|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
5.6.2005 19:33:46   
india
Ljubi Jezus, me kar glava boli, če se spomnim, da je treba spet na novo vse nabavljat. Za sedaj smo naročili delovne zvezke in neke drobnarije, brez učbenikov in zvezkov, nahrbtnikov, copat in peresnic. Za vse tri imam predračun 78.000,00 SIT.
Približno polovico tega bomo dalli pa še za ostalo, če seveda ne bomo torb oz. nahrbtnikov kupovali:ups::ups::ups:.
Koliko pa pridejo ti stroški vas? In kdaj to nabavljate?:zmeden2:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
5.6.2005 21:15:51   
Gina
Sploh me ne spomni raje. Zdaj razmišljam, kako bom plačala nafto, pa morje. DZ, učbenike in zvezke naročimo v naši lokalni trgovini, vse pripravijo, kar naročiš, dvigneš avgusta, plačaš na obroke. Koliko pa bo, pa ne vem. V glavnem preveč.:((

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
5.6.2005 21:52:03   
kofetek2010
torba je še OK, za delovne zvezke in učbenike je naš račun cca. 25.000 SIT, glede zvezkov in ostalih drobnarij pa bom razmišljala konec avgusta ;)
učeniki bodo na 3 obroke, oz. morajo biti plačani do druge polovice avgusta, ko se jih v papirnici prevzame;)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
6.6.2005 0:41:14   
Anonimen
Počakaj, da pridejo v gimnazijo:zmeden:

Pa saj tolk pridejo za enega komplet učbenikov in tega..če vse kupiš:zmeden:

Jst predlagam, da kr ukinemo učbenike...čist škoda papirja:)-

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
6.6.2005 8:17:15   
tesa
Ja tudi mi smo že začeli naročevati za naslednje leto.
Za sedmi razred devetleke me bodo prišli delovni zvezki malo čez 20.ooo, knjige si bomo sposodili kar v ŠS zato bodo prišle ceneje cca 15.000sit. Potem pa šolska torba, ker ima to že dve leti in ostalo:zmeden2: Evo za eno cca 50.000sit. Za srednjo šolo pa podobno, le ta tam je še ogromno srugih stroškov:zmeden:
Joj že misliš, da boš malo na red prišel, pa moraš zapravljati že za naprej:((

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
6.6.2005 10:20:20   
india
Ja,sedmi razred je drag, mene sicer najbolj 8. stane, so delovniki skoraj 25.000.
Učbenike pa dobijo v šoli za 30% osnovne cene, pa to ne bo tako strašno. Ampak to še pride.
Ja, Ribica, srednje šole se pa kar bojim. Sploh glede na to,kam bi rade moje babe šle:zmeden2::zmeden2:.
Pa ful mi grejo na živce z raznimi dodatki za likovni pouk, ko zapravim za to čudo več,kot pri drugih predmetih za učbenike in delovnike. Kot da bodo vsi postali likovni umetniki.:zmeden2: Za7. r. smo letos dali za največjo sigurno 15.000 čez celo leto samo za likovni pouk ( linolej, nožki, das mase, papir tak in drugačen, mase take in drugačne, gisp,...).
Pa so rekli, da je šola zastonj???:zmeden2:

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
8.6.2005 10:35:59   
Anonimen
Pri nas smo linolej in nožke dobili v šoli:zmeden:

Itak da ni zastonj ... mi smo recimo morali plačevat vsake 3 mesece prisepevek 3300 sit:hudicek: Kao prostovoljno. Fotra mi je šele konc 8. razreda uspelo prepričat, da naj ne plača.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
8.6.2005 19:48:01   
kofetek2010
evo, prišla položnica za 4r/9.letke =29.465,00 SIT :grrr: to so samo učebniki in delovni zvezki ;)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
8.6.2005 21:59:01   
Gina
Aaaaa.....smajli, ki se drži za glavo

A potem bom js za moja dva dala 80 jurjev septembra al kva?

