|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ekološka čistila
20.6.2009 22:32:31   
Gina
Prebrala sem, da nekatere čistite samo s kisom in limono, pa nekje drugje sem prebrala, da se da čistit tudi s sodo in soljo. Zanima me kako to v praksi izgleda? Kaj zmešaš skupaj in s čim popucaš katero stvar?

Zanima me tudi to, kje kupujete ekološka čistila za pomivalni stroj oz. tudi za pralni stroj (razen oreškov, za te vem kje jih dobiti, ker jih kupujem za pisano perilo)?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ekološka čistila
20.6.2009 23:31:54   
Jančika_
Umivalnik in kad čistim s kisom in sodo. Kis zmešam z vodo pol-pol in pošpricam po kadi, sodo pa dam na gobico in zdrgnem. Malo se peni in cvrči. Zato tega ne zmešam že prej skupaj, ampak najprej dam kis in potem zdrgnem. 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 14:37:16   
zmajaz
Jaz z belim alkoholnim kisom čistim kopalnico - pipe, kad, umivalnik, ploščice - našpricam s čistim kisom, pustim kako minutko, dve, zdrgnem z gobico in splahnem, pa o vodnem kamnu ni več sledu. Za WC školjko pa uporabim Frosch. S kisom se odlično čisti tudi pomivalno korito v kuhinji - po nobenem drugem čistilu se ne sveti tako - iso velja za posodo iz nerjavečea jekla. Pa če imaš kake občutljive ploščice po tleh, je tudi dobro dati malo kisa v vodo, s katero pomivaš, in ne bodo nič flekaste.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 15:45:50   
Gina
O, super. Bom probala.

Froschu pa ne zaupam več. odkar smo imeli po njem alergijo, ne verjamem več, da spada med ekološke reči.

Še to me zanima, kje kupite sodo? Kar v mercatorju, sparu? Največja doza, kar sem jih jaz kdaj kupila je bila majhna piksna, ne vem če 1dcl velika, najbrž manj.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 16:06:25   
Leela
http://www.siol.net/trendi/zdravje/2009/04/neskodljiva_cistila.aspx

nekaj čistil sem naročila na www.ninanana.si, samo še nisem sprobala.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 16:18:23   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

http://www.siol.net/trendi/zdravje/2009/04/neskodljiva_cistila.aspx

nekaj čistil sem naročila na www.ninanana.si, samo še nisem sprobala.


Super link do članka o čistilih user posted image

No jaz še nisem poskusila čistiti s sodo, gre pa že tudi samo s kisom super, tako da verjamem, da je kombinacija še boljša - bom poskusila naslednjič. Tale strupena čistila nam samo drago zaračunajo, efekt je pa na koncu še slabši kot z navadnim kisom. Od Froscha pa itak nisem kupila še nikoli drugega kot čistilo za WC, praškov, mehčalcev itd. pa še nisem preizkusila, ker tudi nekak ne verjamem, da so kaj bolj ekološki od navadnihj - samo bistveno dražji.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 16:29:16   
Leela
http://www.youtube.com/watch?v=b6dIg1bVRZ8

o škodljivosti navadnih čistil na zdravje

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 21:22:39   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Še to me zanima, kje kupite sodo? Kar v mercatorju, sparu? Največja doza, kar sem jih jaz kdaj kupila je bila majhna piksna, ne vem če 1dcl velika, najbrž manj.

Eurospin - pol kile za kaj pa vemuser posted image pol evra ali nekaj takega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 22:05:01   
Gina
Aha, evrospin pa res imamo pri nas, bom pogledala - še nikdar nisem tam opazila sode. Očitno hodim kot bi imela plašnice goruser posted image user posted image .

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 23:01:29   
Jančika_
Pa ni med čistili, ampak na eni drugi polici...hmmm, a veš, da nimam pojma, kaj je še tam zravenuser posted image . Ne kupujem nič drugega tam, samo sodo in to na zalogo, tako da nimam pregleda nad trgovino, ker grem enkrat na pol leta. Modra škatla je, pa zelenjava je gor narisana.


< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 21.6.2009 23:02:24 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 23:06:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

http://www.siol.net/trendi/zdravje/2009/04/neskodljiva_cistila.aspx



Fajn članek in fajn tema! Ravno danes sem napisala spisek čistil, ki jim je potrebno kupiti. Kupujem sicer Frosch čistila, vendar bom sedaj poskusila z v članku opisanimi nasveti.

Zanima me, ali pri čiščenju s kisom ostane kakšen vonj in kako zloščiti parket, da se bo svetil? Ok, da pohištvo pomažeš z olivnim oljem...s čem naj pa parket?




