|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.12.2008 15:20:51   
bobika
V kratkem nameravam kupiti avtosedež od 3,5 let dalje. Ne morem se odločiti med dvema, ki sta na testih približno enako ocenjena.
Prosim vas za vašo mnenje, kateri se vam zdi boljši in zakaj?
Odločam pa se med
Maxi cosi rodi xp in Römer kid plus

hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.12.2008 15:39:09   
Zala01
Živijo,
v bistvu sem bila jaz pred par meseci v isti dilemi.Jaz imam v avtu maxi cosi, mož pa romerja.tako je pač takrat naneslo,da sva kupila. Sva pa z obema sedežema zelo zadovoljna.
lp j.user posted image

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.12.2008 22:06:08   
Lejči
Tudi jaz se spravljam k nakupu, izbrala pa sem Roemerja. Ne vem, že sedaj sem z njim zelo zadovoljna, pa tudi po testih in opombah, ki so zraven, me je prepričal bolj kot maxi cosi. Je pa bil v igri še Cybex Solution X, samo ga pri nas nikjer nisem našla, da bi ga pogledala kako dejansko izgleda.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.12.2008 22:17:09   
Doll
Mi smo se odločili za tretjo varianto.kiddy-a

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.12.2008 22:19:34   
kofetek2010
mi smo kupili Römer Kidfix

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 14:12:21   
ajdaN
Jaz bi vzela Römerja. Imamo Kid plus in MC sps. Ne vem sicer kakšna je razlika med sps in xp, ampak v tegale sps naš sploh ne paše, pa ima kg in cm več kot dovolj! Nonstop mu nekaj popravljam pas, ker samo da se malo premakne ni več dobro pripet. Če bi ga prej sprobala, bi vzela še enega Kid-a

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 14:14:24   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: ajdaN

Jaz bi vzela Römerja. Imamo Kid plus in MC sps. Ne vem sicer kakšna je razlika med sps in xp, ampak v tegale sps naš sploh ne paše, pa ima kg in cm več kot dovolj! Nonstop mu nekaj popravljam pas, ker samo da se malo premakne ni več dobro pripet. Če bi ga prej sprobala, bi vzela še enega Kid-a


Mislim, da se govori o avtosedežih od 15-36kg in ne od 9-18kg.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 14:25:22   
bobika
janja77 v čem je v bistvu razlika med njima. Koliko mi je znano se da maxi cosi položiti malo v ležeči položaj, se da romerjev tudi? Ni mi pa jasno kako zgleda da se da po širini nastaviti user posted image

AjdaN: mi imamo sedaj tudi maxi cosija sps in je Manci še kar ok. Malo težje se zdaj zbaše vanj, ko je v bundi. Je pa jajčka premala Anžetu, tako da se bo počasi selil v mc - ja. Manca pa dobi novega.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 14:27:24   
bobika
janja77 v čem je v bistvu razlika med njima. Koliko mi je znano se da romerjev položiti malo v ležeči položaj, se da maxi cosi tudi? Ni mi pa jasno kako zgleda da se da po širini nastaviti user posted image

AjdaN: mi imamo sedaj tudi maxi cosija sps in je Manci še kar ok. Malo težje se zdaj zbaše vanj, ko je v bundi. Je pa jajčka premala Anžetu, tako da se bo počasi selil v mc - ja. Manca pa dobi novega.

Malo sem zamešala prejšnji post user posted image


< Sporočilo je popravil bobika -- 26.12.2008 14:29:11 >

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 17:51:58   
Zala01
Ma ti povem,da za romerja niti ne vem,če se ga da spravit malo v ležeči položaj, ker tega mi nikdar ne prakticiramo...za maxi cosi pa se 100% ga res da položit malo v horizontalo, ker mi je to trgovka v trgovini pokazala-kot sem že rekla,pa tega nisem nikdar naredila. Za širino ne vem,mislim da se jo ne da nastavljat-sta pa oba zelo komot stolčka, mislim da je celo maxi cosi, ki je v mojem avtu , še bolj komot. Malega nikdar ne slačim iz bundice, če to ni zares potrebno (dolga vožnja itd).

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 20:07:44   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: ajdaN

Jaz bi vzela Römerja. Imamo Kid plus in MC sps. Ne vem sicer kakšna je razlika med sps in xp, ampak v tegale sps naš sploh ne paše, pa ima kg in cm več kot dovolj! Nonstop mu nekaj popravljam pas, ker samo da se malo premakne ni več dobro pripet. Če bi ga prej sprobala, bi vzela še enega Kid-a


Mislim, da se govori o avtosedežih od 15-36kg in ne od 9-18kg.



