|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   drugi otrok?
13.2.2014 14:58:54   
Anonimen
Pozdravljene,

bom napisala kaj me muči :)

Želiva si še enega člana (enega imava) pa sem v dilemi. Ker sem brez službe trenutno 2.meseca se odločam med tem ali se prej zaposliti ali zanositi.
V prvi nosečnosti sem zanosila v prvo po ivf, tako da je možno da bo tudi tokrat trajalo.

Pa vas vprašam..se da normalno preživeti z eno plačo? Partnar ima 1000 eur dohodka, nimava kreditov, le položnice, hrano, bencin.
Koliko zapravite kot 4 članska družina?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 15:05:54   
petea
bolj od tega, koliko porabijo druge 4-članske družine, se mi zdi pomembno, da pretehtata, koliko vi porabite kot 3-članska družina:

ali vam znese normalno preživeti iz meseca v mesec, ali imate pri trenutnih prihodkih še kaj rezerve, kolikšne imata stroške z enim otrokom - ali bosta lahko zadovoljevala želje in zahteve za dva otroka ipd.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 17:43:58   
RIJA*
eh, če je pa za enega, bo pa tudi za dva user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 17:48:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

bolj od tega, koliko porabijo druge 4-članske družine, se mi zdi pomembno, da pretehtata, koliko vi porabite kot 3-članska družina:


Koliko vam ostane?
Ste zadovoljni s takim življenjem ali želite več?
Kakšno podporo imate?



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 18:39:11   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: petea

bolj od tega, koliko porabijo druge 4-članske družine, se mi zdi pomembno, da pretehtata, koliko vi porabite kot 3-članska družina:

ali vam znese normalno preživeti iz meseca v mesec, ali imate pri trenutnih prihodkih še kaj rezerve, kolikšne imata stroške z enim otrokom - ali bosta lahko zadovoljevala želje in zahteve za dva otroka ipd.

enako!
veš,koliko te stane prvi otrok,toliko te bo stal (približno,seveda so lahko tudi kakšni nepredvideni stroški) tudi drugi.pa izračunaj,če bo zneslo.user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 19:12:14   
*snezinka*
Če niste prav zelo razsipni in nakupujete malo "z glavo", potem mislim, da vam ne bo trda predla.
Koliko pa je star otrok in ali plačujete zanj vrtec? Kolikor vidim pri sestri, stroški z drugim otrokom niso bistveno večji, tamala dva pa imata vsega dovolj. Res je, da ne dobita vsako sezono nove jakne/hlač ali čevljev za 50 €, ampak za ta denar dobi cel paket rabljenih oblačil za celo sezono.
Ali imata en avto ali dva?

Skratka, jaz mislim, da situacija sploh ni kritična, slej ko prej bosta pa tudi dve plači pri hiši user posted image


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 19:22:50   
Anonimen
Jaz sem zaposlena(in mož tudi, seveda) z povprečno plačo in si (zaenkrat) ne morem zamisliti drugega otroka(želiva pa si ga), ker se nam bi finančno težko izšlo(imava kredit).
Otroku želim dati normalno življenje, ne pa, da bom vsak dan gledala, če mu bom lahko dala kaj za jest(in ali ga bom lahko oblekla, če bo imel stvari za v šolo,..).
Če pa želiš živeti na socialni pomoči in si mnjenja, da otroci živijo samo od ljubezni- pa kr imej, sej ne boš edina.
Sam da se ne boš kdaj po glavi tolkla... No, pa to je itak tvoj problem!




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 19:39:06   
*snezinka*
^^ Pod povprečna plača je mišljeno cca 1.000 €?
Drugače pa sem jaz v svojem odgovoru upoštevala, da avtorica nima kredita niti stroška z najemnino, kar se ogromno pozna pri kalkuliranju stroškov.
In majhen otrok, sploh če je doma in ne plačuješ vrtca zanj (brezposelnost), res ne stane veliko. Ampak jaz sem optimist in verjamem, da bo avtorica nekoč tudi službo dobila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 20:23:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: *snezinka*

Če niste prav zelo razsipni in nakupujete malo "z glavo", potem mislim, da vam ne bo trda predla.
Koliko pa je star otrok in ali plačujete zanj vrtec? Kolikor vidim pri sestri, stroški z drugim otrokom niso bistveno večji, tamala dva pa imata vsega dovolj. Res je, da ne dobita vsako sezono nove jakne/hlač ali čevljev za 50 €, ampak za ta denar dobi cel paket rabljenih oblačil za celo sezono.
Ali imata en avto ali dva?

