pa žal nimam

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.1.2011 19:33:22   
PinaNina
Osebno imam tudi enega letnik 2005, rojenega konec decembra. In se igram z mislijo, da ga pustim še eno leto v vrtcu.

Vesela bi bila, če kakšna mama napiše svojo izkušnjo pri postopk prestavitve šolanja za 1 leto. Hvala za odgovor.

LP

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.1.2011 21:42:30   
bskrle
Postopek je bil na naši šoli enostavno. Ob vpisu sem se pozanimala, kakšno vlogo in dokazila moram prinesti. Naša je bila julijska in je šla s 7 leti v šolo. V šoli blesti, drugače bi pa capljalauser posted image

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.1.2011 23:41:05   
Rubin.
Mislim, da vsak starš najbolje pozna svojega otroka in njegovo zrelost. Če bi jaz imela otroka rojenega v decembru, bi verjetno bili merodajni rezultati testov, ocena psihologa in v končni fazi lastns presoja, definitivno pa ne bi njegov vstop v šolo prestavila, samo zato, ker je rojen decembra. Niso vsi, ki so rojeni konec leta nezreli, prav tako niso vsi, ki so rojeni sredi leta zreli. Je odvisno od posameznika. Zato se ni zanašat, na mnenja drugih, ki imajo otroke rojene konec leta.
Je pa tudi res, da ti naši malčki napredujejo iz dneva v dan iz tedna v teden itd., tako da je težko reči, kako bo septembra. Je pa tudi nekaj, vsi iz njene skupine bodo šli v šolo ona pa bo ostala. Naša je že lani imela krizo, ker so samo tri ostale, ostali so pa šli v šolo (je bila v mešani skupini).
Res pa je da bo sedaj tvoja hči med najmlajšimi, če pa prestaviš vpis pa bo najstarejša.
Za fantka, ki pa je rojen septembra, pa se mi sploh zdi nesmiselno prestavljat, če bo do zrel za v šolo in ni nobenega tehnega razloga za prestavitev, kot ta, da je šla sestra eno leto kasneje. Mu zna biti v vrtcu precej dolgčas - to se dogaja sedaj hčerkini sovrtičkarci, ki je januarja napolnila 6 let.
Ma ne vem, včasih bi bilo bolje, da ne bi ta odločitev bila na bremenih staršev.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 12.1.2011 23:56:40 >

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 10:19:47   
tlb

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Mislim, da vsak starš najbolje pozna svojega otroka in njegovo zrelost. Če bi jaz imela otroka rojenega v decembru, bi verjetno bili merodajni rezultati testov, ocena psihologa in v končni fazi lastns presoja, definitivno pa ne bi njegov vstop v šolo prestavila, samo zato, ker je rojen decembra. Niso vsi, ki so rojeni konec leta nezreli, prav tako niso vsi, ki so rojeni sredi leta zreli. Je odvisno od posameznika. Zato se ni zanašat, na mnenja drugih, ki imajo otroke rojene konec leta.
Je pa tudi res, da ti naši malčki napredujejo iz dneva v dan iz tedna v teden itd., tako da je težko reči, kako bo septembra. Je pa tudi nekaj, vsi iz njene skupine bodo šli v šolo ona pa bo ostala. Naša je že lani imela krizo, ker so samo tri ostale, ostali so pa šli v šolo (je bila v mešani skupini).
Res pa je da bo sedaj tvoja hči med najmlajšimi, če pa prestaviš vpis pa bo najstarejša.
Za fantka, ki pa je rojen septembra, pa se mi sploh zdi nesmiselno prestavljat, če bo do zrel za v šolo in ni nobenega tehnega razloga za prestavitev, kot ta, da je šla sestra eno leto kasneje. Mu zna biti v vrtcu precej dolgčas - to se dogaja sedaj hčerkini sovrtičkarci, ki je januarja napolnila 6 let.
Ma ne vem, včasih bi bilo bolje, da ne bi ta odločitev bila na bremenih staršev.

Se zelo strinjam; nista dva otroka enaka :))))

Naša je rojena konec oktobra 2005 in ji je v vrtcu dolgčas (tako sama pravi, ne hodi preveč rada....), šole pa se kar veseli.

