|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dieta za doječo mamo
29.10.2008 9:01:30   
leda
pozdravljene,

naša dojena enomesečnica je tako pikasta, da ma že rdeče otočke na ličkih, zato me je pediatrinja dala na dieto. nič jajc, mlek, mlečnih izdelkov, oreščkov, konzervansov, svinjine, rib,...mi sicer jemo precej zdravo, a vendar je to precejšnja sprememba; nič več mislija za zajtrk, rib za kosilo, hitri pašt s tunino konzervo in pesto, ko ni časa za kuhanje. za povrh domnevam, da je ogromno "skritih" sestavin; recimo vem, da je le malo kruha primernega, margarina odpade (če se ne motim, obstaja ena na bazi olivnega olja)...

skratka hvaležna bom za vsak nasvet glede dovoljene hrane. aja, za povrh se malo izogibam hrani, ki napenja, tko da mam še dodatno osiromašen jedilnik.

hvala punce.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dieta za doječo mamo
29.10.2008 9:53:36   
m@j@
welcome to the clubuser posted image

Tudi jaz sem na dieti, naš je stra 3 mesece in sem zaenkrat ukinila le jajca in mleko in izdelke. Ima pa zeleno sluzasto blato.
Je pa težko! včasih imam ful volje in vem da bom zdržala, drugič sem spet na dnu. Sem pa v prednosti, ker nas ne napenja več toliko, tko da že jem sveže sadje, solato...
malo prebrskaj po temah nazaj, je veliko koristnega napisanega, od tega kaj jesti, do različnih opisov primerov.
bo pa kar nekaj časa trajalo, da se telo prečisti in če bo učinek tu, bo lažje.

veliko uspeha.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dieta za doječo mamo
29.10.2008 9:58:03   
Naty*
Js sm na tej dieti ( URTIKA III) zaradi krčev mojega sinčka. Ja je prav hudič se je držat. Najhuje je pa, da kljub dieti pri nas ni blo bistvenega izboljšanja. V nedeljo smo šli na bioresonančno testiranje, kjer je pokazalo še alergijo na pšenico in beli sladkor, tko da se mi je jedilnik še mal poslabšal. Dovoljeno pa imam paradižnik, papriko in agrume, ker ni pokazalo alergije na njih.

Kazga pametnega nasveta ti ne morem dat. Js sm naštudirala vse bio oddelke v vseh trgovinah user posted image , mi je pa največji problem bit brez paštet in salam. Če imaš doma to dieto, pol maš verjetno tud recepte zadaj. Če pa nimaš pa povej, pa ti bom poslala nekaj receptov za peciva brez mleka in jajc. Ene dva sta prav njami user posted image  in pomaga, ko ti zapaše kaj sladkega.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dieta za doječo mamo
29.10.2008 11:22:23   
mamica 1
Dovoljena živila

Nadomestki mleka
nadomestek mleka, ki ga predpiše zdravnik
LIMA - riževo mleko vanilija
LIMA - sojino mleko vanilija

Maščoba
GEA margarina brez mleka v prahu in lecitina - oljarnica Slovenska Bistrica
100% sončnično olje
100% olivno olje

Sadje in marmelade
zrelo neoporečno sveže sadje - v začetku sadje prekuhano v kompotih ali čežanah
marmelada domača
KOLINSKA mešana marmelada brez konzervansov (jabolko - sliva)
Eta Kamnik mešana marmelada brez konzervansov

Zelenjava
neoporečna sveža zelenjava dušena ali sveža
doma vložena zelenjava brez konzervansov
naravno kisano zelje ali repa

Meso in izdelki
govedina, teletina in konjsko meso
puran, piščanec
zajec, ovčetina, kozletina
sveže morske ribe in postrvi - po dogovoru z alergologom
MESARIJE FLERIN mesni izdelek - urtika šunka