Skratka, jaz mislim, da situacija sploh ni kritična, slej ko prej bosta pa tudi dve plači pri hiši user posted image




se sprašujem:

zakaj bi morali pa do zadnjega evra, centa preračunavati, če nam gre skoz? pa bog ne daj, da crkne pralni stroj...ker nam podere celo shemo...bog ne daj, da se kaj na avtu pokvari....opet gredo plani k vragu...
in ja, en 12 letnik bo ful zadovoljen z rabljenimi oblačili za celo sezono za 50 eur...

meni je žal, da moram to napisati....ampak zakaj bi eni radi sami sebi dokazali, da lahko preživite z nekimi minimalnimi dohodki? da lahko iz tega vzdržujete x otrok?
zakaj mislite, da je v življenju dovolj, da imate za kruh in mleko?
je dandanes greh, da pošlješ otroka v smučarsko šolo? je greh, da mu kupiš jakno novo, tako, kot si jo otrok želi? pa si boš to z jurjem lahko privoščil?

mi prav zgleda, da tekmujete, kdo bo preživel z manj....

in še reala: služb je čedalje manj....tak, da jaz osebno v dogledni prihodnosti nisem ravno velik optimist user posted image

(odgovor članu *snezinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 21:03:07   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
se sprašujem:

zakaj bi morali pa do zadnjega evra, centa preračunavati, če nam gre skoz? pa bog ne daj, da crkne pralni stroj...ker nam podere celo shemo...bog ne daj, da se kaj na avtu pokvari....opet gredo plani k vragu...
in ja, en 12 letnik bo ful zadovoljen z rabljenimi oblačili za celo sezono za 50 eur...

meni je žal, da moram to napisati....ampak zakaj bi eni radi sami sebi dokazali, da lahko preživite z nekimi minimalnimi dohodki? da lahko iz tega vzdržujete x otrok?
zakaj mislite, da je v življenju dovolj, da imate za kruh in mleko?
je dandanes greh, da pošlješ otroka v smučarsko šolo? je greh, da mu kupiš jakno novo, tako, kot si jo otrok želi? pa si boš to z jurjem lahko privoščil?

mi prav zgleda, da tekmujete, kdo bo preživel z manj....

in še reala: služb je čedalje manj....tak, da jaz osebno v dogledni prihodnosti nisem ravno velik optimist user posted image


ni greh, ampak enako pa ni greh, če tega ne storiš... in odgovor na tvoje vprašanje, zakaj je treba preračunavat zadeve do konca? zato, ker si pač želijo še enega otroka...
ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem, oni si ga pa in ker so odgovorni starši (da ne bo spet govora o tem, da se otroke dela na štanc za socialo) pač preračunajo...

in še za avtorico:

mi smo štiri članska družina, zaposlen je samo moj partner ima svoj sp in ne dobi vsak mesec 1000 evrov (povprečno gledano jih dobi, ampak ne tako, da vsak mesec dobi enak znesek), nimamo kreditov, nimamo najemnine, imamo en avto... in preživimo normalno, še preseravamo se za moje pojme...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 21:10:04   
mamica deklicam
se da normalno preživeti z eno plačo in kot 4- članska družina.

Mi smo štiričlanska, tudi moj ima s.p. in na mesec prejme nekako 1000€. Enkrat malo več, drugič malo manj. Imava kredit za hišo. Ampak gre in tudi malo da vsak mesec na stran za kakšne nepredvidene izdatke.

Res, da je služb iz leta v leto manj a mislim, da se bo dalo še vedno dobiti. Tako, da po moje ni ravno ovir, da ne bi imeli še enega.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 21:11:47   
*snezinka*
Avtorica, bi prejemala še porodniško, če bi zdaj zanosila? Si bila v zadnjih 3 letih vsaj 12 mesecev aposlena?

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 22:32:04   
Anonimen
V tej temi nas je pa kar nekaj, cigar partnerji imajo s.p., nakljucje user posted image
Tudi jaz sem mnenja, da bi ti finančno zneslo. Pa še od prvega otroka imaš najvrjetneje ohranjene stvari, ki bi jih lahko imela še za drugega otroka.

*snezinka* ko si ravno omenila, naj vprašam, koliko časa mora biti zaposlena, da bi imela porodniško?

