|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ceplenje proti rota virusu
9.12.2009 21:55:16   
nenanov
danes smo dobile prvo dozo proti rota virusu in mi je sestra rekla da moramo paziti samo si nisem zapovnla koliko časa je blato kužno a ne rzumem zakaj bi bilo blato kužno
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ceplenje proti rota virusu
9.12.2009 22:06:45   
zmajaz
Mislim, da je celo 2 tedna treba paziti (raje več, kot manj), da si res dobro umivaš roke, ker lahko v nasprotnem primeru sama fašeš rotavirus. Kužno je zato, ker otrok dobi cepivo tako, da ga poje in je potem virus seveda prisoten v prebavilih in blatu.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 9.12.2009 22:07:09 >

(odgovor članu nenanov)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ceplenje proti rota virusu
9.12.2009 22:07:07   
Špela30
user posted image cepijo z živim cepivom, ki se izloča z blatom. Blato je kužno sedem dni po cepljenju, tako da je še posebej treba paziti na higieno. Sicer pa naj ne bi pri zdravi osebi povzročalo obolenja.

lp

(odgovor članu nenanov)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ceplenje proti rota virusu
9.12.2009 22:32:13   
Alex01
Mislim, da je blato kužno še 14 dni, tako mi je rekel pediater, v knjižici o cepljenju za rota virus pa piše , da se tam okrog sedmega dne v največji količini izloča cepivo. 

(odgovor članu Špela30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ceplenje proti rota virusu
10.12.2009 8:02:09   
Katy78
Naš mali je dobil po prvi dozi reakcijo, in sicer drisko in to šele nekje 5. dan po cepljenju. Ni bilo nič hudega. Sem pa jaz tudi od njega pokasirala, pa sem pazila na higieno, ampak očitno ne dovolj. Mali je samo par dni driskal in bil ves čas dobre volje, nič siten, jedel je normalno, mene je pa tako zvilo, da kakšne 3 dni nisem bila sposobna za nič. user posted image

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ceplenje proti rota virusu
10.12.2009 8:02:44   
Katy78
Aja, kužno pa naj bi bilo 2 tedna, tako je meni rekla P, in sicer zato, ker je to živo cepivo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ceplenje proti rota virusu
10.12.2009 12:58:07   
mini86
halo..to pa prvič slišm..nm ni pa noben nč omenu..še sama sem mogla vpršat kok časa je pol zaščiten pred virusom..katastrofa..nj enkrat povejo use al pa dajo zloženko (je nisem dobila) in si bom sama prebrala če je tok težko povedat..prou jezna sem..sicer smo dali oba cepljenja že čes in ni blo nobene reakcije sam useen..user posted image user posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ceplenje proti rota virusu
11.12.2009 9:48:48   
dushka
Meni tudi ni nihče povedal.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ceplenje proti rota virusu
11.12.2009 11:00:09   
Alex01
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

halo..to pa prvič slišm..nm ni pa noben nč omenu..še sama sem mogla vpršat kok časa je pol zaščiten pred virusom..katastrofa..nj enkrat povejo use al pa dajo zloženko (je nisem dobila) in si bom sama prebrala če je tok težko povedat..prou jezna sem..sicer smo dali oba cepljenja že čes in ni blo nobene reakcije sam useen..user posted image user posted image


Zloženko-knjižico  sem jaz dobila pri odpustu iz porodnišnice (Novo mesto)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ceplenje proti rota virusu
11.12.2009 11:53:11   
mini86
user posted image mi pa nč..no hvala bogu da je že mim..

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ceplenje proti rota virusu
11.12.2009 12:13:16   
Urska09
Slučajno katera ve, koliko časa so cepljeni otroci zaščiteni proti rota virusu? 2, 3 leta ali več?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ceplenje proti rota virusu
11.12.2009 12:18:18   
mini86
mislm da je nm rekla 3 leta

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ceplenje proti rota virusu
12.12.2009 0:05:01   
L1ana
Knjižica o cepljenjih se dobi tudi na netu. Na spletni strani IVZ. In TOLE je direktni link na knjižico.

Vem, da obstaja še ena prav o rotavirusu, vendar mislim, da je bolj pisalo, kaj je rotavirus in zakaj se cepiti. Tako da več o rotavirusu tudi kar direktno na IVZ spletni strani.


< Sporočilo je popravil L1ana -- 12.12.2009 0:07:51 >

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ceplenje proti rota virusu
12.12.2009 0:09:33   
L1ana
Na spletni strani IVZ piše takole:
10. Kako dolgo po cepljenju proti okužbi z rotavirusi traja zaščita?
Do sedaj opravljene raziskave so pokazale, da zaščita s cepljenjem proti okužbi z rotavirusi  traja vsaj 2 leti.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ceplenje proti rota virusu
12.12.2009 9:03:53   
mini86
L1ana-hvala

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ceplenje proti rota virusu
12.12.2009 13:33:25   
Urska09
Aha, se pravi da drži nekje do 3. leta starosti, če upoštevam, da cepivo "prime" po zadnji dozi in drži min. 2 leti.

Hvala za info.

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ceplenje proti rota virusu
29.7.2021 20:08:29   
Lelly28 RR
če koga zanima kaj je v cepivu sei lahko prebere https://sestavacepiva.si/rotarix

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?