|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   digitalni fotoaparat
13.6.2011 9:51:53   
2srcka
Kupujem digitalni fotoaparat in me zanima katerega priporočate. Rabim nekaj običajnega, za družinsko fografiranje, in da dela lepe slike. Odločam se sicer med znamkama Nikon in Canon. Torej, kaj svetujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 10:47:26   
betty.ford
koliko denarja si pripravljena dati zanj?

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 10:51:56   
2srcka
Do 160 €

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 10:52:11   
betty.ford
drugače ti nekje za družinsko uporabo priporočam
Canonove modele sx210, sx220 ali sx230, so potovalni modeli in ti ne zavzamejo veliko prostora.
pri Nikonu imajo pa odličen model coolpix P500, ki pa je malo večji (oblika klasičnega fotoaparata) pa tudi cena je malo višja.


(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 10:55:17   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka
Do 160 €


aha. potem prejšnji modeli odpadejo - izjemoma, če jih dobiš preko kakšnega spletnega nakupa.

Nikon S3100

Canon ixus105 in ixus115

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 10:57:32   
betty.ford
bi ti pa za to ceno rajši predlagala Sonyja dscw570

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:11:50   
cimi
kateri DSLR za začetnika pa priporočate??? Predvsem za fotografiranje otrok, na dopustu...

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:19:33   
betty.ford
Nikon d3100. d5000 in d5100. so začetni modeli dsrlja.

d5100 je letošnji model.

Canon ima malo dražje, v začetnem rangu bi se znašla modela eos550d in eos600d.


(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:20:41   
cimi
hvala betty

še kakšen nasvet za začetnika z DSLRjem??
objektiv 18-55 je dovolj?

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:26:33   
betty.ford
18-55 je povsem osnoven širokokoten objektiv.
jaz bi rajši vzela 18-105.

nasvet? prebrat kakšno knjigo o fotografiji, se udeležit morda kakšnega tečaja. se je treba kar malo "igrat".
ker slikati z zrcalno refleksnim potem na auto funkciji --- v tem primeru rajši priporočam potem kakšen kompakten ultra zoom fotoaparat višjega cenovnega ranga.

pa dokupit kakšen zaščitni filter za objektiv.user posted image

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:33:26   
cimi
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

ker slikati z zrcalno refleksnim potem na auto funkciji --- v tem primeru rajši priporočam potem kakšen kompakten ultra zoom fotoaparat višjega cenovnega ranga.


npr?

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:39:42   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: cimi

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

ker slikati z zrcalno refleksnim potem na auto funkciji --- v tem primeru rajši priporočam potem kakšen kompakten ultra zoom fotoaparat višjega cenovnega ranga.


npr?


Tale je dobr: http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2596_lohm2lzv7pdy_sony_dsc-hx9vb_crn_digitalni_fotoaparat

Jaz bi si ga takoj kupila, ker se mi zrcalno refleksnega ne da vedno sabo nosit. Sploh pa potem vlečem sabo še objektive itd. in je ogromno prtljage.

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:41:33   
betty.ford
že prej omenjeni Nikonov P500, Canonov sx30is, Panasonicov dmcfz100...

ali potovalni modeli Canonovi sx230, Panasonic tz20 in Sonyjev dschx9...

(odgovor članu cimi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 11:43:07   
mateyka
betty ford, vidim da obvladaš - a lahko nekaj mimogrede vprašam? a so digitalni aparati s HDR opcijo ful dragi? in jaz jih nikjer ne vidim (kot opis aparata), a so redki?

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 12:10:37   
betty.ford
obvladam glih ne, me pa stvari zanimajo user posted image

Nikonov p500 ima hdr funkcijo, tudi Sonyjev dschx9 bi jo moral imeti, ker je naslednik hx5, ki jo je že imela. cenovno je to okrog 400€

je pa odličen fotoaparat Canonov g12, ki ga običajno dslr navdušenci nosijo s seboj kot backup fotoaparat. imaš možnost slikanja tudi v raw formatu. ga dobiš nekje za ceno 500-600 €.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 12:17:51   
2srcka
Za Sonya sem slišala da ga ne pohvalijo. Imam Nikona, že zelo zelo star model, kupljen v Nemčiji takrat ko jih pri nas še ni bilo. Z njim sem zadovoljna, razen ko slikam v prostoru so nekatere slike zelo čudne.

