|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:10:39   
mojca345
Pozdravljeni,

Z možem sva gledala, da bi imela mucko in sem gledala oglase na bolhi, nakar sem videla tega luštkanega mucka z plavimi okami. Kontaktirala sem prodajalca in sem prejela mail ki je bil na pol v hrvaškem jeziku, angleškem in slovenskem. Ob koncu je pisalo, da če znamo angleško, da naj pišemo po angleško. Zanimalo jo je, kdo sva in kake izkušnje imava z mucami. Mail je deloval kot, da to prihaja od neke zavedne vzrediteljice, ki jo skrbi za malo muco, da bo prišla v topel dom. Odgovorila sva v angleščini in seveda nanizala nekaj vprašanj. Domnevala sva, da je to tuja oseba, ki živi v Sloveniji. Njen odgovor, ki sva ga prejela danes me je šokiral in sicer, da bo muco poslala preko transport company for cats in da potrebuje najine podatke.

Sem skopirala mail :
Hello,
      thanks for the response and I am so happy now that I know you want to adopt these adorable cats, my cats are very  lovely withe children and other pets at home.
i would need the following information from you so that i can take the cat to the Pet transportation company for transportation and delivery arrangements to your home ok. send me the following shipping informations:
your full name???
State???
City???
home address???
phone number???
and the name of the airport closest to your location??.
       i need to have all this information so that I will take the cats to the pet transportation company to make arrangements for the transportation and home delivery to you, you will pay 200euro (for the two cats or 100euro for one cat)  including the transportation of the cat to your home and you pay this money directly to the transporting company okay??. Please you just get back to me with your full information.
thanks
let me know which cat you want to take ??
reply

 
Moj namen da tole objavljam je, ker mi vse skupaj zelo smrdi in bi rada izvedela, kdo je to, ker ponavadi, če je kdo koga nategnil, so ljudje povedali to preko forumov, da smo drugi bili bolj pazljivi.

Bi pa prosila, če kdo kaj ve, naj mi odgovori.

Danes je sicer kriza z denarjem, se mi zdi pa svinjarija, obešat neke slike na bolho. Potem pa dajat denar koker neki transport company, na koncu pa dobiš "prst v rit" ali pa mrtvo žival.

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:13:18   
mojca345
prilagam še link od muce : http://www.bolha.com/oglas382990967/macke-perzijscina-kratke-lase-macke

kjer boste zgoraj desno videli : Ljubljana , da je naslov. številke pa ni.

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:17:49   
lotoska
Ne znam ti ravno odgovorit na vprašanje, bi pa dodala moje pomisleke. In sicer ena vzrediteljica, od katere sem dobila mačko jih kupuje v Ameriki in so te mačke tud nakako prišle v Slo, ker vem da jih ni ona hodila iskat, podrobnosti pa ne poznam.
Jaz si mačke z modrimi očmi ne bi upala tako kupovat, ker je lahko gluha, ne vem kako je potem z reklamacijo. Konkretno za omenjeno vzrediteljico vem da so ji poslali drugega mačka, ko ji je en umrl zarad srčne napake.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:30:13   
Olivija*
maček v žaklju!

plačat 100 eur kar takole na slepo??? jaz ne bi dala.
raje se najprej razglejta po zavetiščih, imajo dosti muckov, ki so tudi veterinarsko pregledani, kastrirani...

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:32:17   
Anja24
Halo??? Živali se ne sme pošiljat po pošti.



(odgovor članu Olivija*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 15:54:51   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija*

maček v žaklju!

plačat 100 eur kar takole na slepo??? jaz ne bi dala.
raje se najprej razglejta po zavetiščih, imajo dosti muckov, ki so tudi veterinarsko pregledani, kastrirani...




Podpis. Tolk mačk brez doma, pa kupovat mačko v žaklju, kot je rekla že Olivija. Sicer si je jaz tudi zastonj ne bi navlekla, ampak to nima veze s temo user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Olivija*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 16:05:06   
analucija
to je nateguser posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 16:10:37   
Tanik
jaz se ne bi tega šla, raje bi pri nas v SLO pogledala ali tudi v tujini in se odpeljala tja, da bi v živo videla kaj kupujem oz. za kaj se odločam.
ker ko boš že plačala in dobila ali ne dobila je prepozno.

