|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dalmatinka
14.11.2005 23:23:32   
malecka
oj  folk upam da mi boste lahko kako pomagali imam 4 - leta staro dalmatinko, ki pa še ni bila parjena. pa tud sama ne vem kdaj pcica pokaže da je pripravljena na to....ker bi jo rada spomladi parila. tako da se moram malo podučit o tem....a obstaja kakšna internetna stran o tem ker jaz sem totalni začetnik? hvala  user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dalmatinka
14.11.2005 23:52:00   
urška
psica se goni takrat ko ima menstruacijo, kar naj bi bilo pri psicah zelo opazno, ker se ne čisti tako kot mačke. no potem še kakšen mesec (z dnevi m vred) naj bi bilo "nevarno." ponavadi je to na splomadi in na jesen.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dalmatinka
15.11.2005 15:32:09   
manca79
Psica je zrela za gonitev tam nekje od 10 do 15 dneva menstruacije. Takrat je menda precej "nevarno" da se kaj zgodi, ostale dni menstruacije, ki traja ca. 3 tedne, pa naj se ne bi. Menda pa oddaja vonj približno 1 mesec in tolk časa moraš pač malce bolj pazit nanjo.

_____________________________

lp
M.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dalmatinka
16.11.2005 0:01:28   
polona2
Zakaj pa bi jo rada parila?
Če nima ne vem kakšnega rodovnika, boš mladičke težko prodala po ceni, ki bi ti  povrnila vse stroške, ki jih boš imela z leglom.
Dobro se pozanimaj, v kaj se spuščaš, to je dobronameren nasvet,
dalmatinca lahko dandanes posvojiš v zavetišču za pet jurjev, taka je pa realnost.

(odgovor članu manca79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dalmatinka
16.11.2005 9:47:36   
tanaja*
Malecka!

Najprej vprašanje: imaš rodovniško psičko ali ne? Če je rodovniška, potrebuješ pred parjenjem narediti vzrejni pregled. Ker je pasma zelo nagnjena k gluhosti, ti toplo priporočam še BAER test (elektronsko testiranje sluha). V SLO ni aparata, zato ti lahko pomagam, da ti ta test opravi veterinarka iz Dunaja. Je veliko v SLo, tako da to ne bi smel biti problem. Čeprav imaš morda občutek, da tvoja psička odlično sliši, se lahko krepko motiš. Pes je lahko gluh na eno uho in se čisto normalno odziva, pa ti tega ne veš. Dokažeš lahko le z BAER testom, da pes sliši na oba ušesa. Je pa gluhost (oz.delna gluhost zelo dedna, saj se deduje na pol legla. Druga stvar s katero imajo dalmatinci probleme je kolčna in komolčna displazija. Zato ti pred parjenjem svetujem, da opraviš slikanje kolkov in komolcev. Veterinar ti bo podal tudi oceno diplazije.
Če iščeš dobrega plemenjaka, se lahko obrneš na mojega prijatelja, ki živi v Beli Krajini in ima psarno vrhunskih dalmatincev. Obišči njegovo stran http://www.pantheraunica.net/ in se prepričaj. Sigurna sem, da ti bo znal svetovati in ti poiskati primernega samčka za tvojo psičko. Lahko se obrneš tudi na njegovo punco, ki je na temu forumu in ima nick Sally. Lahko ji pošlješ ZS.
Če tvoja psička nima rodovnika, potem ti polagam na srce, da jo ne pariš. Kot je že polona2 napisala je v zavetiščih veliko dalmatincev, ki so jih lastniki zapustili. Dalmatinec je vse kaj drugega kot Pongo in njegova dama iz filma 101 dalmatinec. Po karakterju je precej težavna pasma, zelo trmasta in neubogljiva. Govorim iz lastnih izkušenj, ker imam doma 6-letnega samca te pasme.

Sicer mi ni jasno, kako ne veš kdaj psica pokaže, da se goni. Če je stara 4 leta, se je v tem času sigurno vsaj 6x gonila. Psice so najbolj godne med 9-12 dnevom, nekatere tudi dalj časa (do 18.dneva). Kdaj je to, je najlažje ugotoviti z brisom, ki ga vzame veterinar ali s progesteronskim testom (glede na količino tega hormona v krvi).

Me pa zelo jezi (pa to ne leti neposredno nate), da se nekateri kar spomnejo, da bi imeli mladičke. Zakaj bi jih imeli? A zato, ker je luštno imeti mladičke? Zato, da bi kaj zaslužili z leglom? Zato, ker naj bi psica imela vsaj eno leglo v življenju? Zakaj???
Vzreja ni tako preprosta stvar kot si nekateri predstavljajo. Še zdaleč ne!!! Tu je potrebno ogromno znanja, poznavanja genetike, poznavanje standarda pasme, poznavanje karakterja pasme, poznavanja rodovnikov, poznavanja prednikov, paritvenih kombinacij, kakšne mladiče daje določen pes/psica, katere bolezni deduje določen pes/psica, kaj dobimo ven iz določene paritvene kombinacije....
Zadnje čase je kar vsak vzreditelj, ki se spomni imeti leglo. O pasmi, ki jo vzreja pa nima niti najmanjšega pojma, niti ne pozna zgoraj naštetih stvari. In taki vzreditelji delajo nepopravljivo škodo pasmi in žalijo delo resnih vzrediteljev, ki se trudijo zboljšati kakovost pasme.

Ne vem, premisli, če si prevzeti prevzeti odgovornost, ki jo boš imela, ko boš enkrat psičko parila. Pa delo vzreditelja se še zdaleč ne konča z oddajo mladička. Takrat se pravzaprav šele začne....

