|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:07:51   
lunka1
.... zanima me, kako ga izvedete? Gremo namreč na morje, moja mala (3,5meseca) pa se doji na 2 uri... Ne bi rada hodila vsake dve uri v hotel, ampak bi nekako jo nahranila kar na plaži oz. nekje ob notranjem bazenu, kjer bi bili pač nastanjeni.

Nisem ravno pristaš dojenja v javnosti, ker mi je preveč intimna zadeva, no to bi že nekako skrila z brisačko, kako pa poskrbite za čiste dojke? Tuširanje, preoblačenje, še kaj drugega?

Hvala, LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:11:21   
hubi
Greš v senco, za čisto bradavico imaš verjetno blazinice, tamalo pa pokrij s plenico pa je. Ljudje dojenja skorajda ne opazijo več Tisti, ki buli, je pa opokan. user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:19:54   
lunka1
Blazinice že, ampak z blazinico si ne bom očistila bradavice, ko bom prišla iz vode user posted image  Verjetno je potrebno se dobro umit, preoblečt kopalke, drugače voda ostane gor (pa sol, klor, po možnosti kakšni bacili,...) ... Kompliciram user posted image  

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:20:23   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Tisti, ki buli, je pa opokan. user posted image


To pa itak user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:25:34   
*miska.mcc*
Kompliciram user posted image


sorry!
ampak res!

FUUUUUULL!!!

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:29:02   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

Kompliciram user posted image


sorry!
ampak res!

FUUUUUULL!!!

user posted image


Hvala za odgovor na vprašanje, ampak nisem nič pametnega zvedla iz njega user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:32:45   
*miska.mcc*
jah,.....meni se res zdi, da kompliciras.

obrisi bradavice z vato. s sabo imej v plastenki cisto vodo(ce ze moras-sama nisem nikol razkuzevala bradavic)
tamalega pristavi in ce te je sran, pokrij dojko in malega s plenicko.

tako sem sama delala user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:41:46   
lilip
Dojila sem v termah (ob bazenu, na ležalniku) in na plaži. Dojenčka nikoli nisem pokrivala s pleničko čez glavo, ker sta se oba poleti med dojenjem po glavici zelo potila, tako da mi na kraj pameti ni prišlo, da bi še pleničko dala čez. Se mi pa zdi nesmiselno hodit vsake dve uri v sobo, moja dva sta se ponavadi dojila vsaj pol ure, ker sta se rada zraven cartala pa malo zadremala, dugače sploh nista hotela spat čez dan. Tako da če bi hotela dojit v sobi bi bila notr skor cel dan...

Kar se pa tiče umivanja bradavic... Saj če dojenčka daš v bazen tudi lahko potem poliže roke, ki so se namakale v vodi s klorom ali pa če ga daš v morje, ima potem slane roke in dojenčki seveda kar naprej tiščijo roke v usta in potem lahko poližejo slane roke.... Ko sem prišla iz morja/bazena si nisem nikoli umivala bradavic, in moje mnenje je da kompliciraš, ja. Saj če je na tem, te lahko dojenček tudi po rami malo "poliže" - moja dva sta me kar "glodala" če sta bila malo lačna in če ni bilo dude pri roki, tako da ne razumem, zakaj bi si bilo potrebno prsi tako umivat...

Sprosti se in uživaj na morju! Pleničke, nekaj cotik in zizo, pa na dopust! Zdaj je še najlažje!  Maksimalno uživajte:-)

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 21:54:48   
*miska.mcc*
lilip, user posted image user posted image user posted image

točno tako...lunka, uzivajte na morju!


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 22:52:27   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

.... zanima me, kako ga izvedete? Gremo namreč na morje, moja mala (3,5meseca) pa se doji na 2 uri... Ne bi rada hodila vsake dve uri v hotel, ampak bi nekako jo nahranila kar na plaži oz. nekje ob notranjem bazenu, kjer bi bili pač nastanjeni.

Nisem ravno pristaš dojenja v javnosti, ker mi je preveč intimna zadeva, no to bi že nekako skrila z brisačko, kako pa poskrbite za čiste dojke? Tuširanje, preoblačenje, še kaj drugega?

Hvala, LP


diskretno se obrneš stran,ali se umakneš v senco na klopco,če je možno,če ne na brisačo na tla ,daš vn jošk,pokriješ mal s plneničko in AMA,AMA....

imamo glih tolk starega,bili na morju 3 dni nazaj in sem izvajala tako.res je intimna zadeva,ampak tudi naravna.noben ti ne bo gledal jošk ampak dojenčka,ki lepo papca.
moje mnenje.