Kruh žitni izdelki in peciva
DOMA PEČEN KRUH iz pšenične bele ali druge moke, brez dodatka jajc in mleka
kruh iz polbele ali črne pšenične moke
ajdov kruh in ajdovi žganci
ŽITO NATURA prosena kaša, ješprenj
ŽITO NATURA ali LIMA ovsena moka, ovseni kosmiči, ječmenovi kosmiči, ajdovi kosmiči, riževi kosmiči, riževi otrobi, rženi polnozrnati kosmiči
LIMA čisti corn flakes
BIOS M topioka moka, riževa moka
LIMA quinoa riž, thai riž, neoluščen polnozrnati riž
ŽITO pšenični zdrob, navadna polenta, koruzna moka, leča
DROGA Portorož polenta, koruzna moka, pšenični zdrob, kus kus, prosena kaša
LIMA kamut moka, kus ku, čičerika, leča
BARILLA ali ŽITO testenine in jušne zakuhe brez jajc iz pšenice durum
LIMA kamut testenine brez jajc
DOMAČA priprava peciva iz dovoljene moke brez jajc in mleka - po receptih klinike (tega pa nimam)

Evo to je kar se tiče dovoljenih živil, druge pa preverite če imate isto, ker me prav zanima kako različni dietetiki pišejo diete.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dieta za doječo mamo
29.10.2008 12:22:32   
leda
punce ful hvala. za konkretne nasvete, pa tudi zato, da vidim, da nas je več v istem zosu. začuda tut to pomaga...

(odgovor članu mamica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 10:15:31   
lotty4
Tudi jaz sem bila na dieti 7 mesecev,ma me je pobralo do kosti in sem čist shujšana, ampak nič hudega se bom že poredila samo da je moja punčka brez alergije. Punce roko na srce vam polagam diete se splača držat. Moji  mali se je to poznalo v parih dneh. Za zajtrk sem non stop jedla kruh, gea  margarino in doma narejeno marmelado. Za kosilo pa riž ali pa krompir, ali barila testenine pa kakšnega meska zraven. Ma se mi je na koncu že vse tako obračalo da sem že ves apetit zgubila.  Pa zelo dobro mi je dela goveja juhica.
In ko je bilo konec, dokazano da ni več alergična sem se od samega veselja najdla čokoladnih politank in spila skoraj liter kokakole. Posledice pa so bile ubitačne.... Potem sem pila donat.
Če rabte tolažbo, vzpodbudno besedo kar pište, bomo mal poklepetale pa bo lažje user posted image

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 19:15:52   
m@j@
Mene pa zanima, če lahko pijem tisto mleko iz Spara -L (laktoza?), če sem na dieti mleko, jajca? a sem prov napisala,se mi ne da pogldat v hladilnik?
pa uni piškoti mislim, da so cimetovi, tud nimajo mleka pa jajc, a jih lahko (Spe...?)?
Lotty4 kakšne simptome alergije pa ste meli? A pol si imela kar ustaljen jedilnik, zjutraj eno, kosilo drugo,...

< Sporočilo je popravil m@j@ -- 31.10.2008 19:16:27 >

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 21:08:14   
leda
ah lotty,

ne govor. jaz sem šla včeri v merkator na šoping, da si malo popestrim jedilnik. in čeprav sploh nisem tolk zlo sladkosneda, sem se že v avtu čist nafurala, kako si bom kupla piškote Moulin bianco (al neki tazga, za katere so mi povedale, da so ok). prebrskala sem štiri stalaže piškotov v merkatorju in rezultat: ni jih blo, blo pa je ful piškotov, ki bi jih jedla...in potem sem se prebila mimo vseh čokoladic in frutabel pri blagajni in celo pot domov grickala riževe hrske in se smilila sami sebi user posted image

sicer pa me zanima, kateri kruh se lahko je? jst sem zaenkrat najdla, da je krjavelj ok; seveda je včeri zmanjkal vsega mal posebnega kruha,...pa margarina me je tut zmedla in je pol nisem kupla: katero lahko?

in še eno butasto vprašanje: ful bio namazov ma not limonin sok. citrusov pa naj ne bi. a je ta limonin sok tolk obdelan, da lahko ali ne?