Imamo pa znance, ki imajo fantka, rojenega decembra in je bil na nekih dodatnih estiranjih in so "vsi rekli", da lahko gre brez problema v šolo; moje mnenje pa je, da so ga dali prehitro; mali (no, je pa zelo visok za svojo starost:) ) je še zeeelo otročji, tudi v šoli ima kar težave s sledenjem pouku, svinčnika ne zna lepo držati, doma delajo z njim VSAK dan več kot eno uro! Pa je brihten in izjemno radoveden in zgovoren in luškan fantek, ampak mislim, da bi mu koristilo še kako leto divjanja in nekega dokaj brezskrbnega otroštva....ampak seveda to so moja opažanja, njegova starša že vesta, zakaj sta se tako odločila (evo, opet moje mnenje-včasih s(m)o starši morda tudi preveč ambiciozni in morda ne vidimo prave slike; namreč-moj pa ja ne bo šel eno leto KASNEJE v šolo, saj pa je DOVOLJ SPOSOBEN, da gre takoj.....če razumete, kaj mislim :)))))

tiste, ki oklevate-vprašajte čim več ljudi, ki otroka in vas poznajo, pa bo morda kakšno "zunanje in neodvisno" mnenje kaj razjasnilo :))))


(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 10:24:01   
eva1
Moj tretji je rojen decembra pa če se bo le dalo ga bom za 1 leto odložila..zakaj, preprosto, ker mislim, da že tako imajo premalo otroštva, in vsi ki imajo otročke konec leta pravijo da se ful pozna, da so še res otročji ko gredo v šolo, kar se seveda potem pozna pri nalogah in sodelovanju...druga je rojena 6.1 in če bila 1 teden prej bi pa mogla it 1 leto prej v šolo..kr neki...

(odgovor članu tlb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 10:52:04   
sami0804
Napisala vam bom našo zgodbo,mogoče kateri pomagauser posted image

Naš fant je bil rojen novembra 2004.Imel je precejšnje težave z govorom,grafomotoriko in koncentracijo.Ker je bil še precej otročji,smo ga malo v dvomih vpisali v šolo.Tudi vgojiteljica v vrtcu ni videla nobenega razloga,zakaj ga ne bi vpisali.
Težava je nastala pri prvem obisku pri logopedu (prej ni hodil,ker se je govor do tretjega leta razvijal normalno,pri sistematskem pri petih letih je dobil napotnico).
Logopedinja je odločno svetovala preložitev šolanja zaradi slabega govora,motene koncentracije in slabega kratkotrajnega spomina,z besedami,da je bolje,da je še eno leto v vrtcu in tam bolj "dozori" za šolo.To je bil totalni šok,saj nam na kraj pameti ni padlo,da bi imel otrok take težave.
Dobesedno smo se znašli na dnu.Dobra stran tega je,da je od tu šlo samo navzgor.Sicer se je začela živčna vojna-neprestano sva z možem razmišljala samo o šoli-da ali ne.Ker ga je logopedinja naročila tudi na obravnavo pri psihologu,sva se odločila,da končno odločitev sprejmema po obravnavi.Stvari so je razvijale dobro,sin je iz tedna v teden bolj napredoval in ko je prišel do psihologa,je ta potrdil,kar smo na tihem vedeli že sami-naš sinko bo prvošolček!
Obenem se je naš fant še dodatno spremenil-postal je bolj samostojen,odgovoren in resnično navdušen za šolouser posted image

Sedaj je že utečen šolarček.Redno hodim na govorilne ure,čeprav do sedaj ni bilo še enega samega problema,vsakič pa me učiteljica še posebej opomni na eno pomembno stvar-če bi naš dečko  ostal v vrtcu,bi mu bilo presneto dolgčas.
Za starša skoraj ni lepše nagrade kot vedenje,da si se odločil prav.
Ko sedaj berem te teme,obujam spomine...čeprav si lani nisem znala predstavljati,da je moj otrok sposoben iti pri 5 letih in 9 mesecih v šolo,si zdaj ne znam predstavljati, da bi bil pri 6 letih in 2 mesecih še vedno v vrtcu!!

Čeprav svojega otroka poznate najboljše,vzemite v zakup tudi to,da se v teh letih tako hitro razvijajo,da stvari,ki jih zdaj iskreno veselijo,jim lahko postanejo čez par mesecev dolgočasne...

