|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 8:39:21   
mojcaziga
Pozdravljene!

Ker bodo kmalu dopusti in potem večino mamic kar izgine sem to temo kar zdaj odprla. Torej, ste že imele kak sestanek v šoli glede potrebščin ali pa so vam seznam že poslali?
Ste že kaj nabavile?  Sama sem v dvomih edino glede šolske torbe, sama bi mu jo nabavila, bolj simbolično kot da bi jo dejansko nujno potreboval, ampak ene mamice iz naše šole pa pravijo, da so njim svetovali samo nahrbtnik user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kar pa se ostalih stvari tiče, pa se mi zdi, da jih bomo nabavljali kar sami, ne preko šole, že zaradi tega, da bo malecki sodeloval zraven.

lepo bodite, Mojca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 8:54:41   
m jana
Dan!
Jaz imam letos prvošolčka in je bil nakup šolske torbe pravi dogodek zanj, sedaj ko je že velik in gre v šolo! Kupila sem tisto z anatomsko oblikovanim hrbtnim delom!
Glede ostalih potrebščin pa je tako in tako najboljše to nabavljat tako kot si napisala: skupaj z otrokom! Le delovne zvezke je potrebno naročit v knjigarni oz. papirnici!
Knjigice pa so zastonj v šoli mislim da za vse, le da jih je potrebno baje na koncu šolskega leta vrnit!

Lep dan!

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 9:14:20   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: m jana

Dan!
Jaz imam letos prvošolčka in je bil nakup šolske torbe pravi dogodek zanj, sedaj ko je že velik in gre v šolo! Kupila sem tisto z anatomsko oblikovanim hrbtnim delom
Knjigice pa so zastonj v šoli mislim da za vse, le da jih je potrebno baje na koncu šolskega leta vrnit!



Kar se izposoje tiče, bo v 1. razredu verjetno bolj težko, ker so knjige (je sicer veliko odvisno od založbe in kompleta, ki si ga bodo učiteljice izbrale) pogosto kombinirane z delovnimi zvezki oz. pravilno je učbenik z elementi delovnega zvezka in je pol treba kr vse nabavit.

Kar pa se torbe tiče - katero ste nabavili? Ker so ene z zelo zvenečim imenom in baje kvaliteto, ampak se meni ne dopadejo in so potem tiste malo "slabše", ki pa včasih izpadejo boljše,...................................... Ja, kompliciramuser posted image user posted image user posted image , ker na koncu bo itak izbral ninja želve user posted image user posted image

lp, mOjca

(odgovor članu m jana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 9:17:25   
Volga
Pri nas nismo imeli še nobenega sestanka, tako da nimam pojma, kaj nabavit. Bom pa zdajle poklicala na šolo, da vidim, kako in kaj.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 12:34:06   
tajtaja
MI smo imeli eno srečanje na šoli, delavnico in ogled učilnic. Sicer naš Maj šolo pozna tudi od znotraj, ker je večkrat šel po sestri.
Nabavili še nismo nič, bo prej sestanek. Torba pa bo itak kaka Ninja želve ali kaj podobnega.


ps:kar se tiče torb, vem že iz izkušenj, da starši kar fajn kompliciramo, v veri vse najboljše za svojega otroka, jasno. Ampak če pogledamo čist realno, kolikokrat pa ima sploh naš prvošolček torbo na ramenih.
V ponedeljek jo nese v šolo in v petek domov(do parkirišča pred šolo) Po prvih par tednih mu jo že itak starši nesejo, ker mine prvo navdušenje.
Šolske torbe naših punc (ena je že srednješolka) so še kot nove, pa sta jih imeli dve leti.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 13:37:00   
Mišni
Mi smo imeli sestanek, kjer smo dobili spisek potrebščin, ki ga pa niti še pogledala nisem. Se mi je zdelo nekaj ful komplicirano, pa sme ga kar lepo pospravila. Upam, da ga bom našla, ko ga bom rabila.user posted image
Nekaj vem, da se da prek učbeniškega sklada naročit, ker smo podpisali, da bomo. Samo zdaj pa res nimam pkjma, kaj, Upam, da so tam na seznam napisali, katerega od učbenikov na ta račun ni treba kupit. Ampak čisto moćno, da tudi niso.

Kar se tiče torbe, sem jaz tudi mislila, d aje sploh ni treba, da kar kakšen nahrbtnik, pa je. Ampak so kar na začetku pri naštevanju potrebščin rekli, da torbo itak. Tako da res ne vem, izgleda, da jo bo res treba.

