|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
14.7.2009 18:32:06   
scorpiogirl
Ola!

Dejte tisti, ki malo bolj poznate situacijo, malo pokomentirat tole. Na A Kanalu (v oddaji Svet) poteka akcija zbiranja denarja za punčko s cerebralno paralizo, da bi lahko šla na zdravljenje z delfini v Ukrajino.
Kolikor poznam situacijo s celebralno paralizo (delam kot spremljevalka otrok s posebnimi potrebami), v takem pompu ne vidim smisla. V Sloveniji je ogromno otrok s CP, seveda plavanje vsem koristi, živali so pa tako ali tako znane kot terapevti user posted image Vendar pa (vsaj kolikor jaz vem) niti operacije ne koristijo ravno dolgoročno oziroma je tukaj treba vse kaj drugega kot enkratna terapija, pa bo punčka kar hodila user posted image al se jaz motim???
Ima kdo kaj izkušenj oziroma več znanja? Zagotovo pa imate (vsaj tisti, ki poznate malo situacijo glede CP) svoje mnenje glede tega. Je smiselno ali je pač to samo neka muha staršev in način, kako si pridobit "slavo"?


_____________________________

Ni nam dolgčas :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
14.7.2009 20:18:12   
frost
Kot si napisala, plavanje koristi, živali pa so dobri terapevti. Če bodo zbrali dovolj denarja in če je to njihova želja, zakaj pa ne. Ampak tud meni ni čist jasno v čem je fora. Ker ne gre za zdravljenje, ampak za terapijo. In nobena terapija ni učinkovita če se redno ne ponavlja. Isto bi dosegli recimo s terapevtskim jezdenjem, manj bi stalo in je mogoče tudi pri nas-razen če otrok zaradi kakšnih težav s kolki ali čem podobnim ne more na konja.
Če punčka ne hodi in ima cp ji nobena terapija ne bo pomagala da shodi-terapije z živalmi so večinoma za dobro počutje in umirjanje, nekaj malega res pripomorejo k mišični moči in ravnotežju, toda stanje se pomoje ne more izboljšati-pri cp je pač tako-ne gre ne na bolje, na slabše pa k sreči tudi ne.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
14.7.2009 20:25:17   
**Tinkara78**
Ko imaš otroka s CP ne misliš na slavo. Naši družinski prijatelji se oklepajo vsake biljke, da bi bilo boljše - daleč od tega, da bi otrok shodil.

Jaz občudujem take staršeuser posted image user posted image , ker vem kako je težko in koliko energije je potrebno vložiti za čisto majhnen napredek. Moja hčerka je bila zelo blizu CP in se me še to bolj dotakne. Na srečo pri nas možganska krvavitev ni pustila posledic.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
14.7.2009 20:41:58   
katjes
Verjetno si mislila na tole:
24ur

Kot mama otroka z CP, sem tudi sama razmišljala o tej terapiji. Sem bila tudi v kontaktu z mamo, ki je svojega sina peljala na Florido. Rezultat: otrok je bil tam zelo srečen, zadovoljen in nasmejan. Da pa bi se lahko o kakšnem konkretnem rezultatu dalo govorit, to pa ne.
Tudi moj otrok je zelo vesel vsakič, ko smo v bazenu, pa na konju, pa na raznih terapijah - to pa je žal tudi vse. 
Kolikor sem sama preštudirala tole terapijo z delfini oz. z živalmi sem si ustvarila mnenje, da se napredek pri terapijah z živalmi predvsem kaže pri motnjah v duševnem razvoju - downow sindrom, avtizem, bulimija, disleksijo...


_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
17.7.2009 7:11:16   
Anonimen
Od mojega sina sošolka je bila tudi v Ukrajini kar štiri tedne na plavanju.Nebom rekla,da ji ni pomagalo vendar hodi pa vseeno ne punčka.Je pa odvisno od vsakega posameznika posebej.

