|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 15:46:23   
ČebelicaMaja
Mene nujno zanima, če morda katera ve, ali obstaja sploh kakšen avtosedež v tem razredu, da se ga da kolikor toliko normalno poležat. Septembra smo prešli na večji stolček in je totalna kriza, ker naša 3 in pol letnica v avtu zelo rada zaspi. Vendar ji zdaj polovica telesa binglja sem in tja, muči se... mislim za pop....v nedeljo se mi je tako smilila, da sem se odločila vprašat še tukaj... vem da je bilo teh debat miljon, pa vendar...

Imamo tri- Cybex in dva Maxi Cosija- slednji se je najbolj nagnil v trgovini, ampak to je za našo piko čisto premalo- se mi pa škoda zdi kupovat še enega manjšega (prejšne je dobila mlajša sestrica) za kratko dobo, pa še tuli, da so ti zanjo premajhni, da ona je zdaj velika in rabi velik stoluser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 16:05:36   
Anonimen
Pa ji kupite sedež 9-36kg ... mi imamo Römerjevo Evolvo 123 in se kar dosti nagne nazaj.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 16:27:40   
ČebelicaMaja
meni ni čist jasno tole s sedeži 9-36- (sem gledala Britax Evolvo, Recaro in Kiddyja) ali ni tako, da nek del in paske potem odstraniš, ko jih preraste? ali potem kljub temu lahko še vedno uravnavaš naklon- ampak da je še vedno tak konkreten?- ker tale minimalen naklon je pri nas res kriza... in dejansko razmišljam, da bi ji kupila nov sedež- vsaj tega-v glavnem avtu za dolge poti...


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 16:28:27   
zaspancek1
Glede na to, da se v sedezih skupine 15-36 kg otroke pripenja z avtomobilskim varnostnim pasom, nekega hudega naklona ne mores vec pricakovati, ker to potem ni vec varno. Evolva ima podoben naklon kot Recaro 9-36 kg, ki pa ni ne vem kako velik, verjetno je vsaj toliksen tudi pri MC. Je pa mogoce sedez 9-36 kg res bolj primeren (ce se nima 18 kg in ni zelo velika), ker bi hcerko lahko nekaj casa se pripenjala z varnostnimi pasovi sedeza (kot skupina 9-18 kg - tako bi definitvno bila bolj stabilna med spanjem), kasneje pa z avtomobilskimi pasovi. Seveda pa moras videt in preizkusit sedeze v praksi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 16:45:46   
Anonimen
Čebelica Maja, tule si poglej kako se sedež prilagaja in koliko se poleže ... http://www.youtube.com/watch?v=JTl76D3QOvA ... in ja, od 18kg naprej se pasovi sedeža snamejo in se pripne otrok s pasom od avta. Pa v navodilih sem prebrala, da se naklon lahko uravnava dokler otrok ne doseže 120cm, ko je enkrat višji, je lahko samo še v pokončnem položaju.

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 16:52:42   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

meni ni čist jasno tole s sedeži 9-36- (sem gledala Britax Evolvo, Recaro in Kiddyja) ali ni tako, da nek del in paske potem odstraniš, ko jih preraste? ali potem kljub temu lahko še vedno uravnavaš naklon- ampak da je še vedno tak konkreten?- ker tale minimalen naklon je pri nas res kriza... in dejansko razmišljam, da bi ji kupila nov sedež- vsaj tega-v glavnem avtu za dolge poti...



Naklon lahko spreminjas tudi potem ko odstranis notranje pasove. Pri Kiddyu pa v navodilih pise, da se bolj polozen polozaj lahko uporablja samo do 18 kg, tako da to najbrz potem odpade.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 17:50:56   
zaspancek1
Otika me je ze prehitela user posted image , zato dodajam samo se link kako se spreminja naklon pri Recaru (oz. Storchenmuehle, kar je isto, samo malo cenejse, ker je malo slabsi material):
http://www.storchenmuehle.de/index.php?id=364&L=4

Otika, a ni tako, da ko otrok doseze 120 cm, je lahko sedez Evolva samo se v bolj lezeci poziciji (da ne bi bil prevelik za avto)?
http://www.britax-roemer.de/uploads/user-guides/21.pdf


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 17:54:57   
Anonimen
zaspancek1 imaš prav ... sem na hitro preletela pa moja nemščina ni čisto taprava  ... da se prepričaš, poglej tule: http://www.britax.co.uk/uploads/user-guides/18.pdf na strani 45.

