|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   antibiotik amoksiklav
23.5.2010 10:56:11   
boni25
Ojla punce
Nas mali ima od srede spet vnetje uses.Zdaj smo dobili amoksiklav,problem je da ze od četrtka ne kaka in skoz jambra da ga boli ritka al pa trebusček.Probala sem že z sladkimi kamilcami pa ni efekta.A ga je antibiotik čist zapru zgleda al kaj?Je pa tud res da ni kej velik jedu no ampak po 4 dneh pa mislim da bi ze mogu kej kakat.Zdravnica nam je tudi dala ta prasek waya samo ga mali noče.Kaj naj se poskusim?Drugač sm rekla da bom jutri poklicala zdravnico,očitno tale antibiotik ne vpliva dobr na njega,ga imamo prvič,prej smo vedno dobil hiconcil.

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: antibiotik amoksiklav
23.5.2010 11:34:23   
miapia
Žal so vsi antibiotiki zelo slabi. Pozdravijo težavo, za sabo pa potegnejo kup drugih problemov. Zelo priporočam Molkosan, ne vem pa, če so omejitve starosti.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: antibiotik amoksiklav
23.5.2010 13:49:50   
Najaa
Moja tavečja je po amoksiklavu bruhala tak da zdej vedno dobi zinnat, ki je isti kot amok. sam pač druga firma.
Wayo mu pa vmešaj v kak sok ipd, nekaj kar rad pije.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: antibiotik amoksiklav
23.5.2010 19:32:18   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Moja tavečja je po amoksiklavu bruhala tak da zdej vedno dobi zinnat, ki je isti kot amok. sam pač druga firma.
Wayo mu pa vmešaj v kak sok ipd, nekaj kar rad pije.



Zinnat ni isti kot Amoksiklav.Zinnat je na bazi cefalosporinov, Amoksiklav pa amoxicilinov.Tako, da to ni isto sranje samo drugo pakovanje.Amoksiklav se lahko enači z Betaklavom ali Augmentinom.

Je pa dobro ob antibiotikih dajati še Bio gaio probiotike.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
23.5.2010 20:05:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu luan)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 8:40:42   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: luan

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Moja tavečja je po amoksiklavu bruhala tak da zdej vedno dobi zinnat, ki je isti kot amok. sam pač druga firma.
Wayo mu pa vmešaj v kak sok ipd, nekaj kar rad pije.



Zinnat ni isti kot Amoksiklav.Zinnat je na bazi cefalosporinov, Amoksiklav pa amoxicilinov.Tako, da to ni isto sranje samo drugo pakovanje.Amoksiklav se lahko enači z Betaklavom ali Augmentinom.

Je pa dobro ob antibiotikih dajati še Bio gaio probiotike.


Jaz ne vem, povem samo kaj mi je P rekla. Glavno, da pomaga.
Zraven obvezno bio gaia ali pa wayo, ker naša ima pri AB vedno blago drisko.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 10:24:48   
Nina00
Pa probiotike dajete že v času jemanja antibiotikov? Če ja, s kakšnimzamikom glede na antibiotik?
Ker jaz sem spraševala v lekarni in mi je svetovala, da naj jih začnem dajat šele po končani kuri antibiotika.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 10:46:21   
boni25
No men je pa v lekarni rekla da nej dam wayo vsaj dve uri pred anitbiotikom drugač ni učinka.No nam je zdaj ratal kakat včer ene 5x po malem zdej ga pa filam z jogurti probiotičnimi pa moram ga prelisičit da bo tole wayo spil.Da ga ne bo trebusček bolel.


(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 11:54:44   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

No men je pa v lekarni rekla da nej dam wayo vsaj dve uri pred anitbiotikom drugač ni učinka.No nam je zdaj ratal kakat včer ene 5x po malem zdej ga pa filam z jogurti probiotičnimi pa moram ga prelisičit da bo tole wayo spil.Da ga ne bo trebusček bolel.




ja in antibiotik sploh ne bo probiotikov iz vaye pobil? resno?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 12:17:01   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: boni25

No men je pa v lekarni rekla da nej dam wayo vsaj dve uri pred anitbiotikom drugač ni učinka.No nam je zdaj ratal kakat včer ene 5x po malem zdej ga pa filam z jogurti probiotičnimi pa moram ga prelisičit da bo tole wayo spil.Da ga ne bo trebusček bolel.




ja in antibiotik sploh ne bo probiotikov iz vaye pobil? resno?



Imajo 2 uri časa, da naredijo nekaj dobrega, kar je pa tudi nekaj.

Jaz sem našemi 4-letniku dajala en prašek (ne vem, kako se imenuje, sem pozabila,mogoče je tudi waya). V navodilih piše, da se ga daje med jemanjem AB in še 1 teden po končanju. Jaz sem mu ga dala nekaj ur po AB, tako da je bilo še kar dosti časa (4-6 ur) do naslednje doze AB.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 12:23:13   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: boni25

No men je pa v lekarni rekla da nej dam wayo vsaj dve uri pred anitbiotikom drugač ni učinka.No nam je zdaj ratal kakat včer ene 5x po malem zdej ga pa filam z jogurti probiotičnimi pa moram ga prelisičit da bo tole wayo spil.Da ga ne bo trebusček bolel.




ja in antibiotik sploh ne bo probiotikov iz vaye pobil? resno?



