|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   centralno ogrevanje
31.3.2013 22:35:32   
somic
ne vem, če sem se odločila in pravilno odprla temo, ampak vseeno upam, da se mi kdo javi.

živimo v hiši mojih staršev, 2 stanovanjska, okoli 220 km2 bivalne povrpine. do sedaj smo imeli peč na kurilno olje. peč je v hiši toliko časa, kolikor je star ahiša, se pravi 32 let, zdaj pa se je peč odločila, da ne bo več delala... in rabimo nekaj novega.

rabim kakršna koli mnenja in nasvete ki bi mi prišli prav.

možnosti prepuščamo odprte na vse načine centralnega ogrevanja, na koncu bo pri odločitvi prevladala cena in izkoristek.

naj povem samo še toliko, da se v prostorih pri starših, ogrevata tudi na kamin na drva, v našem stanovanju, pa smo odvisni samo od centralne.

prosim za pomoč

ali pa če celo kdo pozna kdo kakšnega nevtralnega svetovalca

hvala!

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: centralno ogrevanje
1.4.2013 10:06:00   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: somic

ne vem, če sem se odločila in pravilno odprla temo, ampak vseeno upam, da se mi kdo javi.

živimo v hiši mojih staršev, 2 stanovanjska, okoli 220 km2 bivalne povrpine. do sedaj smo imeli peč na kurilno olje. peč je v hiši toliko časa, kolikor je star ahiša, se pravi 32 let, zdaj pa se je peč odločila, da ne bo več delala... in rabimo nekaj novega.

rabim kakršna koli mnenja in nasvete ki bi mi prišli prav.

možnosti prepuščamo odprte na vse načine centralnega ogrevanja, na koncu bo pri odločitvi prevladala cena in izkoristek.

naj povem samo še toliko, da se v prostorih pri starših, ogrevata tudi na kamin na drva, v našem stanovanju, pa smo odvisni samo od centralne.

prosim za pomoč

ali pa če celo kdo pozna kdo kakšnega nevtralnega svetovalca

hvala!


najcenejše itn so drva.

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: centralno ogrevanje
3.4.2013 7:46:05   
Tippi
najcenejše itn so drva.


Res je, ampak so na žalost tud najboolj neekološka.

Mi se ogrevamo - izmenično. drva in centralna. plin. zaenkrat smo zadovoljni , predvsem zarad financ in ne mislimo menjati sistema, čeprav se tegale zgoraj, kar sem napisala, zavedamo. ampak imamo svojo hosto, in bi bilo res neumno, če tega ne bi izkoristili. jasno ne sekamo dreves kar tako počez, ampak premišljeno in kar se da prijazno do dreveščk oziroma narave user posted image


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: centralno ogrevanje
4.4.2013 11:49:10   
kajalin*
Tippi, ni plin ratal full drag ? Bolj kot za plin, bi se jaz odločila za elektriko, ki je cenejša.Poslovni prostor ogrevamo s plinom, in proti lani je kar poskočila položnica, je pa res da je daljša zima.Doma kurimo na elektriko in kamin in je ceneje.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: centralno ogrevanje
4.4.2013 18:53:20   
urška
Jaz bi poskusila s kurjavo na pelete ali sekance. Plin niti ni tako drag, ce je hisa dobroizolirana in nimas zaradi tega prevec izgub.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: centralno ogrevanje
4.4.2013 19:12:12   
liliana
Pri plinu je razlika v ceni ali gre za zemljski plin ali oni iz cisterne......ker UNP pa je res drag......

Za način ogrevanja pa ne moreš dati kar tako odgovora.....konec koncev, ne veš nikoli kakšna bo cene elektrike čez nekaj let, kakšna bo cena peletov....plin je bil recimo še nekaj let nazaj zelo poceni.....danes pa je med najdražjimi energenti.....

Poleg tega je potrebno upoštevati začetno investicijo pri določenih načinih ogrevanja........če ti stara pač crkne si itak primoran in lažje greš na nov način ogrevanja, dokler ti pa stari način deluje, pa se je tudi riskantno iti vsake 3 ali 4 leta neko sprobavanje in nekaj 1000 EUR vreči v začetno investicijo menjave stroškov ogrevanja.....

Zato se bo avtorica teme verjetno morala obrniti na nekoga iz stroke in z izkušnjami na tem področju, da ji bo predlagal primeren način ogrevanja glede na ceno in izkoristek.....na Gorenjskem se recimo z elektriko ne moreš tako elegantno ogrevati kot na primorskem.......če živim v bloku in imam okrog sebe 3 stanovanja je ogrevanje z elektriko bolj cenejše kot, če sem v hiši.....baje se sekanci in peleti ne splačajo za ogrevanje malih stanovanjskih površin in so bistveno boljši za ogrevanje večjih stanovanjskih površin.....

Tako da ni tu samo, ker mi kurimo na drva, je to najbolj optimalno, ker se mi ogrevamo na plin je pa to spet optimalno.....nekdo drug pa ima toplotno črpalko pa je to spet optimalno.......


(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: centralno ogrevanje
1.3.2014 3:07:00   
candysurf
Pri nas stanovanje(75m2) po prenovi ogrevamo na elektriko in moram reči da se v primerjavi z oljem kar precej pozna na položnicah, pa še enostavni so za montažo, naročil smo jih tule http://www.tersus.si/elektricno-ogrevanje . Ne vem pa kako bi se obneslo ogrevanje večjih prostorov na elektriko...za stanovanje je pa super.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: centralno ogrevanje
30.9.2016 15:31:16   
robista
Na tej spletni strani http://www.porabimanj.si/ogrevanje je odličen modul za ogrevanje, kjer si lahko brezplačno naredite izračun o porabi in tem s čim se najbolj splača ogrevati. Lahko pa vam tudi svetujejo zaposleni v tem podjetju.

(odgovor članu candysurf)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: centralno ogrevanje
2.11.2020 16:04:18   
mpritr1
Vse glede ogrevanja si preberi tukaj (cene, prednosti, slabosti ...)

https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/ogrevanje/ogrevanje-cena-za-centralno-ogrevanje-hise-stanovanja-sanitarne-vode-pogosta-vprasanja-trendi-in-preverjeni-izvajalci/

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?