|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brazgotina po CR
24.11.2007 21:39:02   
Mojc
Mene pa zanima, kakšne imate kaj brazgotine po CR?
Berem in vidim (sicer mi je že praj bilo to jasno), da so
1. nas povsem različno šivali,
2. se nam rane različno celijo / različno poznajo brazgotine.

Skratka, jaz sem bila šivana z zunanjimi šivi. In danes, po dobrih 8 mesecih, imam, za moje pojma, grdo brazgotino. Je kar nekaj mm (4 mm) široka, rdeča, brazgotina je na ven obrnjena guba.

Priznam, da sem razočarana nad tem, kako grdo še šivajo v teh časih. Če še malo grše rečem - se pozna, da je bil kirurg moški - prav malo mar mu je očitno za žensko telo.

Pa še to, jaz imam brazgotino slab centimeter nad sramnimi dlakami. Že pri nošenju hlačk me moti, ker mi večina hlačk sega ravno do tja in me potem malo drgne, me srbi. Pri nekaterih hlačkah se pa celo ven vidi.

Priznam, jaz sem kar zelo razočarana nad tem, kako so me zašili. Sicer pa tudi na otip čutim notranje brazgotine oz. me zaboli.

Kakšne so pa kaj vaše izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: brazgotina po CR
24.11.2007 22:07:42   
akaj
ja, tudi jaz imam podobno brazgotino, res pa je da sem dobra 2 meseca po porodu. Mažem sicer s contrakelom, mogoče bo malo bolje, ampak guba pa žal ne bo izginila user posted image

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 0:27:46   
julci
Jaz se morem pa pohvalit,ker se mi brazgotina od CR vidi samo kot tanek črtica.Imam samo notranje šive,zunaj pa sem mela novejšo metodo,t.i.sponke.Super zadeva.Tako da že mesec dni po porodu nisem imela več rdeče lise od reza.nikoli pa si nisem mazala s kakšno kremo.

_____________________________

Naša knedla Zala nas je osrečila 5.6.2007
Miha pa nas je osrečil 2.12.1996





(odgovor članu akaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 8:51:49   
masna
Mojc, jaz po 4 mesecih imam tudi še zelo grdo brazgotino. točno tako kot ti opisuješ. Sam da ni niti ravna črta ampak gre tako malo na S.

Isto je brazgotina glih nekje tam kjer se hlačke končajo, tako da se ven vidi. Še najbolj moteče mi je to blo v toplicah saj je pri kopalkah isto oz sem si mogla stalno gor potegovat... Vgalvne zgleda d abom morala kopalke in sp. hlače za babice nabavit - take z visokim pasom.

Jaz sem tud razočarana nad tem kako so me zašili. In moram rečt da so se nad tem kako so me zapiši zgražale že sestre v porodnišnici in celo zdravnica user posted image user posted image . Rana se mi je tudi zelo počasi celila - rekli so mi da je prav zaradi tega. Gl. sestra mi je pred odhodom celo omenila, da lahko dobim napotnico za lepotno operacijo če bom želela. Takrat me to ni najbolj brigalo, a zdaj bolj ko razmišljam, zakaj pa ne če so me že zaj.... Nisem se pa pozanimala kdo naj bi mi tako napotnico dal???

(odgovor članu julci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 8:58:43   
eva1
Jaz imam brazgotino od popka do simfize(kdo bi vedel zakaj so tko rezaliuser posted image )-spodaj in zgoraj je grda, rdeča, nagumaba, vmes še kar ok! je pa minilo skoraj 3 leta od CR, tako da nimam upanja, da se bo še popravila!

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 9:18:17   
Mojc
Ali katera ve, če ti lahko rano pri naslednjem CR (če ga imaš) lepše popravijo, zašijejo (npr. notranji šivi) in se tako rešiš tudi grde brazgotine iz prvega CR?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 12:08:37   
Blejka26
v kateri porodnišnico so vas pa šivali,da imate grdo zašito.Mene so na jesenicah in sem kar zadovoljna..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 12:11:38   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Mojc

Ali katera ve, če ti lahko rano pri naslednjem CR (če ga imaš) lepše popravijo, zašijejo (npr. notranji šivi) in se tako rešiš tudi grde brazgotine iz prvega CR?


ja seveda lahko-samo omeni prej G naj ti izrežejo brazgotino in ponovno zašijejo-sicer pa če imaš možnost poskusi 2 roditi po naravni poti-jaz sem poskusila in mi ni žal..ni lepšega kot da ti na trebuh položijo malo bitjece, slišiš kako zajoka-občutki so fenomenalni...vsaj zame so bili-čisto nekaj drugega kot CR(zato mogoče ne razumem, kako se nekatere-večina, v drugo kar odločijo za CR)user posted image

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brazgotina po CR
25.11.2007 12:16:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
Jaz imam brazgotino od popka do simfize(kdo bi vedel zakaj so tko rezaliuser posted image )-


Ker je bil urgentni CR -  a res nisi vedela tega?


Drugače sem jaz imela sklamfano in je zdaj brazgotina bela, pa nekje je, nekje je pa ni, tako kot ena prekinjena  črta. Mi gre pa tudi na živce, če imam kakšne nizke hlačke, pa da mi elastika na brazgotino pride. Saj mogolče mi sploh ne, ker je res nizko, ampak imam tak občutek in takrat me začne boleti.

