|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cepljenje da ali ne
17.3.2013 8:14:46   
vesper
dobro jutro punce

Jaz imam velik problem. Bolj se bliža cepljenje, bolj sem v dilemi kaj nardit. Več berem, bolj zmešana sem user posted image
Kaj nardit? Nisem več pametna in ne znam se odločit user posted image Pa ne mislim samo cepljenje proti rotavirusu, mislim nasplošno na vsa cepljenja. Jaz sem na zadnjem pregledu naročila tudi cepivo proti rotavirusu, zdaj pa bolj se poglabljam v to, bolj berem stvari, majn vem kaj nardit. Zdaj več nisem prepričana niti v obvezna cepljenja kaj šele kaj drugega...


_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 9:16:08   
matkica
Tudi jaz sem premišljevala o tem,vendar obvezna cepljenja je skoraj treba dat čez,ker če ne imaš potem probleme za vvstop v vrtec itd,...Kar se pa tiče drugih cepljenj,se jih pa pri nas ne poslužujemo.Svakinja je dala sina cepit za rotavirus,vendar ga je mali vseeno dobil,tako da jaz res nezaupam v ta cepiva. To je moje mišljenje.

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 9:47:33   
nusi
moja dva tudi nista cepljena. Sama sem imela hudi reakcijo na cepljenje kot dojenček - sem bila v bolnici, bilo kar kritično... no skratka, za svoje otroke sem iz tega razloga zahtevala, naj jih najprej testirajo in tastarejši je imel res do te mere oslabljen imunski sistem, da so cepljenje odsvetovali in ga j treba čez določen čas spet peljat na test. Če te tolk skrbi prosi, naj dajo otroka najprej testirat pa boste videli kako bo.
Čeprav niso celjeni to ni noben razlog, da ga ne bi sprejeli v vrtec, potrdilo, ki ga izda zdravnik je o tem ali je otrok zdrav in ali je cepljen, ampak če ni, ti zato otroka ne zavrnejo.

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 9:54:40   
Michelle12
Ne!

_____________________________

Michelle,o8.o8.2o11 <3
Aleksander, 2.3.2o13 <3

http://www.mojalbum.com/mateja-1234

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 9:58:47   
aprilčica07
Naša dva sta sicer cepljena po programu (kar je bilo pač obvezno). Nevem, meni se zdi prav, da je otrok cepljen - moje mnenje, ne me požret. user posted image user posted image

Vem pa, da v naš vrtec necepljen otrok ne pride. Če so zdravstveni razlogi, da cepljenje ni bilo izpeljano pol ja, če pa gre za odločitev staršev, otroka vsaj v naš vrtec ne sprejmejo.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Michelle12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 11:03:01   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: vesper

dobro jutro punce

Jaz imam velik problem. Bolj se bliža cepljenje, bolj sem v dilemi kaj nardit. Več berem, bolj zmešana sem user posted image
Kaj nardit? Nisem več pametna in ne znam se odločit user posted image




te razumem, sem bila v podobni dilemi pri prvorojencu, sploh, ker sem tudi jaz takrat prebrala kar nekaj kritik o cepljenju;

ko sedaj razmišljam za nazaj, lahko rečem, da sem upoštevala svoj šesti čut in, četudi nisem znala razložiti svoje dvome, smo vsakič nekako zamaknili cepljenje;
ko je otrok dal pri 6-ih mesecih kri, se je izkazalo, da je zelo slabokrven in posledično je bil ves program cepljenja do nadaljnega prestavljen; zdravnica mi je takrat dala prav, da je bilo dobro, da še ni bil cepljen

ko se mu je po več mesecih krvna slika izboljšala, je bil cepljen ter je vsa cepljenja prenesel brez težav (prvič je bil cepljen nekje pri enem letu)


pri mlajših sorojencih ni bilo težav pri cepljenju; smo pa pred prvim cepljenjem vedno zahtevali kontrolo krvi in cepljenje opravili pri malo večji starosti


ti si starš, kakorkoli se boš glede njega odločala, boš večkrat postavljena pred dejstvo, da si ti odgovorna za njega in da si ti 'kriva' za posledice (tako dobre kot slabe)

