|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 8:18:01   
K_a_t_i
Nujno potrebujem pomoč.

Kako dajete dojenčkom/otrokom (11,5m) zdravila v spanju? Mi smo ga včeraj ob 1h zbudili za antibiotik in se je potem še 2 uri histerično jokal. Spi na trebuščku, tako da direktno z žličko v usta ne gre. Ko smo ga obrnili okrog je bil pa že buden user posted image .
In na kak način mu potem ponudite vsaj par požirkov vode (vodo ima rad)? Žiga namreč zadnje 3 dni absolutno zavrača stekleničko (prej je ogromno popil iz nje) iz kozarčka pa še ne zna piti (se maksimalno trudimo, da bo znal čimprej). Kot rečeno, bi radi vse to nekako izvedli, ne da bi ga zbudili.

Najlepša hvala za pomoč.
K_a_t_i

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 8:23:59   
Anonimen
Z inekcijsko brizgo... seveda brez igle. Samo brizgo vstaviš čisto ob robu v usteca stisneš in otrok še ve ne kdaj pogoltne...
Druga prednost brizge pa je da lahko izmeriš 100% natančno dozo, ki jo ima predpisano..

Upam da ti uspe, pa da se ti user posted image  čim prej pozdravi.

Samo v vsakem primeru ga pa boš morala obrniti na trebušček ali vsaj bok...

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 8:30:19   
Lenny
Enako kot ****. Z brizgo nam je najlažje, ne polije se in zbuditi ga ni potrebno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 8:38:49   
Sibil_
NAm je pa rekla zdravnica naj pač čez dan damo tri doze in naj ponoči spi.Ker baje ni takooo strašne panike, da bi ga moral zbuujat.Torej če mu dajemo mu damo takoj zjutraj ko se zbudi, potem enkrat vmes čez dan in zvečer tik pred spanjem.PA je rešeno.In še ni bilo težav.Meni je to bujenje muka-za otroka itak, pa jaz zase tega tudi nimam rada glih.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 10:17:51   
Janya
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

NAm je pa rekla zdravnica naj pač čez dan damo tri doze in naj ponoči spi.Ker baje ni takooo strašne panike, da bi ga moral zbuujat.Torej če mu dajemo mu damo takoj zjutraj ko se zbudi, potem enkrat vmes čez dan in zvečer tik pred spanjem.PA je rešeno.In še ni bilo težav.Meni je to bujenje muka-za otroka itak, pa jaz zase tega tudi nimam rada glih.user posted image



LP,
Sibil RR




S tem se pa ne strinjam user posted image .
Ker če se ne dajejo pravilno se samo v krogu vrtiš. Meni je bilo razloženo takole: Na 8 ur je potrebno dajati zato ker je to doba ko ant. " uničuje bakterije, če prekoračiš to dobo se bakterije pet začnejo množit.
Meni se zdi logično.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 10:27:24   
Lenny
IZVIRNO SPOROČILO: Janya

IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

NAm je pa rekla zdravnica naj pač čez dan damo tri doze in naj ponoči spi.Ker baje ni takooo strašne panike, da bi ga moral zbuujat.Torej če mu dajemo mu damo takoj zjutraj ko se zbudi, potem enkrat vmes čez dan in zvečer tik pred spanjem.PA je rešeno.In še ni bilo težav.Meni je to bujenje muka-za otroka itak, pa jaz zase tega tudi nimam rada glih.user posted image



LP,
Sibil RR




S tem se pa ne strinjam user posted image .
Ker če se ne dajejo pravilno se samo v krogu vrtiš. Meni je bilo razloženo takole: Na 8 ur je potrebno dajati zato ker je to doba ko ant. " uničuje bakterije, če prekoračiš to dobo se bakterije pet začnejo množit.
Meni se zdi logično.


Nam tudi pediater kar naroča, da se je ure potrebno držati. O.K. + - 10 minut, ampak da bi kar celo noč spustili user posted image   Je pa res, da se naša dva nikoli nista prebudila in s tem nismo imeli problemov.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 10:30:03   
Sibil_
JA saj zato tudi mi večinoma pijemo na 12 ur.Sicer pa baje pri ta malih ni take panike, tudi če ni točno na 8 ur-besede moje pediatrinje. Itak pa piše tudi v vseh navodilih, da lahko daješ pač določeno količino na 8 ur ali pa malo večjo na 12 ur in tako se reši težava.Ne vem no, nam pediatrinja piše tako, da se ni treba zbujat ponoči, ker tudi ona smatra to za mučenje bolnega otroka, ki rabi počitek.In potem ko ga zbudiš je recimo dve uri buden in spet ni ok-nima potem v celem dnevu pravega počitka (beri dojenček ki naj bi spal v kosu recimo 10 ur ponoči).user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 10:36:30   
Anonimen
Nam pa je pediatrinja že dala navodila, da naj dajemu pač prve dni na 8 ur, prva dva dneva, se mi zdi, potem pa večjo količino na 12 ur (preračunano tako, da v 24 urah pride enaka količina AB).
Tudi meni se zdi ponoči otroka tako matrat hudo. Ker eni zdravila pač ne vzamejo kar v spanju. Naš niti pod razno. In to so potem taki boji, da je groza.

(odgovor članu Sibil_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 11:30:01   
K_a_t_i
Hvala punce, bomo probali najprej z brizgo.
Se strinjam, da je dajanje zdravil ponoči mučenje (za vse), ampak jst mislem, da je vseen boljš se držat navodil in met par noči bojev, kot da se otrok ne pozdravi. Raje slišim histeričen jok iz trme kot od bolečin. Ni pa nobeno od naštetega luštno user posted image .

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 13:54:39   
PAJO
ja v lekarni lahko dobis brizgo in gre lazje

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 14:01:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Hvala punce, bomo probali najprej z brizgo.
Se strinjam, da je dajanje zdravil ponoči mučenje (za vse), ampak jst mislem, da je vseen boljš se držat navodil in met par noči bojev, kot da se otrok ne pozdravi. Raje slišim histeričen jok iz trme kot od bolečin. Ni pa nobeno od naštetega luštno user posted image .


Ja, seveda se je treba držat navodil. Samo navodila naše pediatrinje so, da lahko daš AB po 2 dneh tudi na 48 ur. Saj to so navodila, to ni kar nekaj.

Jaz bi na tvojem mestu gotovo vprašala pediatrinjo.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dajanje zdravil ponoči
14.2.2008 16:16:22   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Ja, seveda se je treba držat navodil. Samo navodila naše pediatrinje so, da lahko daš AB po 2 dneh tudi na 48 ur. Saj to so navodila, to ni kar nekaj.

Jaz bi na tvojem mestu gotovo vprašala pediatrinjo.

Ja sej ti verjamem.
Nam je pać rekla vsake 8 ur in se tudi držimo tega. Bom pa zagotovo vprašala za naslednjič. Mogoče je pa kaka fora v bolezni zarad katere dobi otrok antibiotike, njegove teže, količine, ki jo lahko naenkrat spije,...kaj vem (ker res v navodilih so vse možne kombinacije). Sej večina pediatrov je otrokom prijaznih in če bi blo vseen, bi verjetno vsi takoj rekli, da ponoči ni treba dajat. To je pač moje mnenje.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dajanje zdravil ponoči
16.2.2008 20:47:16   
eya
Mi smo mu nočno dozo dali kar v flaško, skupaj z malo soka, pa je potem to napol v spanju spil.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?