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 22:53:12   
naja78
itak ga n epokriješ tako da bogi zašvica,.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 22:54:14   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Dojila sem v termah (ob bazenu, na ležalniku) in na plaži. Dojenčka nikoli nisem pokrivala s pleničko čez glavo, ker sta se oba poleti med dojenjem po glavici zelo potila, tako da mi na kraj pameti ni prišlo, da bi še pleničko dala čez. Se mi pa zdi nesmiselno hodit vsake dve uri v sobo, moja dva sta se ponavadi dojila vsaj pol ure, ker sta se rada zraven cartala pa malo zadremala, dugače sploh nista hotela spat čez dan. Tako da če bi hotela dojit v sobi bi bila notr skor cel dan...

Kar se pa tiče umivanja bradavic... Saj če dojenčka daš v bazen tudi lahko potem poliže roke, ki so se namakale v vodi s klorom ali pa če ga daš v morje, ima potem slane roke in dojenčki seveda kar naprej tiščijo roke v usta in potem lahko poližejo slane roke.... Ko sem prišla iz morja/bazena si nisem nikoli umivala bradavic, in moje mnenje je da kompliciraš, ja. Saj če je na tem, te lahko dojenček tudi po rami malo "poliže" - moja dva sta me kar "glodala" če sta bila malo lačna in če ni bilo dude pri roki, tako da ne razumem, zakaj bi si bilo potrebno prsi tako umivat...

Sprosti se in uživaj na morju! Pleničke, nekaj cotik in zizo, pa na dopust! Zdaj je še najlažje!  Maksimalno uživajte:-)


se še 1x strinjam in kompliceraš.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
10.7.2010 23:01:05   
eva1
Jaz tudi dojim kjerkoli je, ko smo bili v toplicah, sem po kopanju šla pod tuš, umila še bradavice in to je to...nč pokrivala, nč skrivala, sej se itak nič ne vidi, ker ma otroček glavco pri joški...
Pa uživajte in čim manj komplicirajteuser posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 8:35:33   
lunka1
Ma, sej vem, da kompliciram user posted image  Sem pač prvič mama in grem prvič na morje z dojenčkom. Saj za naslednjega bom že vse vedla in znala. Hvala punce za vse nasvete!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 8:49:37   
lananai
Lani je imela naša na morju tudi tri mesece stara. Dojila sem na plaži, v senčki. Naslonila sem se na kakšno drevo ali skalo, joško ven in gremo. Nič razkuževanja. Veš koliko stvari bodo še pojedli tile mali?? Je pa najbolj fajn imet bikinke, ker lahko del modrčka kar odmakneš na stran in ni treba vsega skupi dol slečt. Za naslednjega otroka si moram še ene bikinke kupit, ker sem imela samo ene - potem sem pa kar naprej ene nosila. user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 9:00:48   
lilip
Ko sem bila tri mesece noseča smo bili na obisku pri sestrični, ki je za mizo podojila 8 mesečnega otročka. Bilo je zvečer in mali je bil že malo siten. Doma sem rekla možu, da se mi je zdelo to zelo čudno in da sama nikoli ne bom tako pred drugimi dojila in da bi lahko sestrična šla v sobo. Pa sem kmalu po porodu spremenila mnenje, ker bi res lahko bila potem kar naprej zaprta v sobi. Sedaj pri drugem mi ni problem nikjer dojit. kot je že ena napisala, mislim, da vsakdo, ki vidi mamico, ki doji, pogleda otročka, ne pa prsi kot kak erotični element.  Vsaj normalno bi bilo tako.

Tako da te čisto razumem, boš videla, vsak meseč boš bolj izkušena in bo lažje:-)

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 9:29:32   
Belen
jaz pa lani,ko so bile moje stare kot tvoje (čeprav sem iz Obale) nism šla nikoli z njima na plažo. Zdele sta se mi premahjne za bit cel dan na uni vročini.... ne vem, prvo leto nismo šli na dopust....no saj poleti ne, pozimi pa ja-na smučanje....
Dva dni nazaj sm šla ven proti većeru na sprehod s tamalima (18h) ... ena mama je prihaja z otroci iz plaže starimi nekje en je mel okoli 2 leti, en 4 en pa par mesecev.... bili so wsi rdeči , opečeni od sonca.....
js res ne razumem ene mame,da so lahko cele dnewe na plaži w tej vročini....... pa saj v senco bi se dale, pa mazale bolj pogoste otroke.....
(ne mislim v tvojem primeru,da si ti taka-govorim na splošno)