Sem malo gledala v Astriji in so cene tam nekje med 120 evro, potem so pa ene znižane na 60. To si tiste, ki so kao za 1. razred. Da lepo stojijo na tleh, da so pregledne, ko jih odpreš. Samo po moje imajo ene že puščice zraven, to pa je spet brez veze, ker, če se ne motim, je tam na seznamu točno napisano, kater barvice je treba kupit. Vsaj zdi se mi. Nekaj so govorile o tem, da nekatere slabše pišejo, predvsem se je šlo tu za vočenke, in da so potem otroci žalostni, ker ne morejo izdelati risbe, ki jo drugi lahko.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 13:40:03   
Volga
Mi bomo imeli 17. junija sestanek.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 13:42:26   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Mi bomo imeli 17. junija sestanek.


U, dokaj pozno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 17:15:36   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Mi smo imeli sestanek, kjer smo dobili spisek potrebščin, ki ga pa niti še pogledala nisem. Se mi je zdelo nekaj ful komplicirano, pa sme ga kar lepo pospravila. Upam, da ga bom našla, ko ga bom rabila.user posted image
Nekaj vem, da se da prek učbeniškega sklada naročit, ker smo podpisali, da bomo. Samo zdaj pa res nimam pkjma, kaj, Upam, da so tam na seznam napisali, katerega od učbenikov na ta račun ni treba kupit. Ampak čisto moćno, da tudi niso.

Kar se tiče torbe, sem jaz tudi mislila, d aje sploh ni treba, da kar kakšen nahrbtnik, pa je. Ampak so kar na začetku pri naštevanju potrebščin rekli, da torbo itak. Tako da res ne vem, izgleda, da jo bo res treba.

Sem malo gledala v Astriji in so cene tam nekje med 120 evro, potem so pa ene znižane na 60. To si tiste, ki so kao za 1. razred. Da lepo stojijo na tleh, da so pregledne, ko jih odpreš. Samo po moje imajo ene že puščice zraven, to pa je spet brez veze, ker, če se ne motim, je tam na seznamu točno napisano, kater barvice je treba kupit. Vsaj zdi se mi. Nekaj so govorile o tem, da nekatere slabše pišejo, predvsem se je šlo tu za vočenke, in da so potem otroci žalostni, ker ne morejo izdelati risbe, ki jo drugi lahko.


Se pravi niste doma še nič računali koliko bo treba odšteti za obvezne stvari - stvari iz seznama? Lani so na naši bodoči šoli samo knjige prišle okoli 70€ in ker so vse bile kombinirane z del. zvezki, izposoja ni bila mogoča. Ostale stvari pa so, brez torbe, prišle okoli 40€.

Je pa zanimivo kako se seznami razlikujejo. V mojih časih sva si s sosedo izmenjevale stvari pa sva hodile vsaka na svojo šolo, pa še eno leto je bilo razlike. Danes je že težko, da so seznami na isti šoli z enim letom razlike isti.
Sicer pa kar se mora se mora.
Sama po eni strani komaj čakam izletke v knjigarne (ki jih sama obožujem), pa zavijanje, ......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

lp, mojca

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
27.5.2008 22:04:37   
LunaLuna
No, samo glede torbe. Jaz vidim pri svojih učencih, da je bolje če ima kar torbo kot pa samo kakšen nahrbtnik. Predvsem zato, ker zvezki in mape ostanejo veliko lepši in se ne mečkajo. V nekatere nahrbtnike sploh ne spravijo ta velike mape in potem jo nesejo v rokiuser posted image . Pa posebej je kakšen predalček za copate in je res bolj urejeno vse skupaj kot pa v nahrbtniku. Prvošolčki pa itak nosijo v torbici en ali dva zvezka, tako da res ne nosijo velike teže na ramenih. Aja, pa drugo leto in tudi tretje še veliko otrok uporablja torbico iz prvega razreda. Sej so precej vzdržljive.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 9:52:55   
nena m
Mi smo imeli sestanek. Dobili smo seznam, pa eno ponudbo, da lahko vse naročimo pri ...kopiji (? - se ne spomnim točno imena). A katera pozna to?
Drugače smo podpisali za učbeniški sklad, ampak za prvi razred pride v poštev samo berilo.
Torbe pri nas nosijo dnevno domov, samo knjige puščajo v omaricah. Zdaj pa ne vem, kaj potem nosijo v torbah domov - da mu ne bom kupila kakšno prav veliko torbo, če nosi domov samo copate in telovadno opremo. Se moram malo pozanimat.