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
22.12.2009 18:05:54   
zaspancek1
Sem ze mislila, da mogoce v slovenskih navodilih pise kaj drugega. user posted image   Prevodi so namrec vcasih kar user posted image ...
Ok, samo, da smo razjasnili zadevo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
23.12.2009 18:41:44   
ČebelicaMaja
sem šla včeraj vse te sedeže preštudirat in vse pregledala na you tubeu- ampak to se res minimalno poleže... ful škoda- samo meni se zdi to, kako naša binglja med vožnjo, ful nevarno, ko sem videla kaj se prvo zgodi, ko je nesreča- otroka sunkovito vrže naprej- in če naša že naprej "binglja" je to enako nevarno, kot če bi spala na zadnjih sedežih- pa sej obstajajo neki paski, ko otroka privežeš, da ne binglja, sam meni je to res mimo...pa sej spijo tudi večji otroci... vglavnem še najbolj se navdušujem nad Cybex pallas. Katera pozna?

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
23.12.2009 19:16:26   
zvesta
Kaj pa če za vaš sedež dokupiš kaj takega, da ne binglja ko zaspi?

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=199721

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
23.12.2009 21:00:49   
Anonimen
Čebelica maja, pa saj ravno to je fora stolčkov 9-36kg, da tut če niso čisto poležani, so vsaj dlje časa lahko pripeti s 5-točkovnim pasom in ne bingljajo sem in tja ...

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
23.12.2009 22:32:12   
smeja2
mi mamo tega in se mu da naklon naštima za spat
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=189684
user posted image user posted image mu nič glava pol ne opleta

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
24.12.2009 14:27:53   
zaspancek1
smeja2, tudi za tega (Kiddy Discovery) pise, da se lahko lezeci polozaj uporablja samo do teze 18 kg:
http://www.kiddy.de/content/files/Bedienungsanleitungen-PDF/ba_discovery_pro.pdf

Taksnih je pa vecina sedezev.

ČebelicaMaja, ne vem, ce je ta cybex pallas res resitev. Gre v bistvu za sedez Solution x, samo da ima spredaj mizico oz. blazino (kot kiddy), ki jo lahko uporabljas do 15 kg. Nima pa sedez nobenih pasov, zato sem jaz kar malo skepticna kako dobro je otrok res vpet notri (od 9 do 15 kg). Testov ADAC pa zaenkrat se ni.


(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
24.12.2009 15:08:44   
zaspancek1
Sem bila malo povrsna prej user posted image - Cybex Pallas ima podobno vpenjanje z mizico kot Kiddy (oba sta brez varnostnih pasov avtosedeza). Ce so rezultati Kiddya 9-36 kg dobri, bi lahko bili tudi pri cybexu. Ce je bolj lezec polozaj dovoljen tudi kasneje (15-36 kg) pa ne vem, ker ni navodil na netu.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
25.12.2009 21:52:43   
smeja2
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

smeja2, tudi za tega (Kiddy Discovery) pise, da se lahko lezeci polozaj uporablja samo do teze 18 kg:
http://www.kiddy.de/content/files/Bedienungsanleitungen-PDF/ba_discovery_pro.pdf



hm pa res...no sej naš še nima 18kil. Star je pa 4 leta in preden bo on na 18kg prišel bomo lahko še dolg lepo spali med vožnjo user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
4.1.2010 11:59:40   
honey
Mi imamo pa Chicco avtosedež 15-36 in se ga lahko poleže skoraj v ležeči položaj - seveda govorim to, ko je sedež zunaj avtomobila. Tako da, ko gremo na daljšo pot, ga že avtomatsko potegnem malo bolj ven proti sprednjemu sedežu in lahko otroka še vedno normalno pripnem z varnostnim pasom. Je pa velika prednost ta, da mi mali komot spi v sedežu, brez da mu glava pleše sem in tja in ga premetava. Se mi zdi pa še najbolj varno, da ima avto zadnjo klop, kateri se poleže naslonjalo - samo takih je bolj malo, kakor sem se jaz zanimala. Tako da mi je ta varianta še najboljša. 

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež 15-36kg, ki se ga da poležat
8.1.2010 9:58:23   
zaspancek1
ČebelicaMaja, ce si se slucajno ogledujes Cybex Pallas - na enem nemskem forumu je ena mama primerjala tega s Kiddyjem (ima namrec oba) in pravi, da je Cybex boljsi, ker je sirsi, lazje nastavis bolj lezeci polozaj, mizico ima nastavljivo, poleg tega pa naj bi imel se dodatno oporo za glavo, otrokov pogled pa naj ne bi bil tako omejen, kot npr. pri Kiddyju ali Recaru. 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?