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

bi ti pa za to ceno rajši predlagala Sonyja dscw570

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 12:21:41   
2srcka
kakšne so sploh bistvene razlike med Canonom in Nikonom? Mogoče priporočaš kakšnega drugega?


< Sporočilo je popravil 2srcka -- 13.6.2011 12:27:12 >

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 15:20:01   
2srcka
kaj pa Nikon coolpix5100? razlika med tem in 3100?

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 15:41:40   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

kakšne so sploh bistvene razlike med Canonom in Nikonom? Mogoče priporočaš kakšnega drugega?



praktično jih ni. maš pa die hard canonovce in die hard nikonovce, vsak ti bo svoje tiščal. jest sem na canonu (450d) in mi dela (meni osebno) lepše slike kot primerljiv nikon. velik je pa tuki odvisno tut od objektivov, nastavitev in ne nazadnje od fotografa samega. drugač so pa men tut od kompaktnih ixusi bolj všeč od nikon ekvivalentov. ampak za vsakdanjo uporabo... je v bistvu vseen.

@matejka - hdr funkcijo ma kr dost fotkičev, vključno s tistim, ki je vgrajen na iPhone-u 4. ampak jest kake hude uporabnosti v tem ne vidim, če že delam hdr mam rajš da mi fotkič posname 3 slike (torej, naštimam kako bi rada osvetljeno pa mi poslika) pa jih potem sama združim v PS al pa kej.

drugač pa za bolj 'začetnike' priporočam še mal da pogledate micro four thirds fotoaparate - to so u bistvu DSLR brez ogledala. torej zmogljivost in modularnost (lahko menjaš objektive) dslr-ja s preprostostjo kompakta... moj vd mož je navdušen. recimo tole: http://www.mimovrste.com/artikel/1730395028/digitalni-fotoaparat-olympus-e-pl1-zlat-ed-14-42-ed-40-150-mm


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: digitalni fotoaparat
13.6.2011 22:09:34   
betty.ford
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

kaj pa Nikon coolpix5100? razlika med tem in 3100?


d5100 ima možnost večje resolucije, prav tako so mu povečali svetilnost, malenkost hitreje škljoca, vizualno pa ima d5100 vrtljiv lcd zaslonček, d3100 pa fiksnega.

Felicia pa je lepo opisala privržence ene in druge znamke. tu bi lahko naredila primerjavo z avtomobili (npr. Audi, Volvo - le kateri je boljši?) ali pa računalniki (zagovorniki HPja pa kakšne Toshibe)
načeloma so Nikonovi fotoaparati (bodiji) cenejši od Canonovih - so pa Canonovi objektivi kasneje malček bolj ugodni kot Nikonovi.

glede Olympusa - zdaj naj bi kmalu prišel PL2
Sonyjev pa bi bil primerljiv odličen NEX5!

meni so Sonyji super fotoaparati, ker mi je všeč njihov ton: imajo bolj poudarjene barve. in pa navdušena sem nad možnostjo funkcije panoramski posnetek, ki so jo razvili v nulo!

drugače pa - trenutno se zaradi otrok odločam za nakup Olympusovega TG 610. možnost slikanja in snemanja pod vodo, trpežen pri udarcih in padcih (do 1,5m naj bi preživel), možnost slikanja pri -10 stopinjah,...


(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: digitalni fotoaparat
20.6.2011 20:49:09   
2srcka
IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford

IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

kaj pa Nikon coolpix5100? razlika med tem in 3100?


d5100 ima možnost večje resolucije, prav tako so mu povečali svetilnost, malenkost hitreje škljoca, vizualno pa ima d5100 vrtljiv lcd zaslonček, d3100 pa fiksnega.

Felicia pa je lepo opisala privržence ene in druge znamke. tu bi lahko naredila primerjavo z avtomobili (npr. Audi, Volvo - le kateri je boljši?) ali pa računalniki (zagovorniki HPja pa kakšne Toshibe)
načeloma so Nikonovi fotoaparati (bodiji) cenejši od Canonovih - so pa Canonovi objektivi kasneje malček bolj ugodni kot Nikonovi.

glede Olympusa - zdaj naj bi kmalu prišel PL2
Sonyjev pa bi bil primerljiv odličen NEX5!

meni so Sonyji super fotoaparati, ker mi je všeč njihov ton: imajo bolj poudarjene barve. in pa navdušena sem nad možnostjo funkcije panoramski posnetek, ki so jo razvili v nulo!

drugače pa - trenutno se zaradi otrok odločam za nakup Olympusovega TG 610. možnost slikanja in snemanja pod vodo, trpežen pri udarcih in padcih (do 1,5m naj bi preživel), možnost slikanja pri -10 stopinjah,...