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 16:23:12   
vesper
punce hvala za odgovore. Samo še eno vprašanje, kje pa lahko zahtevam pregled krvi? Kr pri pediatru in pač zahtevam naj ga dajo na teste, preden se odločimo za cepljenje? Sprašujem namreč, ker želim nastopit odločno, da me slučajno ne odpravi potem z nekim butastim izgovorom, da to ni potrebno, da cepit se mora sedaj itd...da lahko potem argumentiram nazaj. Hvala vam za pomoč

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 19:39:46   
petea
vesper,
pri 6-ih mesecih dojenčki rutinsko dajo kri (nekaj kapljic iz prsta) in urin (prineseš vrečko, ki ti jo dajo ali v laboratoriju ali pri pediatru);
iz teh vzorcev naredijo osnovne laboratorijske preiskave;

drugače pa te bodo pred cepljenjem povprašali o morebitnih alergijah pri otroku, kot tudi v vaši družini, prav tako bodo želeli vedeti, ali je kdo imel težave po cepljenjih,
nekaj podatkov o boleznih, ki se pojavljajo v družinah, pa sta starša verjetno tako ali tako že povedala pediatrinji ob prvem obisku


sem iskala sedaj po spletu, a ne najdem kakšnega seznama oz. opisa, katera so zdravsvena stanja oz. bolezni, ki niso združljiva s cepljenjem

našla pa sem zapis, da imaš kot starš vedno pravico zahtevati pred cepljenjem testiranje na sestavine cepica: http://www.rtvslo.si/novice/komentarji/3564086

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cepljenje da ali ne
17.3.2013 20:31:59   
vesper
petea najlepša ti hvala za to informacijo. user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 9:44:34   
Krisa
Danes sem ravno azsledila en dober članek na temo cepljenja v Mladini, mogoče katero zanima http://www.mladina.si/141682/odprava-obveznega-cepljenja/

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 17:08:11   
pinky86

našla pa sem zapis, da imaš kot starš vedno pravico zahtevati pred cepljenjem testiranje na sestavine cepica: http://www.rtvslo.si/novice/komentarji/3564086
[/quote]

Problem je, ker ne naredijo testiranja na sestavine cepiva, ampak splošno alergološko testiranje, se pravi na jajca, mleko ipd. In če ima otrok potem potrjeno alergijo na hrano in je le ta blaga vseeno nadaljujejo s cepljenjem - katastrofa!

Kar se tiče samega cepljenja, jaz svojih otrok ne bom dala cepit. Prvi otrok je sicer dobil prve tri doze Di-Te-Per (ker sem šele potem začela raziskovat to področje). Na srečo brez vidnih posledic, upam, da ne izbruhne kaj ven kasneje. Drugi otrok ne bo cepljen nič. Že v porodnišnici sem odklonila cepljenje z vitaminom K, za katerega starši večinoma sploh ne vedo, da ga otrok dobi (katastrofa). Je pa res, da se to nisem odločila kar tako, ampak sem prebrala kar nekaj knjig na to temo, člankov in raziskav. Znebila sem se strahu pred otroškimi boleznimi, ki niso noben bavbav, kot jih prikazuje zdravstvo. Pravzaprav je še zelo dobro za imunski sistem, da jih otrok preboli v otroštvu (verjetno veste, da se s cepljenjem čas obolevanja samo prestavi na kasnejši čas, ko otroci že zrastejo v najstnike in odrasle, ki pa omenjene bolezni ponavadi prebolijo v hujši obliki in niso tako pridni s počivanjem, kar vse še poslabša). Kar se tiče ostalih infekcijskih bolezni proti katerim cepijo se je pa samo za vprašati, koliko možnosti je, da jo otrok v svojem življenju sploh dobi. Baje, da je več verjetnosti, da ga zadane meteorit, kot pa da bi dobil hepatitis B, tetanus (že 14 let nobenega primera med otroki! nekaj primerov pri starostnikih nad 70 let, ki so že slabše prekrvavljeni in se rane hitreje okužijo. Smrtnih primerov skorajda ni.) Kaj mamo še, otroška paraliza, ki pravzaprav NI OTROŠKA BOLEZEN (ne vem zakaj jo tako označujejo). V razvitih državah ima otrok več verjetnosti, da jo dobi kot posledico cepiva kot pa od okužbe iz okolja. Haemophilius influenca tipa B - označena kot viroza, čeprav jo ne povzroča virus ampak bakterija. Podobno prehladu. Pri njej opevajo možnost vnetja možganskih ovojnic, ki pa je možen zaplet samo pri ljudeh s kroničnimi boleznimi in poškodovanim imunskim sistemom -ne pa kar pri vseh po vrsti. Aja, pa tetanus sploh NI NALEZLJIV, kot zavajajoče pišejo na strani IVZ (inštitut za varovanje zdravja). Glede na njihov naziv se resno vprašam, ali izpolnjujejo svoje poslanstvo tako kot je treba?!?!?! Po mojem mnenju ne. Strašijo, zavajajo in dajejo premalo informacij staršem.

