|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dve vprašanji - ambulantni porod in pajacki v P
6.8.2010 10:21:12   
mamamajča
Mam dve vprašanji, ker že na veliko razmišljam o dnevu D :)

1.) Ali razmišlja katera ali pa ima že izkušnje z ambulantnim porodom? Torej, ko greš z novorojenčkom 8-12 ur po porodu že domov.
Jaz osebno sem za kaj takega prestrahopetna, bom kar lepo počakala tri dni :)

2.) Bo nesla katera v porodnišnico svoje pajacke za novorojenčka? Je katera že kdaj in ji je bilo potem žal, ali boljše.... kakšna izkušnja?

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 7.8.2010 8:31:07 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 10:46:27   
Najaa
1. nisem razmišljala, ker se mi zdi kar fajn, da si tiste tri dni pod njihovim nadzorom.

2. tudi nisem niti pomisla, da bi v P otork nosil oblačila od doma. Sej pa imajo tam za oblečt in tiste tri dni bo že... Ne vem no, brezveze komplicirat se mi zdi.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 10:50:39   
Anonimen
Jest nimam teh izkušenj, pa tud razmišljala nism o tem. Vsaj tiste tri dni se spočij, pa uživej, k ti še mal strežejo, pa vse maš že kuhanuser posted image . Svoje oblekce za dojenčka sm pa prinesla sam ob odhodu, saj maš tm vse.

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 11:00:24   
vesna_b
1. ne, sem bila tam 3 dni, pa čeprav bi takoooo rada šla domov že drugi dan. ampak ne samo jaz, tudi otrok naj bo oskrbovan ter pregledan - blizu zdravnikov, just in case...

2. ne, nisem imela svojih pajackov. zakaj pa bi? tam dobiš vse, pa tudi ko ga odpeljejo, in se pokaka npr, ga oni preoblečejo, pa ne vem, kako bi potem usklajevali pajacke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 11:06:02   
mamamajča
ne vem, zadnje čase opažam, da se "moderne" mamice odločajo za ti dve varianti (drugo sploh), pa razmišljam, če sem res tak staromodnauser posted image



(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 11:09:03   
vesna_b
ne poznam nobene, ki bi imela 1. ali 2. varianto

al smo pa dolenjke vse staromodne... he he heuser posted image user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 11:23:21   
Spark
Meni osebno je bilo fajn tiste tri dni tam, sploh po prvem porodu. Že tako ti je vse novo, ne veš a si prav prijel otroka ali ne, če imaš težave z dojenjem, ti tam malo pomagajo. Dobiš za jest, čisto perilo. Ne rabiš se ukvarjat s pranjem otroških cotk. Ne vem zakaj bi hitele domov, potem pa klicat v porodnišnico, če imaš vprašanja.
V ta drugo, ko sem imela že eno punčko doma, mi je pasalo biti v porodnišnici, domov pa me je vleklo zaradi prvorojenke.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 18:37:30   
mayci
O 1. točki ne razmišljam, ker se mi zdi čisto v redu, da sem prve tri dni tam in poskrbijo zame in po potrebi za novorojenčka.

Glede 2. točke pa: jaz sem si vzela s seboj nekaj stvari za user posted image , ker se mi je pred petii leti zgodilo, da je moj fantek med večernim previjanjem polulal medicinskega tehnika in sebe po trebuhu user posted image , pa mi niso imele dati kaj za preobleč, ker jim je zmanjkalo oblekic za otročke... Naj bi bil polulan vso noč in še dopoldne... K sreči sem že takrat imela en komplet za vsak slučaj s sabo, da sem ga imela vsaj v kaj preobleči user posted image in zato imam zdaj spet pripravljenega.


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dve vprašanji
6.8.2010 18:43:32   
Anonimen
Če bi šla še enkrat rodit, bi 100% razmišljala o taki varianti. Prvič sem komaj čakala, da grem domov in hb lahko šla en dan prej. Čas v porodnišnici mi je bil totalno izgubljen čas.

O oblekah nisem nikoli razmišljala o rezervi za v P.

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dve vprašanji
6.8.2010 19:29:00   
_sanja_*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Če bi šla še enkrat rodit, bi 100% razmišljala o taki varianti. Prvič sem komaj čakala, da grem domov in hb lahko šla en dan prej. Čas v porodnišnici mi je bil totalno izgubljen čas.



