|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež 15-36kg?
10.2.2011 17:29:59   
kpklapa
Tiste, ki jih imate...
Zanima me, kateri avtosedež 15-36 kg se kasneje da razstaviti, da imaš samo jahača? Katerega priporočate?


< Sporočilo je popravil kpklapa -- 10.2.2011 17:32:41 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/123klavdija
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež 15-36kg?
10.2.2011 17:34:24   
ajataja
Če imaš sedež od 15 do 36 jahača sploh ne potrebuješ ker ti otrok skoz sedi v sedežu .

(odgovor članu kpklapa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež 15-36kg?
10.2.2011 20:41:55   
krtek 1
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Če imaš sedež od 15 do 36 jahača sploh ne potrebuješ ker ti otrok skoz sedi v sedežu .




user posted image

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež 15-36kg?
10.2.2011 21:38:41   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Če imaš sedež od 15 do 36 jahača sploh ne potrebuješ ker ti otrok skoz sedi v sedežu .


res je... ko preraste ta sedež, je itak že prevelik za jahača.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež 15-36kg?
11.2.2011 10:10:22   
kpklapa
to že, samo si ne predstavljam, da 6- ali 8 letnik še sedi v celotnem sedežu, na spodnjem delu pa že.
odločam se med: römer kid / kid plus - cybex solution - concord lift pro/evo...


_____________________________

http://www.mojalbum.com/123klavdija

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež 15-36kg?
11.2.2011 14:24:56   
ajataja
Zakaj si ne predstavljaš ,saj ni nobene razlike je samo bolj zaščiten kot v samem jahaču ni pa sedež nič manjši kot pa sam jahač

(odgovor članu kpklapa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež 15-36kg?
11.2.2011 14:43:17   
Doll
Mene tudi zanima zakaj si to ne moreš predstavljat?A za svojega otroka si ne želiš več varnosti?Samo v sp. delu je nima

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež 15-36kg?
11.2.2011 16:30:02   
lukec
Mamo cybexa, ko smo ga kupovali je bil cenovno ugodnejši od ostalih dveh - teste je imel pa boljše ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež 15-36kg?
12.2.2011 13:39:20   
krtek 1
Tudi mi imamo Cybexa,naš fant je star 6,5 let in mi še na misel ni prišlo,da bi ga (razen po mestu,do šole ali trgovine) peljala samo v jahaču in ga tudi ne nameravam,vsaj še nekaj let.Kako izgleda?Super,sedež je narejen za tako starost in ne vem zakaj bi karkoli izgledalo smešno ali čudno.user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež 15-36kg?
17.2.2011 21:27:35   
pika27
Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme.

Jaz mam pa težavo, ker bi kupila sedež za v drugi avto in sem mislila kupiti kar tega od 15-36kg, glede na to, da je naša mala ful velika, ma pa tud 13 kg, sicer je pa stara 22 mesecev. Ampak so mi v trgovini odsvetovali, češ da je sedež namenjen otrokom po 4. letu in da mora ziher imet 15 kg. Pa me zanima, kdaj ste vi dale otroke v tak sedež, a ste se ozirali na te omejitve? Ker pri nas smo jo tud iz lupince dali preden je dosegla 9 kg, ker je pač ful velika.

(odgovor članu smrc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež 15-36kg?
17.2.2011 21:53:08   
Urska09
No, to pa zanima tudi mene. Ravno zadnjič so mi v trgovini povedali isto: da mora imeti otrok min. 4 leta in 15 kg. Naša ima 14 kg in samo 2 leti, je pa ogromna in bo zdaj, zdaj prerasla sedež 9-18 kg (Romer Safefix Plus). Glava ji že malenkost gleda čez rob sedeža, pasovi pa so tudi že pod rameni user posted image . Kaj narediti?