(odgovor članu *snezinka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 23:14:56   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina




ni greh, ampak enako pa ni greh, če tega ne storiš...


včasih mam na tem forumu občutek, kot da bo vsak čas referendum, da se to vpiše kot dolžnost državljana v ustavo user posted image





(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 23:16:18   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina



ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem




od kje pa imaš ti ta podatekuser posted image


sori, ne znam citirati večkrat v enem postu user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 13.2.2014 23:17:07 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 23:30:46   
mika
zakaj mislite, da je v življenju dovolj, da imate za kruh in mleko?
je dandanes greh, da pošlješ otroka v smučarsko šolo? je greh, da mu kupiš jakno novo, tako, kot si jo otrok želi? pa si boš to z jurjem lahko privoščil?


rija, s tisočakom na mesec to lahko privoščiš in je daleč od živeti na kruhu in mleku. Pri nas je moja služba v luftu od leta 2009, ker sem iz foha, ki ga je prvi nasrkal in si bo zadnji opomogel, če si sploh bo. V tem času sem imela službo, pa spet ne, pa spet sem, vmes pa odlašala z drugim otrokom. Leta 2012 mi je pa bilo dovolj. Vsi smo si zelo želeli še enega-drugega otroka, mož ima stalno službo, jaz pa nič mlajša ;), tako da je vsa dilema izginila. Vedela sem, da me po porodniški ta služba ne bo čakala, nisem pa tak pesimist, da ne bom dobila druge. Enostavno nisem mogla pustit, da bi zaradi moje službe ostala pri enem otroku.

Prej sva pač vlagala v hišo , v obdobjih, ko sem bila brez službe, smo pa živeli isto kot takrat, vključno z dopusti, šopingi, tečaji.... Res pa je, da imamo stara avtomobila, ampak teh trenutno ne bi mogla kupit, tudi če bi ostala pri enem otroku.

Nič, popolnoma nič ne odtehta sreče, ko mi je bilo še enkrat dano dobiti v naročje zlato sončece.

aja, vmes so mi pocrkali vsi strojiuser posted image od pomivalnega naprej in smo vse uspeli kupit. U životu več nočem imeti ničesar, na čemer piše Gorenje.

< Sporočilo je popravil mika -- 13.2.2014 23:35:53 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 23:48:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem



od kje pa imaš ti ta podatekuser posted image


sori, ne znam citirati večkrat v enem postu user posted image


mogoče iz une teme o 40-letnih mamicah?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: drugi otrok?
13.2.2014 23:57:42   
nusi
pomembno je tudi kje živite, če v hiši skupaj s starši, potem so stroški preživetja lahko res minimalni. Mogoče bi pa šlo. Midva dava za bencin na mesec cca 90 € (na avto, se pravi x 2), pa 400 za položnice, pozimi nekaj več, velik del požre še kredit, pa vrtec za 2, hrana nas velik stane, ker vsak dan kuhamo, ker so bili otroci več ali manj doma - bolni, ampak mogoče nam gre celo na bolje. V bistvu brez kredita, tudi z vrtcem, ker ga bodo pri dveh otrokih imeli skor zastonj in enim avtom bi se moralo dat čist normalno živet.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 0:01:40   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem



od kje pa imaš ti ta podatekuser posted image


sori, ne znam citirati večkrat v enem postu user posted image


mogoče iz une teme o 40-letnih mamicah?


druga relacija user posted image ker sem napisala, da si že počasi brez energije za vse to...utrujen...ne pa da si ne želim....želim si že, samo dam prednost pameti pred čustvi, ko se gre za tako pomembne stvari user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 0:16:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


se sprašujem:

zakaj bi morali pa do zadnjega evra, centa preračunavati, če nam gre skoz? pa bog ne daj, da crkne pralni stroj...ker nam podere celo shemo...bog ne daj, da se kaj na avtu pokvari....opet gredo plani k vragu...
in ja, en 12 letnik bo ful zadovoljen z rabljenimi oblačili za celo sezono za 50 eur...

meni je žal, da moram to napisati....ampak zakaj bi eni radi sami sebi dokazali, da lahko preživite z nekimi minimalnimi dohodki? da lahko iz tega vzdržujete x otrok?
zakaj mislite, da je v življenju dovolj, da imate za kruh in mleko?
je dandanes greh, da pošlješ otroka v smučarsko šolo? je greh, da mu kupiš jakno novo, tako, kot si jo otrok želi? pa si boš to z jurjem lahko privoščil?

mi prav zgleda, da tekmujete, kdo bo preživel z manj....

in še reala: služb je čedalje manj....tak, da jaz osebno v dogledni prihodnosti nisem ravno velik optimist user posted image


Pride še vsak mesec 200 EUR otroških dodatkov......in glede na to, da nekateri živijo pri starših, nimajo torej stroška kurjave, ker običajno to financirajo starši ali pa kurijo na drva, nimajo nobenih kreditov, plačujejo le nekaj položnic in špecerijo, imajo samo en avto......komot 1200 EUR mesečno zadošča za solidno (seveda ne za razkošno) življenje, ne gre se zgolj za preživetje.....saj tudi tisti na minimalcih ne jedo samo kruh in vodo (razen če niso s kakimi krediti obremenjeni).......