Betty.ford mislila sem razliko med coolpixS5100 in S3100.

Nisem pa privrženec firme NIkon, ampak sem za njo odločila, ker imam že zelo zelo dolgo njihov fotoaparat in mi dela lepe slike, z drugimi firmami pa nimam nobenih izkušenj. Kaj pa fotoaparati Casio? Kakšni so ti?



(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: digitalni fotoaparat
21.6.2011 8:26:48   
jar

IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

Do 160 €


za tak denar ne dobiš nič posebnega. zato je dosti bolje, da si kupiš malo boljši MOBILNI TELEFON. brez heca, pa še vedno je pri roki.




(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: digitalni fotoaparat
21.6.2011 13:24:41   
poli*
Kar se tiče DSLR-jev, so Nikon in Canon primerljivi oz. približno enakovredni.
Če kupuješ navadno "ploščico"-160€ in podobno pa ti ne priporočam Nikona, ker sta že 2 znanki bili nezadovoljni (slika ni čista oz. so preveč vidno kvadratki tudi pri najboljših nastavitvah).
Moj mož sicer prisega na Nikon, saj ima opremo vredno kar nekaj tisoč €. Jaz s takim aparatom nimam kaj počet user posted image , zato bova v kratkem kupila še enega kompaktnega (verjetno Canon).

DSLR-JI za začetnike imajo vsi auto nastavitve (možnost tudi samodejne), ampak ne poznam nobenega začetnika, ki bi se poglabljal v čas osvetlitve, f število in podobno, tko da.... so pa zadeve že toliko cenovno dostopne, da ima vsak že mal boljši aparat, čeprav ne ve, čemu so vsi tisti "gumbi".
Saj pravim, js bom mela eno ploščico, pa bo user posted image

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: digitalni fotoaparat
21.6.2011 14:32:42   
betty.ford
Betty.ford mislila sem razliko med coolpixS5100 in S3100.


ups. se opravičujem, ker sem na hitro prebrala samo številke. user posted image

s3100 je novejši model, manjši, lažji, ima 14MP, večji ISO (svetilnost - pride v poštev pri slabših svetlobnih pogojih), vendar slabšo vrednost zaslonke (3,2) in pa malo širši kot (26mm)

s5100 je lanskoletni model, malo debelejši, ima 12MP (tu ni velike razlike), manjši ISO, a boljšo vrednost zaslonke (2,7). kar se tiče kota, je širokokotni 28mm. ima pa boljšo stabilizacijo - VR.


(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: digitalni fotoaparat
21.6.2011 15:11:15   
2srcka
poli, DSLR-ji me ne zanimajo, potrebujem fotoaparat za večinoma družinsko slikanje in ne mislim dati zanj 300€ ker potrebujem nekaj klasičnega. In imam Nikona starega že nekje 8,9 let (kupili smo ga v Nemčiji ko so pri nas digitalni komaj pršli na trg) z 2 MP in mi dela lepe slike, nobenih kvadratkov pri običajnih slikah, razen pri povečavah. Res pa da vse slike, ki so bile slikane v slabši svetlobi niso ok. zato sem se odločila ostati pri tej znamki.

Betty.ford, hvala za informacije. Sama nimam pojma o fotoaparatih, sploh pa v vsej tej ponudbi na trgu ne vem kaj izbrati. Katerega priporočaš? Mogoče primerljiv fotoaparat druge firme? Najbolj važno mi je, da dela lepe slike, da so slike lepe tudi v slabi svetlobi...hmmm...mogoče še kaj....Ne mislim kupovati enga za 80€. Zgornjo mejo cene sem si pa postavila na 160€ ker predvidevam, da se za moje potrebe za ta denar dobi dober fotoaparat. Gledam p atudi na to, da ima zraven čim več opreme, s tem mislim, kartico, baterijo, polnilec.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?