|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   bt - zanima me vse
25.11.2005 9:41:23   
zrak
Očitno bom tudi jaz začela z merjenjem bt..user posted image user posted image
Prosim vas za vse napotke.. kakšen termometeruser posted image , kje naj si merimuser posted image , kdaj, a si tudi kaj pišemuser posted image .
A s tem začnem takoj po M?user posted image
Kadar bo temperatura višja a to pomeni, da je ovulacija ravno prišla in je že prepozno ali takrat naj gremo takoj v akcijo??user posted image
Oprostite mi na moji nevednosti. Ampak do zdaj nisem hotela še to delati, ker bi se počutila preveč obsedeno. Ampak očitno moram, da sploh vidim kako dela moja O, ker po sluzu ne morem ugotovit..
user posted image user posted image user posted image

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 12:19:01   
lana38
Bt si meriš zjutraj takoj, ko se zbudiš in preden vstaneš iz postelje. Lakho vzameš živosrebrni ali digitalni termometer. Jaz si merim v nožnici, ker mi je lažje kot v danki. Nekatere pa pravijo, da velja tudi v ustih. Ko jo izmerim, si rišem krivuljo na karo papir. Vodoravno dnevi ciklusa, navpično vrednost izmerjene BT. Krivulje imeaš lepo ponazorjene v Knjigi Kaj mora ženska vedeti o sebi, samo zdaj ne vem točno na kateri strani, sem v službi in ne morem pogledati. Prvi del ciklusa pred O je BT nižja, najnižja je na dan O. Takoj po O se dvigne za 0,3 stopinje in ostane dvignjena do Muser posted image . Na dan M pade. Če ostane dvignjena skupaj  najmanj 16 dni, lahko govorimo o nosečnosti. Ta 16. dan imam jaz ravno danes in sem zelo vesela, tako da ti moram to omeniti, čeprav nima nobene zveze s tvojim vprašanjem. Z nekom pač moran deliti svojo srečo, ker nisem še nikomur povedala razen vam na RR. Nisem še naredila testa in nisem prepričana, da sem noseča. Pa trudiva se tudi že več kot leto, tako da se mi zdi tudi neverjetno, da nama je uspelo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu zrak)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 12:35:44   
emaa
Na listu od GK piše, da si je potrebno temepraturo meriti v ustih, preden vsatneš iz postelje z digitalnim termometrom. Pa graf si naredi, magari na računalnik, tko sem si jaz lani. Meni digitalec vsakič ko merim kaže drugače, od tega da sem podhlajena, al pa da mam ful vročine. Zato si merim z navadnim živosrebrnim termometrom. Merim si pod pazduho, pa lepo kaže, samo vsak dan po vsaj 6 urnem nočnem počitku, si zmeriš temperaturo, vedno na istem mestu. V graf, tabelo karkoli vpisujep podatke, na vertikalni osi imaš podatek o temperaturi ( na 0,1 stopinje natančno, od 36 – 38 stopinj), na horizontalni pa podatek o datumu. V tabelo začneš vpisovati po koncu M, dneve M pa označiš na poseben način. V tabelo ravno tako vpisuješ kdaj sta imela spolne odnose, če je bilo kaj sluzi ob O, bolečine pri O ali pa krvavitve pri O. Ko se temperatura dvigne, je O mimo, lahko pa da se iz tvoje BT ne da nič razbrati. Veliko sreče ti želim.
Pri meni v praksi zgleda tako, da ko možu (vstane pred mano) zvoni budilka, vzamem termometer, si zmerim temperaturo, preden gre jo on odčita in vpiše v graf. Ostalo pa beležim jaz.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 12:45:09   
rinka
pozdravljenje
jaz si ravno prvi mesec merim temp. , in sicer v ustih z navadnim živosrebrnim termometrom, do sedaj je bila nekje 36,2-36,4, pa me zanima na koliko se mora dvigniti da bom vedela, da imam O?
Hvala za odgovore
lpuser posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 13:18:02   
lana38
Po O se divgne na 36,8 do 37,2.