(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 21:10:42   
leda
aja naty,

ti bom hvaležna za recepte. nič nimam doma; smo čist frišno flekasti in zdravnica me je kar po telefonu dala na dieto.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 21:13:40   
lotty4
m@j@

če imate alergijo na mleko ne smeš piti mleka, tisto mleko ja za alrgike na laktozo, v iste alegični na mleko in to je drugo.
Ja moj jedilnik je bil zlo bogi.
Nam se je alergija pokazala s krči, res hudimi krči. Ker pa nam pediater ni hotel verjeti kako je hudo, smo pač čakali da se bo jok pomiril kot nam je obljubil. Ampak smo prej našli kri na blatu pa so nas sprejeli v bolnico tam pa naredili teste in končno smo bili rešeni tavanja v temi in joka. Tretji dan ko sem imela dieto je naša mala spančkala pa se smejčkala pa NIČ jokala. Jaz nisem jedla nobenih piškotov, ker imajo E-je pa sem se tudi teh iz preventive izogibaa. Privoščila pa sem si neslane krekerje, sol, voda, pšenica. Ampak danes jih videt ne morem.
A pa še nekaj sem jedal sladoled narejen iz vode in sadja mmmmm.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dieta za doječo mamo
31.10.2008 21:41:14   
julči
oj,

tud js sem na dieti že 5 mesecev, sem se je že kar navadla. Kruh lahko krjavlov, martinov in jelenov. Meni ga peče mami in sem ji izredno hvaležna ker je zelo dober, dela pa mi tud domačo marmeladko raznoraznih okusovuser posted image Bravo mami.
Drugač pa si delam rižev narastek (z jabolki ali slivami, rozinami), testenine jem navadne znamke merkator (nimajo jajc in so poceni), lahko si nardiš malce prilagojeno omako s faširanim govejim in kašno zelenjavo, lahko ješ prilagojeno musako, pire in bučke, pire in špinačo, pire ali polenta z golažem, včasih si nardim tortilje s piščancem in zelenjavo, kšne polpetke iz govejega in kosmičev, velikrat pa kar pečeno meso (puran, piščanec,.teletina..) + krompir (pečen, v kosih, restan,..), goveja župca,rižote, zelenjavne juhe, čorbe, kisla repa s krompirjem, jem veliko solate, rdečo peso, sadje-razen alergogenega, gres in riž na ovsenem mleku,.. ki si ga posladkam z nesquick kakavom (ne vsebuje mleka), včasih si nardim tud čokolino z riževim mlekom, puding royal vanilija, corn flakes,.. imam nekaj receptov za peciva, piškote,.. če ne smete belega sladkorja ga lahko nadomestiš z javorjevim sirupom,... peciva se čist lepo spečejo z jajčnim nadomestkom No egg, ki ga majo povsod, od sladkega jem tudi jedilno čokolado, ki vsebuje 70% kakava od Gorenjke (nima mleka), Aja pa nardim si še palačinke ali šmoren, dobro nadomestilo za pašteto je bio pašteta granovita (gor je čebula narisana ), margarino pa jem geo 40% mi je še najboljša od teh margarin.  Na tej margarini si spečem tud kokice (so nenormalno dobre), jedla sem tud že navaden čips pa ni blo reakcije.
Glede te limonine arome, ki nej bi bla povsod... ? js jem nomalno, pa ni reakcije, mogoče se bo bolj pokazalo ko bo tamala sama jedla, k bo direkten vnos, nevem.