< Sporočilo je popravil Tanik -- 7.6.2009 16:11:07 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 16:35:49   
mateyka
men je pa fishy, da pri oglasu dajo za kraj Ljubljano. če so pošteni, bi že od začetka dali pravi naslov - kaj pa naj bi skrivali? saj ko jih kontaktiraš itak zveš da niso iz slovenije, so whats the problem?

in oglas je lepo v slovenščini spisan, kako pa to?
Kraj: 1000 Ljubljana Uporabnik od: 04.06.09
Podarimo prijaznega, poslušnega in igrivega tigrastega mačaka starega 12 tednov . Mucek je kastriran in snažen. Biva le v stanovanju. Iščemo topel in...

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 16:42:16   
ribica.
čam mal...a ti bi dala 100 eurov za mačko?? Pa saj siamsko al kaka je bla, če ima modre oči, se dobi tud zastonj, od koga ko ima mlede doma.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 16:43:19   
Anonimen
a kuverta bo pa navadna al podložena? user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 18:19:56   
Nota
Mislim, da je vsakemu razumskemu človeku jasno, da gre za goljufijo.
Tak način goljufanja in pridobivanja denarja od naivnih ljudi,  je zunaj že dolgo poznan, se pa sedaj pojavlja tudi že pri nas.
 



_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 18:26:01   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

Ne znam ti ravno odgovorit na vprašanje, bi pa dodala moje pomisleke. In sicer ena vzrediteljica, od katere sem dobila mačko jih kupuje v Ameriki in so te mačke tud nakako prišle v Slo, ker vem da jih ni ona hodila iskat, podrobnosti pa ne poznam.
Jaz si mačke z modrimi očmi ne bi upala tako kupovat, ker je lahko gluha, ne vem kako je potem z reklamacijo. Konkretno za omenjeno vzrediteljico vem da so ji poslali drugega mačka, ko ji je en umrl zarad srčne napake.


Za uvoz mačka/psa iz ZDA je postopek točno določen s strani naše države.
V ZDA se morajo pridobiti vsa veterinarska in izvozna dovoljenja, poiskati se mora 'ameriški špediter', ki se poveže s slovenskim licenciranim uvoznim podjetjem, organizira se kargo ali kabinski let, po prihodu v SLO se na letališču izvede veterinarski ter carinski pregled živali, sledi pa seveda karantena, ki je lahko na domu novega lasnika in jo odredi VURS.
Stroški takega uvoza znašajo približno 800-1000 $

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 19:37:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.

čam mal...a ti bi dala 100 eurov za mačko?? Pa saj siamsko al kaka je bla, če ima modre oči, se dobi tud zastonj, od koga ko ima mlede doma.


Saj ni imela namena dat 100 eur - v oglasu piše, da podarijo mucka, ko se je javila na oglas, je pa dobila zgornji mail.

Ja - itak da je to nateg. Mislim no - kdo bi pa šel mačka, ki ga želi podariti, pošiljat čez ocean.

Pa ni mi jasno - a res mislijo, da je kdo tako neumen, da jim bo nasedel na tako bolano foro. Nekdo, ki bi imel zastonj muco, itak ne bo dajal 100 eur zanjo, tisti, ki jo pa namerava kupiti, je pa ne bo kupoval, ne da bi jo videl, sploh pa ne za toliko denarja.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 7.6.2009 19:41:12 >

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 19:40:49   
špelin@
http://24ur.com/novice/slovenija/po-civavo-v-kamerun.html

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 19:43:28   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
men je pa fishy, da pri oglasu dajo za kraj Ljubljano. če so pošteni, bi že od začetka dali pravi naslov - kaj pa naj bi skrivali? saj ko jih kontaktiraš itak zveš da niso iz slovenije, so whats the problem?

in oglas je lepo v slovenščini spisan, kako pa to?
Kraj: 1000 Ljubljana Uporabnik od: 04.06.09
Podarimo prijaznega, poslušnega in igrivega tigrastega mačaka starega 12 tednov . Mucek je kastriran in snažen. Biva le v stanovanju. Iščemo topel in...