Kar se tiče reza pri 2. CR, sem brala, da režejo po brazgotini, tako da možno, da bi se dalo tudi kaj izrezat, če bi bil zdravnik pri volji.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: brazgotina po CR
26.11.2007 8:37:35   
masna
Če bom imela še 1 otroka tudi jaz upam, da bo naravno.... Mam namreč grozne spomina na CR oz. prvo noč, saj je trajalo skor 12 ur da sem ta male videlauser posted image

Drugače so pa meni delali CR v LJ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brazgotina po CR
26.11.2007 20:10:30   
Bombažek
Tudi jaz sem imela CR, ampak je brazgotina tanka črtica. Vendar vam priporočam, da mažete, mažete in še enkrat mažete. Lahko s Contracel-om, ki se dobi v lekarnah, z ognjičevo kremo ali pa zeleno kremo iz Aloe vera (Forever living), zraven še masirajte, tako da daste blazinico sredinca na kazalec in potegnete preko brazgotine, centimeter po centimeter po celotni brazgotini.

(odgovor članu masna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: brazgotina po CR
27.11.2007 0:59:07   
Margareta
Imam brazgotino, zdaj po drugemj CR Je še bolj sveža in seveda bolj vidna. Ampak me ne moti.

_____________________________

http://www.ednevnik.si/?w=Margareta

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 1:48:10   
kšpela
jaz sem tud mela sponke in imam cist tanko črto.rdecina lepo zginja in mazem z contagelom.jaz mam ful lepo narejeno in je bil tud pri mojem carskem rezu moski kirurg.mene so ful lepo postimal jih moram kar pohvalitiuser posted image .

(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 8:01:43   
Freycha
jaz sem imela klasično šivanje, pa imam čisto tanko črtico, belo, nikjer mi nič ven ne visi in se je skoraj ne vidi več, pa sem 5m po CR.

Važno je samo, kako ti zašijejo/spnejo kožo skupaj.

Ne morem povedati, koliko sem vesela, da je meni to delala moja G, ki je tudi porodničarka, ker se je maksimalno potrudila in sem šla recimo že kmalu po porodu na kolo, pa ni bilo nič narobe in nič me ni bolelo.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 8:09:57   
cmokec
Jaz sem bila šivana z nitjo in je brazgotina kar lepa.

Drugače pa različne brazgotine niso odvisne od načina šivanja. Za klanfice ali nit se odločijo na podlagi kvalitete tkiva in vaše kože.

Pri naslednjih CR lahko korigirajo in olepčajo končni izgled brazgotine, ker zarežejo po isti liniji. Moji mami so pri 3 CR odrezali precej mrtvega tkiva in zelo olepšali brazgotinico.



_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 8:22:34   
Freycha
kako to zdej misliš, da brazgotine niso odvisne od načina šivanja? V glavnem so odvisne od načina šivanja, nekaj pa tudi od naše kože......

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 8:38:24   
cmokec
Mislilla sem tako, da niso vse brazgotine grše od klanfic, ali lepše od niti ali obratno.

Odvisno je, kako je zašito, kakšno je tkivo, ne pa od niti ali klanf.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brazgotina po CR
1.12.2007 8:53:51   
Freycha
aja to.... to pa je čisto možno.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
1.12.2007 14:14:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: brazgotina po CR
2.12.2007 19:13:20   
katra55
Jaz imam zelo veliko brazgotino (dolgo 20 cm in široko 0,5cm), ker je bil urgentni CR. zašito je bilo lepo, vendar se je rana začela odpirati ko so pobirali ven šive in je zato tako široka. zaradi rane se ne sekiram glavno da je z user posted image vse OK.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: brazgotina po CR
8.12.2007 14:09:55   
Anonimen
Jaz jo po dveh in pol mesecih še komaj vidim. Dolga je 10 cm in samo tanka rdeča črtica med dlakami skrita (priznam, nisem se še obrila po poroduuser posted image ). Sem izredno zadovoljna. Sem pa dobila sponke in nisem bila šivana, sponke so mi pobrali pred odhodom iz P domov in posledično nimam tračnice, samo rez.
Sem pa rodila v Postojni.

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: brazgotina po CR
8.12.2007 14:12:14   
Anonimen
Jaz sem imela tudi sponke, ampak se mi ful pozna, kje so bile "zasponkane".

To je po moje tudi od tega odvisno, koliko  ima človek špeha. Če si suh, potem se brazgotina ne raztegne in lepše izgleda.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: brazgotina po CR
8.12.2007 16:01:21   
Anonimen
Meni so natedili najboljše možne šive, pa imam vseeno grdo brazgotino 3,5M po porodu.
Preden sem zanosila sem imala IMN in imam tudi od takrat 2 cm dolgo črtico, ki pa se je podobno zabrazgotinila. Med nosečnostjo me je obupno srbela, sedaj pa me ta dolga tudi včasih srbi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: brazgotina po CR
8.12.2007 16:35:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sem imela tudi sponke, ampak se mi ful pozna, kje so bile "zasponkane".

To je po moje tudi od tega odvisno, koliko  ima človek špeha. Če si suh, potem se brazgotina ne raztegne in lepše izgleda.


Imam veeelikoooo špeha in lepo ranouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: brazgotina po CR
11.12.2007 22:28:54   
PBJ
Prvič sem imela Cr- sedaj po 2 letih in pol - bela črtica - mogoče 2mm široka in 14 cm dolga. Lepo zaceljeno.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?