Avtorici teme pa....normalno preživeti z eno plačo je zelo relativno vprašanje......za nekatere se ne da, za nekatere se pa da......

Jaz sama se zgolj z eno plačo (pa tudi, če je jurja) ne bi odločila za še enega otroka.......mogoče pravim tako tudi zato, ker pri meni želja po drugem oz. več otrocih ni bila nikoli tako močna, da bi prevladala druge dejavnike (ne samo finančne).......


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 1:06:22   
pomlad08
Draga avtorica, ker smo šli pred kratkim v zelo podoben pogovor s skorajda enakimi udeleženci, ti pošiljam link, ker se mi ne da še enkrat pisarit identičnih odgovorov ... http://www.ringaraja.net/forum/m_6117088/mpage_1/key_/tm.htm Če se ti da prebrat, priporočam, ker je bilo kar nekaj tehtnih argumentov z obeh strani.

Drugače pa, da odgovorim na tvoje vprašanje: ja, 1000EUR/mesec je absolutno dovolj za 4 ljudi user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 1:44:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

ti si ga ne želiš in ti ni treba razmišljat o tem



od kje pa imaš ti ta podatekuser posted image


sori, ne znam citirati večkrat v enem postu user posted image


mogoče iz une teme o 40-letnih mamicah?


druga relacija user posted image


mogoče, samo ni nemogoče.. jaz sicer mislim, da je to omenila v hipotetičnem smislu (a la če daješ prioritete drugim stvarem) in ne kot fakt zate osebno.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 8:19:15   
skuštrana
Ce si ga zelita potem se mi zdi da vasa financna situacija ne bi smela bit problem, ker 1000 e ni tako zelo malo da se ne bi moglo normalno preziveti.
Ce te je strah kar se tice financ potem bi jaz na tvojem mestu od teh 1000e zacela dajat na stran tisto kar vam mesecno ostane pa boste imeli ce slucajno pridejo tezji casi ( pa se videla bos koliko "viška" imate mesecno).

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 9:37:43   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

... V bistvu brez kredita, tudi z vrtcem, ker ga bodo pri dveh otrokih imeli skor zastonj in enim avtom bi se moralo dat čist normalno živet....



Samo to iz konteksta vzeto, me je razvetlilo, zakaj je tolk ljudi čisto zgroženih nad tem koliko stane brezplačno šolstvo, ko začnejo otroci v šolo hodit.
Normalno, da je ta preskok na položnice za malico, kosila in podobno šok za družino, ki nikoli ni imela ali imela minimalne stroške z vrtcem.
Meni pa nikoli ni šlo v račun, ko sem tukaj brala ali pa sem kje poslušala jamranje nad tem koliko stane oz. koliko pridejo položnice zakaj se ljudem 60, 70, 100€/mesec za kosila, malice dejavnosti... zdi veliko. Ja itak je veliko, če se pa prej ni plačevalo nič ali pa minimalno.
Meni so se pa te cifre zdele ful nizke user posted image v primerjavi z računom za vrtec user posted image
Koja budala z dolgimi kabli.

(odgovor članu nusi)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: drugi otrok?
14.2.2014 9:41:46   
Anonimen
Aja odgovor na prvotno vprašanje...

Poznam osemčlansko familijo z eno plačo nekaj malega nad jurja in čisto normalno živijo. Večina otrok hodi v glasbeno šolo, na dejavnosti, oblečeni so super....skratka... tud 6 otrok in ena plača za jurja se da lepo in komot preživet. Očitno.
Je pa v takem primeru res fajn, da imaš nastanitev gratis in še kaj poleg.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
RESNIČNA ZGODBA: Sinu so zdravniki ohladil...
Bil je lep topel jesenski dan, za pregled v porodnišnici sem obula balerinke. Malčku se ni mudilo na svet, bila sem štir...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?