|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bolhe
22.9.2006 18:43:59   
žužu
kolk sem pa jaz danes srečna. sem namreč odkrila, da ma naš peso lep zalogaj bolh. groza!!!!!
smo ga že našpricali, tudi njegovo kočo. ker pa s to nadlogo nimam nobenih izkušenj, me zanima, kako še se jih rešiti.
evo, mene že vse srbi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bolhe
22.9.2006 18:46:24   
Anonimen
Ampule frontline.

(odgovor članu žužu)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bolhe
22.9.2006 18:49:29   
marcela
Najučinkovitejše so ampule. Pametno jih je dati na zatilje vsak mesec preventivno, tudi ko jih nima. So pa zelo drage. Mi jih na veterinarski postaji kopujemo.Zdaj pa s wsprejem proti bolham pošpricaj vse površine, kjer se zadržuje in operi deko na kateri leži. sicer bo dobil bolhe nazaj. Zelo so trdovratne.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bolhe
22.9.2006 18:52:26   
Anonimen
Ni potrebe  vsak mesec,ampak na 3 mesece če se ne motim

(odgovor članu marcela)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bolhe
22.9.2006 18:59:17   
nejcko
Meni so bile zakon ampule Stronghold - sicer zelo drage, ampak res učinkovite. So pa proti bolham in notranjim zajedalcem hkrati. Pa nujno stanovanje pošpricat in pasje ležišče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bolhe
22.9.2006 19:28:38   
Anonimen
Ravno zadnjič je Shania odprla temo o sredstvih proti zajedalcem. Priporočljivo je naravno sredstvo Verminex - toso kaljice, ki se jih nakapa po pasjem teleščku, ali pa Tevital, to pa je sprej. Z njim posprejaš psa in tudi njegovo ležišče. Je pa to čisto naravno.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bolhe
22.9.2006 22:45:33   
karmy
mene pa zanima kdaj lahko dam svoji mački frontline za preventivo? stara je 5 mescov.

zadnjič mi je ena začela razlagat v trgovini (mrpet al neki tazga) da frontline ni dober za mačke, da gre to u kri pa da naj rajš mačko češem user posted image ok tega nam delala k ni dolgodlaka user posted image user posted image user posted image ampak me zanima od katerega mesca naprej lahko mački da veterinar ali jaz to ampulo?


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bolhe
22.9.2006 23:36:08   
Anonimen
Ja,lahko ji daš frontline.Ti ji daš ampulo.Lahko pa zaprosiš veterinarja,naj ti pokaže.Pa ne smeš jo nekaj časa božati,če se prav spomnem

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bolhe
23.9.2006 1:19:18   
Anonimen
Tisti dan, ko naneses ampule ne smes zivali bozat in 24 ur ne smes kopat, ker ce ne ni efekta.

Frontline mucam lahko dajes, NE SMES pa dajat advantixa! Najbolje je, da kar s etega tice stopis do ene veterinarske ordinacije in se tam pozanimas (da ti dajo ta prave in vse razlozijo).

Drugace je pa frontline priporocljivo dajati enkrat na mesec.

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bolhe
23.9.2006 7:22:01   
tanaja*
Stronghold se lahko daje od 6.tedna starosti naprej in je zaščita proti bolham, črevesnim glistam, srčnim glistam (dirofilarija), garjam, ni pa proti klopom. Daje se 1x mesečno in so najdražje ampule. Škatla vsebuje 4 ampule.

Frontline se daje od 10.tedna starosti naprej in je zaščita proti bolham in klopom. Mačkam dajemo 1x mesečno, psom pa za zaščito proti klopom 1x mesečno, proti bolham pa 1x na dva meseca. Proti klopom deluje tako, da se ta prisesa, potem pa suh odpade.Škatla vsebuje 3 ampule.

Advantix se daje od 7.tedna starosti naprej in je zaščita proti bolham in klopom. Žival je zaščitena 1 mesec.Oddaja vonj, tako da klopi sploh ne pridejo na psa. Če ga apliciramo mačkam, je lahko za njih usodno!Škatla vsebuje 4 ampule.

Exspot se daje od 8.tedna naprej in je zaščita proti bolham in klopom. Dajemo ga 1x mesečno, je bolj primeren za manjše pasme, ker je 1 ampula za do 15 kg. Prav tako kot Advantix je amrtno nevaren za mačke! Škatla vsebuje 6 ampul.

Žival 2-3 dni pred in po nanosu ne smemo kopat, ker se ampule vežejo na maščobo kožo (in ne grejo v kri!!!). Če žival kopamo, speremo maščobo kože, amula se nima na kaj vezat, in tako žival v bistvu ne dobi zaščite.