Bom pa zelo vesela, če katera pozna tole Kopijo(?), da mi malo pove, če se splača. Bom še doma preverila, kakšen je točen naziv.


(odgovor članu LunaLuna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 11:30:11   
mily
Uh, ka zdej forum šteka?? Moj post je kr zginu.


Mi še nismo mel nič sestanka, niti pošte še ni blo. user posted image  Upam, da bo kmal, ker gremo že 14. 6. na morje in pri moji sreči, bo glih takrat.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 12:38:01   
naniplus4
POznamo kopijo, naročamo že 4 leta, zadovoljni. Cene so pa itak pri vseh tam-tam. Kvaliteta je pa od kopije ok, naročiš lahko tudi po internetu.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 12:39:22   
al1*
Mi smo danes dobili vabilo za sestanek in zraven tudi potrdilo o šolanju.
Torbo smo že kupili, ker je pač bila priložnost in torba točno taka, kot si jo želel.
Knjige v učbeniškem skladu so zastonj, je pa to itak samo berilo.
Na naši šoli nam dajo ponudbo od Kopije-nove in pri tavečji smo kar pri njih naročili delovne zvezke in zvezke. Po tiste maelnkosti - papir za ovijanje, flomastre, etikete,... pa tudi mi komaj čakamo, da bomo izbrali v papirnici.

Glede torbe so pa mnenja zelo deljna, ampak meni se nekako zdi, da k šolarju paše tudi torba in vem, da bi naš bil zelo žalosten, če je ne bi kupili.


_____________________________

lp


(odgovor članu mily)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 13:00:04   
mojcaziga
Tudi mi smo danes dobili vabilo na sestanek, ki bo 10. junija. Kar se nakupa DZ ipd. tiče, mislim, da se ne bomo odločili za Kopijo &Co., ker me moti, da stvari pošiljajo od 20. avgusta dalje. Vem, da za 1. razred ni neke sile za učbenike, ampak sem nekak že iz svojih šolskih let navajena, da sem si stvari ovila in pripravila že tekom počitnic in potem so zadnji dnevi avgusta bili čisto pravi počitniški.  Bom pa videla po sestanku.

Uživajte, Mojca

(odgovor članu naniplus4)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 13:43:10   
Mišni
Bodite pozorne, če boste nabavljale pri DZS, ker imajo popuste ali na pika kartico ali pa iz kataloga šolskih potrebščin izrežite en kupon, ki ga otrok da potrdit v športno društvo (lahko tudi v šoli, če je kakšna športna dejavnost), ki ga obiskuje. Če ga, seveda. Mislim,d a je pri šolskih potrebščinah 20 % popusta, pri delovnih zvezkih pa 5 ali kako že.

Pa še kar se zavijanja tiče: s čim pa to zavijate? Jaz bi najraje vse dala v ovitke, pa ne vem, ali se dobijo primerne dimenzije ali kako? In če se ne? V kaj se zdaj zavija? Včasih smo v tak papir, ki je za darila. To se zdaj najbrž ne več,  a ne. Ene folije menda obstajajo ali kaj že. Pa je to v redu?

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 14:10:17   
Lenny
Sestanek bomo imeli šele enkrat v juniju. Za zdaj ima doma na častnem mestu svojo šolsko torbo z bagri. Zadnjič jo je hotel imeti s seboj na testiranje user posted image
Drugače pa nas nakupi še čakajo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 15:41:57   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni


Pa še kar se zavijanja tiče: s čim pa to zavijate? Jaz bi najraje vse dala v ovitke, pa ne vem, ali se dobijo primerne dimenzije ali kako? In če se ne? V kaj se zdaj zavija? Včasih smo v tak papir, ki je za darila. To se zdaj najbrž ne več,  a ne. Ene folije menda obstajajo ali kaj že. Pa je to v redu?


