|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedez za drugi avto
14.1.2010 14:36:27   
barni
Zdravo!

Zanima me vase mnenje in izkusnje. Imamo 2 leti staro deklico.

Imamo en avtosedez 9-18 Roemer ISOFIX v enem avtu. Imamo tudi ze 15-36 ISOFIX za prvi avto (je bila neka akcija in smo ga kupili).

Zdaj rabimo se sedeze za drugi avto (ko jo grem iskat v vrtec). Pa ne vem ali naj kupim tega:

9-18kg

http://www.o-baby.de/katalog/britax-römer/römer-king-plus-autositz-jet_115559000.html

In moram potem kasneje kupit se enega 15-36:

http://www.o-baby.de/katalog/cybex/cybex-solution-xfix-cinnamon_050020012.html

ali tega 9-36 kg

http://www.o-baby.de/katalog/britax-römer/britax-evolva-123-plus-olivia_TRS056257.html

In mi potem ni treba kupiti se enega 15-36kg.

Ne vme kako se kaj obnese tale EVOLVA 9-36 kg.

Kateri je se vredu 9-36 kg? Kateri model od Kiddy-ja? In koliko stane?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 15:23:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedez za drugi avto
14.1.2010 15:59:09   
zmajaz
Mi imamo Evolvo, pa smo zelo zadovoljni z njo, zato sem zdaj naročila še 1 za tamalega. Kolegica ima Maxi Cosi Tobya (9-18 kg), pa en sedež 15-36, otrok je pa precej velik za svojo starost in se ji je zgodilo, da je za ta manjši sedež že praktično prevelik, za ta večji s tritočkovnim pasom pa preveč nestabilen, zato sem ugotovila, da je že s tega vidika Evolva dosti bolj praktična. Samo če boš naroča iz tujine, se bolj splača iz Anglije (pramworld - je dosti ceneje kot pri o-baby.de).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedez za drugi avto
14.1.2010 21:54:40   
Lejči
Mi imamo Recaro od 9-36 kg za drugi sedež. Zelo fajn.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedez za drugi avto
14.1.2010 23:37:04   
travica

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Samo če boš naroča iz tujine, se bolj splača iz Anglije (pramworld - je dosti ceneje kot pri o-baby.de).


ja, samo so stroški dostave 40 funtov, tak da te na koncu pride približno enako

tukaj imajo pa 20 funtov poštine, tako da te vse skupaj pride okrog 160 €
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BRITAX-EVOLVA-123-CAR-SEAT-GROUP-1-2-3-MICKY-2010_W0QQitemZ390139749162QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_CarSeats_EH?hash=item5ad624232a

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedez za drugi avto
14.1.2010 23:48:44   
Anonimen
http://www.o-baby.de/katalog/britax-römer/britax-evolva-123-plus-olivia_TRS056257.html


Evo pri Pramworldu je tale evolva precej cenejša: http://www.pramworld.co.uk/product/6516/Britax_Evolva_123_Car_Seat_Olivia ... pa poštnina je 36 funtov ... smo kaka 2 meseca nazaj tu tak stolček vzeli in so super, pa dostava je zelo hitra.

(odgovor članu travica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 7:34:10   
barni
Tale evolva pri pramworld. Koliksna je cena? 119funtov? Kaj pomeni tisti rdece obarvani tekst?

Kje vidis, koliko je postnina in kako se placa - s kartico? Kolksen je cas dostave?

Lepo prosim za pomoc, ker se nisem kupovala preko te spletne strani!

PA se tole; do kdaj imate lahko v EVolvi otroke pripete s 5 tockovnim varnostnim pasom? Nasa je stara 2 leti, pa je med vecjimi. TRenutno ji se vedno ustreza 9-18 King Plus, tudi ce ima gor bundo. Je ta Evolva priblizno isto velika?

Stokrat hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 9:37:40   
livia
Pri pramworldu je poštnina za stolčke 36 ali 39 funtov. Ko ga boš naročila in vnesla številko kartice, ti bodo na mail najprej poslali obvestilo, če se strinjaš s stroški dostave i ti sporočili točno koliko znašajo. In šele ko jim potrdiš sprovedejo naročilo. Koliko časa potuje ne vem, ker smo glih naočili in čakamo, ker ga ni na zalogi. Baje je pa hitro dostavljeno.

Ko sem enkrat prej stolček naročala iz nizozemske sem ga naročila v petek, v ponedeljek je pa že poštar zvonil.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 9:48:41   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
TRenutno ji se vedno ustreza 9-18 King Plus, tudi ce ima gor bundo. Je ta Evolva priblizno isto velika?

Večja.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:24:45   
barni
Kako pa ves ali je na zalogi ali ne? Jaz tega nikjer ne najdem napisanega?

Bi ga kar zdajle narocila. Evolvo Plus, ki ima neke dodatne funkcionalnosti, kot sem prebrala. Rabim ga pa do konca meseca, upam, da bo prisel.