(odgovor članu katjes)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
23.7.2009 8:13:01   
scorpiogirl
Hvala vsem za odgovore. Se mi je zdelo, da bodo realna mnenja malo drugačna od tistega, kar predstavljajo na TV. Pa nisem proti takim terapijam, sploh ne. Ne zdi se mi pa fer do tistih, ki želijo pomagati, da se jih takole zavaja, samo to.

Tinkara, se zavedam, da je staršem zelo težko in bi naredili vse, da bi bilo njihovim otrokom lažje. Tudi jaz občudujem njihova prizadevanja user posted image pri tej zgodbi oziroma temu, kako je vse skupaj predstavljeno, tako ali tako starši nimajo veliko ... gre predvsem za način, kako dotična TV (oziroma počasi že kar vse) predstavljajo zgodbe.

Vse dobro user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
23.7.2009 8:19:44   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl


Tinkara, se zavedam, da je staršem zelo težko in bi naredili vse, da bi bilo njihovim otrokom lažje. Tudi jaz občudujem njihova prizadevanja user posted image pri tej zgodbi oziroma temu, kako je vse skupaj predstavljeno, tako ali tako starši nimajo veliko ... gre predvsem za način, kako dotična TV (oziroma počasi že kar vse) predstavljajo zgodbe.

Vse dobro user posted image



Moje mnenje je bilo splošno, ker dotične zgodne nisem niti spremljala, niti prebrala.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
24.7.2009 9:54:05   
Taddy78
Moje mnenje...ta denar naj raje porabijo za Hipoterapijo...bo punca sigurno imela več od tega, pa še v Sloveniji jo izvajajo...

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
24.7.2009 9:56:44   
Taddy78
No pa da še pripišem...na lastne oči sem videla uspešnost tega zdravljenja s konji, ampak ker slovensko zdravstvo nič ne da na to, moraš skorajda iti po mnenje na sosednjo Hrvaško...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
24.7.2009 10:02:23   
Chi_Pita
IZVIRNO SPOROČILO: katjes

Verjetno si mislila na tole:
24ur

Kot mama otroka z CP, sem tudi sama razmišljala o tej terapiji. Sem bila tudi v kontaktu z mamo, ki je svojega sina peljala na Florido. Rezultat: otrok je bil tam zelo srečen, zadovoljen in nasmejan. Da pa bi se lahko o kakšnem konkretnem rezultatu dalo govorit, to pa ne.
Tudi moj otrok je zelo vesel vsakič, ko smo v bazenu, pa na konju, pa na raznih terapijah - to pa je žal tudi vse. 
Kolikor sem sama preštudirala tole terapijo z delfini oz. z živalmi sem si ustvarila mnenje, da se napredek pri terapijah z živalmi predvsem kaže pri motnjah v duševnem razvoju - downow sindrom, avtizem, bulimija, disleksijo...



Imam brata s CP in se podpišem pod tvoj post ... na žalost je tako user posted image


_____________________________

"Držite se svojih sanj. In naredite vse kar je treba, da jih spremenite v resničnost!"

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
24.7.2009 10:13:40   
Taddy78
Katjes ne samo duševni razvoj...imamo doma konje in kot sem že napisala, sem videla že marsikaj...

Še en članek...















Kaj je hipoterapija?
Beseda »hipoterapija« je sestavljenka iz dveh grških besed, hippos [ gr. konj ] in therapeia [ gr. zdravljenje ]. Je oblika medicinsko-fizoterapevtskega zdravljenja s pomočjo konja, kateri vpliva na jahača s svojim tridimenzionalnim gibanjem. Terapevtova naloga je usklajevanje odzivov pacienta na konjevo gibanje glede na zastavljene cilje oz. želene učinke. Pozitivni vplivi hipoterapije so vidni na telesnem, emocionalnem, duševnem in socialnem področju razvoja pacienta-jahača.

Kdo izvaja hipoterapijo?

