|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alpsko mleko
14.5.2009 15:15:15   
maxi133
Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 15:26:13   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...




Otrok naj pije pasterizirano mleko in ne homogeniziranega, to pišem že stotič. Kaj ti je bolj pomembno, da otrok pije zdravo mleko ali da ga moraš stran metat? Sorry, ampak kako vprašanje, malo pobrskaj o teh mlekih, še za odrasle je bolje mleko in ml izdelki-pasterizirani.


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 15:33:58   
špelin@
Ko je mleko enkrat odprto, je čisto vseeno, katero je - govorim o roku trajanja odprtega mleka. Jaz tako "navadnega"kot takega z daljšim rokom trajanja, v hladilniku odprtega hranim max. 2-3 dni. No, pri nas ga itak porabimo liter na dan.

nia5, res je najboljše nehomogenizirano mleko, jih pa redko najdeš (samo npr. od Mlekarne Planika ali direkt izpod krave), ker je 99% vrst mleka homogeniziranih.

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 14.5.2009 15:36:25 >

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 15:40:49   
bumerang
Jaz dojenčku trajnega mleka ne bi dajala!

Spar ima pravkar v svoji ponudbi na novo nehomogenizirano mleko, ki je odlično.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 15:44:36   
špelin@
Nasvet pediatrinje: KLIK

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 19:53:27   
sanelaa
Je napisala da je tudi alpsko 3,5 prmerno. Torej, kdo ima zdaj prav?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 20:22:50   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...



Mi dajemo alpsko mleko in ni nobenih problemov.  Očitno pač nisem "super mamica", ker si to dovolim, po mnenju nekaterihuser posted image
Če je že govora o zdravi prehrani, potem predvidevam, da je tudi ostala hrana, ki jo dajete tiste mamice, ki kritizirate homogenizirano mleko ekološko pridelana....še boljše pa je, da je kar iz domačega vrta in hleva, ker tudi oznaka "ekološko" ni 100%.

Nikomur nisem hotela stopiti na žulj, ampak me enostavno dvigne, ko vidim razne pametne opazke na račun "zdrave prehrane".


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 20:41:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa
Je napisala da je tudi alpsko 3,5 prmerno. Torej, kdo ima zdaj prav?

Ne vem. Jaz vsem trem otrokom (tudi enoletniku - njemu že od dopolnjenega 9. meseca naprej) dajem dalj časa sveže 3,5 mleko milfina (Hofer), ki je homogenizirano.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 21:07:10   
vandame
jz sem pa moji najprej alpskega 3,5 pol se mi je pa trapasto zdel da ga bom kupovala sem zato pri njegovih starših začela jemati  doma pomolžen mlek.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 21:21:53   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Skye

Mi dajemo alpsko mleko in ni nobenih problemov.  Očitno pač nisem "super mamica", ker si to dovolim, po mnenju nekaterihuser posted image
Če je že govora o zdravi prehrani, potem predvidevam, da je tudi ostala hrana, ki jo dajete tiste mamice, ki kritizirate homogenizirano mleko ekološko pridelana....še boljše pa je, da je kar iz domačega vrta in hleva, ker tudi oznaka "ekološko" ni 100%.

Nikomur nisem hotela stopiti na žulj, ampak me enostavno dvigne, ko vidim razne pametne opazke na račun "zdrave prehrane".



No, glavno da si ti zadovoljna s tem, da nisi super mamica, to namreč ni naš problem. Kot tudi tvoje dviganje ne. Mene namreč niti najmanj ne dviguje nad tem, kar ti in tvoja družina je in pije!

Ne, vsa hrana, ki jo jemo, ni pridelana na domačem vrtu, ker ne jemo samo sezonske hrane in vsega na vrtu in sadovnjaku nimamo, težim pa k temu, da je hrana čim bolj zdrava in naravna. Kar pomeni, da se trudim, da je večji del tak. Torej če imam pred seboj steklenico homogeniziranega mleka in tisto nehomogeniziranega, potem bom vzela slednjega. Zakaj, se ve. Če pa ti to ignoriraš pa je tvoj problem!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 21:37:13   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Jaz dojenčku trajnega mleka ne bi dajala!

Spar ima pravkar v svoji ponudbi na novo nehomogenizirano mleko, ki je odlično.


Dete ima 13. mesecev. user posted image


Maxi, drugače pa, če tvoj otrok je že zelo lepo gosto hrano in dobi alpsko mleko tu in tam, potem se res ne rabiš obremenjevati kakšno mleko mu daš.
Če mleko dobro prenaša boš videla.

Če pa še vedno je velike količine mleka in GH bolj slabo, potem bi pa jaz raje razmislila o adaptiranem mleku po 1. letu, ki vsebuje še vitamine in minerale.

In glede tega, ko si napisala, da mečeš mleko vstran, predvidevam, da ne popije dosti mleka. Torej mu komot daš lahko alpsko za tistih par ml/dan, sploh za kuhanje.