Hvala in lp!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:32:28   
zmajaz
Ne veš - ti sporočijo. Ko sem 1. naročila, sem ga dobila v dobrem tednu. Zdaj sem pa naročila modrega Plus, pa ravno tega ni na zalogi - ga dobijo komaj čez 7-10 dni. Ampak ker se mi ne mudi tako zelo, druge barve mi pa niso tako všeč, sem jim rekla, da bom počakala.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:32:44   
livia
Če ga ni na zaloge, ti pošljejo mail. Kar korajžno.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:40:45   
janapan
sam za v v vrtec in nazaj sem jaz kupila  in sicer enga malo bolj poceni nania al nekaj takega in sem za take kratke vožnje in za prvo silo čist zadovoljna (do vrtca imam  minuti vožnje)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:53:17   
barni
Ja saj smo kar narocili. Upam, da bo kmalu. Saj ga rabim sele konec meseca, samo bi bilo vseen dobr, ce bi bil drug teden, ker pol nas zadnji teden ni, pa ne vem kako je, ce pride postar ko te ni doma? Ti pusti kako obvestilo, kam prides potem to iskat?

DO sedaj je bil vedno eden doma, da je prevzel narocilo, tokrat pa nisem prepricana.

AJa glede velikosti; nasa je stara ze 2 leti in mislim, da ni take panike, kot pri tistih, ki so komaj dopolnili 1 leto. ZAto po mojem bo ravno fajn, da je malo bolj komot sedez. Saj doma imamo ze enega za 15-36kg, samo za tistega je pa res se premajhna.

V prvem avtu je pa isofix 9-18kg za daljse voznje. Mislim, da sem kar dobro nabavila. SAm se eno prevlekico moram narest, ker pravite, da se blago zelo hitro znuca, ne?

Hvala vsem za mnenja in izkusnje, je potem precej lazje it v akcijo, kot kar "na suho" user posted image

Pozdrav vsem!

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 10:57:36   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
AJa glede velikosti; nasa je stara ze 2 leti in mislim, da ni take panike, kot pri tistih, ki so komaj dopolnili 1 leto.

Brez skrbi - ne bo premajhna. Naša je drobižek, pa je v njem brez problema že nekje od 16-ih mesecev.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 11:20:43   
lenca1
Tudi sama spremljam malo te debate, ker me ravno tako čaka še nakup avtosedeža za v babičin avto in bi imela še jaz eno vprašanje.

Pri Evolvi sem namreč opazila, da se naklon ne da spreminjat med vožnjo - sm gledala filmček na youtube (http://www.youtube.com/watch?v=qUgTreu7Igk) in mi ni čist jasno, ker v predstavitvi pokaže (na koncu filmčka), da se potegne od spodaj neka plastika (pri nogicah pride ven) in potem lahko namestiš naklon. Kaj to pomeni, da mora biti sedež čisto odmontiran (nič pripasan), da lahko namestiš ustrezen naklon ali lahko to narediš, ko je sedež namontiran in naklon enostavno namestiš predno daš otroka noter - ali vam je to ful moteče (me res zanima, ker naša pri 2letih še velikokrat zaspi v avtu)?

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 12:01:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barni
Tale evolva pri pramworld. Koliksna je cena? 119funtov? Kaj pomeni tisti rdece obarvani tekst?

Ta link ki sem ga jaz prilepla, stane 109 funtov ... ko sem ga pa jaz kupovala je bila pa ena akcija in sem za evolvo plus dala 99 funtov (mislim da). Aja tisto rdeče pa piđše koliko privarčuješ v tej akciji ... velja pa cena s črno napisana.
Moram pa rečt, da če oznaka Plus pomeni samo ti, da ima ta sistem, ko naredi "klik" ko so pasovi dovolj zategnjeni, potem je to čisto BV in ni vredno dodatnega denarja za to funkcijo, ker kolikor smo mi probavali, je tako da ko naredi klik, se meni zdijo naramnice še čisto preveč ohlapne in še malo zategnem.


PA se tole; do kdaj imate lahko v EVolvi otroke pripete s 5 tockovnim varnostnim pasom? Nasa je stara 2 leti, pa je med vecjimi.

V navodilih piše, da se pripenja s 5-točkovnim pasom do teže otroka 18kg, potem pa s 3-točkovnim naprej.

Lenca1 ... da naklon se spreminja samo ko je stolček čisto odmontiran ... samo pri nam to ni problem, ker jo imamo skos v poležanem položaju, ker ji je fajn bit zleknjena ... pa tut ta položen položaj ni tako ležeč kot pri stolčkih 9-18kg ... ko je pa otrok višji od 120cm mora bit pa že iz varnostnih razlogov skos v ležečem položaju.

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 12:30:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: lenca1
Kaj to pomeni, da mora biti sedež čisto odmontiran (nič pripasan), da lahko namestiš ustrezen naklon ali lahko to narediš, ko je sedež namontiran in naklon enostavno namestiš predno daš otroka noter - ali vam je to ful moteče (me res zanima, ker naša pri 2letih še velikokrat zaspi v avtu)?