Predpiše jo zdravnik različnih strok (ortoped, pediater, fiziater, splošni zdravnik, psihiater,.....)
Izvaja jo fizioterapevt-ka, ki je opravil-a dodatno izobraževanje na področju hipoterapije, ki se izvaja v nekaterih državah EU (Nemčija, Avstrija, Švedska, ....), ter pridobil-a status inštruktorja jahanja, ki ga podeljuje Slovenska konjeniška Akademija.
Dodatno potrebujemo še vodnika konja in po potrebi enega ali dva pomožna terapevta oz. pomočnika.

Za koga je primerna hipoterapija?

Hipoterapija je primerna za:
  • osebe z boleznimi centralnega in perifernega živčnega sistema (cerebralna paraliza, diskinezija, multipla skleroza,...)
  • osebe z boleznimi gibalnega aparata
  • osebe z genetskimi motnjami (Downov sindrom, ...)
  • osebe z ortopedskimi motnjami
  • osebe, ki potrebujejo rehabilitacijo po nesrečah
  • osebe, ki potrebujejo rehabilitacijo po možganski kapi

Učinki hipoterapije:
  • uravnavanje mišičnega tonusa
  • izboljševanje ravnotežje, koordinacije in reakcijskih sposobnosti
  • povečanje gibljivosti medeničnega dela, kar vpliva na gibčnost kolkov in pomaga ohranjati ravnotežje hrbtenice
  • stabilizacija in mobilizacija glave, trupa in udov
  • olajšano učenje neodvisnega sedenja, stoje, hoje


(odgovor članu Chi_Pita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
28.7.2009 20:05:06   
jackfizio
Tudi meni tale akcija ni povsem jasna. Sicer nekako podpiram, ker sem za te stvari že slišal, ampak mislim, da malo preveč pričakujejo. Sam imam CP in verjamem, da še najbolj pomaga ustrezna in redna nevrofizioterapija. Delfini in plavanje morda res pomaga k neki sprostitvi vendar pa to ni terapija, ki bi izboljševala punčkino stanje. Hodila ne bo. Morda bi bilo bolje, da bi ta denar porabili za več fizioterapije, ker je javno zdravstvo zelo zasedeno. To govorim iz lastnih izkušenj, čudežnega zdravila za CP ni, ker to sploh ni neka bolezen ampak poškodba. Skoraj nič niso povedali o fizioterapiji.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
4.8.2009 12:32:27   
Taddy78
jackfizio kaj pa praviš na hipoterapijo?
Sicer kot si že napisal CB ni možno pozdravit, ampak se pa marsikaj da izboljšat...

(odgovor članu jackfizio)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
4.8.2009 16:20:25   
liliana
Jaz pa ne razumem, zakaj tak skepticizem do vseh "novitet" oz. alternativ pri zdravljenju.....da se tako apriori trdi "zdravljenje z delfini ne bo pomagalo".....sigurno so starši skozi leta dali skoz marsikatero fizioterapijo, marsikatero operacijo, ki tudi ni pomagala.....in kar tako obsoditi starše otroka, da so muhasti in iščejo slavo, ker se oklepajo še ene rešilne bilke, ker jim pač že 20 rešilnih bilk ni pomagalo, je tudi malo preuranjeno.....še posebno če upoštevamo, da so v mojih otroških letih otroke s cerabralno paralizo avtomatsko dajali v posebne šole in so se starši (nekateri, večina jih je usodo sprejela) morali precej boriti zato, da je otrok lahko šel v "normalno" šolo, seveda se je ob tem tudi otrok moral mnogo bolj dokazovati kot njegovi "zdravi" vrstniki......

in tudi, če je otrok v tistih 4 tednih druženja z delfini samo srečen in vesel mu to precej pomaga.....kot tudi staršu.....ker videti takega otroka srečnega in veselega je verjetno nekaj, kar ti starši in otroci ne doživljajo vsak dan.....

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
6.8.2009 20:28:46   
katjes
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Katjes ne samo duševni razvoj...imamo doma konje in kot sem že napisala, sem videla že marsikaj...