< Sporočilo je popravil Paštetka -- 14.5.2009 21:38:28 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 21:41:27   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Dete ima 13. mesecev. user posted image



In? Kaj si hotela s tem povedati?

Se pa strinjam z adaptiranim mlekom, ki je vsekakor še boljša izbira od kravjega mleka.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 21:57:49   
NINOLINA
moj sin ni sprejel nobenega adap.mleka in je pri 5 mesecih pil alpsko in kozje.....


lp
nin@

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: alpsko mleko
14.5.2009 22:02:36   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...



Lahko. user posted image

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 7:54:42   
ninocka
Jst sem mu tudi takoj po prenehanju dojenja (pri 13 mesecih) dala alpsko mleko 3.5. 

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 10:17:53   
nia5
Glejte, vsak po svoje, jaz ji bom dajala le pasterizirano, ali kupljeno ali domače prekuhano, ostali pa seveda kakar želite user posted image

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 10:28:22   
rj1808
Eh..ko sem rodila prvega (12let nazaj) sem vprašala če mu po 1.letu lahko dam alpsko mleko,so govorili niti slučajno,sploh pa ne mleko s veliko mlečne maščobe(3,5mm)..bla,bla..zdaj pa je čist drugače..pa ti zdaj vidi..user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 10:37:19   
maxi133
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...




Otrok naj pije pasterizirano mleko in ne homogeniziranega, to pišem že stotič. Kaj ti je bolj pomembno, da otrok pije zdravo mleko ali da ga moraš stran metat? Sorry, ampak kako vprašanje, malo pobrskaj o teh mlekih, še za odrasle je bolje mleko in ml izdelki-pasterizirani.



nia5, sorry ampak ti postavljaš idiotsko vprašanje! Normalno da mi je pomembnejše zdravje otroka, halo user posted image Sprašujem le zato, ker vem, da so različna mnenja in me je zato zanimalo kako večina od vas počne. Hčerkica lepo je GH in le za večerjo poje 150 ml čokolinota ali kaj podobnega in zjutraj spije 250 ml mleka... Tko da dejansko, vsakokrat vržem proč vsaj 2 dcl mleka... (možu in meni je pa boljš alpsko)  Pa sej ni to problem al vržem stran al ne, razlika je da alpsko več časa zdrži odprto, uno ta drugo se hitro skisa. Velikokrat se mi je zgodilo, da je bilo pokvarjeno že pred iztekom roka... In nia5 sej si me tko napadla kot da bi najmajn koga ubila no user posted image

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 10:50:35   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...




Otrok naj pije pasterizirano mleko in ne homogeniziranega, to pišem že stotič. Kaj ti je bolj pomembno, da otrok pije zdravo mleko ali da ga moraš stran metat? Sorry, ampak kako vprašanje, malo pobrskaj o teh mlekih, še za odrasle je bolje mleko in ml izdelki-pasterizirani.



nia5, sorry ampak ti postavljaš idiotsko vprašanje! Normalno da mi je pomembnejše zdravje otroka, halo user posted image Sprašujem le zato, ker vem, da so različna mnenja in me je zato zanimalo kako večina od vas počne. Hčerkica lepo je GH in le za večerjo poje 150 ml čokolinota ali kaj podobnega in zjutraj spije 250 ml mleka... Tko da dejansko, vsakokrat vržem proč vsaj 2 dcl mleka... (možu in meni je pa boljš alpsko)  Pa sej ni to problem al vržem stran al ne, razlika je da alpsko več časa zdrži odprto, uno ta drugo se hitro skisa. Velikokrat se mi je zgodilo, da je bilo pokvarjeno že pred iztekom roka... In nia5 sej si me tko napadla kot da bi najmajn koga ubila no user posted image



Nič te nisem napadla, na tem forumu vsako stvar vzamejo kot napad, če se ne strinjaš z nečim oz imaš drugačno mnenje.
Ti povem tako, čisto po domače, vsaj meni tako zdrava kmečka logika pravi; vsaka stvar ki ima dolgi rok trajanja, je nafilana s konzervansi, pesticidi, raznoraznimi dodatki, E-ji itd... In če se temu lahko izognem, prmojduš, da bom stopila do kmeta in vzela od njega mleko, pa četudi ga potem zlijem vstran, če se ne porabi. Tako je moje razmišljanje, ti pa boš naredila tako kot se tebi zdi prav user posted image


