|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ameriški kokeršpanjel
27.9.2009 20:33:19   
kajalin*
Ga ima katera?Jutri grem gledat enga psička,ki ga prodajajo,star je 11m,navajen čistoče in navajen biti sam doma(služba,kak opravek),zavedam se odpadanja dlake,...kaj pravite?Je primeren psiček za skoraj 5letnico?V planu sem imela francoskega buldoga,ampak Lin ni všeč in trenutno ni mladičev pri vzreditelju k ga poznam.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ameriški kokeršpanjel
28.9.2009 9:32:11   
Anja24
11 mes je zame kar veliko. Tako "star" pes ima že svoje navade...ne vem no, jaz osebno bi raje mlajšega vzela...sicer pa vsak po svoje.user posted image


Dlake pa itak vsakemu (skor) odpadajo...
Drugače pa vzemi hčerko s sabo in boš videla kako se bosta ujela...



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ameriški kokeršpanjel
28.9.2009 9:37:16   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Ga ima katera?Jutri grem gledat enga psička,ki ga prodajajo,star je 11m,navajen čistoče in navajen biti sam doma(služba,kak opravek),zavedam se odpadanja dlake,...kaj pravite?Je primeren psiček za skoraj 5letnico?V planu sem imela francoskega buldoga,ampak Lin ni všeč in trenutno ni mladičev pri vzreditelju k ga poznam.


Za 5-letnico ni noben psiček "primeren". Pes ni igrača. Takod a če si ti pripraljena skrbet zanj, ga imet rada in posrbet, da bš vzgajala oba, psa in hčerko, vsakega posebej in oba skupaj, potem je primeren ZATE, če ne pa ne. Psa moraš vedno kupovat ZASE.

Je pa 11 mesecev star kuža super, to obdobje je po mojih izkušnjah najboljše za učenje. Tiste ta hude traparije so ga že minile, še vedno pa je mlad, vedoželjen, ukaželjen kuža.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ameriški kokeršpanjel
28.9.2009 10:22:12   
Arwenko
Hja, to ali so ameriški koker španjeli združljivi z malimi otroki moraš vprašat kakšnega vzreditelja, ki dobro pozna pasmo, tako boš dobila najbolj točen odgovor. Je pa tako kot je splišni napisala, treba je malo miselnega preskoka naredit v slovenskih glavah - noben pes ni primeren ZA 5-letnega otroka, so pa psi, ki so s takšnimi otroki bolj ali manj združljivi oziroma do njih bolj ali manj tolerantni. v splošnem je tukaj nekaj pravil, ponavadi so večji psi bolj tolerantni do majhnih otrok, boljše je izbrat pse z mirnejšim karakterjem, ne kakšne hiperaktivne, skratka od pasme do pasme se razlikujejo karakteristike psa. In karakteristike so veliko bolj pomembne kot izgled.

Sem pa tudi jaz mnjena, da s starejšim psom ne moreš skoraj nič zgrešit, razen če bi živel v katastrofalno obupnih razmerah. Dejansko je spet predsodek kako je boljše mladiča, ja res ga lahko oblikuješ po svoje, ampak po drugi strani pa si z odraslim psom rešen navajanja na lulanje zunaj, osnovne stvari je že naučen. Velikokrat recimo vzreditelji prodajajo kakšnega starejšega psa starosti 6-10 mesecev, za katerega se izkaže, da ni primeren za razstave, večinoma pa je odličen ljubljenček in pravzaprav ne razumem zakaj imajo ljudje upor do takšnega nakupa.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ameriški kokeršpanjel
29.9.2009 21:12:26   
kajalin*
Psa sem kupila za sebe,ne za otroka.Zavedam se skrbi,ker sem vedno imela psa pri hiši.Pes je živel pri družini z malim otrokom(3 l),ja in danes vidim da sem naredila prav.Pes je zelo priden in ubogljiv,glede na to da je danes pri nas drugi dan ne uboga na prvo besedo,ampak na tretjo pa že ;)
Ja,dela imam enkrat več,ampak mi paše,pa tudi zunaj preživim več časa kot sem prej(stanovanje :() Kupila sem si dlakavega psa,ampak je tak cuker da bom potrpela.Trenutno si moram sistem pogruntat pa bo...Lep pozdrav vsem.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ameriški kokeršpanjel
29.9.2009 21:16:12   
Arwenko
Super user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ameriški kokeršpanjel
29.9.2009 21:30:30   
kajalin*
Pa še to sem hotla povedat,ni mi žal glede starosti,ker pri mladičku bi verjetno tekala za njem s krpo,naš kuža pa je navajen čistoče in tudi počakati službeni čas doma,brez cviljenja in uničevanja stvari :)

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?