Ja - sedež moraš odpasati. Mene to nič ne moti - prej sem za ta prvo imela kinga, in sem ji mogoče kakih 1x ali 2x med vožnjo spremenila naklon. Zdaj pri 2h letih itak ne zaspi kar tako v avtu. Sedež ima pokonci, če gremo pa na kako daljšo vožnjo in pričakujem, da bo zaspala (recimo, ko smo šli na morje), sem ji pa že prej dala sedež v bolj ležeč položaj. Drugače pa tudi če kdaj v pokončnem položaju zaspi, ni nobene panike, ker je opora za glavo taka fajna, da sploh ni problema. Za tamalega, ki v avtu še skoraj vedno zaspi, bom pa zdaj od začetka itak imela sedež kar ves čas v bolj ležečem položaju. Mene skratka tole nič ne moti - kogar pa moti, pa bolje, da kupi kak drug sedež, samo pri 9-36 ni ravno neke izbire - med varnejšimi sta v tem razredu bolj kot ne samo Evolva in Kiddy - samo tam me pa moti mizica.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 13:45:00   
barni
No, se preden jo bomo dobili, lahko napisem, da je za prvi sedez ne bi nikoli kupila. Za drugega mi je pa ok, ker se ne vozimo veliko v tem malem avtu, zgolj v vrtec in nazaj, pa kaka trgovina in to je to.

Drugace pa sem nekaj opazila; imajo dva modela Evolva 123 Plus; ali je mzno, da je en starejsi model in en novejsi?

Tale je po mojem starejsi model
http://www.britax-roemer.com/car-seats/evolva-123-plus
tole je pa novejsi model
http://www.britax-roemer.com/car-seats/evolva-123-plus/fabric-options

Malenkostne razlike so, se mi zdi v dizajnu.

Upam, da bomo zadovolni!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 13:50:12   
barni
A lahko se eno vprasanje? Berem navodila in mi ni cisto jasno, kako se pravilno pripne v avto. A ima katera navodila v SLO?

A je to cela znanost da sedez pritrdis v avto?

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 14:09:45   
zmajaz
Sedež je povsem enostavno pripeti.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 14:10:27   
Anonimen
Barni, tista 2 linka ko si dala ... oboje je od istega izdelka, samo da je pri prvem linku odkljukan zavihek "opis izdelka" pri drugem linku pa "barvne možnosti" ...

In ne nobene znanosti za pritrdit v avto ni ... če ti pa še kar ne gre, si pa na youtube kak filmček oglej kako to gre ;)

(odgovor članu barni)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 14:15:30   
barni
Ma ne je razlika. Eden ima na strani tiste luknjice, kamor lahko zatakrnes pasove med namescanjem otroka v avto, pa se nekaj malenkosti je v dizajnu. So razlike, res.

Ja bom mogla pogledat kak filmcek. SAmo se nekaj povejta; a moras pas od avta zategnit tako da se zaskoci? A je to potem poanta, da se sedez ne premika?

KEr ce ga samo pripnem s pasom v avto, po mojem ne bo cisto fiksen?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 14:16:45   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: barni
No, se preden jo bomo dobili, lahko napisem, da je za prvi sedez ne bi nikoli kupila.

In zakaj ne? Moraš vedeti, da je to še vedno eden varnejših sedežev. Pa varnost otroka je odvisna tudi od avta - morda še bolj kot od sedeža - otrok v enem in istem sedežu ne bo isto varen na primer v cliotu in v passatu.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: avtosedez za drugi avto
15.1.2010 14:25:45   
barni
Kaj vem za zacetek me moti, da ni isofixa. Pa mi smo naso dali iz lupinice pri 9 mesecih. Takrat je bil nujen stolcek od 9 -18 kg, ker je bila se majhna. Si ne predstavljam, da bi jo dala v ta vecji stolcek.

Zdi se mi, da so ti od 9-18 bolj varni za kilazo nekako od 9-14kg, saj potem verjetno res ni vec take razlike. Mi imamo od Roemerja Duo Plus ISOFIX in tretji pas, tako da je sedez res u nulo fiksiran, otrok pa zelo dobro pozicioniran v sedezu.

Tale Evolva je padel na testih ravno na varnosti in do vseh 9-36 je dobro ocenjen le Kiddy, ki pa se meni zdi cisto prevec golomazen, no se mi pac ne dopade.

Sem hotela tudi za drugi avto kupit tega istega Duo Plus, pa sem potem videla, da pohvalite tudi Evolvo in za drugi avto mi je ok, ker se ne vozimo veliko, otrok pa je tudi ze tezek svojih 13kg pa se visina je primerna. Ce bi bila manjsa, bi kupila od 9-18kg, kot ga imamo sedaj v drugem avtu.

To je samo moje mnenje in je seveda cisto mozno da se motim, samo ker gre za mojega otroka, sem se tako odlocila. Upam, da bomo z Evolvo zadovolni.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?