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bolhe
23.9.2006 7:33:05   
tanaja*
Aja, še to; za okolico je bil včasih fajn Neguvon prašek, ki se ga ne dobi več, v lekarni povprašaj za Virkon S prašek, tud ta pomaga.



_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bolhe
23.9.2006 23:36:06   
Anonimen
Advantix Oddaja vonj, tako da klopi sploh ne pridejo na psa.


Luna jih je imela in pri Frontline-u in pri Advantixu!user posted image Pa vem, da je pri Advatixu nismo kopali ne prej, ne potem (vsaj taprvo dozo, je bilo na zacetku poletja in je doma itak skoraj nismo kopali, zunaj ji pa se nisem pustila oz. se ni postala kopalni odvisnik user posted image )

(odgovor članu tanaja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bolhe
25.9.2006 17:37:16   
šnucika
Preklete bolhe!user posted image
Moja dva pesjana user posted image user posted image jih sicer še nikoli nista imela....od mojga user posted image  pa se jih ne reši....mogoče za par dni po kopanju in "deratizaciji",pa jih spet faše...sumimo,da jih dobiva od sosedovega psa...user posted image
Pa saj ne bi bilo tako hudo...ampak mene napadajo!user posted image
Vsake tolko me kakšna pogrize po nogah.....hudičauser posted image ...pa pravijo,da ne grejo na ljudi!Preklete bolhe še enkrat!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bolhe
25.9.2006 17:46:18   
Anonimen
Klope ima tudi Miša pri vseh teh zadevah, ampak letos  z Advantixom je res imela samo ene dva. Ampak mi je pa bruhala kakšen dan po nanosu, tako da imam sedaj do Advantixa odpor, se mi zdi ful strup za psa.
Zato bom zdaj nabavila Verminex in Petvital.
Bolhe je imela pa enkrat, jih je pri frizerju dobila. Zastonj.

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: bolhe
25.9.2006 22:22:45   
Shania
Kot je že Splišni omenila, jaz priporočam, da "si" nabavite Petvital sprej, kateri je delan popolnoma na BIO osnovi (skupek eteričnih olj) in katerega se lahko nanese tako na žival, kot na ležišče, oz. kar po celem stanovanju.

Jaz takole, ko poslušam in berem kako ljudje stiskajo tale ampule za vrat svojim psom, kar kurjo polt dobim. Enkrat si malo preberite, kaj vse vsebujejo. Ali pa pomislite, zakaj je strogo preprovedano ljudem, da si stisnejo za vrat...user posted image  Če vseeno mislite, da so okej, dajte vsaj malo večje presledke med nanosi delat. Sicer pa nobena zaščita ni 100%. Žal...
Vseeno pa moj pesek letos ni imel nobenega klopa!

So pa tele bolhe res nadležne ja. Moj pes je za povrhu še alregičen na bolšje pike, tako da takrat ko faše kakšno imamo res veselico. Sumim, da jih dobi od sosedove psičke, saj se začne praskat po vsakem srečanju z njo. Grem naslednjič kar s Petvitalom oborožena ven, da še tole psičko pošpricam...bo tudi njej odleglo.

lp,
Shania

< Sporočilo je popravil Shania -- 25.9.2006 22:29:16 >


_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: bolhe
25.9.2006 22:29:48   
Samoyedka
Shania, so menda res ful nevarne lahko te ampule- je zadnjič en veterinar razlagal, da so psi rakave tumorje imeli zaradi njih, pa ekceme in alergije... Jaz sem našemu kupovala Frontline, pa bom prešaltala na neki drugega, ker tega pa res ne želim našemu medotu. Drugače pa je Frontline precej cenejši v lekarni kot pa pri veterinarju- preizkušeno!
Uspešen boj proti golazni user posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Shania)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: bolhe
26.9.2006 8:42:55   
tanaja*
IZVIRNO SPOROČILO: Samoyedka
Drugače pa je Frontline precej cenejši v lekarni kot pa pri veterinarju- preizkušeno!


To je res, vendar rabiš recept, ki ga moraš it iskat k vetu in ga tudi plačat...


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: bolhe
26.9.2006 9:41:36   
žužu
kupili sprej, pošpricali vse, zaenkrat mir. bomo pa še špricali.
ne, ampule smo mi že imeli, hvala lepa.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: bolhe
29.9.2006 20:02:52   
Samoyedka
Tanaja, pri nas nobena lekarnarca še ni zahtevala recepta user posted image To je pa res čudno... Jaz sem mu do zdaj Frontline vedno pri nas v lekarni kupila, pa ni bilo nobenih problemov. 

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?