Se podpišem. Prvič si tega ne bi šla, zdaj v drugo se bom pa verjetno tako odločila. Še preden sem v drugo zanosila sem razmišljala o tem in še vedno razmišljam. Nisem se še pa odločila, a bi šla takoj ali po 24 urah.

Za prvič tega ne bi priporočala, niti si ne bi upala. Se mi zdi, da ga niti previt nisem znala. Zdaj drugič pa vem, da dojenček ni "nobeno težko opravilo" in nama osebno je bilo doma dost lažje. Seveda je pa pogoj, da otroka ustrezno pregleda pediater in da je bp; da sva oba bp - torej tako kot je bilo prvič.
Čez tri dni ga pa potem pelješ nazaj na UZ kolkov in presejalne teste.

Da bi pa oblačila s sabo jemala pa nisem nikoli razmišljala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dve vprašanji
6.8.2010 19:44:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Prvič si tega ne bi šla, zdaj v drugo se bom pa verjetno tako odločila.


To je najbrž edina stvar, za katero mi je žal, da nisem komplicirala in se že prvič pozanimala, da je to sploh mogoče pri nas. Verjetno to ni za vsakega, za mene bi pa ziher bilo, ker imam do rojevanja tak by the way attitude.

(odgovor članu _sanja_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dve vprašanji
6.8.2010 20:06:56   
mamamajča
Vprašanje, če je v vseh porodnišnicah to sploh mogoče.

Jaz vem, da me bo vleklo domov zaradi starejšega sina, ampak tiste tri dni bomo že preživeli... Bom nekako bolj pomirjena....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: DVE VPRAŠANJI
6.8.2010 20:40:24   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

1. nisem razmišljala, ker se mi zdi kar fajn, da si tiste tri dni pod njihovim nadzorom.

2. tudi nisem niti pomisla, da bi v P otork nosil oblačila od doma. Sej pa imajo tam za oblečt in tiste tri dni bo že... Ne vem no, brezveze komplicirat se mi zdi.


Enako.



_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dve vprašanji
7.8.2010 13:04:31   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

Vprašanje, če je v vseh porodnišnicah to sploh mogoče.

Jaz vem, da me bo vleklo domov zaradi starejšega sina, ampak tiste tri dni bomo že preživeli... Bom nekako bolj pomirjena....




Porodnišnica ni zapor in lahko greš kadar ti hočeš.
Prvič sem šla domov 3.dan, prvi in drugi dan sploh ne bi mogla, drugič bomo videli kako bo. Cotik pa ne bom nosila zraven.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dve vprašanji
7.8.2010 16:12:01   
nina42
Sama sem takoj za ambulantni porod, čeprav si prvič nisem upala in sem ostala 3 dni, hoteli so, da ostanem še en dan, ker tamala kao ni dovolj pridobila na teži, ampak sem šla domov na lastno odgovornost.
Zdaj v drugo bom definitivno šla čimprej, ker pač enostavno ne  prenesem bolnišnic in se posledično tam ne morem odpočit. Prvič nisem v porodnišnici prespala nobene noči, niti čez dan kake urce, zato ne vem zakaj bi se tam mučila, če bo z otročkom vse v redu.

Vem, da v tujini obstaja ambulantni porod, pri nas pa verjetno ne... Morda katera ve? Pri nas pač greš domov iz porodnišnice na lastno odgovornost, ko pač rečeš?

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dve vprašanji
7.8.2010 21:11:50   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: nina42


Vem, da v tujini obstaja ambulantni porod, pri nas pa verjetno ne... Morda katera ve? Pri nas pač greš domov iz porodnišnice na lastno odgovornost, ko pač rečeš?


Ja, lahko greš domov, 8 - 12ur po porodu...