Vsem želim,da se odločite,kakor se vam zdi najboljše!user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 11:07:54   
Udb
NAš je rojen konec oktobra 2005 in bo šel septembra v šolo.

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 12:41:29   
Rubin.
Evo točno o tem sem govorila in sami ter tlb sta to potrdili. Njuni nasveti se mi zdijo zelo dobri. Verjamem pa, da je to težka odločitev. Res je najbolje, da vprašaš še za "nepristranska" menenja, mnenja strokovnjakov in seveda sebe.

Bi pa tukaj omenila logopeda, ki se mi zdi odlična izbira, saj pri nas deluje zelo dobro, odkar hodi k njej je napredek fenomenalen. Pa je bila vsega skupaj 6x, ampak sama ura pri logopedu ni toliko pomembna, kot so vaje, ki jih dobiš in po njih delaš vsak dan z otrokom. Npr. septembra še ni izgovorila črke v, f, in r, da ne omenjam daljših in zapletenejših besed. Sedaj obvlada vse. Finomotorika in koncentracija sta se vidno izboljšali. Ker, kolikor se sliši neverjetno je to troje povezano. In boljša je izgovorjava, boljša sta tudi ostali dve stvari. Da o samopodobi sploh ne govorim, ponosna je do neba, ker zna pravilno izgovarjati besede. Tako, da jaz toplo priporočam logopeda, mi ni žal, da sem težila za napotnico.

So pa tudi skrajnosti, recimo v lanskoletni skupini je bila deklica, ki je letos januarja napolnila 6 let, pa so jo starši že lani dali v šolo. Pa pravijo, da se zelo dobro odnese in da bi ji sigurno bilo letos v vrtcu dolgčas.

Kaj pa če jo vpišeš v šolo, a se pred pričetkom pouka ne da več premislit, če bi bila res preotročja? Kaj pa vem, se mi pa zdi, da vseeno narediš manj škode, če zrelega otroka pustiš še eno leto v v vrtcu, kot pa da daš nezrelega otroka v šolo. Ker če potem res zaostaja in ne sledi, posledično verjetno ne hodi rad v šolo, dobi odpor, potem pa je še težje. Pa tudi za samozavest to ni dobro.

Hja težka situacija, ni kaj. Po drugi strani, pa mogoče preveč kompliciramo, kaj vem.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 13:41:17   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Kaj pa če jo vpišeš v šolo, a se pred pričetkom pouka ne da več premislit, če bi bila res preotročja?

Naš je bil skozi vpisan v šolo,predvsem zaradi tega,ker smo imeli termin pri psihologu komaj v sredini avgusta-smo se pa s svetovalno delavko v šoli dogovorili,da smo skozi na vezi in počakamo dejansko na mnenje psihologa,če bi tudi on zraven logopeda odsvetoval všolanje,bi naš fant verjetno res ostal še eno leto v vrtcu...

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 14:07:21   
mojca*
naš je tudi decemberski.
in gre v šolo kasneje.
zakaj?
ker:
če bi bil rojen samo nekaj dni kasneje, bi itak avtomatsko šel leto kasneje. zakaj ga za par dni opehariti celega leta?
zato ker opažam da še ni zrel
ker mu želim omogočiti še to dodatno leto otroštva, brez obveznosti, ki se potem nekako konča
ker sem vprašala za mnenje kar nekaj učiteljic 1.triade, ki jih na srečo poznam osebno in so si vse enotne da kasneje

bom pa še vseeno na šoli prosila za testiranje...

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
13.1.2011 16:08:09   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Moj tretji je rojen decembra pa če se bo le dalo ga bom za 1 leto odložila..zakaj, preprosto, ker mislim, da že tako imajo premalo otroštva, in vsi ki imajo otročke konec leta pravijo da se ful pozna, da so še res otročji ko gredo v šolo, kar se seveda potem pozna pri nalogah in sodelovanju...druga je rojena 6.1 in če bila 1 teden prej bi pa mogla it 1 leto prej v šolo..kr neki...