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
9.6.2005 11:57:37   
india
Gina 80 po mojem ne, kaj dosti manj pa tudi ne. Ne vem, zakaj mora biti vse tako svinjsko drago in zakaj zahtevajo toliko, saj se otorci lahko naučijo marsičesa tudi brez tako svinjsko dragih zadev.
Pa še to mi ni jasno. V okolici,kjer je naša šola, stojita še dve OŠ. Delajo pa učitelji po drugih učneikih, rabijo drugačne stvari,...
A res ne moremo v taki mali državi imeti enotnih učbenikov?

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
9.6.2005 12:06:51   
Gina
Ja, ne moremo imet, ker je en kup založb, ki si delajo konkurenco. Zato pa pri nas vztrajamo na čim bolj enostavnih knjigah in DZ, pa na čim manj njih. Sploh ne razumem, kako imajo ponekod 3 ali celo 4 dz za matematiko. Kot da bo potem otrok kaj več znal. Pa uradno ne smeš biti brez knjige pri predmetu. Jaz sem prej trdila, da je DZ za SND v 1. in 2. razredu 8-letke zanič in da ga nočemo imet, pa te prisilijo, ker sicer te lahko inšpekcija dobi, pa si tam, kjer ni sonca. Jaz tudi zdaj ne bi imela DZ za glasbo, ker noben ni tak, da bi bil meni kot samostojen všeč, jaz bi nekaj zmiksala po svoje, pa tudi uradno ne smem. A ni to sranje. Potem pa še te založbe, ki mislijo, da morajo ogromno enih stvari stlačit v DZ, pa so tako debeli in težki kakšni od njih, da je joj.....bomo že, a ne.:):):)

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
14.6.2005 12:19:26   
Ani5
Za moje tri bodo prišli DZ in učbeniki,ki si jih bomo sposodili iz ŠS cca.80.000 SIT.Upam da bodo vsaj torbe in nahrbtniki zdržali še naslednje leto.Zvezki,peresnice in ostalo pa bomo kupovali avgusta.

LP,Ana

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
14.6.2005 13:23:24   
india
No,jaz sem včeraj dobila ponudbo a zvezke, zelo kvalitetne, po zelooo normalni ceni in sicer A4 zvezek, 60 listni 186 SIT/kom. So pa res kvalitetni,ker jih imajo moje vsako leto in ne razpadajo.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
15.6.2005 6:13:52   
anajmad
No tud mene je skor fršlok,ko sem dobila iz šole predračune.Za delovne zvezke + atlas - 34.000,00 SIT.No,pol je še pa učbeniški sklad,tisto je 7.000,00 SIT.Zvezke še mamo neki,ker sem jih lani kupovala v akciji.Tako,da v bistvu bo treba kupit še neki malenkosti pa bo.Na žalost imamo takšno solidarno državo,da brez problema omogoča otroku šolanje:zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2:
en lp:morje:D.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
18.6.2005 21:57:32   
Anonimen
Naj vam povem mojo izkušnjo. Ko sem prvo leto pri matematiki sestavljala seznam potrebščin za matematiko v 3.r/8, sem vzela en delovni zvezek - kar tega od DZS-ja. Pa je padla pripomba iz strani ene sodelavke, da bi morala naročit še Svet matematike. Ok. Svet matematike ima dva učbenika. To se mi je zdelo kar dovolj vaj za učence. Tak seznam sem dala med učence, pa se je hitro oglasila ena mama, če pa otroci ne bodo imeli Računanje je igra, ker imajo to taaaaaaakoooooooo radi. In potem me je to isto v začetku septembra vprašalo še nekaj staršev. :zmeden: Jaz pa sem se jih bala finančno obremenjevat. Zato sem pobrala denar, pa smo naročili to preko šole, ker je bilo za otroke nekaj manj ceneje, kot če bi kupovali posamezno.