Imajo 2 uri časa, da naredijo nekaj dobrega, kar je pa tudi nekaj.

Jaz sem našemi 4-letniku dajala en prašek (ne vem, kako se imenuje, sem pozabila,mogoče je tudi waya). V navodilih piše, da se ga daje med jemanjem AB in še 1 teden po končanju. Jaz sem mu ga dala nekaj ur po AB, tako da je bilo še kar dosti časa (4-6 ur) do naslednje doze AB.




da bi naredile kej dobrega, morjo kolonizirat črevo, ker tako preprečijo vezavo (in namnoževanje) 'slabih' bakterij, ki povzročajo drisko. in v dveh urah tega ne naredijo, sploh. jest ne vidim kaj bi sploh lahko naredile 'dobrega' v dveh urah. tko da to je skor tko kot če bi prašek stresal direkt v wc.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 13:06:32   
boni25
Punce ne vem kako je s tem tko mi je rekla.Jest mu kr zdej dajem probiotične jogurte ker je malega res ful bolev trebusček in sele od včeri da zdej lahko kaka normalno.Mamo zdej prvič ta antibiotik,pa nam je celo zmesnjavo naredu.Vem pa da kadar moj oče jemle ta antibiotik mu tud celo stalo nardi s prebavo in ma se kr en časa pol probleme.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 13:18:55   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: boni25

No men je pa v lekarni rekla da nej dam wayo vsaj dve uri pred anitbiotikom drugač ni učinka.No nam je zdaj ratal kakat včer ene 5x po malem zdej ga pa filam z jogurti probiotičnimi pa moram ga prelisičit da bo tole wayo spil.Da ga ne bo trebusček bolel.




ja in antibiotik sploh ne bo probiotikov iz vaye pobil? resno?



Imajo 2 uri časa, da naredijo nekaj dobrega, kar je pa tudi nekaj.

Jaz sem našemi 4-letniku dajala en prašek (ne vem, kako se imenuje, sem pozabila,mogoče je tudi waya). V navodilih piše, da se ga daje med jemanjem AB in še 1 teden po končanju. Jaz sem mu ga dala nekaj ur po AB, tako da je bilo še kar dosti časa (4-6 ur) do naslednje doze AB.




da bi naredile kej dobrega, morjo kolonizirat črevo, ker tako preprečijo vezavo (in namnoževanje) 'slabih' bakterij, ki povzročajo drisko. in v dveh urah tega ne naredijo, sploh. jest ne vidim kaj bi sploh lahko naredile 'dobrega' v dveh urah. tko da to je skor tko kot če bi prašek stresal direkt v wc.


Tako farmacevti kot zdravniška stroka svetujejo sočasno uporabo antibiotikov in probiotikov.Saj je bolje, da se črevesna flora vsaj delno vzdržuje kot nič.Je pa svetovan minimum med eno in drugo terapijo vsaj dve uri.
O stresanju praška direkt v wc pa ne biuser posted image ...

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 13:59:07   
pupika
Meni pa je bilo rečeno naj dajemo probiotike po zaključeni kuri antibiotikov, ker antibiotik naj bi pobil tudi dobre bakterije, ki so v probiotikih.
Naš je imel po amoksiklavu hudo drisko in smo dobili ali zinnat, ali hiconcil.Po ospenu pa samo bruha.Tak, da če mu antibiotik ne odgovarja ga zamenjajte.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 14:29:09   
luan
Ja to se pa strinjam, po končani atb terapiji je dobro še nekaj časa nadaljevati s probiotiki, da se vzpostavi normalna črevesna florauser posted image .

Je pa ravno zdaj moj mali pikec dobival Sumamed in je danes ponoči tako flekast ratal, da je groza.Tako, da nama je dala zdravnica dopoldne še Fenistil kapljice.Saj pravi, da sicer ni čisti sigurna ali je alergija na atb ali je peta ali šesta otroška bolezen.Bomo videli kako stanje bo jutri.

Je pa starejši sin zelo slabo prenašal Zinnat, ga je v loku izbruhal.Mu pa super odgovarja Amoksiklav.Kolikor je pač lahko atb super za otroka.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: antibiotik amoksiklav
24.5.2010 20:25:56   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Nina00

Pa probiotike dajete že v času jemanja antibiotikov? Če ja, s kakšnimzamikom glede na antibiotik?
Ker jaz sem spraševala v lekarni in mi je svetovala, da naj jih začnem dajat šele po končani kuri antibiotika.


Mi smo začeli po AB.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: antibiotik amoksiklav
20.2.2023 9:08:57   
medalisa
Antibiotik amoksicilin brez recepta - https://topeuro-shop.com/buy-amoxil-si.html?wm=11492&tr=8027

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?