Ja, ne bi trdila, da obstajajo prav ovitki za DZ, ker so le-ti vsakršnih oblik in velikosti. Obstaja pa neka folija, baje samolepljiva, ki jo pravilno obrežeš in zalepiš. In to bo še hec, ker se meni to cefra, pa postrani zalepim, pa..........- tako da bo to moj dragi delal in si ga kar predstavljam ko bo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zraven user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Za zvezke bomo uporabili že kar narejene PVC ovitke.
In evo, se spet vračam v šolo, pa kumi sem se svoje rešila user posted image user posted image

lp, iz vročega MB, Mojca

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 19:12:56   
al1*
Tudi za DZ obstajajo plastični ovitki, taki, ki imajo ob straneh samolepilno folijo in jo nalepiš na platnice.
Tiste samolepilne folije pa jaz ne maram (beri se mi vedno naredijo mehurčki).
Pa zvezke bomo tudi zavili v ovojni papir, da so pol lepši.user posted image


_____________________________

lp


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
28.5.2008 19:15:58   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Tudi za DZ obstajajo plastični ovitki, taki, ki imajo ob straneh samolepilno folijo in jo nalepiš na platnice.
Tiste samolepilne folije pa jaz ne maram (beri se mi vedno naredijo mehurčki).
Pa zvezke bomo tudi zavili v ovojni papir, da so pol lepši.user posted image



Po eni strani sem kot otrok, že komaj čakam. Imam hvalabogu lepe spomine na svoje šolske dni in upam ter želim malemu prav take. Po drugi strani pa v vrtcu tako uživa, da si noben ne predstavlja, da gre še samo parkrat tja user posted image

lp, mojca

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
29.5.2008 9:07:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Tudi za DZ obstajajo plastični ovitki, taki, ki imajo ob straneh samolepilno folijo in jo nalepiš na platnice.
Tiste samolepilne folije pa jaz ne maram (beri se mi vedno naredijo mehurčki).
Pa zvezke bomo tudi zavili v ovojni papir, da so pol lepši.user posted image



O fino, hvala za ta podatek. A to imajo v knjigarnah? Ker vem, da bom jaz s tisto smaolepilno folijo vse zamutila, pa ne samo z mehurčki. M eje že sodelavka opozorila, da je treba najprej prvo stran nalepit, ampak to meni ne bo šlo.

V kakšen ovojni papir boste pa zvezke zavilii? A kar v kakšen darilni, ki vam bo všeč? Ma to bomo mi najbrž izbrali zvezke, ki bodo imeli kakšen lep motiv gor, vsaj včasih smo tako počeli. Upam, da jih imajo še, čeprav ti za 1. razred, ki morajo imeti najbrž kakšne posebne črte ... pri teh najbržni kaj preveč izbire ali kako.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
29.5.2008 11:51:17   
tananejka
Jaz sem za našo šolo na netu našla seznam učbenikov za 1. razred. Učbenikov piše da NE potrebujejo. Za zvezke, barvice, ostale potrebščine pa še nič ne piše. Komplet novih "knjig", ki jih rabijo pride 64,25 eur.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
29.5.2008 13:51:46   
al1*
Naši imajo v prvi triadi zvezke tako lahko, ki niso ravno najlepši. Evo taki so vsi:
user posted image

Zato sva jih s hčero vedno zavili v tisti papir, ki ga v rolah prodajajo v papirnicah.
Tisti ovitki pa zgledajo tako, mi jih naročimo v Kopiji novi
user posted image


_____________________________

lp


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
29.5.2008 19:48:23   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni



V kakšen ovojni papir boste pa zvezke zavilii? A kar v kakšen darilni, ki vam bo všeč? Ma to bomo mi najbrž izbrali zvezke, ki bodo imeli kakšen lep motiv gor, vsaj včasih smo tako počeli. Upam, da jih imajo še, čeprav ti za 1. razred, ki morajo imeti najbrž kakšne posebne črte ... pri teh najbržni kaj preveč izbire ali kako.


Pri nas se šola običajno odloči za zvezke "tako lahko", kjer blazne izbire pri motivih naslovnic ni. Verjetno je najboljše izbrati papir, ki bo fantku všeč in zavijete zvezke ter prilepite nalepke.

Pri DZ pa bom sama verjetno uporabila prozorno folijo, da se takoj vidi za kaj za bukva je, ker na nalepko tako dolgo skropucalo pisat - ne, hvala user posted image user posted image

lp, mojca

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: bodoči prvošolčki - že kaj nabavljate
29.5.2008 19:50:24   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: tananejka

Jaz sem za našo šolo na netu našla seznam učbenikov za 1. razred. Učbenikov piše da NE potrebujejo. Za zvezke, barvice, ostale potrebščine pa še nič ne piše. Komplet novih "knjig", ki jih rabijo pride 64,25 eur.




No, sej mislim, da sem že nekje napisala, na naši bodoči šoli so lanske knjige prišle 68€. Vse ostalo pa tudi okoli 50€, kvečjemu še kak € več.

lp, mOjca

(odgovor članu tananejka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?