(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ekološka čistila
21.6.2009 23:19:24   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: *Angelina*
Zanima me, ali pri čiščenju s kisom ostane kakšen vonj


Ko čistiš je močan vonj, potem pa itak vse dobro spereš in vonj zelo hitro izgine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ekološka čistila
22.6.2009 0:36:28   
Ribica **
Nam alkoholni kis ne spravi vodnega kamna iz tus kabine, pa se ful smrdi, ko cistis in se nekaj casa po tem. user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ekološka čistila
22.6.2009 8:13:52   
ZARA
U, super, bom probala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ekološka čistila
22.6.2009 9:16:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Nam alkoholni kis ne spravi vodnega kamna iz tus kabine, pa se ful smrdi, ko cistis in se nekaj casa po tem. user posted image


Mi HB nimamo tuš kabine, ki zna biti prava mora za čiščenje, kad (plastična) in pipe se pa super čistijo user posted image  - tuš kabino pa ima soseda in vem, da VSE čisti samo s kisom. Drugače pa probaj kombinirat še s sodo, če ti samo s kisom ne gre.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.6.2009 9:17:36 >

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ekološka čistila
22.6.2009 19:13:37   
sonček33
u kakšna fajn stran o čistilih...evo od zdaj naprej pa res le še kis , soda in limona...  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ekološka čistila
26.6.2009 21:05:10   
ronja
Pa ni med čistili, ampak na eni drugi polici...hmmm, a veš, da nimam pojma, kaj je še tam zraven

verjetno med izdelki za peko, torej zraven pecilnega praška, vanilij sladkorja,... ker sodo lahko uporabljamo tudi pri peki.

Od bolj naravnih stvari poznam še borax, samo tega je težko dobit (baje v Kamniku Samsonit to prodaja). Tu je nekaj idej, če vam ang. ne dela težav:
http://www.treehuggingfamily.com/25-safe-non-toxic-homemade-cleaning-supplies/
http://www.wholeliving.com/article/clean-green-natural-cleaning-products?autonomy_kw=natural%20clean&rsc=header_1

Pa še sol je dostikrat v teh receptih, sploh groba lahko deluje kot abrazivo.


< Sporočilo je popravil ronja -- 26.6.2009 21:12:09 >

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
26.6.2009 21:29:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ekološka čistila
27.11.2009 22:43:52   
Eko Vila
Če same uporabljate/izdelujete čistila za dom delite "recepte" in izkušnje z nami user posted image .

Nekje sem ujela tale recept za mehčalec in se obnese.
stavine:
4.5 litre kisa
20 kapljic sivkinega eteričnega olja.

Kis vlijemo v vrč, dodamo eterično olje. Pred uporabo vedno pretresem.
Če je perila za poln stroj dodam 220ml pri splakovanju, če ni povsem polnstroj perila pa 110ml.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ekološka čistila
19.4.2010 18:02:52   
Tejči2010
tukaj tudi nekaj fajn nasvetov, večinoma so preizkušeni
http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Zeleno-spomladansko-ciscenje.html

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ekološka čistila
3.5.2010 22:19:48   
Skabi
A je katera že kdaj čistila z navadnim jabolčnim kisom (rdeče oranžnim), ne alkoholnim? ALkoholnega moram kupiti, jabolčnega pa imam doma.

(odgovor članu Tejči2010)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ekološka čistila
3.5.2010 22:45:40   
eva1
mene pa zanimajo predvsem eko praški za perilo-kateri so ok?

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ekološka čistila
5.5.2010 17:54:55   
Tejči2010
http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Zeleno-spomladansko-ciscenje.html
ali pa
http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Za-bolj-varno-a-blesceco-kopalnico.html
ali pa
http://www.ekomagazin.si/Dom/Bivanje/Dom/Bivanje/Vodka-je-razen-za-pitje-dobra-za-skoraj-vse.html
user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ekološka čistila
27.5.2010 16:16:38   
polma
S sodo bikarbono sem spucala pečico v nulo user posted image . Oh-in  filtra za napo, čež noč se ju namakala v vodi+sodi bikarboni.

Edino z alkoholnim kisom sem stopila vodni kamen, ki se nabere na dnu straniščne školjke, pa sem prej sprobala vse možne "rešitve z reklam".

< Sporočilo je popravil polma -- 27.5.2010 16:19:33 >


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Tejči2010)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ekološka čistila
27.5.2010 16:20:36   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

mene pa zanimajo predvsem eko praški za perilo-kateri so ok?


NObeni. Edino z dashom je večina ljudi zadovoljnih, pa ni tretiran kot eko, ima pa najmanj svinjarije notri zgleda.
Meni najboljši prašek je iz eurospina pralno milo od dexala naribano in razredčeno.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...
Pravica do krajšega delovnega časa
Veliko staršev ne ve, da lahko izkoristijo pravico do krajšega delovnega časa, pri čemer je plača res manjša, toda polov...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?