Naš fantek je tudi hodil od 1 leta pa do 6 leta starosti tedensko na jahanje - vodena hipoterapija z terapevtom na konju. Na konju je res strašno užival in nič mu ni bilo težko delati vaje, kot jih je med jahanjem zahtevala terapevtka. V času trajanja terapije se je ves čas smejal- ko je bil star 1 leto je pri fizioterapiji še vedno ves čas jokal. Na konju je bil samo cca. 20 minut in po jahanju je bil tako sproščen in vesel, kot bi ga fizioterapvtka cel dan mečkala po rokah.
Potem pa je prišlo do izpaha kolkov - obeh in kmalu ga niso več upali dati na konja. Lansko leto smo bili na operaciji enega kolka, po počitnicah pa nas čaka še druga stran. Tako da bo naš sine spet kmalu na konju!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
6.8.2009 21:51:17   
Anonimen
Jaz kot mama otroka s cerebralno paralizo gledam na to tako, da se pač vsak starš, ki ima takega otroka oprime še najmanjše bilke, v upanju, da bo to otroku pomagalo.

Mogoče bi bilo res bolje, da bi starši najprej poskuslil s hipoterapijo, mogoče so že, pa jim ni dala določenih rezultatov. In so se oprijeli še terapije z delfini.
Vsak od nas, ki imamo otroke s cp, se pa najbrž zaveda, da to ni bolezen, ampak poškodba možganov. In sedaj je vse odvisno od prizadetosti možganov. S samo nfth lahko določene funkcije prevzamejo zdravi možgani, vendar čudežev se na žalost ne da narediti.

Želim pa tej mamici in mali deklici, da ji terapija prinese čimboljše rezultate. Pa četudi samo na psihičnem nivoju.

(odgovor članu katjes)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
9.8.2009 22:19:40   
jackfizio
Taddy78, hipoterapija vsekakor koristi. Tudi sam sem jahal kot mlajši, zdaj pa ne več, ker ne sedim brez opore in se nekako ne bi dalo.

Sicer pa nihče ne blati teh staršev, ker se pač oklepajo ene bilke. Tudi to z delfini je neke vrste terapija in verjetno tudi koristi. Moti me samo to, da dotična televizija to prikaže tako poenostavljeno, kot da je glavni problem samo to, da punčka ne hodi in kot da se to da nedvomno popraviti in da se bo zgodil čudež.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
14.8.2009 12:56:24   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: kokakola
Želim pa tej mamici in mali deklici, da ji terapija prinese čimboljše rezultate. Pa četudi samo na psihičnem nivoju.

se podpišem user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jackfizio
Sicer pa nihče ne blati teh staršev, ker se pač oklepajo ene bilke. Tudi to z delfini je neke vrste terapija in verjetno tudi koristi. Moti me samo to, da dotična televizija to prikaže tako poenostavljeno, kot da je glavni problem samo to, da punčka ne hodi in kot da se to da nedvomno popraviti in da se bo zgodil čudež.

točno to sem hotela povedati ... pa sem se mogoče malo nerodno izrazila.

vidim pa pri svojem delu večkrat, da se starši (spet moje mnenje, ki ga imam kot opazovalec) "preveč" osredotočijo na otrokove pomanjkljivosti (v takih primerih telesne) in se "preveč" trudijo, kako to odpraviti ... pri tem pa "pozabijo" spodbujati njegove dobre strani oziroma tista področja, na katerih pa mogoče ta isti otrok "blesti". Se pa vsekakor zavedam, da vse to starši počnejo izključno zato, da bi svojemu otroku pomagali. In včasih je težko oceniti, kaj je bolje, sploh, če si čustveno vpleten, kar starši zagotovo so. Zato vem, da je lažje govoriti (ali pisati), kaj bi bilo bolje ... če bi bila sama v taki situaciji, pa pojma nimam, kako bi ravnala.