Jaz tudiuser posted image ?! Kid je 15-36, pri MC sem pa pozabila napisat, da imamo Rodija, ki ima tudi oznako sps in xp.

IZVIRNO SPOROČILO: bobika
AjdaN: mi imamo sedaj tudi maxi cosija sps in je Manci še kar ok. Malo težje se zdaj zbaše vanj, ko je v bundi. Je pa jajčka premala Anžetu, tako da se bo počasi selil v mc - ja. Manca pa dobi novega.


Ana ima za prvi sedež Kinga za rezervo pa MC, pa ni primerjave med njima. Edina zadeva, ki se mi pri MC bolj dopade je ta, da se bolj poleže. Samo a ni Manca še malo majhna za 15-36? Pri nas je imel že enih 17kg, pa preko 100cm ko je šel v večjega, pa se mi je še zdel premali, in se je na daljše vožnje še vozil v Kingu.

< Sporočilo je popravil ajdaN -- 26.12.2008 20:11:38 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 20:24:21   
natasar
Oba avtosedeža se lahko poležeta čisto malo, pri Romerju se nastavi s hrbtne strani, preden gre otrok v sedež. To je edina pomankljivost, medtem ko ima sedežni del tri nastavitve. Hčerki smo kupili Romer kid plus, ko je imela 3 leta. Ker je bila drobna in poletje, smo nastavili sedežni del na najmanj in ji sedež ni bil prevelik. Sem se pa isto odločala med tema dvema, pa je bila prej akcija od Romerja kot od Maxi cosi, pa smo zato kupili prvega. Lupinico in sedež od 9-18 kg smo imeli od Maxi cosi, smo bili zadovolnji, mi je pa ta Romerjev od 15 kg bolj všeč kot Maxi cosi rodi, ki ga ima kolegica in se je hčerka že v njem peljala. Pri Romerju sploh ni potrebno nastaviti v ležeči položaj, ko otrok spi, saj ima zelo globoko varovalo ob glavi. Sta pa oba kvalitetna sedeža.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
26.12.2008 22:21:00   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: bobika
Koliko mi je znano se da romerjev položiti malo v ležeči položaj, se da maxi cosi tudi? Ni mi pa jasno kako zgleda da se da po širini nastaviti user posted image


Aja še tole pokomentiram. Tale "malo" ležeči položaj je pri Römerju bolj en drek. Ima zadaj neko plastiko, ki jo kao lahko potegneš ven - kot neki trikotnik potem zgleda in s tem naj bi šel sedež v malo bolj ležeč položaj. Ampak ta ležeči položaj je reeeeeees minimalen, pa še nam tista plastika nonstop skače nazaj, tako da je to za moje pojme "kr neki". Ali pa je odvisno tudi od oblike sedeža.

Širina sedeža se pa fino nastavlja. Na teh ročajih spodaj imaš tak gumb, obadva stisneš skupaj in štelaš sedež po širini - tri stopnje ima. Naš je še vedno na prvi stopnji, pa še en čas bo. Je pa rodi sps po mojem ravno zaradi tega, ker ga ne moreš nastavljat po širini, bistveno širši.

(odgovor članu bobika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
23.4.2009 16:06:45   
2.2.
da ne odpiram nove teme bi kar tukaj vprašala....
počasi bomo mogli tudi mi iti na lov za tretji avtosedež . imele smo lupinico od roomerja in trenutno zdaj avtosedež 9-15kg(18)user posted image od roomerja. zdaj pa nevem katerega naprej. problem je ker nam naša tamala user posted image  odpenja vse mogoče je tako močna no tega roomerjevega sedeža ne. imeli smo pa  v rezervi jahača ker je bil roomer v pranju in je odpela in se vesela kobacala po zadnjem sedežuuser posted image . zdaj pa koliko gledam vsi te sedeži od 15 dalje nimajo dodatnega pasu. razen od nanie-tega pa nimam v planu se mi zdijo nekompaktni za vožnjo.

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež 15-36kg maxi cosi ali römer
25.4.2009 20:05:17   
LERO
Mi se tudi odločamo med R in MC, do 18 kg smo imeli Kinga, ful zadovoljni. Kot drugi in tretji avtosedež pa smo imeli eno Nanio (od 9 do 36 kg) in še enega podobnega. Lahko rečem, da nam tisti dodatni pasovi nič ne pomenijo, ker se sedež kar maje na na zicu, ful slabo. Moramo pa imeti rezervo, pa čeprav se rabi včasih tudi samo 2x na mesec.
Kolegica dela v baby centru, ima dva otroka - glede na njene izkušnje - R in MC enakovredna, predost R, ker ima isofix oz. direktno pritrditev na sedež. Ostalo primerljivo.
Vedno bolj se nagibamo MC.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?