_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 13:09:25   
Skye
No tukaj je zanimiva debata o homogeniziranem mleku:

http://www.kemija.org/forum/viewtopic.php?t=1322

V končni fazi, pa se naj vsak sam odloči, kako in kajuser posted image


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Ne, vsa hrana, ki jo jemo, ni pridelana na domačem vrtu, ker ne jemo samo sezonske hrane in vsega na vrtu in sadovnjaku nimamo, težim pa k temu, da je hrana čim bolj zdrava in naravna. Kar pomeni, da se trudim, da je večji del tak. Torej če imam pred seboj steklenico homogeniziranega mleka in tisto nehomogeniziranega, potem bom vzela slednjega. Zakaj, se ve. Če pa ti to ignoriraš pa je tvoj problem!


tudi sama sem seveda zagovornica zdrave in čim bolj naravne prehrane (kolikor je to v današnjih časih sploh mogoče) in tega nikakor ne ignoriram (kot si tako lepo napisala). Razlika je samo ta, da svojih user posted image user posted image ne zavijam v vato in včasih pač zanemarim pametne nasvete glete tega in onega (posebej če ima otrok določeno stvar izredno rad), saj potem ne bi smeli ničesar ne jesti ne piti in ne dihatiuser posted image




_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 15:46:00   
mateyka
Ti povem tako, čisto po domače, vsaj meni tako zdrava kmečka logika pravi; vsaka stvar ki ima dolgi rok trajanja, je nafilana s konzervansi, pesticidi, raznoraznimi dodatki, E-ji itd... In če se temu lahko izognem, prmojduš, da bom stopila do kmeta in vzela od njega mleko, pa četudi ga potem zlijem vstran, če se ne porabi. Tako je moje razmišljanje, ti pa boš naredila tako kot se tebi zdi prav user posted image


nia5, to je posploševanje. ni res, da dolgi rok trajanja pomeni slabo kvaliteto. konzervasni so lahko čisto ok, če so naravni. npr., določeni izdelki lahko trajajo dalj časa (med, suho sadje itd), določeni če so primerno obdelani in skladiščeni. bolj na mestu je po moje vprašanje, ali so sveže stvari boljše od ostalih. čimveč tekočine/vode ima izdelek, tem manj je trajen. tako na grobo, npr. mleko ali suhe marelice - zadnje je trajnejše. znajo pa naravni konzervansi podaljšati rok trajanja in je vse zdravo, tako kot pri kislem zelju in vloženi zelenjavi npr., pa je vse naravno in zdravo. je pa boljše sveže seveda user posted image

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 15:51:43   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Pozdravljene!
Imam punčko staro 13 mesecev in me zanima, če ji namesto navadnega kravjega mleka, lahko dam alpsko mleko??? Ali bi blo kaj narobe? Ker se tisto navadno tko hitro pokvari, da ga mečem stalno proč...




Otrok naj pije pasterizirano mleko in ne homogeniziranega, to pišem že stotič. Kaj ti je bolj pomembno, da otrok pije zdravo mleko ali da ga moraš stran metat? Sorry, ampak kako vprašanje, malo pobrskaj o teh mlekih, še za odrasle je bolje mleko in ml izdelki-pasterizirani.



Daj no, nia5, nisem v debati, ker naša še ne pije KM, pa je vseeno iz tvojega posta očitno, da si našpičena 100/h. Malo bolj z mirnega se da svoje mnenje povedati... se ti ne zdi? Če imaš določene informacije, jih pač napišeš. Če ti gre na živce vprašanje, kot izgleda, pa ga komot ignoriraš...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 15:57:31   
bumerang
No, meni se zdi pa ravno obratno, da je nia zapisala svoj pogled ostali pa lop po njej, da naj ne pretirava. Premišljena izbira ene ali druge stvari, ki sta na dosegu roke, ni pretiravanje, je pa zanemarjanje, če vzameš tisto, ki je tebi bolj komot samo zaradi komoditete.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 16:37:05   
Skye
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, meni se zdi pa ravno obratno, da je nia zapisala svoj pogled ostali pa lop po njej, da naj ne pretirava. Premišljena izbira ene ali druge stvari, ki sta na dosegu roke, ni pretiravanje, je pa zanemarjanje, če vzameš tisto, ki je tebi bolj komot samo zaradi komoditete.


A zdaj smo pa že pri zanemarjanjuuser posted image


A poznaš ozadje, da sodiš?


_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: alpsko mleko
15.5.2009 16:49:24   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
No, meni se zdi pa ravno obratno, da je nia zapisala svoj pogled ostali pa lop po njej, da naj ne pretirava. Premišljena izbira ene ali druge stvari, ki sta na dosegu roke, ni pretiravanje, je pa zanemarjanje, če vzameš tisto, ki je tebi bolj komot samo zaradi komoditete.

Ej, zdaj pa ustavite konje, punce.
Uporaba homogeniziranega mleka ni zanemarjanje, no.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




vstajanje ponoči
tinchek1980

Ali vam mož/partner pomaga in namesto vas vstane ponoči, ko dojenček joka?

da, vedno (17%)

da, pogosto (30%)

zelo redko (31%)

nikoli (22%)


Število vseh glasov: 185

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!