Katjes, držim pesti, da bo vaš mali kmalu lahko spet jahal user posted image

Vsem staršem (pa tudi tistim, ki se sami spopadate s takimi težavami) pa samo kapo dol in veliko lepih trenutkov user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
16.8.2009 12:54:58   
jackfizio
IZVIRNO SPOROČILO: scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: kokakola
Želim pa tej mamici in mali deklici, da ji terapija prinese čimboljše rezultate. Pa četudi samo na psihičnem nivoju.

se podpišem user posted image  

Tudi jaz, se podpišem.user posted image  

IZVIRNO SPOROČILO: jackfizio
Sicer pa nihče ne blati teh staršev, ker se pač oklepajo ene bilke. Tudi to z delfini je neke vrste terapija in verjetno tudi koristi. Moti me samo to, da dotična televizija to prikaže tako poenostavljeno, kot da je glavni problem samo to, da punčka ne hodi in kot da se to da nedvomno popraviti in da se bo zgodil čudež.


Točno to sem hotela povedati ... pa sem se mogoče malo nerodno izrazila.

No ja, v bistvu sem jaz povzel tebe, misliva pa enako. Zadnje njihovo javljanje iz Jalte se mi je zdelo spet preveč patetično. Čeprav sem tudi sam nekaj nakazal...

vidim pa pri svojem delu večkrat, da se starši (spet moje mnenje, ki ga imam kot opazovalec) "preveč" osredotočijo na otrokove pomanjkljivosti (v takih primerih telesne) in se "preveč" trudijo, kako to odpraviti ... pri tem pa "pozabijo" spodbujati njegove dobre strani oziroma tista področja, na katerih pa mogoče ta isti otrok "blesti". Se pa vsekakor zavedam, da vse to starši počnejo izključno zato, da bi svojemu otroku pomagali. In včasih je težko oceniti, kaj je bolje, sploh, če si čustveno vpleten, kar starši zagotovo so. Zato vem, da je lažje govoriti (ali pisati), kaj bi bilo bolje ... če bi bila sama v taki situaciji, pa pojma nimam, kako bi ravnala.

To si lepo povedala, se strinjam.

Kje in kaj pa delaš?


(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
17.8.2009 21:51:07   
scorpiogirl
IZVIRNO SPOROČILO: jackfizio
vidim pa pri svojem delu večkrat, da se starši (spet moje mnenje, ki ga imam kot opazovalec) "preveč" osredotočijo na otrokove pomanjkljivosti (v takih primerih telesne) in se "preveč" trudijo, kako to odpraviti ... pri tem pa "pozabijo" spodbujati njegove dobre strani oziroma tista področja, na katerih pa mogoče ta isti otrok "blesti". Se pa vsekakor zavedam, da vse to starši počnejo izključno zato, da bi svojemu otroku pomagali. In včasih je težko oceniti, kaj je bolje, sploh, če si čustveno vpleten, kar starši zagotovo so. Zato vem, da je lažje govoriti (ali pisati), kaj bi bilo bolje ... če bi bila sama v taki situaciji, pa pojma nimam, kako bi ravnala.

To si lepo povedala, se strinjam.
Hvala user posted image

Kje in kaj pa delaš?
v OŠ delam kot spremljevalka gibalno oviranih učencev. trenutno spremljam deklico, prej sem imela pa tudi že dva fanta (vsakega posebej) user posted image



o javljanjih, ki jih tale TV priredi iz Jalte, raje ne bom ... me pa veseli, da deklica tam uživa. za moje pojme je to edino, kar je važno.


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu jackfizio)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: cerebralna paraliza in zdravljenje z delfini
23.8.2009 8:36:34   
Boni3
Ne glede na mnenja,odzive itd. Dejstvo je,da je CP stanje in ne bolezen,zato se je ne more pozdraviti, je pa dejstvo,da vsakršne terapije otroku koristijo,pa naj si bo plavanje ,jezdenje itd.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?