Moj nasvet je, da si je potrebno res poiskati celovite in neodvisne informacije o cepivih, ker zdravstvo nam enostavno noče prikazati realne slike (le zakaj?!?!). Potem pa se lahko res informirano odločiš. Nekdo bo še vedno lahko za, nekdo pa se bo odločil proti. Vseeno, svobodna izbira mora biti.

_____________________________

"My past is my lesson. My present is my gift. My future is my motivation."

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 17:21:41   
Izabelina
js sm pred čis enako dilemo... bolj ko berem manj vem kaj naj... po eni strani si misliš, da so v teh 30ih letih (al kok) odkar cepijo cepiva zagotovo kej izbolšal in nardil temeljite raziskave o njegovi varnosti... po drugi strani pa vem, da je denar sveta vladar in da če se ga obrne dost marsikdo marsikaj zamolči...
pol pa te informacije ki krožijo po spletu o ne cepljenju otrok - so res zelo senzacionalne in se vprašaš, če je res tako grozno (bojda naj bi cepiva vsebovala ogromno aluminija, ki je strupen, tudi neko človeško dnk splavljenih zarodkov itd.)

ne vem kaj naj si mislim, cepljenje pa imamo jutri...

(tole je ena stran, ki govori proti cepljenju, če je dovoljeno dam njihov link in si pogledaš: http://www.sos-cepiva.si/ )

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 17:22:53   
pinky86
Še tole bi rada delila z vami, glede cepiva proti rotavirusu. Tudi jaz sem slišala za kar nekaj primerov, ko so otroci po cepljenju dobili hudo obliko te okužbe, se pravi so morali na infuzijo v bolnišnico - to je pa je tudi najhujši zaplet bolezni - dehidracija. Kot strokovna delavka v vrtcu lahko povem, da je okužb z rotavirusom malo. V moji 6-letni karieri samo en otrok s potrjenim rotavirusem. Sem pa ravno pred kratkim zasledila reklamni plakat za cepivo "proti" omenjeni bolezni in spet zavajajo s podatki. Če odgovoriš na vprašalnik za starše (nekaj vprašanj) ugotoviš, da moraš nujno cepiti svojega otroka, ker če ga ne misliš imeti zaprtega doma in če ni edinček je zelooooo velika verjetnost, da bo staknil to okužbo. Kot sem povedala, en primer v 6 letih, z mojega zornega kota.

Pa kot ste že nekatere omenile. Cepljenje ni pogoj za sprejem v vrtec, za to nimajo nobene zakonske podlage, razen na državni ravni, da je cepljenje pač obvezno, ki pa ga iz različnih razlogov zaenkrat lahko vsaj prestavljaš. Torej, otroka morajo sprejeti. Je pa res, da v nekaterih vrtcih temu res posvečajo več pozornosti in tam imaš nekaj več sitnosti in pregovarjanja.

_____________________________

"My past is my lesson. My present is my gift. My future is my motivation."

(odgovor članu pinky86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 17:30:58   
pinky86

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

(tole je ena stran, ki govori proti cepljenju, če je dovoljeno dam njihov link in si pogledaš: http://www.sos-cepiva.si/ )


Omenjena stran ni proti cepljenju, ampak širi neodvisne informacije in je za svobodo izbire.