Uglavnem sem se zelo navadila, ni mi težko, jem u bistvu vse- prilagojeno ali kšno sestavino izpustim. Nisem tud nič shujšala, ker res veliko jem, imam blazen apetit ko dojim user posted image Upam da sem kateri pomagala s kakšno idejo, pa ne obupovat, če je "samo" alergija na mleko in jajca- sej to itak ni nevem kako zdravo (s tem se tolažim). Se pa tud js priporočam za še kakšno idejo za popestritev jedilnika.

Punce je pa največ vredno to, da se trudimo za naše user posted image , s tem ko smo na dieti in dojimo (alernova je res bljek), saj je za alergike to še bolj dragoceno. user posted image user posted image user posted image   Pohvale vsem mamicam, vem da je večkrat težko!



(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dieta za doječo mamo
1.11.2008 7:24:10   
Naty*
julči user posted image  za predloge jedilnikov! Sicer mam js zdej še mal drugače, ker sm poleg vsega še brez pšenice in belega sladkorja, ampak glavno, da ni krčev user posted image .

Kruhi, ki se lahko jejo pri dieti brez jajc in mleka: Žito - Martinov, Jeleno, Pekarna Grosuplje - prilagam link, kjer majo napisane kruhe brez alergenih snovi... KLIK celo Sosedov je zraven user posted image . Če mate pa v mestu, kako majhno pekarno pa vprašajte, če uporabljajo mleko ali jajca pri peki. Pri nas je ena pekarna, kjer majo ful dober kruh in izdelke in vse brez aditivov, mleka in jajc. Tko da tud kake makovke pridejo v poštev. Js sm celo kupila buhtelj, dala njihovo marmelado ven, pa svojo noter user posted image .

Recepti iz pediatrične klinike (skodelica je 500ml):

meni najljubši: BANANIN KOLAČ (JABOLČNI KOLAČ)
sestavine:
2 1/4 skodelice moke
1 skodelica sladkorja
1 jedilna žlica pecilnega praška
1 čajna žlica cimeta
1/4 čajne žličke nageljnovih žbic

bananin: 1/4 skodelice sončničnega olja
2 skodelici dobro zmiksane banane ali drugega dovoljenega sadja

jabolčni: 1/2 skodelice jabolčne čežane
1/2 skodelice 100% jabolčnega soka
1/3 skodelice sončničnega olja


priprava: V veliki posodi zmešamo vse suhe sestavine. V manjši posodi zmešamo miksano sadje in olje. Nato banano z oljem primešamo suhim sestavinam in dobro premešamo. Zmes damo v dobro naoljen pekač in pečemo v ogreti pečici 25-30 minut, ali naredimo preizkus z zobotrebcem v sredini kolača. Kolač je pečen ko se na zobotrebec ne prijema več.

HRUŠKOVA PITA (JABOLČNA PITA)
sestavine:
150g moke
75g sladkorja
30g olja
1/4 zavitka pecilnega praška
40g rozin
150g hrušk ali jabolk
sladkor za posip in hruške oz. jabolka po okusu, ščep soli

priprava:
Moko pomešamo s pecilnim praškom, dodamo sol, sladkor in olje ter zgnetemo testo, ki naj pol ure počiva. Nato testo razvaljamo in razdelimo na dva enaka dela. En del testa položimo v namaščen pekač, potresemo z narezanimi hruškami, opranimi rozinami in sladkorjem (po okusu) ter prekrijemo z drugo polovico testa. Pito na več mestih prebodemo z vilicami in pečemo v srednje vroči pečici.

KRHKI ROGLJIČKI:
sestavine:
150g moke
100g dovoljene margarine
50g sladkorja v prahu
1 zavitek vanilij sladkorja
limonina lupina

priprava: Margarino zdrobimo med moko, dodamo ostale sestavine in pregnetemo v testo. Iz mase oblikujemo enako velike rogljičke, ki jih pečemo v srednje vroči pečici od 10-15 minut.