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dve vprašanji
7.8.2010 21:25:41   
marta82
Ne, jaz nisem niti pomislila, da bi šla domov prej kot v treh dneh. Na koncu se je izkazalo, da sva morala biti tam 10 dni. Nekaj dni oba na intenzivni negi, potem samo sin, zadnja dva dni pa skupaj na oddelku. Sem res komaj čakala, da bova doma, ampak si nisem niti slučajno upala kakorkoli "priganjati", ne upam si niti pomisliti, da bi se v prvih dneh karkoli zgodilo in ne bi imela zdravnikov "pri roki". Ti trije dnevi (oz. 6 v primeru CR) so zagotovo z razlogom, če ne bi bili potrebni bi bili samoplačniški.
Oblečen je bil v njihova oblačila, sem pa imela za vsak slučaj s sabo en body in hlačke, ker sem slišala, da se je že zgodilo, da je zmanjkalo.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dve vprašanji - ambulantni porod in pajac...
7.8.2010 21:55:53   
samado
Za prvo varianto prvič slišim in se je tudi ne bi poslužila. Sama sem ostala štiri dni in šele zadnji dan nama je dojenje zalaufalo, saj sem prej vedno rabila pomoč sester pri pristavljanju. Da ne govorim o prvem poskusu previjanja, ko sva oba z user posted image združila moči, na koncu pa je še vseeno šel po pomoč user posted image . Res pa je, da sem bila sama v sobi z user posted image , moj je bil po cele dneve pri nama, imela sem pa tudi precej naporen porod in si ne predstavljam, da bi čez osem ur šla že domov. No, ni me pa tudi nihče doma čakal. Verjetno je tudi odvisno od tega, kakšne izkušnje imaš z osebjem in koliko se znajdeš v novi vlogi. Jaz sem bila čisto zmedena, saj drugič bom pa že vse vedela user posted image

S sabo sem pa imela le oblekice za domov, tud pomislila nisem, da bi jih tam zmanjkalo user posted image

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dve vprašanji
8.8.2010 11:08:36   
nina42

Ja, lahko greš domov, 8 - 12ur po porodu...



Torej greš domov po 8-12h na lastno odgovornost? Ali se temu prav reče ambulantni porod in to že v naprej poveš ko prideš v porodnišnico?

< Sporočilo je popravil nina42 -- 8.8.2010 11:10:52 >

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dve vprašanji
8.8.2010 11:12:09   
mamamajča
Mislim, da moraš to vnaprej povedat. Ampak lahko greš samo, če je takrat res vse v redu.
Nisem čisto prepričana, se mi pa zdi, da potem čez nekaj dni prideš nazaj na UZ kolkov pa za sluh....

Brala sem en članek v reviji, je pa zelo skop, tako da bo treba še kje pobrskat...

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dve vprašanji
8.8.2010 12:54:27   
nina42
Kopiram mnenje dr. Pušenjaka:

"90% vseh zapletov po porodu se zgodi v prvih 3 do 4 urah po porodu, to pa so večinoma krvavitve in zapleti infekcij, morebiti se pokažejo še zaleti po oskrbi porodnih poškodb nožnice in drugih mehkih tkiv (podplutbe, nepopolna ustavitev krvavitev ipd.), vendar, če 3 do 4 ure po porodu ni večjih zapletov, teh pravzaprav ne pričakujemo niti kasneje, zato bi ob soglasju s porodničarjem v porodnišnici po mojem mnenju lahko brez večjih skrbi zapusltili porodnišnico. "

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dve vprašanji
8.8.2010 12:57:28   
Andromeda
Jaz sem zadnji dan bivanja v porodnišnica dobila cimro, ki je sicer rodila v Postojni, šla po 2 dneh domov, 3. dan pa so jo pripeljali v LJ v P, zaradi hude komplikacije - izpada maternice, ki je sicer zelo redek pojav po porodu.

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dve vprašanji
9.8.2010 11:52:37   
nina42
Ja, žal mi je za njo, ampak isto bi se ji lahko zgodilo tudi če bi šla kasneje domov, hočem rečt, da do komplikacij vedno lahko pride tudi če si v porodnišnici pa so sestre na malici ali pa karkoli...
Glede na to, da se 90% komplikacij zgodi v 4 urah po porodu res ne vem, zakaj bi tam ostajala še 3 ali 4 ali 5 dni, potem bi pa prišla domov in bi se mi 6. dan kaj zgodilo...

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dve vprašanji
9.8.2010 11:58:38   
*miska.mcc*
1. sem razmisljala o tem in v P tudi povedala, da zelim, ne sicer 8 ur ampak naslednji dan domov.
rekli so, da ce bo vse v redu, da ni problema. tamala pa se je rodila z zelo nizko porodno tezo, in sem zaradi tega ostala 3 dni. morala bi 5, pa sem tretji dan spokala in sla na lastno odgovornost.

2. o tem pa nisem razmisljala


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dve vprašanji
9.8.2010 12:07:06   
Andromeda
Me pa zanima, zakaj imate nekatere tako željo po tem, da bi šle naslednji dan po porodu domov? Tam vam 3 dni lepo nosijo hrano, preoblačijo posteljo, ni vam treba pospravljat, še 2. dan po porodu vam preoblačijo otroka, svetujejo pri dojenju itd...Je to tako grozno 3 dni še tam bit al wtf? user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?