Za aluminij se medicinci zagovarjajo s podatkom, da ga je tako malo, da res ne more vplivati (dolgoročnih študij o vplivu na telo ni opravljenih, torej govorijo v prazno). Čeprav ga nekatere študije celo povezujejo s pojavom avtizma (česar še nočejo potrditi). Aluminija je VEDNO PREVEČ, saj je živčni strup!

Izabelina, cepljenje lahko prestavite (izmislite si nekaj, da pač ne morete priti) in si poiščete več informacij. Na omenjeni strani jih boste dobili ogromno.

_____________________________

"My past is my lesson. My present is my gift. My future is my motivation."

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cepljenje da ali ne
18.3.2013 22:44:23   
vesper
sedaj sem si na tej strani prebrala članek od te strokovnjakinje Anite Petek Dimmer. Prepričala me je, vsaj za sedaj, zagotovo ne bomo dali cepit našega otroka. To bi si po mojem mnenju moral prabrat vsak starš, pa se naj potem odloči kako in kaj dalje. Mislim, da bi vsakdo 2x premislil, preden bi se odločil za cepljenje svojega otroka...

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu pinky86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cepljenje da ali ne
7.4.2013 11:21:55   
mateyka
http://wearechange.si/znanstvenik-mercka-priznal-prisotnost-sv40-aids-a-in-virusov-raka-v-cepivih/

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cepljenje da ali ne
7.4.2013 11:42:37   
karin412
Na FB je odprta skupina glede cepljenja pod Svoboda odločanja, društvo SVOOD. Tam dnevno zastavljajo vprašanja in nanje odgovarjamo. Sama nimam cepljenih vseh treh otrok.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cepljenje da ali ne
7.4.2013 16:10:45   
vesper
karin in mateyka hvala. Zdaj bi mogli imet cepljenje in sva ga zaenkrat odklonila in rekla zdravnici, da ga želiva prestavit, oz.da se nisva odločila za cepljenje zaenkrat, čeprav je bila seveda zelo zelo proti in nama pojasnjevala vse dobre in učinkovite strani cepljenja. Kakorkoli, mene ni prepričala z njenimi utemeljitvami, ker sem prebrala ogromno litetarature v tem času in še več je bom, da ji naslednjič pojasnim še več stvari, ko naju bo spet prepričevala naj otroku nardiva dobro in naj bova odgovorna starša in naj ga pri milem bogu cepiva.
Bi pa rada povedala kaj me je najbolj znotilo pri najinem pogovoru, ko je rekla, da ona mora, pazite mora verjet v dobro cepljenja. In ko sem ji rekla, točno tako, vi morate verjet, se ji je v grlu nardil cmok, na licu pojavila rdečica in takoj hitela z pojasnili in izgovori itd...user posted image

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cepljenje da ali ne
7.4.2013 16:17:08   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: vesper

sedaj sem si na tej strani prebrala članek od te strokovnjakinje Anite Petek Dimmer. Prepričala me je, vsaj za sedaj, zagotovo ne bomo dali cepit našega otroka. To bi si po mojem mnenju moral prabrat vsak starš, pa se naj potem odloči kako in kaj dalje. Mislim, da bi vsakdo 2x premislil, preden bi se odločil za cepljenje svojega otroka...



meni daš lahko za brat vsak dan po 50x in moj otrok je in bo cepljen še vedno!!!!

(odgovor članu vesper)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cepljenje da ali ne
7.4.2013 19:28:55   
vesper
doll saj super, imaš prav. Normalno, vsak pač po svoje kaj se mu zdi prav. Mene pa je pač še kako prepričala user posted image Pa ne samo ona, tudi ljudje, ki so bili cepljeni in so imeli katastrofalne posledice. Pa dobro, pustimo zdaj to, itak normalno vsak se odloči po svoje in za moje pojme ima vsak starš prav, ker itak želi svojemu otroku samo najboljše!!

_____________________________

PRILOŽNOST ZA NOV ZAČETEK NAM NE PONUJA LE NOVO LETO, AMPAK VSAKO JUTRO, V KATERO SE PREBUDIMO. VSAK NOV DAN JE MOŽNOST, DA ZAČNEMO ZNOVA...

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?