_____________________________

lana38

(odgovor članu rinka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 13:43:58   
rinka
Po O se BT šele dvigne? Kako bom pa potem vedela kdaj je O? Zdaj sem pa  user posted image , kako bom pa potem vedela kdaj je O? Jaz sem pa mislila da se BT dvigne med O. Zdaj sem razočarana. user posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 14:00:03   
lana38
Saj pa ne boš user posted image  samo na dan O. Najbolje na 2 do 3 dni. Potem boš pa videla, kdaj vmes je bila O. BT ti pove, če sploh imaš O. Lahko, da je nimaš, če imaš kakšne težave z zanositvijo. Pa še Muser posted image  ti lepo napove, da te ne preseneti. Če O ni točno na 14. dan, veš zakaj M ni na 28. dan, ker M pride 12 do 14 dni po O. Nekatere se sprašujejo, če jim zamuja M, ko je ni 28.dan. Če meriš BT, vidiš, kdaj je bila O in če je slučajno bila 21. dan, potem je M lahko šele na 35. dan. To pa bi si marsikatera razlagala že za zamudo M, ki pa to sploh ni, ker je O bila kasneje v ciklusu in ne na 14. dan. Bt ti kar dosti pove, čeprav pokaže O, ko je že mimo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu rinka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 14:07:57   
zrak
Tudi mene moti to, da v bistvu, ko ti temperatura naraste je že vsega konec, se pravi če nisem user posted image user posted image  dan prej ali dva ne bo nič.. Uff.. v bistvu BT ti nakaže že konec O, ne pa začetek.user posted image user posted image


(odgovor članu zrak)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: bt - zanima me vse
25.11.2005 14:15:24   
rinka
lana38 hvala za pojasnilo in seveda čestitke user posted image  user posted image za user posted image user posted image .
no če drugega ne bom saj videla če sploh ima O, ker imam prav občutek da je sploh nimam, pa še M me skoz heca, ker je tako šibka.
lp

(odgovor članu zrak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: bt - zanima me vse
26.11.2005 11:27:39   
Anonimen
Kako dolgo- koliko minutk pa si merite temp. v ustih z živosrebrnim termometrom?

Pod pazduho se meri - naj bi se- 10 minut!


(odgovor članu rinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: bt - zanima me vse
26.11.2005 12:11:34   
yennika
No, ker imam danes čas sem malo surfala po internetu.
Upam, da ste zadovoljne z mano!
Najprej odprite ta prvega, full je dober-res- pa še praktični prikaz merjenja je zraven oz. prikaz grafa bt.
Zdaj pa hitro risati!

http://www.neplodnost.info/ziva/portal/index.php?topic=naravnem

http://www.spolnost.com/index.php?page=naravne_metode

http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=27&expert=ursularm&q_id=4169

http://www.sloveniasex.com/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=14039
Merjenje bazalne temperature
Temelji na tem, da se 24-72 ur po ovulaciji zaradi hormonskih sprememb dvigne temperatura za tri ali več desetink stopinje Celzija. Tu moramo izključiti vse druge možne vzroke za dvig temperature (bolezni, neprespanost...). Bazalno temperaturo je potrebno meriti zjutraj pred vstajanjem in vsakršno aktivnostjo vsak dan skozi ves ciklus. Šele po več mesecnem merjenju z določeno večjo ali manjšo verjetnostjo predvidimo čas naslednje ovulacije, ali pa štejemo kot plodne dneve vse dni od 1. dne zadnje menstruacije do porasta temperature in še tri dni po njej. Ženske morajo imeti redne menstruacije in stabilen ciklus, moramo pa upoštevati, da se ob porodih splavih, ob težjih boleznih in raznih drugih stresih ta fiziološki ritem poruši.

http://www.spolnost.com/index.php?page=poglavje3


lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: bt - zanima me vse
18.12.2005 11:32:47   
Anonimen
Če prav razumem, so BT lahko meri tudi pod pazduho? Mora biti temperatura v tem primeru tudi ok. 37?

(odgovor članu yennika)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: bt - zanima me vse
18.12.2005 15:11:10   
Anonimen
Naj bi se merila v ustih, nožnici ali danki. Pa še v ustih ni zanesljiva metoda!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: bt - zanima me vse
19.12.2005 23:24:17   
ona78
Jaz si merim pod pazduho, pa glih tako pokaže porast temperature ob O!
user posted image

_____________________________

Srečno za tisto srečo, ki nekje čaka nate, za drobno in malo večjo, ki zaboli ko trči vate.

Srečno, za tisoč srečic, srečenosnih svetlih kometov,
za bližnje srečanje z nami, v orbitah srečnih planetov!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetno: Sestri sta isti dan rodili dvo...
Včasih so zgodbe, ki jih piše življenje tako nepričakovane, da jim je težko verjeti. Ta zgodba je prav neverjetno srečna...
8 slabosti vsakodnevnega seksa, za katere ...
Kakšne so slabosti vsakodnevnega seksa? Ali nam lahko preveč seksa res škodi? To je vprašanje, ki si ga zastavlja veliko...




Ime za fantka
pikpiki

Katero izmed naslednjih imen vam bi najbolj "pasalo" k bratcu Tristanu?

Aleksej (48%)

Patrik (11%)

Tobija (14%)

Oskar (21%)

Samuel (6%)


Število vseh glasov: 105

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!