(odgovor članu pika27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež 15-36kg?
17.2.2011 22:26:29   
zaspancek1
Otroci v sedežih 15 -36 kg se pripenjajo samo z avtomobilskimi varnostnimi pasovi in veliko 4-letnikov ima težave v teh sedežih, ker pasovi ne potekajo tako, kot bi morali, v primeru trka pa so sile tudi drugače razporejene (kot pri pettočkovnem pripenjanju) in je to manj varno zlasti za manjše in tudi mlajše otroke. Če je npr. mlajši otrok prevelik za sedež prejšnje skupine (9-18kg), pride v poštev sedež 9-36 kg, kjer je otrok še nekaj časa lahko pripet s pasovi avtosedeža (navadno so ti sedeži malo večji od tistih 9-18 kg), ko pa otok doseže 15 kg, pa se pripenja z avtomobilskimi pasovi. Če pa je otrok res velik, pa bi zanj bil še najboljši sedež 9-36 kg, ki ima mizico (Kiddy, Cybex, Concord) - tako velikost ni problem, saj sedež nima lastnih pasov.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež 15-36kg?
17.2.2011 22:31:53   
zaspancek1
Še to - leta pravzaprav niso neko merilo, vsekakor pa je npr. razmerje med posameznimi deli telesa (npr. med glavo in trupom) pri 4- letniku že drugačno, kot pa pri 2-letniku.
Urska09 - sedež je po opisu sodeč ŽE premajhen za tvojo hčerko.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež 15-36kg?
17.2.2011 22:44:43   
pika27
Smo probali cybex od 9-36 pa ni niti podrazno hotla not sedet, ji je šla mizica čist preveč na jetra. Poleg tega je otroku  verjetno tudi izredno vroče poleti pod to mizico. Ostali 9-36 so pa glede na varnost slabše ocenjeni, vsaj tko je rekel prodajalec.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež 15-36kg?
18.2.2011 7:50:03   
zaspancek1
Ja, res nekateri otroci ne prenašajo dobro te mizice, ampak če je treba, je pač treba. Glede potenja v njih - verjetno se res lahko bolj, zato pa ima npr. Kiddy precej dobro blago (MC in Roemer Trendline se npr. lahko skrijeta). Glede ocen drugih avtosedežev 9-36 kg pa samo to - kaj ti pomaga super rezultat na testu, če otroku sedež ne ustreza več? Če je otrok prevelik za sedež skupine 9-18 (ima ramena nad pritrdiščem pasov, glavo višje od še dovoljene višine...), potem takšen sedež (pa lahko ima super rezultate na crash testih) ni varen zanj in bi bil taisti crash test v tem primeru lahko katastrofalen!
Zato so ti sedeži navadno najboljša rešitev za otroke, ki so malo večji (enako je pri prehodu iz lupinice - sedež 0-18 kg večinoma ni najprimernejši od rojstva dalje, po testih tudi ni najboljši,  je pa najboljša rešitev za prehodno obdobje, če je otrok velik - takšne primere imamo tudi pri nas doma). Če zaključim - če je tvoja hčerka res velika, jo poskusi dat v sedež 15-36 kg, pa boš videla. Če ji pasovi tečejo tako, kot je treba, potem recimo, da je ok, sicer pa poskusi s po testih manj varnim sedežem 9-36 kg, ki je še vedno najvarnejši zanjo. Pri nas se npr. najbolje obnese Evolva.

(odgovor članu pika27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež 15-36kg?
18.2.2011 10:14:22   
pika27
Ja sva tud midva včeraj vse pregledala in se bova verjetno odločila za evolvo. Sicer ni testov, pa mal je že star sedež, ampak Romer v principu ni nikol slabih sedežev delal. V končni fazi je pa itak za v drug avto.

Drugač smo pa probal in je dost velika za kidfixa na primer, ampak me je vseeno strah, kaj bi blo v primeru trka, glede na to, da je narejen za starejše otroke. Bomo počakal še kakšne pol leta, ko bo pa res prerastla tega od 9-18, pa bomo pol večjega kupil oz. nekaj skombiniral.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež 15-36kg?
18.2.2011 12:53:24   
zaspancek1
Evolva je bila testirana leta 2006 - dosegla je majhne obremenitvene vrednosti pri bočnem trku in povprečne pri čelnem. Po letu 2007 se je metodologija testiranja malo spremenila, zato je primerjava s kasnejšimi malo težja oz. možna deloma.
Do lanskega leta so bili ti starejši testi še objavljeni na strani ADAC in OEAMTC, zdaj pa so samo od leta 2007 dalje.

(odgovor članu pika27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež 15-36kg?
24.2.2011 10:19:04   
sakuL
jaz imam v avtu takega. Pa sem z njim zelo zadovoljna.

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=211015

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedež 15-36kg?
25.2.2011 11:29:16   
barni
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

No, to pa zanima tudi mene. Ravno zadnjič so mi v trgovini povedali isto: da mora imeti otrok min. 4 leta in 15 kg. Naša ima 14 kg in samo 2 leti, je pa ogromna in bo zdaj, zdaj prerasla sedež 9-18 kg (Romer Safefix Plus). Glava ji že malenkost gleda čez rob sedeža, pasovi pa so tudi že pod rameni user posted image . Kaj narediti?