Ok... tolk zaenkrat... naslednjič še kak recept user posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu julči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dieta za doječo mamo
1.11.2008 21:56:05   
lotty4
Jaz limone nisem smela, niti čokolade ker vsebujejo sojin lecitin, golaža zaradi mlete paprike in paradižnika tudi ne... Na naslednjem testiranju pa je bilo vse to negativno tako da se sedaj na to hrano privajam.
Čipsa sem se tud najedla onega ki je narejen iz sončničnega olja, ga danes tud videti ne morem. Od sadja sem lahko jedla le banane.
Od solat pa rdečo peso in zeleno solato. Skruhom kk sreči nisem imela problemov lahko je bil navade polbel. SEveda sem ga kupovala v pekarni kjer delam, da sem bila 100% da ga lahko jem.
Makovih nisem smela, ker dodajajo mleko. In so iz mlečnega testa.
Butlje pa sploh ne jajca, mleko, umetna marmelada.
Od margarin sem uporabljala samo Gea.

Leda jaz sem si vse sladkarije shranila za pozneje, tudi tiste, ki sem jih dobila za hčerko, ampak sem jih potem čisto prehitro zmazala tako da sem imela kar ornk prebavne motnje, imela sem posebno poličko in nanjo zlagala pribolške. Danes je prazna,hihi. Držim pesti da vam hitro mine potem pa z počasi a z užitkom nad piškotke, njami.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dieta za doječo mamo
2.11.2008 12:15:27   
Irenna
ojla!
Jest tudi na dieti,  že peti mesec - brez jajc, mleka, soje, paradižnika, paprike, svinjine, perutnine,  ... user posted image  

lotty4 - kateri čips je na sončničnem olju. Kar prebiram povsod piše rastlinsko olje - a kšne soleti palčke, prestice bi šle al raje ne?

Drugače pa kar gre - meni je mami pekla že štrudl in potico, pa biskvit se fajn speče brez jajc, pa Orgran mešanice npr. za mafine / toliko kar se sladkega tiče.
A mi katera ve točno povedat kako je z vegeto oz. začinko: notri je laktoza (mlečni sladkor); al je to fejst narobe ?
Ja .. pa tudi francosko solato sem si že naredila: krompir, korenček, grah, kumarice pa majoneza Plamil - odlično; pa ajdovi polpeti so super (ajdova kaša, por, blitva, korenček, moka) zraven pa kisana repa in pire krompir - odlično kosilo. Povejte če katera hoče recept.

Ko vidiš, da je otroku bolje, res ni težko zdržat. Kakšen nasvet ali pa spodbudna beseda pa vseeno zeelo pomaga.

lepo se mejte


(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dieta za doječo mamo
2.11.2008 13:06:20   
Naty*
Irenna js sm glih včeri gledala čips v trgovini, mislim, da je Crunchips... u glavnem ne moreš zgrešit... slani rebrasti čips, gor je pa nalepka "die beste Sonnenblumen ?" (ok germanistke ne me pohodit, ne spomnim se kako se reče olje user posted image ).

Palčke in prestice pa ponavadi vsebujejo sledove arašidov, ampak ni nujno. Zadnjič sem brala eno deklaracijo in je blo čist brez vsega. Je pa res, da ne veš kaj mislijo z rastlinskim oljem (lahko bi bilo arašidovo), zato rajš ne.
Se pa strinjam, glavno, da vidimo, da našim malčkom pomaga, je pa tud lažje, če nas je več in si lahko delimo nasvete user posted image !

lotty4 men so v tej pekarni zagotovili, da oni čist vse pripravljajo brez mleka. Sm ženski razložila, da mora bit zihr, ker mam otroka alergika, pa je rekla, da je sigurno tko. Pa tud ni blo reakcije, ko sem jedla njihove izdelke. Zdej pa seveda lahko jem samo koruzni kruh, ker je baje edini brez pšenice. Seveda je pa najbolj zihr narejen doma, ker si sigurn, kaj je notri.