Naša je sicer rojena sredi septembra 2005 in bo šla najverjetneje letos v šolo, ampak bi se takoj odločila, da ostane še eno leto v vrtcu, če le ne bi praktično cela njena vrtčevska skupina šla v šolo. To, da bi jo iztrgala iz generacije in prijateljčkov, s katerimi se dobro razume, pa mi ni. To mi je tudi edino merilo. Ker relativno suvereno zagovarjam dejstvo, da bo za šolo in obveznosti še veliko časa, brezskrbnega otroštva pa ne more nihče več povrniti oz. nadomestiti. Sama sem šla v šolo leto kasneje, svakinja je hčerko, ki je prav tako rojena septembra, dala v šolo leto kasneje in poznam še kar nekaj primerov, ki so se za to odločili in jim danes nikakor ni žal.

Sicer pa vsak po svoje, ker vsak najbolje pozna svojega otroka.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
23.1.2011 13:08:48   
*bubi*
moj je rojen v drugi polovici novembra in bo šel v šolo.

Nimam nobenega argumenta, zakaj ne - razločno govori, ves čas je bil v vrtcu v mešani skupini s samimi starejšimi otroki in jih je dobro dohajal, predvsem pa ne verjamem v to, da ga z vpisom v šolo oropam otroštva user posted image

Sem pa se okoli tega posvetovala tudi z vzgojiteljicami v vrtcu, ker menim, da ga res najboljše poznajo, predvsem njegovo funkcioniranje v skupini in primerjalno z generacijo.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
24.1.2011 10:37:40   
viv_
Se strinjam z Rubin. Odvisno od otroka do otroka.

Moja "ta velika" je rojena decembra 2003.

Kar se tiče fizične zmogljivosti: punca je velika, močna, aktivna športnica...

Kar se tiče mentalnih sposobnosti: vzgojiteljici v vrtcu sta rekli, da ne vidita razloga, zakaj bi še eno leto ostala v vrtcu. V šoli je zelo pridna, nad povprečjem, udeležuje se tekmovanj, brez težav sledi, doma ni potrebno delo z njo...

Poleg športa (treningi 3x tedensko) obiskuje tudi glasbeno šolo. Pa da ne boste mislili da sem jaz ena  "zakompleksana mama ki izživlja svoje fantazije" - angleščino in plesne vaje smo ji dobesedno prepovedali oz. smo ji dali na izbiro dve stvari, ki jih želi početi in se je odločila za omenjeno.

Kar se tiče otroštva - prvi razred je ogromno, res ogromno igranja... Pa tudi doma se še vedno veliko igra, tako da se mi ne zdi za karkoli prikrajšana.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
25.1.2011 17:34:09   
mml
Jaz imam eno decembrko, ki bo šla letos v šolo. Sem tudi jaz razmišljala, da bi odložila vpis, pa ne najdem pametnega razloga, razen da bi bilo meni še eno leto bolj udobno, ker se ne bi bilo treba držat šolskega koledarja...
...jaz sem sama šla eno leto prej v šolo in mi ni bilo nikoli nič hudega, tako da sem se 99,5% odločila, da gre frkolinka septembra v šolo, predvsem, ker si tega želi


_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
27.1.2011 19:50:55   
til
Tilen je rojen 30.11. in bom zaprosila za odlog.

_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.2.2011 17:10:50   
simmona
pozdravljene! Tudi mi imamo deklico rojeno konec decemra in se zelo trudimo za odlog šolanja. Sicer naša punčka nima nobenih težav, je bistra, socialno in čustveno v bistvu zrela za šolo ampak enostavno se mi zdi prehitro. Ker že imamo enega v šoli vem, da ta razlika v letu pride do izraza malo kasneje, ko se v šoli začne tempo in več snovi, sploh če imajo otroci še kakšne izvenšolske obveznosti. Če je otrok leto starejši vseeno lažje sledi vsemu v šoli.
Ne vem zakaj samo na šoli (vsaj naši) tako komplicirajo s tem. Nas so namreč napotili na pregled k otr. psihologu, šolski zdravnici in od vzgojiteljice v vrtcu potrebujejo mnenje; kolegica iz druge šole pa tega ni potrbovala, je sama napisala izjavo o odlogu šolanja in je bilo to dovolj. A kdo mogoče ve kdo odloča o tem ali bo odlog sprejet ali ne?! Kam se to pošilja?
lp

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
12.2.2011 22:58:40   
Rubin.
Simona ti bom kar skopirala z "naše" teme:

III. VPIS

44. člen
(vpis)
Osnovna šola vpisuje otroke v prvi razred v mesecu februarju za naslednje šolsko leto. Najmanj tri mesece pred začetkom pouka šola staršem otrok, vpisanih v prvi razred, izda potrdilo o šolanju oziroma obvestilo o odložitvi začetka šolanja.