Urska, ne morem verjeti, da bi lahko bila vaša deklica večja od naše 3 in še malo letnice. Ker je že naša nadpovprečna. Težka je 16,5 kg in velika 103 cm. Pa jo imam še vedno v sedežu od 9-18 kg (roemer duo plus) in v Evolvi 9-36 kg, kjer jo še vedno pripnem s pasovi avtosedeža. In zaenkrat je ravno na meji, da ji pasovi še ustrezajo. Si pogledala zadaj, da imate pasove nastavljene na najviški poziciji?

Sori, ne mi zamerit, samo res težko verjamem, da je večja od naše. Ker meni je že naša ogromna - večja kot njene vrstnice.

In jaz upam, da še malo zdržimo v teh sedežih, ker je še ne bi rada dajala v 15-36 kg.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedež 15-36kg?
25.2.2011 12:53:23   
zaspancek1

Se bom malo vrinila. Saj ni nujno odločilna sama višina otroka, ker vsi pač niso enako grajeni (eni imajo daljši trup, drugi noge, tretji malo daljši vrat,...), zato je pri enaki višini en otrok še čisto ok za en sedež, tadrugi pa ne. Eh, me to kar malo razkuri, ker sem pri prvem imela probleme z lupinico. Večina ljudi je še sedaj strašno pametna, da je nemogoče, da otrok preraste lupinico (ima ramena nad pritrdiščem pasov) pri 3,5 mesecih. Ja, pa je žal bilo tako (mali je bil sicer velik, ne pa spet tako zelo, mlajši mulček, ki pa je res velikan, pa jo je prerasel mesec kasneje), pa kljub temu ni bila več ok. Je imel pač precej dolg trup, kar sem videla tudi pri oblačilih. Sedaj, pri dveh letih je razmerje med trupom in nogami že malo manj izrazito (npr. trenerka - komplet mu je sedaj čisto prav), pa kljub temu imamo pri Evolvi pri velikosti (hmm, ene 90 cm pa še kak cm zravenuser posted image ), samo še eno stopnjo za dvignit ramenske pasove.
Zato pa je možno, da je sedež premajhen saj so, vsaj po mojih izkušnjah, ti sedeži 9-18 kg vseeno manjši od 9-36 kg (če gledamo hrbtni del do najvišje možne višine pritrditve ramenskih pasov). Podobno je tudi z lupinicami in sedeži 0-18 kg.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedež 15-36kg?
6.3.2011 11:58:26   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: barni

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

No, to pa zanima tudi mene. Ravno zadnjič so mi v trgovini povedali isto: da mora imeti otrok min. 4 leta in 15 kg. Naša ima 14 kg in samo 2 leti, je pa ogromna in bo zdaj, zdaj prerasla sedež 9-18 kg (Romer Safefix Plus). Glava ji že malenkost gleda čez rob sedeža, pasovi pa so tudi že pod rameni user posted image . Kaj narediti?


Urska, ne morem verjeti, da bi lahko bila vaša deklica večja od naše 3 in še malo letnice. Ker je že naša nadpovprečna. Težka je 16,5 kg in velika 103 cm. Pa jo imam še vedno v sedežu od 9-18 kg (roemer duo plus) in v Evolvi 9-36 kg, kjer jo še vedno pripnem s pasovi avtosedeža. In zaenkrat je ravno na meji, da ji pasovi še ustrezajo. Si pogledala zadaj, da imate pasove nastavljene na najviški poziciji?

Sori, ne mi zamerit, samo res težko verjamem, da je večja od naše. Ker meni je že naša ogromna - večja kot njene vrstnice.

In jaz upam, da še malo zdržimo v teh sedežih, ker je še ne bi rada dajala v 15-36 kg.

Barni, nič ne zamerim user posted image ampak ne morem pomagat, če imamo XXL otroka user posted image . Visoka je 90 cm (lahko tudi kakšen cm več) in težka 14 kg (zadnjič tehtana po bolezni, lshko da ima še kakšno dag več). Imamo pa Romer Safefix Plus. Mogoče bo spomladi bolje, ko se znebimo teh debelih bund in pajacev, ki zavzamejo kar precej prostora v sedežu.

Zaspancek1, hvala za veliko koristnih informacij user posted image user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pridružila sem se gibanju Free ziza
Če bi sama vsakič, ko sem dobila butasto vprašanje, povezano z dojenjem, zaslužila, bi danes imela že ... hm, morda nove...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?