Mam še eno vprašanje... pri nas ni dokazane alergije, ampak je gastroenterolog na pediatrični rekel, da alergija kljub temu verjetno je pa je premajhen, da bi pokazalo. No zanima me, a tud če ni dokazana alergija na KML delajo provokacijo in kdaj?

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Irenna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dieta za doječo mamo
2.11.2008 13:07:04   
Naty*
Aja die beste Sonnenblumen Öl user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dieta za doječo mamo
2.11.2008 20:45:32   
lotty4
Naty* ima prav glede čipsa ta je ok.

Naty* če so ti zagotovili da notri ni mleka ok, ker bi se sigurno na bebici poznalo. Palčke in prestice pa re niso ok.

Pravokacijjo delajo ravno tako. Kos mo dobili negativne izvide za beljak, mleko pa tako ni bilo dokazano že prej so nam rekli da nas v roku dveh mesecev pokličejo na pravokacijo do takrat pa naj bi se držala kot do sedaj. Ampak sva se z možekom odločila da narediva to sama.  In hvala bogu nam je uspelo. V bolnici to naredijo v 3 ali 4 dneh mi smo to bolj počasi 10 dni da ne bi bil prehud šok.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dieta za doječo mamo
3.11.2008 9:39:45   
leda
Čau punce,   Sem že napisala, da ste super?   Pri nas se zadeve po mojem laičnem mnenju obračajo na bolje. Da povzamem: na prvem pregledu je bila naša preveč pikasta tudi za čiščenje kože v tem obdobju. S pediatrinjo sva hitro našli krivca: mojo neumnost in kuhan pršut ter frutabele. Ampak potem je šlo samo še na slabše; pikice so se začele združevat v otočke in teden dni kasneje je mela na enem licu velik rdeč hrapav flek. Sem klicala nazaj, dobila navodila za dieto in napisala prvo sporočilo na ta forum. A glej ga zlomka že naslednji dan je začelo it na bolje. Očitno je moralo priti do najbolj rdeče faze, ki se zdaj počasi lušči in normalizira. Tko da upam, da je to to. Sem se pa odločila za preventivo in se bom držala diete dokler se koža povsem ne ščisti in dokler ne neha občasno zeleno kakati. Potem pa nameravam počasi uvajati nazaj. Kak nasvet glede tega? Ješ recimo tri dni eno novo zadevo? Kdaj se pokaže reakcija?   Bi pa vseeno rada prispevala še kaj konstruktivnega, ker sama itak pogosto kuham na dietni način. Ste že poizkusile kuhanje s sojino smetano? Ni slabo, le vreti ne sme. Recimo popečete koščke piščanca (z malo soli, suhih zelišč: origano, bazilika,…sladke paprike), na koncu dodate curry in sojino smetano in par minut segrevate. Ali pa zelenjavni pireji? Recimo zelena (žal alergena), pa brokoli, gobe, grah, koleraba, čičerika, cvetača,…vse s sojino smetano. Pa recimo kislo zelje kot glavna jed: ga zrahljate z vilicami, dodate na koščke narezan tofu in fožol. Solite, poprate, zabelte original z bučnim, ampak po moje je tut olivni ok in kosilo je tu.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dieta za doječo mamo
5.11.2008 7:23:18   
Naty*
lotty4 hvala za odgovor glede provokacije. Midva mava kontrolo na pediatrični januarja, pa se bomo verjetno takrat zmenili. Pa prosila bi te še glede tistega, kar si rekla, da lahko vprašam user posted image ... kako se je user posted image  od tvoje prijateljice poznala alergija na pšenico? Naš je mel krče pa pikice po vekah, okrog noska in ust. In kako so vedeli, kdaj je alergija izzvenela? Preizkus?

leda super za recepte s sojino smetano user posted image . Men mal manjka idej za omakce k mesu, pa si mi dala super napotke user posted image .

Držte se punce, js sm bla baraba pa sm se mal pregrešila... in je mali čist pikast, hvalabogu vsaj krčev nima user posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu leda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?