user posted image  oglas je res v solidni slovenščini, samo zdaj sem šele videla, kak je pa naslov: "Perzijščina kratke lase mačke" user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
7.6.2009 19:47:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 20:06:19   
jolly123
Jao no pa kako lahko folk sploh naseda na to..šit no. Pa toliko brezdomnih mačkov v SLO user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 22:24:32   
mojca345
evo pošiljam še prvi del pisma :

zdravo,
I prejeli vaše poizvedba o mojem dveh Ljubkih British kratke dlake Omaciti. Moji ljubko British kratke dlake Omaciti še razpoložljivih za sprejetja, so zelo srčkan in ljubko British kratke dlake Omaciti. Vsi naši mačke so Pure Breed in home vzrejenih v ljubeč domovi z otroki in drugih hišne ljubljenčke. Ta mačkah so ažuren o vseh shots in worming in prihaja z zdravstveno jamstvo. The mačkah so 12 tednov stare. In pri polni goji bodo med 2-3,5 £. Želimo poda ven teh mačkah katerokoli zasebnega domovi o prostih Adoption.I želim da ljubiš in obljuba boste sprejmejo dobre nego mačke zame, tako izgledam v smeri lep hiša za mačkah, I bi podobnega vedeti naslednjim o vas:
      Imate otroke?
      Če yes, so dobri s kucnim ljubimcima?
      nato če niste vedno true da a igrati z it?
      Si kdaj dvigne a kužek preden?
      Imate lastnih drugih hišne ljubljenčke?
      kako je vaše delo razpored?
      Želite dirko?
      Ko želite mačkah?

       i bodo veseljem prejemati te informacije od vas tako i lahko vzpostavljate priročnik da Omaciti lahko sprejmejo vzdolž, podlagi v kateri bo služila vas skrbeti od mačkah in tudi v živilskih blago.
i ljubezen moje mačkah Toliko da Hočem njo iti v ljubeč doma in sprejet.
prosim odgovor v angleščini, če razumeš Angleščina

 
Sem prebrala link na 24 ur novicah. in sem kar zgrožena. user posted image user posted image  mucka ne bi nikoli kupila iz tujine, ker si sploh ne znam predstavljati trpljenja, ki bi ga imel na potovanju. In se še kako strinjam, da je toliko muckov pri nas, da ni vprašanje. Sva danes že najdla enga druzga, navadnega, ki je pisan kot garfield. pa mu bova dala kr tako najbrž ime.

Grdo kaj se ljudje vse spomnejo. naj bo tale tema opozorilo še drugim, ki bodo najbrž naleteli na isto zadevo. glede na to, da pa je napisano v lepi slovenščini in da  je zgoraj napisano, da so koker iz ljubljane, pa je več kot očtino, da imajo povezavo z slovencem, ki jim je naredil ta oglas, ker en iz tujine, že ne ve za bolho.

tisto glede cene 200 eur za oba mucka, je pa tako, da sem po pošti dobila 3 slikce. in sicer 1 od muca k je na sliki in eno od samičke, ter eno sliko kjer sta oba mucka gor. sem pa skoraj da prepričana, da če bi iskala sliko na spletu na kakem drugem portalu ali podobno, bi najbrž najdla. ta slikica je od lepega mucka, ki ga ima najbrž kaka vzrediteljica ali pa družina v kakem družinskem albumu na spletu.

groza, groza, kaj folk vse dela....

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dobim muco preko pošte ??
7.6.2009 22:37:36   
mojca345
sem pa obvestial tudi bolho. ne vem pa koga bi morala še obvestiti. naj mi katera svetuje ?

upam, da bo bolha kaj naredila. res pa je, da imam sedaj še stik z to osebo in bi se dalo še kaj narest. v mislih imam, da bi policija lahko kaj naredila.

_____________________________

Hanika, čakava TE. Tvoja starša.

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dobim muco preko pošte ??
8.6.2009 9:26:09   
Anonimen
Itak, da je nateg.

Če želiš muco, ti jo jaz podarim - imam sedaj doma mladičke, vendar vseh ne bi obdržala.user posted image

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dobim muco preko pošte ??
8.6.2009 10:52:41   
Arwenko
Raje si poglej www.macjahisa.si in posvoji zdravega mucka za pol manj denarja. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dobim muco preko pošte ??
8.6.2009 14:34:26   
andreja32
oglasa ni več,...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: dobim muco preko pošte ??
8.6.2009 14:43:18   
Anonimen
TUKAJ se skoraj zmeraj najde kakšna mucka/mucek...ali kakšna druga živalca, ki potrebuje samo ljubezen dobrih človeških rokuser posted image

(odgovor članu andreja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: dobim muco preko pošte ??
10.6.2009 23:11:16   
mayci
Mojca 345, jaz sem ta isti prvi del maila v eni skrajno čudno hrvaško-slovenski verziji (tisti, ki si ga pripela nazadnje) dobila, ko sem poslala poizvedbo za tole muco. Pa pisalo je, da mucke podarijo.user posted image
Ej, ogabno, da se tole sploh lahko dogaja...user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?