.... uglavnem s tako majhnim otrokom bi js počakala in ne bi šla na plažo..... user posted image


_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 12:43:02   
lunka1
Ne ne, jaz imam v mislih bolj bazen kot plažo. Itak iščemo tako destinacijo za morje, kjer se bo lahko kopala tudi mala in morje odpade. Torej hotel z notranjim ogrevanim bazenom. Če po sebi sklepam, ki se plaž bolj ko ne otepam že tako ali tako in imam morja dovolj za par dni, potem zdaj ko je mala, ne bo nič drugače. Ko sva bila sama in je moj še delal v drugi službi, sva hodila v Portorož v Histrion, ker so pač imeli izmenjavo in naju je ful poceni prišlo. No, zdaj ne dela več tam in nas bi stalo preveč... Je bilo pa super, notri je ogrevan bazen z morsko vodo, to bi bilo super za našo malo, ki ima ful rada vodo - v morje itak ne bo šla, ker je premrzlo.


(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 14:20:35   
skuštrana
Lunka1, ne kompiciraj. Ma, ja, vem trenutno se ti zdi vse to znanstvena fantastika, potem ko pa si v tej situaciji pa čisto normalno odregairaš, daš zizo ven in to je to user posted image Mi smo bili lani z 2 mesečnikom na Visu in je bilo super ( boljše kot letos, ko sem sama z njimi v kampu in je mali res ultra naporen user posted image user posted image ).

Da pa ne bi šla na plažo se pa ne strinjam, ok, normalno da ne boš tam v najhujši vročini, ampak zjutraj okoli 9-10 je super, in potem po 18 uri zvečer...Ma pri nas v kampu je milijon malih doječkov in otrok in prav vsi zelo uživajo v morju, tako da - kar pogumno.user posted image Pa še gužve ni na plažah ob teh urah, kar je tudi en velik plus.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 14:44:08   
lunka1
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Lunka1, ne kompiciraj. Ma, ja, vem trenutno se ti zdi vse to znanstvena fantastika, potem ko pa si v tej situaciji pa čisto normalno odregairaš, daš zizo ven in to je to user posted image Mi smo bili lani z 2 mesečnikom na Visu in je bilo super ( boljše kot letos, ko sem sama z njimi v kampu in je mali res ultra naporen user posted image user posted image ).

Da pa ne bi šla na plažo se pa ne strinjam, ok, normalno da ne boš tam v najhujši vročini, ampak zjutraj okoli 9-10 je super, in potem po 18 uri zvečer...Ma pri nas v kampu je milijon malih doječkov in otrok in prav vsi zelo uživajo v morju, tako da - kar pogumno.user posted image Pa še gužve ni na plažah ob teh urah, kar je tudi en velik plus.

A res? A se lahko tako majhen dojenček že kopa v morju? A ni treba, da ima voda **** stopinj? No, saj jaz upam, da nam bo uspelo iti še čez poletje nekam, zdaj smo šele pri prvem septembru user posted image  (Julia bo takrat sicer že pol leta stara), k je moj pač gostinec in ne dobi dopusta...

*

Razmišljali smo tudi o toplicah, pa (spet kompliciram user posted image ) sem slišala, da termalna voda ni za dojenčke, pa da kako je umazana, pa koliko jih je izpuščajčke in glivice dobil... Tega pa tudi ne bi rada... AMpak je verjetno septembra bolje iti v toplice kot pa na morje.. Mah, kaj pa vem... user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
11.7.2010 15:39:59   
Anonimen
Tuširanje, preoblačenje, še kaj drugega?


Nič drugega.
Ko bo odplavala prvo pošteno turo in se sprostil.....uffff....privoščim ti.

(odgovor članu lunka1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
15.7.2010 13:47:36   
palas
Ne kompliciraj preveč: joško ven pa papat ....user posted image , to je le čisto naravno in nihče te ne bo grdo gledal, ko boš dojila user posted image v javnosti

_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: dojenje na plaži, kopališču...
25.7.2010 22:37:04   
1A
jošk ven pa je!!!  pogumno mami, gre se za otroka in ne za videz!!!

_____________________________

vedno aktivna

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?