Je pa res, kar pravi Gina, določeni delovni zvezki so pri nekaterih urah totalno brezveze, ker imam občutek, da me samo omejujejo pri delu, pomagajo pa itak ne nič. Ampak bit pa morajo.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
18.6.2005 22:02:58   
Gina
O groza, za prvi razred tri dz...:zmeden2: Pa še od DZS, ko je kar na gosto napisan.
No, mi imamo od Modriana, pa je vse zelo na široko, ni grozno veliko vaj, pa vse usvojijo in znajo na koncu. Nič Računanje, nič Svet matematike.... Skutica, a nisi ti vzgojiteljica? Ti bi jih morala bremzat, učiteljice se večinoma ne znajo, živijo v svoji stari koži in zelo verjamejo, da je to v prid otrok. Ampak ni. Kaj pa vem...pa ne bodi zdaj huda name, tako samo jaz vidim stvari, mogoče se pa motim. meni se zdsi, da imajo vzgojiteljice veliko boljši filing za te majčkene otroke. Aja, pa nič se ne sekiraj zaradi preambicioznih staršev. Bojo že sprejeli dejstvo, da je manj kot tri DZ dovolj.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
18.6.2005 22:09:45   
Anonimen
Pa zakaj sploh je danes toliko teh delovnih zvezkov? Včasih jih ni bilo, pa smo vsaj znali pisat. Danes pa otroci sploh več pisat ne znajo. Seveda, saj samo izpolnjujejo, sem in tja kakšno besedo na čtrto napišejo. Meni niso všeč.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
21.6.2005 12:32:31   
Anonimen
Gina, ne, nisem vzogjiteljica, sem učiteljica, pa ne prvega razreda ampak tretjega. To, kar sem pisala, je bilo v tretjem razredu osemletke.

Se pa strinjam s teboj, Gina, da imajo vzgojiteljice resnično boljši posluh za otroke 1. razreda. Verjetno me bo zdaj katera kolegica po glavi, ampak jaz res tako mislim. Sploh se mi zdi, da bi bilo veliko bolje, če bi se devetletka začela s sedmimi leti in ne s šestimi. To mislim za vse - za otroke v prvi vrsti, saj jim je dejansko "ukradeno" eno leto brezskrbnega otroštva (četudi naj bi bili otroci brez domačih nalog, je šola zanje vseeno obvezna!), za učiteljice, ker je s takšnimi otroki, ki so nezmožni daljše koncentracije, veliko težje delat in za vzgojiteljice, ki so velikokrat (če vedno) postavljene na stranski tir in nenazadnje, devetletka je tudi rahlo zmanjšala možnost njihove zaposlitve.

Ne me zdaj napadat, to je moje mnenje, ki se je oblikovalo na podlagi videnega.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
21.6.2005 12:41:00   
Anonimen
Splišni, da še tebi odgovorim glede delovnih zvezkov. Otroci morajo iz nekaterih (ne vseh!!!) prepisovat tudi v zvezke, saj je vmes marsikje naloga s prepisovanjem. Po drugi strani pa je res, da se z vnaprej pripravljenimi računi, kjer se samo izpoljnjuje, v šoli reši neprimerno več računov kot pa če bi otroci morali prepisovat. Pri nas na fakulteti je ena izmed predavateljic rekla, da otroci zapravijo preveč energije za prepisovanje in le-te potem "zmanjka" za računanje in se zato pojavlja veliko več napak. Zato so naredili delovne zvezke, kjer pa gredo spet v drugo skrajnost, recimo pri besedilnih nalogah, kjer so odgovori že podani, otroci vstavijo samo število. To pa mi ni všeč.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
21.6.2005 19:50:08   
Gina
Jaz se čisto strinjam s tabo, pa moje sodelavke to tudi na glas povedo. :bravo::bravo: Samo ni povsod tako.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   delovniki in potrebščine za naslednje šolsko ...
22.6.2005 9:14:25   
Anonimen
Gina, tudi pri nas na šoli to povedo na glas. Žal nas nas veliki šef in njegovi strokovnjaki ne poslušajo.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?