45. člen
(pogoji za vpis)
Starši morajo v prvi razred osnovne šole vpisati otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili starost 6 let.
Otroku se lahko pričetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje odloži za eno leto, če se ugotovi, da otrok ni pripravljen za vstop v šolo.

46. člen
(ugotavljanje pripravljenosti)
Ob vpisu otroka v osnovno šolo se lahko na željo staršev ugotavlja pripravljenost otroka za vstop v šolo.
Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno.
Pripravljenost otroka za vstop v šolo ugotavlja komisija, ki jo imenuje ravnatelj. Komisijo sestavljajo šolski zdravnik, svetovalni delavec in vzgojitelj oziroma učitelj.
O ugotovitvah komisije morajo biti starši obveščeni najmanj tri mesece pred začetkom pouka.
Na odločitev komisije iz tretjega odstavka je možna pritožba na komisijo, ki jo imenuje minister.

47. člen
(odložitev šolanja)
Učencu se med šolskim letom v prvem razredu lahko na predlog šolske svetovalne službe, šolske zdravstvene službe ali komisije za usmerjanje v soglasju s starši iz zdravstvenih in drugih razlogov odloži šolanje za eno leto.
O odložitvi šolanja odloča komisija, ki jo imenuje ravnatelj. Komisijo sestavljajo šolski zdravnik, psiholog, pedagog, vzgojitelj ali učitelj.
Na odločitev komisije iz prejšnjega odstavka je možna pritožba na komisijo, ki jo imenuje minister.

48. člen
(šolski okoliš)
Starši imajo pravico vpisati otroka v javno osnovno šolo ali v zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, javna osnovna šola oziroma zasebna osnovna šola s koncesijo v tem okolišu, pa je dolžna na željo staršev otroka vpisati. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.
Seznam otrok iz šolskega okoliša, ki jih je javna ali zasebna šola s koncesijo dolžna vpisati v prvi razred, si šola pridobi iz evidence šoloobveznih otrok, ki jo vodi šolska uprava. Šolska uprava si pridobi podatke o šoloobveznih otrocih iz registra stalnega prebivalstva in razvida začasnega prebivališča.
Med šolanjem lahko učenec prestopi na drugo osnovno šolo, če ta šola s tem soglaša.
Če učenec želi prestopiti iz zasebne šole v javno šolo, ga je javna šola v šolskem okolišu, v katerem učenec stalno prebiva, dolžna sprejeti.
Določbe prvega odstavka tega člena niso obvezne za zasebne osnovne šole.


< Sporočilo je popravil Rubin. -- 12.2.2011 22:59:31 >

(odgovor članu simmona)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
18.2.2011 9:27:25   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Udb

NAš je rojen konec oktobra 2005 in bo šel septembra v šolo.




enako

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
18.2.2011 9:46:11   
mojamura
moj sin je rojen sredi novembra 05 in gre v šolo. nečakinja je pa rojena konec decembra 05 in gre prav tako v šolo septembra 2011.


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
18.2.2011 9:48:41   
Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: til

Tilen je rojen 30.11. in bom zaprosila za odlog.


jaz tudi razmišljam o tem čez eno leto, je pa rojena 18.11.2006...

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu til)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali vaši otroci, ki so rojeni proti koncu...
18.2.2011 10:09:53   
Nika v službi
Glede odloga je povsem odvisno od šole in njene zasedenosti. Kot sem že napisala na eni drugi temi, je pri nas celo med vrsticami zaželeno, da je čim več odlogov šolanja, ker ima šola preveč otrok in iz drugega okoliša novih sploh ne bo sprejemala. Pri nas je potrebno tako samo napisati prošnja, ki jo pravno-formalno obravnava šolska komisija in potrdi. Zadeva rešena.

Sicer pa se strinjam s tabo, Simmona. Ni problem v prvem ali drugem letu šolanja, saj je vse bolj ali manj igra, razlike se pokažejo kasneje. In še - šola je obveznost. Pa kakršna koli že. Vsak dan ob točno določeni uri moraš tja, ni več tiste brezskrbnosti. In ja - zame je to ena prelomnica iz brezskrbnega otroštva. Me ne more nihče prepričati v nasprotno.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?