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dalmatinka
16.11.2005 23:28:35   
malecka
oj, hvala lepa za vse nasvete. Sedaj pa bi odgovorila na polono2 in tanajo*. Psičko sem dobila kot poklonuser posted image , ker stari lastnik žal ne more več skrbeti zanjo(zdravstvene težave) user posted image  psica nima rodovnika je pa čistokrvna. Nikoli še ni imela mladičev vsaj enkrat pa jih mora imeti in mladiči ne bi bili za prodajo namreč smo že bili (fehtani)za mladičke enega nečakinjiuser posted image , drugega bratrancu user posted image ...tako da sploh ne bo dovolj za vse.Z njo sem se zelo navezala user posted image  navajena je na sprehod, naučena te glavne stvari, poleg sedi...In meni osebno je zelo prirasla k srcu user posted image  in nimam nobenih težav, edino to da še nisem toliko seznanjena o te pasmi.user posted image

Nimam se mamena z njo obogatit amkak z njo uživat, kajti psi so dobri prijatelji.user posted image user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dalmatinka
16.11.2005 23:59:18   
polona2
Se popolnoma strinjam s Tanajo. Tudi jaz imam doma dalmatinca, 7-letnega samčka in pasma se mi ne zdi primerna za izpolnjevanje otroških želja. Je samosvoj, zelo nagonski in včasih (zame) prav neobvladljiv.

Pa brez zamere,
mogoče bi tvojim nečakinjam predlagala, da greste na obisk v azil, mogoče pa se odločita za kakšnega prikupnega brezdomčka.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dalmatinka
17.11.2005 0:02:55   
polona2
Kdo ti je rekel, da mora psica imeti vsaj enkrat mladiče? A misliš, da ona pogreša materinstvo? Mislim, da ne... Iz zdravstvenih razlogov pa to definitivno ni potrebno, take traparije so kvasili pred leti, če danes vprašaš kakšnega veterinarja, ti bo potrdil, da je to larifari.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dalmatinka
17.11.2005 10:09:49   
tanaja*
Ja, pejte v azil po dalmatinčke, jih je polno. Zakaj? Kot sem že rekla, dalmatinci niso psi kakršni so bili predstavljeni v filmu 101 dalmatinec, zato jih ogromno najdeš v zavetiščih. Ljudje jih zavržejo, ko spoznajo, da jih niso sposobni obvladovat. Zelo so neobvladljivi in polni lovskega nagona. In še kako se strinjam s polono2, da to niso psi za izpoljnjevanje otroških želja. Ne predstavljam si enega otroka, ki bo obvladoval dalmatinca, saj ga še sama dostikrat ne, pa se profesionalno ukvarjam s psi.

Glede mladičkov, pa mislim, da sem jasno povedala svoje stališče. Zdi se mi popolnoma neodgovorno producirat nerodovniške mladiče. Neodgovorno se mi zdi tudi, kot sem že napisala, produciranje rodovniških mladičev, če ne poznaš niti standarda pasme in ne testiraš staršev. Psica ne bo nič boljša, drugačna, prijaznejša itd, če bo imela mladičke. Ta sranja, da mora imeti psica vsaj enkrat v življenju mladiče, mi že prav presedajouser posted image . Iz kakšnega razloga, lepo prosim???

Malečka, toplo ti priporočam sterilizacijo psičke, ne pa paritev. In še enkrat si preberi kaj sem ti napisala, še posebej tole:
Ne vem, premisli, če si želiš prevzeti odgovornost, ko boš psičko enkrat parila. Pa delo vzreditelja se še zdaleč ne konča z oddajo mladička.Takrat se pravzaprav šele začne...

In te ne napadam, da ne bo pomote. Moje mnenje je, da naj se z vzrejo psov ukvarjajo ljudje, ki so za to usposobljeni in imajo znanje, ne nekdo, ki ima 5 minut časa in se mu zdi fajn imeti doma mladičkeuser posted image


_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dalmatinka
17.11.2005 10:53:41   
tanaja*
Polona2, na žalost se še vedno najdejo veterinarji, ki trdijo, da je za psico bolje, da ima vsaj enkrat mladičeuser posted image . Prav tako se še vedno najdejo veterinarji, ki trdijo, da je demodex nalezljiuser posted image ... Ne razumem kako so prišli do licenceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dalmatinka
17.11.2005 19:27:48   
polona2
Aja, pa še to. Glede na to, da imajo dalmatinci pike, se lahko tudi zgodi, da je v leglu kakšen mladič, ki ima za dalmatinca nenavadno velike pike oz. že kar črne packe in takega težko oddaš. saj ljudje gledajo na to, kot na lepotno napako.
Govorim iz svojih izkušenj, ker sem nespametno, pred šestimi leti posodila svojega psa za skok in je imela ena psička v tem leglu črno packo čez pol glave, niso je mogli oddati, niti zastonj ne, tako da, računajte tudi s tem, da se narava kdaj pa kdaj poigra.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dalmatinka
17.11.2005 19:58:05   
manca79
Tudi jaz se moram strinjat s Tanajo*. Psi niso primerno darilo  za otroka, ker je zanimiv 1 teden, pol pa staršim ostane skrb, seveda pa tudi veselje z njim.
Mi imamo psičko, pa mi je veterinar "svetoval", da NI NUJNO da ima psička sploh kdaj mladiče. Pri nekaterih pasmah je sploh dobro da nikoli, pri drugih spet ja.
Je pa tako, tudi nas "šuntajo" da naj jo že parimo, ker je luštna oh in sploh, pa kar vsak bi imel njenega mladička, samo me skrbi, koliko bi bilo še kandidatov, ko bi psičke res imeli..


_____________________________

lp
M.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?